1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
17.11.2010 N 999
( z0147-11 )
КАРТА
виїзду швидкої медичної допомоги N ___ ( za149-11 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
17.11.2010 N 999
( z0147-11 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 лютого 2011 р.
за N 149/18887
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми первинної медичної облікової документації 110/о "Карта виїзду швидкої медичної допомоги" ( za149-11 )
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації 110/о "Карта виїзду швидкої медичної допомоги" (далі - карта).
2. Карта заповнюється керівником бригади швидкої медичної допомоги (далі - бригада ШМД) державною мовою на кожний виїзд, а також на кожного пацієнта, якому була надана медична допомога.
3. Карта заповнюється кульковою ручкою синього або чорного кольору.
4. У карті не допускаються виправлення.
5. Пункти, в яких передбачене кодування в клітинах, кодуються арабськими цифрами.
6. Пункти, в яких передбачено вибір запропонованого варіанта
----
в клітинах, позначаються значком |V |.
----
7. У паспортній частині карти зазначаються номер, за яким зареєстроване звернення на станцію швидкої медичної допомоги, та дата прийому виклику диспетчером станції швидкої медичної допомоги, які повинні збігатися з реквізитами карти.
8. У разі надання медичної допомоги бригадою ШМД на одному виклику кільком особам карти нумеруються за одним номером виклику, а в графі N після літери А зазначається порядкове число обслугованого виклику, починаючи з одиниці.
"Наприклад: виїзд на масове отруєння. Виклик за N 1764, бригада реєструє першого пацієнта за цим номером. На другого пацієнта карта реєструється за номером N 1764 - А1, на 30-го пацієнта - за N 1764 - А29".
"Наприклад: у випадку виїзду на чергування перша карта заповнюється як чергування за номером, який записаний диспетчером станції швидкої медичної допомоги (N 1235), і кодується у пункті 16 як чергування (8) та у пункті 24 - чергування - (8). На першого пацієнта на чергуванні заводиться нова карта, яка нумерується N 1235 - А1, на вісімнадцятого - N 1235 - А18".
Така сама нумерація проводиться у випадках обслуговування попутних звернень безпосередньо до бригади.
9. Число, місяць та рік зазначаються тільки арабськими цифрами.
10. Адреса та привід до виклику вказуються так, як вони були зареєстровані при прийомі виклику. У разі зміни адреси виклику уточнена адреса зазначається в дужках.
"Наприклад: просп. Науки, буд. 8, кв. 24 (після уточнення - просп. Науки, буд. 18, кв. 42)".
11. Прізвище, ім'я та по батькові пацієнта необхідно записувати розбірливо друкованими літерами так, як вони записані в документі, що засвідчує його особу (паспорті тощо), в разі відсутності будь-якого документа - зі слів особи або свідків.
У цьому пункті необхідно підкреслити, звідки отримано інформацію - зі слів чи з документа.
12. У пункті "Адреса пацієнта" вказується місце проживання особи відповідно до відомостей, внесених до паспортного документа, або адреса, місце перебування; у разі відсутності будь-якого документа, що підтверджує його особу, - зі слів особи або свідків.
Якщо пацієнт проживає в іншому населеному пункті або є громадянином іншої держави, у пункті "Адреса пацієнта" зазначаються населений пункт та фактична адреса (місце проживання) або відомості з документів (паспорта тощо).
13. У пунктах "Місце роботи", "Посада" вказуються (за наявності таких відомостей) найменування закладу, організації, де працює особа, та посада, яку він займає (професія), або зазначається назва навчального закладу, де навчається особа (факультет, курс, клас).
Якщо особа не працює (не навчається), в рядку зазначається: не працює.
14. У разі порушення свідомості особи паспортні та інші дані записуються з наявних документів або зі слів свідків.
15. У разі неможливості встановити паспортні дані особи пункт "Прізвище, ім'я, по батькові" не заповнюється і залишається вільним, а на звороті карти у пунктах "Скарги" та "Анамнез" зазначаються приблизний зріст, статура особи (померлого), колір її волосся та очей, особливі прикмети, описуються одяг, взуття тощо.
16. У разі якщо особа застрахована, у пунктах "Страховий поліс N" та "Страхова компанія" зазначаються номер страхового поліса та назва страхової компанії.
17. У пункті 1 "Вік" вказується повний вік особи в клітинах "роки". Якщо вік особи з'ясувати неможливо, він визначається приблизно, за медично-віковими ознаками зі значком "~".
Вік дітей до одного року кодується в клітинах "місяці", в яких проставляється кількість місяців.
Вік дітей до одного місяця кодується в клітинах "дні", в яких проставляється кількість днів.
Повну дату народження (число, місяць і рік) необхідно вписувати (вгорі над пунктом "Вік") у випадках виїзду до дітей віком до трьох років, а також до пацієнтів з діагнозом "гострий інфаркт міокарда" та "гостре порушення мозкового кровообігу".
18. У пункті 2 "Стать" цифрою 1 кодується особа чоловічої статі, цифрою 2 - жіночої.
