- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Н А К А З
N 54/11/161/91/15 від 23.06.94 Зареєстровано в Міністерстві м.Київ юстиції України 8 липня 1994 р. за N 158/367 |
( Наказ втратив чинність на підставі Постанови Національного
банку
N 43 від 10.02.2006
Наказу Міністерства фінансів
N 152/55/45 від 10.02.2006 )
Про затвердження положень: "Про порядок приймання і переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також про порядок розрахунків із здавальниками за прийняті від них дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння у вигляді відходів і лому" та "Про порядок збирання і здачу відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння"
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 1992 року
N 187 "Про організацію збирання та переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння"
НАКАЗУЄМО:
Міністр фінансів України Міністр економіки України Голова Державного комітету України з матеріальних ресурсів Голова Національного банку України | Г.О.П'ятаченко Р.В.Шпек Л.Я.Корнієнко В.А.Ющенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Міністерства фінансів України
Міністерства економіки України
Державного комітету України з
матеріальних ресурсів
Національного банку України
від 23 червня 1994 р.
N 54/11/161/91/15
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок приймання і переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також про порядок розрахунків із здавальниками за прийняті від них дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння у вигляді відходів і лому
I. Загальні положення
Це Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 1992 р.
N 187 "Про організацію збирання та переробки відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння"
1.1. Воно поширюється на всі підприємства, установи та організації незалежно від форм власності і відомчої належності, а також осіб, що займаються збиранням і первинною обробкою відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння або використовують у своїй діяльності вироби електронної та іншої техніки, радіоелементи, електропускову апаратуру, кабельну продукцію, світлочутливі матеріали, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння.
1.2. На підставі цього Положення міністерства, відомства та окремі підприємства України розробляють та затверджують відомчі інструкції з урахуванням галузевих особливостей обігу дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, узгоджують їх з Головним управлінням по дорогоцінних металах і дорогоцінному камінню Міністерства фінансів України.
1.3. Згідно з затверджуваними щорічно Кабінетом Міністрів України обсягами повернення відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння міністерства і відомства України, Рада Міністрів Республіки Крим установлюють для своїх підприємств, установ і організацій річні (з поквартальним розподілом) обсяги повернення до Державного фонду дорогоцінних металів у вигляді відходів і лому. В цих обсягах окремо зазначається кількість срібла, яке повинно здаватися у відходах, що утворюються при використанні фотоматеріалів.
1.4. Міністерства і відомства України, Рада Міністрів Республіки Крим повідомляють контрольно-заготівельні групи підприємств по переробці відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, про встановлені підприємствам, установам і організаціям обсяги повернення до Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у відходах і ломі:
- по золоту і сріблу, по платині і металах платинової групи (паладій, іридій, родій, рутеній і осмій) Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод" (м.Дніпропетровськ), Виробниче об'єднання "Придніпровський хімзавод" (м.Дніпродзержинськ), Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат (м.Вільногірськ);
- про відходи срібла від кінофоторентгеноматеріалів, одержаних від використання фіксажу, технологічні відходи і концентрати срібла від світлочутливих матеріалів Виробниче об'єднання "Свема" (м.Шостка);
- про технологічні відходи, одержані при обробці алмазів та відпрацьованих інструментів з природних алмазів, Київський інститут надтвердих матеріалів Національної Академії наук України.
1.5. Підприємства і організації, які використовують дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, повинні забезпечити облік, зберігання, збирання, перевезення, переробку і передачу всіх видів відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, зокрема відходи, що містять срібло і утворені при використанні фотоматеріалів, маючи на увазі, що відправка відходів і лому за рахунок виконання квартальних обсягів повернення повинна здійснюватись не пізніше 30, 31 числа останнього місяця кожного кварталу.
1.6. На всіх підприємствах і в організаціях, які використовують дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, повинні бути призначені спеціальні працівники, на яких покладається відповідальність за облік, зберігання, збирання відходів і лому, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, а також контроль за виконанням установлених планів здачі їх до Державного фонду дорогоцінних металів.
1.7. На підприємствах і в організаціях повинні бути обладнані робочі місця, на яких використовуються дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, відповідними пристосуваннями та пристроями (фільтрами, відстойниками, пиловловлювачами, кожухами, захисними пристроями, каністрами тощо), які забезпечують збирання відходів, зменшення втрат і збереження дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
1.8. Контроль за своєчасним здаванням відходів і лому, які містять золото і срібло, платину і метали платинової групи, здійснюють: Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод" (м.Дніпропетровськ), Виробниче об'єднання "Придніпровський хімзавод" (м.Дніпродзержинськ), Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат (м.Вільногірськ); за своєчасним здаванням відходів срібла від кінофоторентгеноматеріалів - Виробниче об'єднання "Свема" (м.Шостка), за своєчасним здаванням відходів одержаних при обробці алмазів та відпрацьованих алмазних інструментів - Київський інститут надтвердих матеріалів Національної Академії наук України; за своєчасним здаванням відпрацьованих каталізаторів і відходів їх виробництва, які вміщують платину, паладій і срібло - Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат.
1.9. Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод", Виробниче об'єднання "Придніпровський хімзавод", Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат, Виробниче об'єднання "Свема", Київський інститут надтвердих матеріалів Національної Академії наук України консультують підприємства з питань направлення нових видів відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння і використанню технології первинної обробки відходів і лому.
