1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ
Н А К А З
N 72 від 03.08.93 р.


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 вересня 1993 р.
за N 141
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду N 55 від 21.03.2007 )
Про Типове положення про комісію з питань охорони праці підприємства
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держнаглядохоронпраці N 8 від 03.02.94 )
На виконання Закону України "Про охорону праці" та постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1993 року N 64 "Про заходи щодо виконання Закону України "Про охорону праці"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про комісію з питань охорони праці підприємства, що додається.
2. Враховуючи важливість залучення громадської думки до вирішення питань безпеки та умов праці на виробництві, з метою удосконалення системи управління охороною праці міністерствам, державним комітетам, департаментам, корпораціям, концернам, іншим об'єднанням підприємств надавати практичну допомогу підвідомчим підприємствам, установам, організаціям в створенні, де є така необхідність, комісій з питань охорони праці та розроблені на основі цього Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва, положень про комісію з питань охорони праці.
Голова Комітету А.Дюба
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України по нагляду за
охороною праці
03.08.1993 N 72
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 вересня 1993 р.
за N 141
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про комісію з питань охорони праці підприємства
1. Комісія з питань охорони праці підприємства (далі - Комісія) може створюватися у відповідності з Законом України "Про охорону праці" (стаття 26) на підприємствах, в організаціях, господарствах (далі - підприємство) з кількістю працюючих 50 і більше чоловік незалежно від форм власності та видів господарської діяльності.
2. Комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом трудового колективу та власника або уповноваженого ним органу (далі - власник), створюється з метою залучення представників власника та трудового колективу) (безпосередніх виконавців робіт, представників профспілок) до співробітництва в галузі управління охороною праці на підприємстві, узгодженого вирішення питань, що виникають у цій сфері.
3. Рішення про доцільність створення Комісії, її кількісний та персональний склад, строк повноважень приймається трудовим колективом на загальних зборах (конференції) за поданням власника, органу самоврядування трудового колективу та профспілкового комітету (комітетів).
Загальні збори (конференція) затверджують Положення про комісію з питань охорони праці підприємства, яке розробляється за участю сторін на основі цього Типового положення.
4. Комісія формується на засадах рівного представництва осіб від власника та від трудового колективу.
До складу Комісії від власника включаються спеціалісти з безпеки і гігієни праці, виробничої, юридичної та інших служб підприємства.
До складу Комісії від трудового колективу рекомендуються працівники основних професій, уповноважені трудових колективів з питань праці охорони праці, представники профспілки (профспілок).
5. Комісія у своїй діяльності керується законодавством про працю, міжгалузевими і галузевими нормативними актами з охорони праці, а також Положення про комісію з питань охорони праці підприємства.
6. Комісія діє на принципах взаємної поваги, довіри, рівноправності та відповідальності сторін за виконання прийнятих рішень і досягнутих домовленостей.
7. Основними завданнями Комісії є :
захист законних прав та інтересів працівників у сфері охорони праці;
підготовка на основі аналізу стану безпеки та умов праці на виробництві рекомендацій власнику та працівникам щодо профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, практичної реалізації принципів державної політики в області охорони праці на підприємстві;
узгодження шляхом двосторонніх консультацій позицій сторін у вирішенні практичних питань у сфері охорони праці з метою забезпечення поєднання інтересів держави, власника та трудового колективу, кожного працівника, запобігання конфліктам;
вироблення пропозицій щодо включення до колективного договору окремих питань з охорони праці та використання коштів фонду охорони праці підприємства.

................
Перейти до повного тексту