19. У пункті 3 "Мешканець" інформація зазначається за даними реєстрації місця проживання.
20. У разі відсутності реєстрації інформація зазначається за місцем виклику. Іноземні громадяни кодуються цифрою 3.
21. У пункті 4 "Соціальний стан" кодується відповідний соціальний стан особи.
22. У пункті 5 "Подальше перебування пацієнта" кодується інформація щодо подальшого місцеперебування особи після надання медичної допомоги:
цифра 1 проставляється, якщо особа залишається на місці виклику;
цифра 2 - якщо після надання медичної допомоги особа доставлена додому до місця проживання;
цифра 3 - якщо особа доставлена в інше місце, яке необхідно вказати (у квартиру до рідних, знайомих тощо);
цифра 4 - якщо особа доставлена за направленням бригади на підставі форми N 114/о "Супровідний листок. Талон до супровідного листка" (далі - супровідний листок).
Номер наряду госпіталізації проставляється у відповідному рядку.
Номер супровідного листка - у відповідному рядку;
цифра 5 - в разі перевезення особи виключно за направленням іншого лікувально-профілактичного закладу (вказується найменування закладу);
цифра 6 - якщо особа доставлена у лікувально-профілактичний заклад (травмпункт, медпункт, поліклініку тощо) без оформлення супровідного листка.
У випадку транспортування особи в лікувально-профілактичний заклад вказується його найменування.
Час прибуття в лікувально-профілактичний заклад та час від'їзду зазначаються у пункті 5 "Подальше перебування особи" керівником бригади за фактом.
Черговий лікар приймального відділення невідкладної допомоги лікувально-профілактичного закладу, який приймає особу або ж відмовляє в її госпіталізації, робить відповідний запис (діагноз або обґрунтування відмови) у пункті 5 "Подальше перебування пацієнта", зазначає своє прізвище і ставить підпис.
У разі якщо особа була оглянута у приймальному відділенні невідкладної допомоги лікувально-профілактичного закладу кількома спеціалістами, на звороті карти у вільному місці керівником бригади зазначаються час огляду та діагноз, поставлений після огляду особи кожним спеціалістом.
У разі якщо бригада ШМД залишає особу в лікувально-профілактичному закладі без особистого підпису в карті чергового лікаря, який приймав особу, керівник бригади ШМД у рядку "Діагноз" пункту 5 "Подальше перебування особи" зазначає причину відсутності підпису чергового лікаря приймального відділення невідкладної допомоги лікувально-профілактичного закладу та у пункті 6 "Повідомлення" зазначає прізвище, телефон та час повідомлення відповідальній особі станції (старшому черговому лікарю оперативного відділу або працівнику відділу госпіталізації тощо), яка дала дозвіл бригаді залишити особу в цьому лікувально-профілактичному закладі.
23. У пункті 6 "Повідомлення" у відповідному рядку необхідно зазначити кому передана інформація щодо особи, з обов'язковим зазначенням номера телефону, часу передачі повідомлення, прізвища особи, яка прийняла інформацію, реєстраційного номера тощо.
У рядку "Інше місце" необхідно робити відмітки щодо запису у відповідному реєстраційному журналі.
У рядку "З особою передано" керівник бригади ШМД повинен зробити перелік документів і матеріальних цінностей особи та передати їх черговому медичному працівнику приймального відділення лікувально-профілактичного закладу з обов'язковим підписом у карті про прийом цих документів і цінностей у рядку "Прийняв", а керівнику бригади ШМД поставити підпис у рядку "Здав" в разі, якщо особа доставлена в лікувально-профілактичний заклад у важкому стані або в стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або з розладом свідомості, а також у випадку смерті особи в присутності бригади ШМД.
24. У пункті "Склад бригади" у відповідних рядках вказуються прізвища та ініціали членів бригади ШМД, а також перебування у складі бригади ШМД стажера (інтерна).
У рядку "Супроводжуючий" зазначається прізвище особи (родич, знайомий тощо), яка супроводжувала пацієнта під час його транспортування в лікувально-профілактичний заклад.
25. У пункті 7 "Особистий номер медпрацівника" в клітинах вказується особистий табельний номер керівника бригади ШМД.
Наприклад: табельний номер працівника - 674:
-------------
| |6 |7 |4 |.
-------------
26. У пункті 8 "Код підстанції" зазначається номер підстанції.
Наприклад: підстанція N 9:
-------
| |9 |.
-------
27. У пункті 9 "Код бригади" проставляється код бригади ШМД.
Кодування бригад здійснюється відповідно до затверджених кодів.
Остання цифра праворуч визначає тип бригади:
лікарська загальнопрофільна - 1;
спеціалізована - 2;
фельдшерська - 4;
безлікарська - 6, лікарська бригада, яка стала фельдшерською у зв'язку з відсутністю лікаря (неукомплектованістю).
Перед цифрою, яка визначає тип бригади, проставляється порядковий номер бригади, який присвоєно їй на підстанції.
