1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.02.2003 № 27
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 лютого 2003 р.
за № 160/7481
Про затвердження Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів (НП 306.5.04/2.059-2002)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання № 75 від 30.05.2006 № 142 від 14.10.2010 Наказом Державної інспекції ядерного регулювання № 228 від 21.12.2015 )
Для забезпечення правового регулювання у сфері поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України "Про поводження з радіоактивними відходами" та постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 1996 р. № 480 "Про Державну програму поводження з радіоактивними відходами"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів (НП 306.5.04/2.059-2002), що додається.
2. Начальнику Управління регулювання поводження з радіоактивними відходами Бикову В.О. у п'ятиденний термін після підписання наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Директору Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Васильченку В.М. у місячний термін після державної реєстрації наказу забезпечити тиражування цього нормативно-правового акта.
4. Начальнику Управління регулювання поводження з радіоактивними відходами Бикову В.О. у десятиденний термін після тиражування нормативно-правового акта забезпечити його розсилку відповідно до розрахунку розсилки.
5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінекобезпеки від 11.03.98 № 38 "Про затвердження Порядку проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів", зареєстрований у Мін'юсті 26.03.98 за № 199/2639.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Миколайчук О.А.
Голова В. Грищенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Державного комітету ядерного
регулювання України
11.02.2003 № 27
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 лютого 2003 р.
за № 160/7481
ПОРЯДОК
проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів (НП 306.5.04/2.059-2002)
1. Вступна частина
1.1. Цей Порядок розроблений на виконання Закону України "Про поводження з радіоактивними відходами" і визначає порядок організації та проведення державної інвентаризації радіоактивних відходів (далі - РАВ) та встановлює її обсяг і періодичність, а також процедуру збору й оформлення результатів інвентаризації.
1.2. Порядок застосовується підприємствами, установами і організаціями будь-якої форми господарювання при проведенні державної інвентаризації радіоактивних відходів, що утворюються в результаті використання ядерної енергії.
1.3. Порядок не застосовується до РАВ, що утворюються внаслідок запровадження військових чи оборонних програм, РАВ, що містять лише природні радіоактивні речовини і не утворюються в ядерному паливному циклі, та відходів, які містяться в об'єкті "Укриття".
2. Загальні положення
2.1. Державна інвентаризація проводиться з метою виявлення і обліку РАВ, контролю за обсягами їх накопичення, місцезнаходженням, переміщенням, умовами зберігання та захоронення, своєчасної передачі спеціалізованим підприємствам по поводженню з РАВ, планування потужностей сховищ для зберігання та захоронення, а також для забезпечення постійного поновлення та своєчасного внесення змін до Державного реєстру радіоактивних відходів, Державного кадастру сховищ радіоактивних відходів та місць тимчасового зберігання РАВ.
( Пункт 2.1 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання № 142 від 14.10.2010 )
2.2. Державна інвентаризація РАВ проводиться на всіх підприємствах, установах і організаціях, у результаті діяльності яких утворюються РАВ, або що здійснюють діяльність щодо переробки, зберігання та захоронення РАВ.
2.3. Державній інвентаризації РАВ підлягають:
РАВ (тверді та рідкі), що утворюються в ядерному паливному циклі в результаті експлуатації та зняття з експлуатації ядерних установок;
РАВ (тверді та рідкі), що утворюються в результаті використання у промисловості, сільському господарстві, медицині, освіті і наукових дослідженнях джерел іонізуючого випромінювання.
2.4. Державна інвентаризація РАВ проводиться в місцях їх утворення, зберігання та захоронення.
( Пункт 2.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання № 75 від 30.05.2006 )
2.5. Державна інвентаризація РАВ здійснюється один раз на три роки. Конкретні строки проведення інвентаризацій визначає орган державного управління у сфері поводження з радіоактивними відходами - Державне агентство України з управління зоною відчуження (далі - ДАЗВ), яке здійснює загальну організацію проведення державної інвентаризації РАВ на всіх підприємствах, в організаціях і установах України.
( Абзац перший пункту 2.5 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної інспекції ядерного регулювання № 228 від 21.12.2015 )
За місяць до початку проведення державної інвентаризації РАВ ДАЗВ надсилає узгоджений з Міністерством екології та природних ресурсів України (далі - Мінприроди), Міністерством охорони здоров'я України (далі - МОЗ), Міністерством енергетики та вугільної промисловості України (далі - Міненерговугілля) та Державною інспекцією ядерного регулювання України (далі - Держатомрегулювання) графік проведення державної інвентаризації РАВ до обласних державних адміністрацій, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, до Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС).
( Абзац другий пункту 2.5 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання № 75 від 30.05.2006, № 142 від 14.10.2010; в редакції Наказу Державної інспекції ядерного регулювання № 228 від 21.12.2015 )
ДАЗВ здійснює організацію навчання представників районних та обласних інвентаризаційних комісій, забезпечення методичної підтримки та надання інформації про регіональні центри обліку РАВ (адреса, області обслуговування тощо).
