- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 85 від 06.02.2001 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 лютого 2001 р. за N 164/5355 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
внутрішніх справ
N 285 від 03.04.2017 )
Про затвердження Положення про діяльність військово-лікарської комісії та Порядку проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу в системі МВС
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
внутрішніх справ
N 482 від 20.05.2013
N 1039 від 31.08.2015 )
1. Затвердити:
1.1. Положення про діяльність військово-лікарської комісії в системі МВС (додається).
2. Уважати таким, що втратив чинність, наказ МВС України від 17.07.95
N 488, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.08.95 за N 308/844.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника УОЗ (Петраш О.В.) МВС України.
Міністр генерал внутрішньої служби України "Погоджено" Заступник міністра охорони здоров'я України 05.02.2001 р. | Ю.Ф.Кравченко А.П.Картиш |
Затверджено
Наказ Міністерства
внутрішніх справ
України
06.02.2001 N 85
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 лютого 2001 р.
за N 164/5355
Положення про діяльність військово-лікарської комісії в системі МВС України (*)
( У тексті Положення слова "внутрішні війська", "внутрішні війська МВС України" в усіх відмінках замінено словами "Національна гвардія України" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 1039 від 31.08.2015 )
______________
(*) Далі - Положення.
1. Основи організації діяльності військово-лікарської комісії
1.1. Це Положення визначає організацію діяльності військово-лікарської комісії в системі Міністерства внутрішніх справ у мирний та воєнний час в органах внутрішніх справ (**) і Національній гвардії України (***).
______________
(**) Під органами внутрішніх справ слід розуміти Міністерство внутрішніх справ України, головні управління МВС України в Криму, м. Києві та Київській області, управління МВС України в областях, м. Севастополі та на транспорті, їх міські, районні та лінійні відділи (управління), підрозділи, установи, навчальні заклади і науково-дослідні установи, що становлять єдину систему МВС України.
(***) Національна гвардія України є військовим формуванням з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначено для виконання завдань із захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від злочинних та інших протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, а також у взаємодії з правоохоронними органами - із забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій (частина перша статті 1 Закону України
"Про Національну гвардію України").
( Виноска до пункту 1.1 глави 1 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 1039 від 31.08.2015 )
1.2. Військово-лікарська комісія - це спеціальні органи в складі лікарів-спеціалістів, які створюються в системі Міністерства внутрішніх справ з метою проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду кандидатів на службу, осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ і членів їх сімей, військовослужбовців Національної гвардії України (далі - військовослужбовці), осіб цивільної молоді, які бажають вступити до навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони України (далі - кандидати до вступу на навчання), курсантів і слухачів навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, колишніх осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ і колишніх військовослужбовців.
1.3. Основним завданням військово-лікарської комісії є проведення військово-лікарської експертизи з метою:
1.3.1. Визначення за станом здоров'я, фізичного розвитку, а для окремих видів службової діяльності за індивідуальними психофізіологічними особливостями, придатності до служби в органах внутрішніх справ, військової служби, можливості проходження служби за кордоном, вступу (навчання) до навчальних закладів МВС і Міністерства оборони осіб, які є кандидатами на службу в органи внутрішніх справ, осіб рядового й начальницького складу органів внутрішніх справ (*), у тому числі при переміщенні по службі, військовослужбовців Національної гвардії України, курсантів і слухачів навчальних закладів МВС України.
______________
(*) Далі - ОВС.
1.3.2. Визначення за станом здоров'я можливості проживання за кордоном членів сімей осіб рядового й начальницького складу і військовослужбовців при виїзді останніх за кордон або при переміщенні їх по службі з переїздом в інші регіони України, крім членів сімей військовослужбовців строкової служби.
1.3.3. Оцінка результатів медичного огляду осіб, які є кандидатами на службу в органи внутрішніх справ, осіб рядового й начальницького складу ОВС і військовослужбовців, осіб, які вступають до навчальних закладів МВС, і розробка пропозицій щодо вдосконалення цієї роботи.
1.3.4. Контроль у зв'язку з військово-лікарською експертизою за станом профілактичної і лікувально-діагностичної роботи в лікувально-профілактичних установах системи МВС.
