1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 298 від 06.10.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 лютого 1998 р.
за N 140/2580
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 448 від 16.05.2016 )
Про службу пожежної безпеки системи Міністерства охорони здоров'я України
Відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" (статті 4, 5) та Типового положення про службу пожежної безпеки, затвердженого наказом МВС України від 12.04.95 N 220,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про службу пожежної безпеки системи Міністерства охорони здоров'я України, що додається.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам установ охорони здоров'я, що їх безпосередньо підпорядковано Міністерству:
2.1. Створити до 1 грудня 1997 року служби пожежної безпеки.
2.2. До 1 лютого 1998 року укомплектувати служби пожежної безпеки кваліфікованими спеціалістами та забезпечити в подальшому розробку заходів щодо запобігання пожежам.
доповісти до
2.3. Про хід виконання наказу доповісти до Міністерства до 2 березня 1998 року.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я Р.В.Богатирьову.
Міністр А.М.Сердюк
Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України від
06.10.97 N 298
Положення
про службу пожежної безпеки системи Міністерства охорони здоров'я України
1. Загальні положення
1.1. Службу пожежної безпеки (далі - СПБ) в системі Міністерства охорони здоров'я України створено відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" (статті 4,5) та Типового положення про службу пожежної безпеки, затвердженого наказом МВС України від 12.04.95 N 220 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.04.95 за N 118/654.
1.2. СПБ центрального апарату Міністерства охорони здоров'я (далі - Міністерство) підпорядковується першому заступнику Міністра охорони здоров'я.
1.3. В апаратах Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, об'єднання "Політехмед" (далі - Об'єднання), державної акціонерної компанії "Ліки України" (далі - ДАК), установ, організацій та підприємств (далі - установи), що є у безпосередньому підпорядкуванні Міністерства, створюються СПБ і підпорядковуються відповідно Міністру, начальнику управління, генеральному директору Об'єднання, голові Правління ДАК, керівнику установи.
1.4. СПБ в апаратах Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, установ, які безпосередньо підпорядковані Міністерству, створюються з метою координації і вдосконалення роботи, пов'язаної із забезпеченням пожежної безпеки та контролем за її проведенням,- а в об'єднанні "Політехмед" та ДАК - для виконання делегованих їм функцій з питань пожежної безпеки. Повноваження Об'єднання, ДАК у галузі пожежної безпеки визначаються статутами або договорами між ними та підприємствами, які входять до їх складу.
1.5. СПБ комплектується, як правило, фахівцями, які мають:
- вищу спеціальну (пожежно-технічну) освіту;
- вищу освіту і стаж роботи не менше 3 років в пожежній охороні чи інших службах, що займаються забезпеченням пожежної безпеки;
- середню спеціальну (пожежно-технічну) освіту і стаж роботи за фахом не менше 3 років.
До СПБ в окремих випадках можуть прийматися фахівці з вищою освітою (без спеціальної освіти або стажу роботи в пожежній охороні), якщо вони мають досвід роботи за профілем Міністерства не менше 5 років.
1.6. На підставі цього Положення розробляються власні положення про службу пожежної безпеки Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Об'єднання, ДАК, установи, які затверджуються їхніми керівниками та погоджуються з територіальними органами Державного пожежного нагляду (за місцерозташуванням).
1.7. У своїй діяльності СПБ центрального апарату Міністерства, апаратів Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Об'єднання, ДАК, установ взаємодіє з Державною пожежною охороною, добровільними протипожежними об'єднаннями громадян, іншими організаціями, діяльність яких пов'язана із забезпеченням пожежної безпеки, службами охорони праці і регламентується законами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами МОЗ України, міжгалузевими, галузевими та іншими нормативними актами з питань пожежної безпеки і цим Положенням.
2. Основні завдання та напрямки роботи служби пожежної безпеки
2.1. Основними завданнями СПБ є:
2.1.1. Вдосконалення та координація пожежно-профілактичної роботи, організація розробки комплексних заходів щодо поліпшення пожежної безпеки на об'єктах Міністерства, контроль за їх виконанням.
2.1.2. Координація проведення науково-технічної політики з питань пожежної безпеки.
2.1.3. Здійснення методичного керівництва і контролю за діяльністю підвідомчих об'єктів у галузі пожежної безпеки.
2.1.4. Облік пожеж та їх наслідків на підвідомчих об'єктах.
2.2. Відповідно до основних завдань, СПБ Міністерства здійснює роботу в таких напрямках:
2.2.1. Бере участь у вирішенні питань організації СПБ Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, Об'єднання, ДАК, установ, які безпосередньо підпорядковані Міністерству, надає допомогу у визначенні структури та чисельного складу цих служб.
2.2.2. Перевіряє діяльність підпорядкованих установ з питань забезпечення пожежної безпеки. Вивчає і поширює передовий досвід роботи в цьому напрямі.
2.2.3. Організовує розробку, за участі установ і структурних підрозділів апарату Міністерства, комплексних заходів (галузевих програм) з питань забезпечення та поліпшення пожежної безпеки і контролює їх виконання.
2.2.4. Готує проекти загальних для галузі наказів, розпоряджень, положень тощо з питань пожежної безпеки.
2.2.5. Погоджує проекти відомчих (галузевих) документів з питань пожежної безпеки, які розробляються іншими структурними підрозділами Міністерства.
2.2.6. Здійснює контроль за виконанням в Міністерстві та в підпорядкованих йому установах вимог пожежної безпеки, встановлених законодавчими та іншими нормативними актами.
2.2.7. Організовує проведення нарад, семінарів, конференцій та конкурсів щодо вдосконалення роботи з забезпечення пожежної безпеки, діяльності пожежно-технічних комісій та добровільних пожежних дружин, готує матеріали для розгляду питань пожежної безпеки на засіданнях колегії, службових нарадах тощо.
2.2.8. Надає методичну допомогу підвідомчим установам в організації спеціального навчання з пожежно-технічного мінімуму та перевірки знань з питань пожежної безпеки, проводить вступний протипожежний інструктаж з працівниками апарату Міністерства, провадить облік цих інструктажів.

................
Перейти до повного тексту