- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 січня 2013 р.
за № 165/22697
Про затвердження Інструкції про забезпечення житлом в Управлінні державної охорони України
1. Затвердити Інструкцію про забезпечення житлом в Управлінні державної охорони України, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Начальника Управління державної охорони України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Начальник Управління генерал-лейтенант |
С.Л. Кулик |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Управління
державної охорони України
21.12.2012 № 560
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 січня 2013 р.
за № 165/22697
ІНСТРУКЦІЯ
про забезпечення житлом в Управлінні державної охорони України
І. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена на підставі
Житлового кодексу Української РСР,
Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей",
Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року № 1081,
Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених постановою Ради Міністрів Української РСР і Української республіканської ради професійних спілок від 11 грудня 1984 року № 470, та визначає порядок забезпечення жилими приміщеннями військовослужбовців Управління державної охорони України та членів їх сімей, військовослужбовців Управління державної охорони України, звільнених з військової служби в запас або у відставку і які залишилися в Управлінні державної охорони України на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов та надання їм жилих приміщень, та членів їх сімей (далі – облік), а також членів сімей військовослужбовців Управління державної охорони України, які загинули, померли, пропали безвісти під час проходження військової служби і перебували на обліку та включені до списків осіб, які користуються правом першочергового або позачергового одержання жилих приміщень.
1.2. Військовослужбовці, які перебували на обліку, до набрання чинності
Законом України від 24 червня 2004 року № 1865-IV "Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", забезпечуються жилими приміщеннями для постійного проживання відповідно до раніше встановленого законодавством порядку.
1.3. Усі питання, пов’язані із забезпеченням жилими приміщеннями військовослужбовців та інших осіб, які перебувають на обліку, вирішуються житлово-побутовими комісіями Управління державної охорони України та його регіональних підрозділів за місцем проходження служби, перебування на обліку або в судовому порядку.
1.4. Регіональні підрозділи Управління державної охорони України ведуть окремий облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов та надання їм жилих приміщень, і надають жилі приміщення з урахуванням особливостей норм та вимог, встановлених місцевими органами влади.
1.5. Військовослужбовці та члени їх сімей забезпечуються службовими жилими приміщеннями відповідно до вимог законодавства України.
ІІ. Житлово-побутові комісії
2.1. Житлово-побутові комісії утворюються в Управлінні державної охорони України та його регіональних підрозділах для дотримання вимог законодавства України при веденні обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, наданні їм жилих приміщень, розподілі та використанні жилих приміщень в Управлінні державної охорони України.
2.2. Основними завданнями житлово-побутових комісій є:
прийняття рішень з питань обліку й надання жилих приміщень;
розгляд рапортів військовослужбовців про зарахування на облік;
перевірка житлових умов військовослужбовців;
ведення обліку.
2.3. До складу житлово-побутових комісій включаються представники структурних підрозділів Управління державної охорони України.
За необхідності до роботи комісії можуть залучатися представники інших підприємств, установ, організацій (за згодою).
2.4. Загальна чисельність членів житлово-побутової комісії повинна становити не менше ніж сім осіб. Склад житлово-побутової комісії затверджується наказом Начальника Управління державної охорони України (начальника регіонального підрозділу Управління державної охорони України).
2.5. Голова житлово-побутової комісії організовує роботу комісії та забезпечує її діяльність.
Заступник голови житлово-побутової комісії виконує обов’язки голови під час його відсутності (відрядження, відпустка, хвороба тощо).
Секретар житлово-побутової комісії за дорученням голови житлово-побутової комісії забезпечує скликання засідань комісії, складає протоколи, готує проекти рішень та інших документів, що стосуються діяльності житлово-побутової комісії.
У разі відсутності секретаря комісії виконуючим його обов’язки тимчасово призначається один із членів комісії за рішенням голови комісії або заступника голови комісії.
Члени житлово-побутової комісії мають право:
вносити пропозиції до порядку денного засідання комісії;
знайомитися і вивчати матеріали, підготовлені до розгляду на засіданні комісії;
викладати на засіданнях комісії власну думку;
брати участь у перевірці житлових умов заявників, які потребують поліпшення житлових умов.
Члени житлово-побутової комісії зобов’язані знати нормативно-правові акти, що регулюють житлові правовідносини, цю Інструкцію, а також керуватися ними при ухваленні рішень.
2.6. Основною формою роботи житлово-побутових комісій є засідання, необхідність проведення яких та перелік питань для розгляду визначає голова комісії. Він завчасно призначає доповідача з числа членів комісії для розгляду окремого питання та забезпечує можливість висловити власну думку присутнім на засіданні членам комісії.
2.7. Засідання житлово-побутової комісії є правомірним, якщо на ньому присутні не менше ніж дві третини її членів. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови житлово-побутової комісії.
2.8. За результатами розгляду на засіданні питань житлово-побутовою комісією приймаються рішення, які оформляються протоколами.
Протокол засідання житлово-побутової комісії підписується секретарем (членом комісії, що його замінює), всіма присутніми на засіданні членами комісії, заступником та головою комісії.
2.9. Кожен член комісії має право внести до протоколу свою власну думку щодо питання, яке розглядалося на засіданні.