1.3.5. Визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, травм, контузій і каліцтв у осіб рядового й начальницького складу ОВС, що проходять службу, при їх звільненні та осіб рядового і начальницького складу, що звільнилися зі служби.
1.3.6. Визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, травм, контузій і каліцтв у військовослужбовців та колишніх військовослужбовців.
1.3.7. Визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, травм, контузій і каліцтв, що спричинили смерть осіб рядового й начальницького складу і військовослужбовців.
1.3.8. Визначення причинного зв'язку захворювань (смерті) робітників та службовців ОВС і Національної гвардії з роботами з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
1.3.9. Розробка спільно з головними та іншими лікарями-спеціалістами МВС методик медичного огляду, вимог до стану здоров'я, фізичного розвитку та індивідуальних психофізіологічних особливостей кандидатів на службу в органах внутрішніх справ, осіб рядового й начальницького складу, кандидатів до вступу на навчання, членів сімей осіб рядового й начальницького складу.
1.3.10. Аналіз наслідків захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв осіб рядового й начальницького складу з метою визначення їх придатності до подальшої служби при узгодженні з підрозділом по роботі з особовим складом.
1.3.11. Вивчення та аналіз разом з головними спеціалістами Управління охорони здоров'я, відділів, служб охорони здоров'я та іншими лікарями-спеціалістами лікувально-профілактичних установ МВС наслідків лікування і результатів медичного огляду осіб рядового й начальницького складу та військовослужбовців, оцінка впливу умов служби на стан здоров'я і придатності до військової служби; розробка пропозицій щодо зміцнення їх здоров'я і збереження придатності до служби (військової служби), служби за спеціальністю.
1.3.12. Вивчення, узагальнення і поширення передового досвіду роботи з питань військово-лікарської експертизи.
2. Військово-лікарські комісії як органи військово-лікарської експертизи
2.1. Органами військово-лікарської експертизи є штатні й позаштатні (постійно та тимчасово діючі) військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), що організують і здійснюють військово-лікарську експертизу.
2.2. Органи військово-лікарської експертизи у своїй роботі керуються чинним законодавством України, цим Положенням, іншими нормативно-правовими актами МВС з питань військово-лікарської експертизи.
При здійсненні військово-лікарської експертизи військовослужбовців, кандидатів до вступу на навчання до навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ і Міністерства оборони, які готують спеціалістів-військовослужбовців Національної гвардії України, членів сімей військовослужбовців, органи військово-лікарської експертизи керуються також нормативно-правовими актами з військово-лікарської експертизи, що діють у Збройних Силах України.
2.3. Штатні ВЛК комплектуються лікарями з клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, отоларингологія, офтальмологія тощо), досвідом роботи в лікувально-профілактичних установах системи МВС, інших міністерств і центральних органів виконавчої влади в органах військово-лікарської експертизи.
Психіатричне, психологічне, психофізіологічне обстеження здійснюється лікарями-психіатрами, психологами та лікарями-психофізіологами (лікарями функціональної діагностики) Центрів психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору Управління охорони здоров'я МВС, відділів, служб охорони здоров'я ГУМВС-УМВС України в Криму, областях, містах Києві та Севастополі.
Лікарі-психіатри та лікарі-психофізіологи (лікарі функціональної діагностики) беруть участь в роботі комісії на правах членів ВЛК.
2.4. У разі потреби до участі в роботі штатних ВЛК на правах членів можуть залучатись головні та інші лікарі-спеціалісти, а також представники органів внутрішніх справ, підрозділів по роботі з особовим складом та командування військових частин Національної гвардії України.
2.5. Органи військово-лікарської експертизи свої постанови, висновки та інші рішення (далі - постанови) приймають колегіально, більшістю голосів. Придатність до служби в органах внутрішніх справ чи до військової служби визначається методом індивідуальної оцінки.
При незгоді начальника (голови) чи окремих членів ВЛК з думкою решти її членів особиста думка начальника (голови), окремих членів комісії записується в акт медичного огляду (протокол засідання військово-лікарської комісії), а постанова приймається шляхом голосування з урахуванням більшості голосів.
