- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 353 від 22.09.93 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 вересня 1993 р. за N 139 |
Про затвердження умов прийому на підготовчі відділення при вищих навчальних закладах України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти
N 285 від 30.08.96 )
1. Затвердити і ввести в дію погоджені в установленому порядку Умови прийому на підготовчі відділення при вищих навчальних закладах України (додаються).
2. Вважати таким, що втратив чинність, наказ колишнього Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти Української РСР від 22.05.91 р. N 123.
3. Контроль за виконанням Умов прийому на підготовчі відділення здійснюється органами управління за належністю та Міністерством освіти України.
Заступник міністра | В.П.Гондюл |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
України
22.09.1993 N 353
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 вересня 1993 р.
за N 139
УМОВИ
прийому слухачів на підготовчі відділення при вищих навчальних закладах України
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Підготовчі відділення є структурними підрозділами вищих навчальних закладів і створюються згідно з Законом України про освіту. Вони організовуються з метою надання допомоги при вступі до вищих навчальних закладів військовослужбовцям, звільненим у запас, працюючій молоді, у якої з різних обставин утворилася перерва між закінченням середнього загальноосвітнього закладу і часом вступу до вищого навчального закладу, та молоді, яка постійно проживає в сільській місцевості.
1.2. На підготовчі відділення при вищих навчальних закладах приймаються громадяни України. Підготовка громадян зарубіжних країн здійснюється відповідно до наказу Міносвіти України від 21.04.93 р. N 106 "Про навчання іноземних громадян".
1.3. Підготовку слухачів підготовчих відділень вищих закладів освіти здійснювати на умовах договорів за рахунок юридичних та фізичних осіб.
( Пункт 1.3 в редакції Наказу Міносвіти
N 285 від 30.08.96 )
1.4.
( Пункт 1.4 втратив чинність на підставі Наказу Міносвіти
N 285 від 30.08.96 )
До співбесіди для вступу на підготовчі відділення незалежно від стажу практичної роботи приймаються:
- особи, які постійно проживають в сільській місцевості, селищах міського типу і вступають на спеціальності, необхідні для соціально-економічного розвитку села;
- діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків;
- інваліди 1 та 2 груп, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю;
- особи, направлені підприємствами, організаціями та установами на навчання за рахунок їх коштів, а також коштів державного або місцевого бюджету, галузевих міністерств і відомств, і які не пройшли за конкурсом на перший курс або подали документи безпосередньо до вступу на підготовче відділення, а також окремі громадяни при умові компенсації витрат на їх навчання. (Ця категорія громадян зараховується на місця понад план державного замовлення).
1.5.
( Пункт 1.5 втратив чинність на підставі Наказу Міносвіти
N 285 від 30.08.96 )
Цільовий прийом сільської молоді проводиться згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 року
N 408 "Про пільги для сільської молоді при прийомі до вищих навчальних закладів, удосконалення систем перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів".
1.6.
( Пункт 1.6 втратив чинність на підставі Наказу Міносвіти
N 285 від 30.08.96 )
Цільовий прийом для районів, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, організується на основі договорів між вищими навчальними закладами і підприємствами, установами, організаціями.
1.7.
( Пункт 1.7 втратив чинність на підставі Наказу Міносвіти
N 285 від 30.08.96 )
Кількість місць, виділених для зарахування осіб, перерахованих у пп. 1.5 та 1.6, не повинна перевищувати 75% від плану прийому на спеціальності підготовчого відділення у вищих навчальних закладах.
1.8.
( Пункт 1.8 втратив чинність на підставі Наказу Міносвіти
N 285 від 30.08.96 )
Відраховані з вищих військових чи цивільних навчальних закладів та підготовчих відділень за академнеуспішність чи дисциплінарні порушення можуть вступати на підготовчі відділення за рахунок державного або місцевого бюджету, галузевих міністерств і відомств.
1.9. Вступники на підготовче відділення подають заяву на ім'я ректора, направлення встановленого зразка, документ про середню освіту (в оригіналі), копію трудової книжки, 8 фотокарток (знімок без головного убору розміром 3х4 см), медичну довідку (форма N 086-у), пред'являють паспорт особисто.
1.10. Робота підготовчого відділення з денною формою навчання організується за графіком:
- прийом заяв та проведення співбесіди - з 1 жовтня до 25 листопада, зарахування - до 30 листопада; початок навчання - з 1-10 грудня. Випускні випробування проводяться в кінці навчання до початку вступних випробувань до вищого навчального закладу або суміщуються з ними.
Графік роботи денного підготовчого відділення зі скороченим строком навчання для звільнених в запас військовослужбовців визначаються вищим навчальним закладом. При цьому строк навчання не може бути меншим одного місяця. Регламент роботи підготовчого відділення з вечірньою та заочною формами навчання визначається вищим навчальним закладом.
1.11. Ці Умови прийому слухачів поширюються на всі державні вищі навчальні заклади незалежно від підпорядкування.
1.12. Правила прийому слухачів на підготовче відділення розробляються вищим навчальним закладом відповідно до цих Умов до початку прийому документів, затверджуються ректором і доводяться до відома вступників через засоби масової інформації. В Умовах обов'язково визначається порядок зарахування випускників підготовчих відділень на перший курс.
................Перейти до повного тексту