1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.12.2019 № 1498
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 2020 р.
за № 153/34436
Про затвердження Порядку встановлення квот для здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства в межах обсягів державного замовлення відповідно до міжнародних договорів України
Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 729 "Питання здобуття вищої освіти деякими категоріями осіб", підпункту 86 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 ,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок встановлення квот для здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства в межах обсягів державного замовлення відповідно до міжнародних договорів України, що додається.
2. Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції (Щітка Л.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Стадного Є.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр Г. Новосад
ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. Міністра закордонних справ України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини


В.М. Боднар


Л. Денісова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
02 грудня 2019 року № 1498
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 2020 р.
за № 153/34436
ПОРЯДОК
встановлення квот для здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства в межах обсягів державного замовлення відповідно до міжнародних договорів України
1. Цей Порядок визначає механізм встановлення квот для здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства (далі - іноземці) в межах обсягів державного замовлення відповідно до міжнародних договорів України (далі - міжнародні договори).
Цей Порядок не застосовується до громадян держави-агресора.
2. Здобуття вищої освіти іноземцями, які прибувають на навчання відповідно до міжнародних договорів, за кошти державного бюджету здійснюється згідно з чинним законодавством у межах квот, встановлених Міністерством освіти і науки України та/або іншими центральними органами виконавчої влади (далі - ЦОВВ), у сфері управління яких перебувають заклади вищої освіти (далі - ЗВО).
3. Квота для іноземців - визначена частина обсягу бюджетних місць, яка використовується для прийому іноземців, які прибувають в Україну з метою навчання відповідно до міжнародних договорів.
4. Дія цього Порядку не поширюється на іноземців, які мають посвідку на постійне проживання в Україні, а також яким надано статус біженців в Україні або які визнані особами, які потребують додаткового або тимчасового захисту.
5. Координацію роботи ЦОВВ, пов’язану з прийомом іноземців на навчання відповідно до міжнародних договорів, здійснює МОН.
6. Квоти на навчання іноземців у ЗВО за кошти державного бюджету встановлюються за акредитованими освітніми програмами (спеціальностями) денної форми навчання та за умови, якщо певний ступінь вищої освіти в Україні іноземець здобуває вперше.
7. Квоти для здобуття іноземцями ступеня магістра на основі ступеня бакалавра, здобутого за іншою спеціальністю, не встановлюються.
8. У разі відрахування іноземців, які навчалися за кошти державного бюджету, із ЗВО за власним бажанням, академічну неуспішність та/або в інших випадках, передбачених законодавством, квоти на навчання за кошти державного бюджету повторно не встановлюються.
9. МОН щороку здійснює моніторинг чинних міжнародних договорів і узагальнює інформацію щодо навчання іноземців у ЗВО з метою планування кількості місць державного замовлення, необхідних для їх прийому на наступний рік.
10. МОН щороку до 15 грудня інформує відповідальні органи іноземних держав, з якими укладені міжнародні договори, та/або представництва цих держав, акредитованих в Україні, про кількість квот на навчання громадян цих держав на наступний рік за ступенями вищої освіти, вимоги до кандидатів та перелік необхідних документів.
11. МОН щороку до 31 березня включно приймає пропозиції від відповідальних органів іноземних держав, з якими укладені міжнародні договори, та/або представництв цих держав, акредитованих в Україні, щодо потреби у підготовці фахівців у ЗВО за ступенями вищої освіти: бакалавр, магістр, доктор філософії/мистецтва.
До пропозицій додаються такі документи кандидатів на навчання:
1) анкетні дані;
2) копія паспортного документа для виїзду за кордон;
3) копія документа про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ;

................
Перейти до повного тексту