2.6. При незгоді особи, яка пройшла медичний огляд, з рішенням ВЛК може бути проведено повторний медичний огляд у вищій за статусом ВЛК або додаткове обстеження і повторний медичний огляд у цій самій ВЛК.
2.7. Постанови позаштатної ВЛК згідно з цим Положенням розглядаються, контролюються, затверджуються, а за потреби переглядаються відповідною територіальною штатною ВЛК.
За рішенням штатної ВЛК може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд.
2.8. Документи позаштатних органів військово-лікарської експертизи з питань військово-лікарської експертизи скріплюються гербовою печаткою органів внутрішніх справ, військової частини, лікувально-профілактичної установи, навчального закладу МВС, при яких вони створені.
2.9. Діловодство у ВЛК ведеться згідно з Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року
N 1242.
( Пункт 2.9 розділу 2 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
N 482 від 20.05.2013 )
2.10. Забезпечення штатних і позаштатних ВЛК медичною технікою, майном, санітарним і господарським інвентарем, меблями, речовим майном і канцелярським приладдям, надання їм приміщень і забезпечення комунальними послугами здійснюються за рахунок асигнувань, що виділяються за кошторисом відповідних лікувальних установ.
2.11. Залучати особовий склад штатних ВЛК до вирішення питань і завдань, не пов'язаних з військово-лікарською експертизою, забороняється.
Штатні військово-лікарські комісії
2.12. Штатними ВЛК є: Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК) МВС України, ВЛК Головного управління МВС України в Криму, м. Києві, Київській області, Управління МВС України в областях та м. Севастополі.
Штатні ВЛК належать до медичних установ спеціального призначення і при вирішенні завдань, поставлених перед ними, взаємодіють з органами військово-лікарської експертизи, установами й організаціями інших міністерств, іншими центральними органами виконавчої влади, відповідними медичними службами, лікувально-профілактичними установами, керівництвом МВС і Національної гвардії України. Вони мають гербову печатку та кутовий штамп.
2.13. На штатні ВЛК органів внутрішніх справ покладаються:
2.13.1. Організація, керівництво і контроль за роботою підпорядкованих органів військово-лікарської експертизи та подання їм методичної і практичної допомоги.
2.13.2. Організація навчання лікарського складу лікувально-профілактичних установ і навчальних закладів МВС з питань військово-лікарської експертизи.
2.13.3. Розгляд заяв, пропозицій і скарг, приймання осіб рядового й начальницького складу, військовослужбовців, пенсіонерів МВС, колишніх осіб рядового й начальницького складу і військовослужбовців МВС з питань військово-лікарської експертизи; аналіз і узагальнення результатів цієї роботи.
2.13.4. Перевірка, аналіз і узагальнення результатів роботи підпорядкованих органів військово-лікарської експертизи.
2.13.5. Розробка і подання начальнику (голові) ЦВЛК МВС пропозицій щодо уточнення, доповнення і зміни нормативно-правових актів з питань військово-лікарської експертизи.
2.13.6. Подання начальнику відповідної вищої за статусом ВЛК у встановленому порядку звітів, а начальнику Управління охорони здоров'я, галузевої служби МВС і за потреби керівництву МВС - відомостей про стан і результати військово-лікарської експертизи.
2.13.7. Прийняття постанов, розгляд їх обгрунтованості, затвердження (незатвердження) чи скасування постанов підпорядкованих військово-лікарських комісій.
2.14. Перегляд власних постанов і постанов підпорядкованих ВЛК у порядку контролю, а також у разі оскарження їх керівництвом органів внутрішніх справ, командуванням військових частин чи особами, що підлягають медичному огляду, та в інших необхідних випадках. Якщо постанови про придатність до служби колишніх осіб вищого, старшого чи середнього начальницького складу органів внутрішніх справ і осіб офіцерського складу запасу (у відставці) на період звільнення їх з органів внутрішніх справ і Національної гвардії України призводять до зміни формулювання наказу про звільнення, то вони підлягають затвердженню вищою за статусом штатною ВЛК. Остаточні постанови в цих випадках виносяться Центральною військово-лікарською комісією МВС.
................Перейти до повного тексту