1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом МВС України
від 18 жовтня 1993 р. N 643
( z0161-93 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 жовтня 1993 р.
за N 164
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу МВС N 17 від 11.01.99 )
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами МВС N 379 від 12.07.94 N 24 від 15.01.96 N 173 від 20.03.96 )
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року N 576 "Про затвердження Положення про дозвільну систему".
1.2. Інструкція визначає порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів у штемпельно-граверних майстернях.
1.3. Провадження справ по видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів здійснюють: Головне управління охорони громадського порядку МВС України, МВС Республіки Крим, ГУВС м. Києва, УВС областей і м. Севастополя, УВС міст та міськрайвідділи внутрішніх справ.
2. ПОРЯДОК ВИДАЧІ ДОЗВОЛІВ НА ВИГОТОВЛЕННЯ ПЕЧАТОК І ШТАМПІВ
2.1. Дозволи (додаток N 1) на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів є документами суворої звітності.
2.2 Дозволи видаються:
2.2.1 Головним управлінням охорони громадського порядку МВС України на виготовлення печаток і штампів - міністерствам та іншим центральним органам державної виконавчої влади, міжнародним організаціям (товариствам), які знаходяться на території України, українським представництвам за кордоном;
2.2.2 Управліннями, відділами охорони громадського порядку МВС Республіки Крим, ГУВС м. Києва, УВС областей і м. Севастополя, УВС міст, УВСТ на виготовлення печаток і штампів - обласним, міським державним адміністраціям, органам місцевого регіонального самоврядування та спільним з іноземними фірмами підприємствам;
2.2.3. Міськрайвідділами внутрішніх справ на виготовлення печаток і штампів- місцевим державним адміністраціям, органам місцевого і регіонального самоврядування, підприємствам, установам і організаціям, релігійним та господарським об'єднанням, а також підприємцям-громадянам.
2.3. Для одержання дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів керівники підприємств, установ, організацій і господарських об'єднань подають в органи внутрішніх справ письмове клопотання, де вказується особа, відповідальна за отримання дозволу на виготовлення печаток і штампів, а громадяни - заяву.
2.4. До клопотань додаються:
2.4.1. Державними підприємствами, установами, організаціями:
на оформлення замовлень на виготовлення заново гербових і простих печаток, штампів - зразки (ескізи) у двох примірниках, затверджені (погоджені) вищестоящою організацією та засвідчені керівником даного підприємства.
2.4.2. Господарськими об'єднаннями, підприємцями-юридичними особами та підприємцями-громадянами:
зразки (ескізи) печаток, штампів у двох примірниках, завірених органом, що прийняв рішення про утворення чи реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, громадського чи господарського об'єднання. Крім того, громадські та господарські об'єднання подають виписку із статуту чи положення, затверджених відповідними міністерствами чи іншими центральними органами державної виконавчої влади або органами місцевого і регіонального самоврядування про надання права користуватися печатками і штампами, а суб'єкти підприємницької діяльності - копію свідоцтва про державну реєстрацію, номер якого зазначається на печатках і штампах таких суб'єктів.
( Абзац другий пункту 2.4.2 із змінами, внесеними згідно з Наказами МВС N 379 від 12.07.94, N 24 від 15.01.96 )
довідки про відкриття рахунку в установах Національного чи комерційних банків України.
2.4.3. Заново створювані Українські міжнародні організації (товариства) подають до МВС України для одержання дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів зразки (ескізи) у двох примірниках з додатком виписки із статуту чи положення, затверджених вищестоящою установою, про створення такої організації (товариства), довідки установи Національного чи комерційних банків України про відкриття рахунку.
2.4.4. Релігійні товариства - копію свідоцтва про реєстрацію у Раді в справах релігії при Кабінеті Міністрів України та зразки печаток і штампів у двох примірниках, затверджені вказаною Радою.
2.4.5. Лікарі і ветлікарі, які працюють у медичних закладах або займаються медичною практикою на підприємницьких засадах, для одержання дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток - їх зразки (ескізи) у двох примірниках, засвідчені місцевим органом охорони здоров'я чи ветеринарної служби, і копію диплома, а для лікарів, які працюють у лікувальних закладах, подається ще і клопотання керівників лікувальних закладів, де вони працюють.
2.4.6. На оформлення замовлень на виготовлення гербових і простих печаток, штампів у зв'язку з перейменуванням - зразки (ескізи) у двох примірниках, засвідчені керівником даного підприємства, установи, організації і виписку із статуту, постанови, наказу або розпорядження вищестоящої організації про перейменування.
2.4.7. На оформлення замовлень на виготовлення гербових, простих печаток і штампів у зв'язку з їх спрацюванням - зразки (ескізи) у двох примірниках, засвідчені керівником даного підприємства, установи, організації.
2.4.8. Платіжні доручення про оплату послуг, пов'язаних з видачею дозволу на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, крім лікарів і ветлікарів, які працюють у лікувальних закладах і не займаються медичною практикою на підприємницьких засадах.
2.5. Органи внутрішніх справ на кожному примірнику зразків печаток і штампів ставлять позначку "До дозволу N ", яка засвідчується підписом керівника органу внутрішніх справ чи служби дозвільної системи і скріплюється печаткою з відбитком "Дозвільна система".
2.6. Коли нові печатки і штампи виготовляються у зв'язку із заміною старих або з перейменуванням, орган внутрішніх справ на дозволі проставляє штамп "Печатки (штампи) можуть бути видані тільки після пред'явлення квитанції про здавання наявних". Старі печатки здаються на знищення в органи внутрішніх справ, які видають про це квитанцію.
2.7. У випадку втрати печатки чи штампа керівники підприємств, установ і організацій, господарських об'єднань або громадян зобов'язані вжити заходів для їх розшуку, а також негайно повідомити про це органи внутрішніх справ.
Дозвіл на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів замість загублених видається на загальних підставах через 10 днів з моменту подання заяви про втрату, а також після опублікування в пресі повідомлення про недійсність загублених печаток і штампів.
Печатки і штампи, виготовлені замість втрачених, повинні мати у тексті букву "Д" (дублікат).
2.8. Залежно від виду дозволів, що видаються, вони підписуються відповідно керівниками Міністерства внутрішніх справ, МВС Республіки Крим, ГУВС м. Києва, УВС областей і м. Севастополя, начальниками управлінь, відділів охорони громадського порядку МВС, УВС (ГУВС), УВС міст та міськрайвідділів внутрішніх справ.
2.9. Оформлений дозвіл видається керівникам підприємств, установ, організацій, господарських об'єднань, а також громадянам або уповноваженим ними особам під розписку після пред'явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу. Облік виданих дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів здійснюється у книзі обліку (додаток N 2).

................
Перейти до повного тексту