1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Розпорядження


АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 9-р від 21.06.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 липня 1994 р.
за N 147/356
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження Антимонопольного комітету N 316-р від 10.08.2006 )
Про затвердження Положення про порядок підтвердження Антимонопольним комітетом України наявності контрольного пакета акцій
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями Антимонопольного комітету N 22-р від 29.01.99 N 49-р від 06.04.2001 )
Відповідно до п.2 Положення про холдингові компанії, що створюються в процесі корпоратизації та приватизації, затвердженого Указом Президента України від 11 травня 1994 р. N 224/94, затвердити Положення про порядок підтвердження Антимонопольним комітетом України наявності контрольного пакета акцій (додається).
Голова О.Завада
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Антимонопольного
комітету України
від 21 червня 1994 р. N 9-р
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ПОРЯДОК ПІДТВЕРДЖЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНИМ
КОМІТЕТОМ УКРАЇНИ НАЯВНОСТІ КОНТРОЛЬНОГО ПАКЕТА АКЦІЙ
( У Положенні слова "господарюючий суб'єкт", "господарюючі суб'єкти" у всіх відмінках замінено словами "суб'єкт господарювання", "суб'єкти господарювання" у відповідних відмінках згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 22-р від 29.01.99 )
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Законів України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності", "Про Антимонопольний комітет України" та Положення про холдингові компанії, що створюються в процесі корпоратизації та приватизації, затвердженого Указом Президента України від 11 травня 1994 р.
N 224/94.
2. Положення визначає порядок підтвердження Антимонопольним комітетом України (далі - Комітет), його територіальними відділеннями (далі - відділення) наявності контрольного пакета акцій дочірніх підприємств холдингової компанії, що засновуються в процесі корпоратизації, приватизації та створюються в результаті поглинання суб'єктів господарювання в процесі приватизації.
Підтвердженню підлягає наявність контрольного пакета акцій, розмір якого становить менш як 50 відсотків плюс 1 акція.
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Антимонопольного комітету N 49-р від 06.04.2001 )
II. Ознаки контрольного пакета акцій
3. Ознаками контрольного пакета акцій вважається наявність однієї або декількох умов:
пакет акцій, який передається холдинговій компанії згідно з планом розміщення акцій, є найбільшим пакетом;
пакет акцій, переданий холдинговій компанії, в разі продажу інших акцій великій кількості покупців (членам трудового колективу, громадянам України, фінансовим посередникам та ін.), забезпечує вирішальний вплив на результати голосування або рішення органів управління дочірнього підприємства;
інші умови, які надають право холдинговій компанії здійснювати фактичний контроль над господарською діяльністю дочірнього підприємства.
III. Порядок підтвердження наявності контрольного пакета акцій дочірніх підприємств холдингової компанії, що засновується у процесі корпоратизації та приватизації
4. Підтвердження наявності контрольного пакета акцій дочірніх підприємств холдингової компанії, що засновується в процесі корпоратизації, приватизації, здійснюється на етапі одержання згоди Комітету на створення холдингової компанії в процесі корпоратизації та приватизації.
5. Рішення приймається після аналізу орієнтовних планів розміщення акцій дочірніх підприємств холдингової компанії та інших документів, визначених у пунктах 4, 5 Положення про порядок одержання згоди Антимонопольного комітету України на створення холдингових компаній в процесі корпоратизації та приватизації, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 21 червня 1994 р. N 6-р, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 цього Положення.
6. За результатами розгляду приймається одне з рішень у формі розпорядження про:
підтвердження наявності контрольних пакетів акцій, передбачених планом розміщення акцій дочірніх підприємств холдингової компанії;

................
Перейти до повного тексту