2.10. Рішення стосовно зарахування на облік, внесення змін до облікових справ та надання жилих приміщень, прийняті житлово-побутовою комісією, затверджуються місцевим органом виконавчої влади.
ІІІ. Облік військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов
3.1. Військовослужбовці визнаються такими, які потребують поліпшення житлових умов, відповідно до законодавства України.
3.2. Військовослужбовці, у яких потреба в поліпшенні житлових умов виникла в результаті перереєстрації з жилої площі, що відповідає рівню середньої забезпеченості громадян жилою площею у даному населеному пункті, на жилу площу, меншу за вищевказаний рівень, на облік не зараховуються протягом п’яти років з дати перереєстрації, крім перереєстрації одного з членів подружжя до іншого.
3.3. На облік за місцем служби зараховуються військовослужбовці Управління державної охорони України, які потребують поліпшення житлових умов та постійно проживають, а також постійно зареєстровані в населеному пункті, у якому дислокується конкретний підрозділ Управління державної охорони України, протягом часу, тривалість якого встановлюється місцевим органом виконавчої влади, та в інших випадках, передбачених законодавством України.
3.4. Для зарахування на облік військовослужбовець подає рапорт на ім’я голови житлово-побутової комісії Управління державної охорони України (голови житлово-побутової комісії регіонального підрозділу) про зарахування на облік та письмову згоду повнолітніх членів сім’ї військовослужбовця, які зареєстровані з ним за однією адресою та бажають бути зарахованими на облік в Управлінні державної охорони України.
Військовослужбовці, які мають право бути зарахованими на облік на пільгових умовах або користуються правом першочергового та позачергового одержання жилих приміщень, зазначають про це у рапорті з доданням до нього відповідних документів.
3.5. До рапорту для зарахування на облік військовослужбовець додає:
довідку з місця проживання про реєстрацію та склад сім’ї (форма № 3);
довідку про проходження служби в Управлінні державної охорони України (надається кадровим підрозділом Управління державної охорони України);
довідки з місця роботи всіх повнолітніх членів сім’ї про те, чи перебувають вони на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
копії паспортів військовослужбовця та членів його сім’ї;
документи, що підтверджують право на першочергове чи позачергове одержання житла;
інші документи житлово-побутова комісія запитує у разі потреби у відповідних державних органів, установ, організацій, громадян.
Поданий рапорт реєструється у Книзі обліку рапортів військовослужбовців (заяв пенсіонерів) Управління державної охорони України (регіонального підрозділу) про зарахування на квартирний облік (додаток 1).
3.7. Датою зарахування на облік вважається день, коли житлово-побутовою комісією винесено рішення про зарахування військовослужбовця на облік.
Черговість включення в списки осіб, що потребують поліпшення житлових умов, визначається датою резолюції голови житлово-побутової комісії або його заступника на рапорті (заяві) про зарахування на облік.
3.8. Інформація про військовослужбовців, зарахованих на облік осіб, які перебувають у черзі на одержання жилих приміщень, вноситься до Книги обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилих приміщень, зразок якої наведено у додатку 2 до цієї Інструкції. Ця книга повинна бути пронумерована, прошнурована і скріплена печаткою.
3.9. На кожного заявника, зарахованого на облік, оформлюється облікова справа. До її складу входять документи, надані згідно з пунктом 3.5 цього розділу, та складається опис. Облікова справа зберігається за місцем перебування на обліку зі складанням опису документів, що в ній знаходяться. Після надання житла для постійного проживання облікова справа передається до місцевого органу виконавчої влади, який видає ордер на вселення. У разі зняття з обліку в інших випадках, передбачених законодавством, облікова справа зберігається за місцем перебування на обліку протягом 5 років та знищується у встановленому порядку.
3.10. Військовослужбовці Управління державної охорони України, які перебувають на обліку, у разі переміщення по військовій службі, пов’язаного з переїздом до іншого гарнізону (в іншу місцевість), зараховуються на облік за новим місцем служби разом із членами їх сімей зі збереженням попереднього часу перебування на обліку, а також зі збереженням часу зарахування у списки осіб, які користуються правом першочергового або позачергового одержання житла.
Під переміщенням слід розуміти перехід, призначення, просування по службі з посади на посаду військовослужбовців у межах організаційно-штатної структури Управління державної охорони України.
3.11. Військовослужбовці, які за попереднім місцем служби не перебували на обліку, у разі переміщення по військовій службі, пов’язаного з переїздом в іншу місцевість, зараховуються на облік за новим місцем служби разом з членами їх сімей на загальних підставах та в порядку, передбаченому цією Інструкцією.
3.12. Особи, які перебувають на обліку в Управлінні державної охорони України, при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров’я, у зв’язку із закінченням строку контракту з правом на отримання пенсії, а також у зв’язку зі скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на обліку в Управлінні державної охорони України до одержання житла з державного житлового фонду.
3.13. Особи, звільнені з військової служби, при переїзді на постійне місце проживання в іншу місцевість забезпечуються жилими приміщеннями згідно із законодавством України.