Наприклад:
десята загальнопрофільна лікарська бригада будь-якої підстанції:
-------------
| |1 |0 |1 |;
-------------
сімнадцята фельдшерська бригада будь-якої підстанції:
-------------
| |1 |7 |4 |;
-------------
п'ята загальнопрофільна лікарська бригада, яка стала безлікарською у зв'язку з відсутністю лікаря:
-------------
| | |5 |6 |;
-------------
одинадцята спеціалізована бригада, яка стала фельдшерською у зв'язку з відсутністю лікаря, кодується як безлікарська:
-------------
| |1 |1 |6 |;
-------------
одинадцята спеціалізована бригада у разі відсутності лікаря-спеціаліста, якщо її очолює лікар, кодується як лікарська загальнопрофільна:
-------------
| |1 |1 |1 |.
-------------
28. У пункті 10 "Допомога за діагнозом":
цифра 1 проставляється після оцінки лікарем стану особи в тих випадках, коли особа дійсно потребує екстреної медичної допомоги бригади ШМД:
нещасні випадки та всі види травм (поранення, переломи, опіки, важкі забої, травми голови, інші травми тощо), які спричинили обмеження дієздатності та потребують медичного супроводу; ураження електричним струмом; тепловий удар; асфіксії всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх тіл у дихальні шляхи, задушення); сильні кровотечі всіх видів; ушкодження при надзвичайних ситуаціях;
раптове погіршення стану (втрата свідомості, гострі порушення діяльності серцево-судинної, дихальної, центральної нервової систем, алергічні реакції негайного типу, судоми, гострий біль у животі тощо), яке спричинило обмеження дієздатності та потребує медичного супроводу під час транспортування;
пологи, ускладнення вагітності;
транспортування осіб за викликом медичного працівника (за винятком планової госпіталізації) за наявності медичних показань для екстреної госпіталізації в лікувально-профілактичний заклад.
Цифра 2 - у випадках, коли особа не потребує надання екстреної медичної допомоги.
29. У пунктах 11-15 "Час" проставляються час прийому виклику, який записаний диспетчером станції швидкої медичної допомоги; час виїзду бригади на виклик; у рядку "Час виїзду на виклик" слід підкреслити "п/с" - якщо виклик отриманий зі станції (підстанції), "р/с" - якщо виклик отриманий з радіостанції, "Т" - якщо виклик отриманий по телефону; час прибуття на місце виклику (виключно за вказівкою диспетчера); час виїзду бригади на госпіталізацію або в інше місце (виключно за вказівкою диспетчера); час закінчення обслуговування виклику та час прибуття бригади на станцію, якщо після цього виклику бригада повернулась на станцію (також виключно за вказівкою диспетчера).
Години вписуються в перші дві клітини, а хвилини - в наступні дві. Наприклад: 03 год. 13 хв.
-------------
|0 |3 |1 |3 |.
-------------
Якщо після закінчення виклику бригада була направлена на наступний виклик, клітини рядка "Час повернення на станцію" залишаються не заповненими.
У разі повернення бригади на станцію в рядку "Час повернення на станцію" вказується час повернення на станцію (виключно за вказівкою диспетчера).
Якщо після закінчення виклику або під час обслуговування виклику до бригади звернулись інші особи за медичною допомогою, керівник бригади ШМД обов'язково повинен повідомити про це диспетчера та в основній карті в рядку "Час закінчення виклику" проставити час закінчення виклику за фактом; на іншу особу заповнюється за тим самим номером нова карта з літерою А, де час, зазначений у рядку "Час прийняття виклику", повинен збігатися з часом рядка "Час прибуття на місце" та з часом рядка "Час закінчення виклику" основної карти; рядок "Час виїзду на виклик" карти з літерою А залишається не заповненим.
30. Кілометраж заповнюється відповідно до показників спідометра, внесених водієм у подорожній лист легкового автомобіля.
31. У пункті 16 "Тип виїзду за діагнозом" кодується тип виїзду за діагнозом, встановленим керівником бригади ШМД.
У разі виїзду на травми та нещасні випадки (наприклад отруєння, в т.ч. алкогольні, крім токсикоінфекцій) у клітинці праворуч проставляється цифра 1 - нещасний випадок. У таких випадках обов'язково проводиться додаткове кодування в пункті 21 "Травма", де вказується вид травми.
При виїзді на всі гострі захворювання проставляється цифра 2, на пологи - 3, на захворювання, що пов'язані з патологією вагітності, - 4, у разі перевезення особи - 5, у разі виїзду до особи з хронічним захворюванням - 6.
Усі технологічні перевезення господарського та транспортного характеру, що не пов'язані з перевезенням осіб, та інші виїзди (заправка автомобіля, перевезення консультантів, зв'язківців, сантехніків тощо) кодуються цифрою 7. При цьому в пункті 17 "Обґрунтованість" проставляється цифра 2 - непрофільний.
Виїзди бригад ШМД на чергування (культурно-видовищні та масові заходи, спортивні змагання, мітинги, виїзди на пожежу без звернень за медичною допомогою) кодуються цифрою 8.

................
Перейти до повного тексту