( Пункт 2.5 доповнено абзацом третім згідно з Наказом Державного комітету ядерного регулювання № 75 від 30.05.2006 ) ( Пункт 2.5 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної інспекції ядерного регулювання № 228 від 21.12.2015 )
3. Організація проведення державної інвентаризації РАВ
3.1. Організацію державної інвентаризації РАВ на підприємствах, в організаціях, установах, наукових і медичних закладах (крім підпорядкованих ДАЗВ та Міненерговугілля) здійснюють обласні інвентаризаційні комісії, інвентаризаційні комісії міст Києва, Севастополя та Автономної Республіки Крим (далі - обласна інвентаризаційна комісія), які створюються за рішеннями голів відповідних державних адміністрацій.
( Пункт 3.1 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної інспекції ядерного регулювання № 228 від 21.12.2015 )
3.2. Обласну інвентаризаційну комісію очолює представник обласної державної адміністрації. До її складу входять представники територіальних органів Держатомрегулювання, органів державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ та державних міжобласних спецкомбінатів Державної корпорації "Українське державне об'єднання "Радон" (далі - Українське державне об'єднання "Радон"), які обслуговують відповідний регіон.
( Пункт 3.2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання № 75 від 30.05.2006, № 142 від 14.10.2010 )
3.3. Територіальні органи державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ та Держатомрегулювання, із залученням Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання подають до обласних інвентаризаційних комісій відомості про підприємства, організації, установи, наукові і медичні заклади, діяльність яких пов'язана з утворенням РАВ. На підставі цих відомостей складається перелік підприємств, організацій, установ, наукових і медичних закладів, на яких має бути проведена інвентаризація РАВ.
Цей перелік узгоджується територіальними органами Держатомрегулювання та органами державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ і затверджується головою обласної інвентаризаційної комісії.
( Пункт 3.3 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання № 75 від 30.05.2006, № 142 від 14.10.2010 )
3.4. Районні інвентаризаційні комісії створюються за рішеннями голів районних державних адміністрацій на чолі з представниками районних державних адміністрацій та за участю представників державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ, спеціалістів з радіаційної безпеки та радіаційного захисту.
( Пункт 3.4 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання № 75 від 30.05.2006, № 142 від 14.10.2010 )
3.5. Районна інвентаризаційна комісія:
- дає розпорядження керівникам підприємств, установ, організацій, наукових і медичних закладів щодо проведення державної інвентаризації РАВ на місцях;
- здійснює збирання актів державної інвентаризації, їх зведення, аналіз, оперативне впровадження заходів щодо усунення виявлених недоліків;
- у разі потреби здійснює вибіркову перевірку достовірності результатів державної інвентаризації.
3.6. Державна інвентаризація РАВ на підприємствах, в організаціях, установах, наукових і медичних закладах здійснюється інвентаризаційними комісіями, створеними наказами по підприємствах, організаціях, установах, наукових і медичних закладах.
До складу інвентаризаційних комісій підприємств, організацій, установ, наукових і медичних закладів обов'язково включаються:
- посадова особа, відповідальна згідно з наказом за радіаційну безпеку;
- посадова особа, відповідальна згідно з наказом за збір, зберігання та передачу РАВ на спеціалізоване підприємство по поводженню з РАВ;
- посадова особа, відповідальна згідно з наказом за організацію та проведення радіаційного контролю;
- член районної інвентаризаційної комісії.
Голови інвентаризаційних комісій підприємств, організацій, установ, наукових і медичних закладів проходять навчання з правил оформлення документів за результатами державної інвентаризації РАВ, яке організовує обласна інвентаризаційна комісія.
3.7. Інвентаризаційні комісії підприємств, організацій, установ, наукових і медичних закладів здійснюють:
- перевірку наявності РАВ у місцях їх збору, зберігання;
- перевірку даних щодо обліку РАВ;
- оформлення звітних документів за результатами державної інвентаризації РАВ;
- передання звітних документів за результатами державної інвентаризації РАВ до інвентаризаційної комісії вищого рівня.
3.8. Державна інвентаризація РАВ підприємств, організацій і установ, що належать до сфери управління ДАЗВ, здійснюється за наказом ДАЗВ.
Інвентаризаційні комісії створюються згідно з наказами по підприємствах, організаціях, установах і формуються за участю представників територіальних органів Держатомрегулювання та органу державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ.
( Абзац другий пункту 3.8 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання № 75 від 30.05.2006, № 142 від 14.10.2010 )
Державну інвентаризацію РАВ у зоні відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення здійснює інвентаризаційна комісія, яка утворюється згідно з наказом Голови ДАЗВ, на чолі з представником ДАЗВ та за участю представників Північної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки Держатомрегулювання, посадових осіб, які здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд та Державного спеціалізованого підприємства "Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами" (далі - ДСП "ЦППРВ").
( Абзац третій пункту 3.8 із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ядерного регулювання № 75 від 30.05.2006, № 142 від 14.10.2010; в редакції Наказу Державної інспекції ядерного регулювання № 228 від 21.12.2015 )

................
Перейти до повного тексту