3.14. Особи, які перебувають на обліку в Управлінні державної охорони України, знімаються з обліку у разі:
поліпшення житлових умов, унаслідок чого відпала потреба в наданні житла;
звільнення у зв’язку із закінченням строку контракту без права на отримання пенсії;
звільнення з військової служби за службовою невідповідністю у зв’язку з систематичним невиконанням військовослужбовцем умов контракту;
виїзду до іншого населеного пункту на постійне місце проживання;
засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців за вироком суду, що набрав законної сили, крім умовного засудження;
подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік.
3.15. При розірванні шлюбу між особами, які проходять службу в Управлінні державної охорони України й перебувають на обліку за місцем служби, облікова справа відповідно розділяється, і за колишнім подружжям військовослужбовця Управління державної охорони України, який перебуває на обліку, зберігається право перебування на обліку за місцем служби.
Якщо колишнє подружжя військовослужбовця Управління державної охорони України, який перебуває на обліку в Управлінні державної охорони України, не проходить службу в Управлінні державної охорони України, воно втрачає право перебувати на обліку в Управлінні державної охорони України та знімається з обліку за рапортом військовослужбовця про зняття з обліку колишнього подружжя та наданою ним копією свідоцтва про розірвання шлюбу або за власною заявою переводиться на облік за місцем своєї роботи, а якщо там не ведеться облік - за місцем реєстрації.
3.16. Перереєстрація (перевірка) облікових даних осіб, які перебувають на обліку в Управлінні державної охорони України, здійснюється щороку в період з 01 жовтня до 01 грудня.
Перереєстрація (перевірка) облікових даних проводиться з обов’язковим поданням особами, які перебувають на обліку, оновлених довідок:
з місця проживання про реєстрацію та склад сім’ї (форма № 3);
кадрового підрозділу Управління державної охорони України щодо сімейного стану військовослужбовця;
про пільги, якщо вони видані не безстроково.
У разі якщо особою, яка перебуває на обліку в Управлінні державної охорони України або регіональному підрозділі, не поновлено у визначений строк матеріали облікової справи, членами житлово-побутової комісії здійснюється перевірка житлових умов цієї особи з метою виявлення підстав для зняття з обліку та прийняття відповідного рішення.
3.17. За результатами рішень, прийнятих житлово-побутовою комісією на засіданнях протягом року, та звірки облікових справ формується Контрольний список осіб, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на обліку в Управлінні державної охорони України (регіональному підрозділі) станом на 01 січня наступного року (додаток 3) (далі - Контрольний список). Списки осіб, які користуються правом позачергового та першочергового одержання жилих приміщень, ведуться окремо як розділи Контрольного списку.
Цей список за підписами голови житлово-побутової комісії Управління державної охорони України (регіонального підрозділу) та Начальника Управління державної охорони України (регіонального підрозділу) затверджується на її першому засіданні наступного року.
3.18. Затверджений житлово-побутовою комісією Контрольний список доводиться до відома зацікавлених осіб шляхом розміщення його на доступному для огляду місці.
3.19. Військовослужбовці, звільнені з військової служби в Управлінні державної охорони України у зв’язку з виходом на пенсію, зараховуються на облік на рівні з військовослужбовцями Управління державної охорони України за умови, що під час проходження служби вони не отримували житла для постійного проживання.
3.20. З метою забезпечення прозорості механізму надання житла в Управлінні державної охорони України відомості про кількість жилих приміщень, що підлягає розподілу і що розподілено, висвітлюються у друкованих засобах масової інформації і на веб-сторінці Управління державної охорони України.
ІV. Надання жилих приміщень для постійного проживання
4.1. Жилими приміщеннями забезпечуються особи, які перебувають на обліку в Управлінні державної охорони України, крім випадків, передбачених законодавством України.
4.2. Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання згідно із законодавством України або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення.
Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла (жилої площі) в розмірі, визначеному законодавством України.
Якщо у військовослужбовця Управління державної охорони України після поліпшення житлових умов за рахунок Управління державної охорони України повторно виникли підстави для поліпшення житлових умов, йому надається додаткове жиле приміщення з урахуванням наявної жилої площі або після передачі Управлінню державної охорони України раніше наданого йому житла за умови повторного зарахування на облік та при надходженні черги на отримання житла.
4.3. Жила площа для забезпечення постійним житлом розподіляється відповідно до черги, яка визначається часом зарахування на облік (датою рапорту (заяви) про набуття пільги) та у межах норм, встановлених законодавством України.
При наданні жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі старше 9-ти років, крім подружжя, а також особами, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті з членами сім’ї.
4.4. Якщо особа, що перебуває на обліку в Управлінні державної охорони України, при надходженні черги на одержання житла безпідставно відмовляється від виділеної жилої площі, яка відповідає встановленим вимогам та розміру, черговість надання такій особі житла може бути перенесена на рік. Відмова від запропонованої жилої площі оформлюється письмово у вигляді рапорту (заяви) та фіксується протоколом засідання житлово-побутової комісії.
4.5. Жиле приміщення, що надається для постійного проживання, повинно бути благоустроєним згідно з умовами даного населеного пункту і відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
................Перейти до повного тексту