До тематичних планів науково-дослідних лабораторій зазначених об'єднань та інституту повинні включатись роботи з досліджень і розробки технологічних процесів по переробці нових видів відходів і лому: Виробничого об'єднання "Південний машинобудівний завод", Виробничого об'єднання "Придніпровський хімзавод", Вільногірського державного гірничо-металургійного комбінату по золоту, сріблу, платині і металах платинової групи; на Виробничому об'єднанні "Свема" - по сріблу від кінофоторентгеноматеріалів; в Київському інституті надтвердих матеріалів Національної Академії наук України - по відходах, одержаних при обробці алмазів, на Вільногірському державному гірничо-металургійному комбінаті - по відпрацьованих каталізаторах та термопарах і відходах від їх виробництва, які вміщують платину, паладій і срібло.
Переробні підприємства здійснюють свою діяльність після укладання договору з Державною скарбницею при Національному банку України.
II. Порядок перевезення відходів і лому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння
2.1. Відходи і лом, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння і підготовлені до здачі, підлягають випробуванню і аналізу для визначення процентного вмісту у відходах і ломі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
Вироби із платини і металів платинової групи та їх сплавів, які були у використанні або застарілі, при відправленні повинні мати паспорт заводу-виготовлювача чи його копію або аналіз дорогоцінних металів зроблений лабораторією здавальника. При відсутності у здавальника лабораторії для визначення вмісту дорогоцінних металів у виробах, відходах і ломі, та при відсутності даних про вміст їх у виробах, відходах і ломі, вироби, відходи і лом підлягають відправці на переробні підприємства, які визначають вміст дорогоцінних металів у встановленому порядку.
Відходи і лом, що містять золото, срібло, платину і метали платинової групи, пакують у тару, яка забезпечує зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння при транспортуванні та на переробному підприємстві.
Порошкові відходи платини і металів платинової групи затарюють у поліетиленові бачки або мішки із щільної тканини і пакують у ящики.
2.2. Пакування повинно здійснюватись окремо по видах відходів і лому (шлак, шлам, стружка, висічка, акумулятори тощо). Не допускається змішування відходів і лому, які мають різний вміст дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.
2.3. Вага одного місця не повинна перевищувати:
- для відходів і лому срібла - 40 кг.
- для відходів і лому золота, платини і металів платинової групи - 20 кг.
Примітка. Допускається в окремих випадках відхилення від ваги одного багажного місця за погодженням із споживачем.
2.4. Не допускається відправка на переробні підприємства вибухонебезпечних, радіоактивних та отруйних відходів, а також горючих та рідких матеріалів, які містять дорогоцінні метали.
2.5. Транспортування відходів і лому дорогоцінних металів у вигляді афінованих металів, золота, срібла, платини і металів платинової групи, а також матеріалів, які містять золота, платини і металів платинової групи більше 5 відсотків, повинно провадитись через спеціальний зв'язок згідно з інструкцією Міністерства зв'язку України "Інструкція про порядок приймання, перевезення і доставки цінностей органами спеціального зв'язку, затверджена Міністром зв'язку СРСР Тализіним Н.В. 13.О7.76" про перевезення коштовностей.
Матеріали, які містять золота, платини і металів платинової групи менше 5 відсотків, а також відходи і лом срібла, відправляються на переробні підприємства поштовими посилками, багажем залізницею або іншим видом транспорту з оціночною вартістю відвантажених матеріалів.
У випадках, коли відходи і лом не відправляються спеціальним зв'язком, поштовими посилками або багажем, а відправляються вагонами, контейнерами або автомобільним транспортом, вантажі супроводжуються охороною підприємства-здавальника.
При вмісті у відходах і ломі золота або платини і металів платинової групи менше 1 відсотка і срібла - менше 5 відсотків, залежно від характеру і виду дорогоцінних металів, у кожному окремому випадку питання про супроводження вантажу вирішується керівництвом підприємства-здавальника.
2.6. На тарі з відходами і ломом, які містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, зазначаються такі дані:
- найменування станції призначення і одержувача вантажу;
- повне найменування відправника вантажу або номер поштової скриньки і місце його знаходження (місто, селище);
- станція відправлення;
- вага брутто і нетто.
2.7. У тару вкладається опис дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, що відправляються, в якому передбачається:
- відправник;
- адреса відправника;
- підпорядкованість (для підприємств, які мають умовне найменування міністерства або відомства);
- банківські реквізити;
- найменування відходів;
- кількість місць;
- вага брутто і нетто;
- процентний вміст дорогоцінних металів та інших компонентів у відходах (при наявності у здавальника спеціальної лабораторії або за паспортними даними).
2.8. При відправленні декількох місць відходів дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння поштою, залізницею або іншим видом транспорту, місця нумерують по порядку, і опис на всю партію відходів і лому укладають у місце N 1. Одночасно з відправленням посилок один примірник опису направляють поштою переробному підприємству із зазначенням номера поштової квитанції або залізничної накладної.
2.9. Великі партії відходів із вмістом золота не більше 0.05 відсотка і срібла не більше 1 відсотка (шлаки, пічні виламування, дзеркальний бій, тощо) можуть направлятися на переробні підприємства без упакування, у запломбованих вагонах, які мають бути справними і обладнаними загороджувальними дверними щитами.
................Перейти до повного тексту