- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 лютого 2005 р.
за N 133/10413
Про Всеукраїнський огляд-конкурс кабінетів охорони праці професійно-технічних навчальних закладів
На виконання Закону України
"Про професійно-технічну освіту", з метою реалізації принципу пріоритетності охорони життя і здоров'я людини, комплексного розв'язання завдань охорони праці, безпеки життєдіяльності, виявлення та поширення сучасних технологій і моделей, оптимальних форм і методів роботи з питань охорони праці та активізації діяльності кабінетів охорони праці професійно-технічних навчальних закладів
НАКАЗУЮ:
1. Провести впродовж 2004/2005 навчального року Всеукраїнський огляд-конкурс кабінетів охорони праці професійно-технічних навчальних закладів на кращу організацію роботи щодо забезпечення навчання з питань охорони праці (далі - огляд-конкурс).
2. Затвердити Положення про Всеукраїнський огляд-конкурс кабінетів охорони праці професійно-технічних навчальних закладів на кращу організацію роботи щодо забезпечення навчання з питань охорони праці, що додається.
3. Затвердити склад оргкомітету та журі огляду-конкурсу, що додаються.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Десятова Т.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і
науки України
06.09.2004 N 702
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 лютого 2005 р.
за N 133/10413
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський огляд-конкурс кабінетів охорони праці професійно-технічних навчальних закладів на кращу організацію роботи щодо забезпечення навчання з питань охорони праці
1. Загальні положення
Всеукраїнський огляд-конкурс кабінетів охорони праці професійно-технічних навчальних закладів (далі - ПТНЗ) на кращу організацію роботи щодо забезпечення навчання з питань охорони праці (далі - огляд-конкурс) у системі професійно-технічної освіти спрямований на активізацію і вдосконалення діяльності кабінетів охорони праці і поширюється на ПТНЗ, підпорядковані Міністерству освіти і науки України.
2. Мета огляду-конкурсу
Головною метою огляду-конкурсу є удосконалення роботи щодо забезпечення навчання з питань охорони праці учнів (слухачів), працівників професійно-технічних навчальних закладів, підвищення фахового рівня, наукового, навчально-методичного і кадрового забезпечення, виявлення і поширення сучасних технологій і моделей, оптимальних форм і методів роботи з питань охорони праці.
3. Цілі і завдання огляду-конкурсу
3.1. Поліпшення стану матеріально-технічного забезпечення кабінетів охорони праці, організації навчання з основ охорони праці.
3.2. Пошук сучасних ефективних форм і методів організації і проведення навчання з питань охорони праці в галузі професійно-технічної освіти.
3.3. Установлення ефективних групових та індивідуальних форм роботи з учнями (слухачами), у тому числі з використанням сучасних комп'ютерних технологій, що забезпечують належні умови для професійного вдосконалення.
4. Керівництво оглядом-конкурсом
4.1. Керівництво Всеукраїнським оглядом-конкурсом здійснюється оргкомітетом, на який покладається відповідальність за його організацію та підбиття підсумків. Призерів і переможців огляду-конкурсу визначає журі.
До складу оргкомітету і журі огляду-конкурсу входять відповідальні працівники Міністерства освіти і науки України та його підвідомчих установ, Міністерства освіти і науки АР Крим, керівники обласних (міських) управлінь освіти і науки та науково-методичних центрів професійно-технічної освіти (далі - ПТО), методисти, викладачі та інші педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів, представники ЦК профспілки галузі.
4.2. В Автономній Республіці Крим, областях, у містах Києві та Севастополі огляди-конкурси проводять відповідно республіканський, обласні та міські (далі - регіональні) оргкомітети і журі, до складу яких входять керівники та працівники управлінь освіти і науки, науково-методичних центрів ПТО, методичних кабінетів ПТНЗ, а також досвідчені викладачі, методисти, представники місцевих органів державного нагляду за охороною праці професійних та творчих спілок, громадськості (за згодою).
4.3. Склади оргкомітету і журі Всеукраїнського огляду-конкурсу затверджуються наказом Міністерства освіти і науки України, регіональних - Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
5. Порядок проведення конкурсу
Конкурс проводиться в IV етапи:
I етап (попередній) - ПТНЗ протягом I півріччя навчального року готують і до 31 грудня поточного року надсилають регіональним оргкомітетам заявки з відповідними матеріалами для участі в огляді-конкурсі кабінетів охорони праці;
II етап (регіональний) - регіональні оргкомітети та журі розглядають надіслані матеріали, визначають переможців і призерів конкурсу і до 1 березня 2005 року надсилають оргкомітету Всеукраїнського огляду-конкурсу відповідні матеріали для участі переможців на наступних етапах конкурсу за адресою:
04070, м. Київ, вул. Сагайдачного, 37, Науково-методичний центр професійно-технічної освіти, відділ безпеки життєдіяльності;
III етап (заочний) - протягом березня-квітня 2005 року журі Всеукраїнського огляду-конкурсу розглядає матеріали, надіслані регіональними оргкомітетами і журі, та визначає п'ять кращих із них;
IV етап (завершальний) - протягом травня 2005 року члени журі Всеукраїнського огляду-конкурсу безпосередньо ознайомлюються з роботою п'ятьох кабінетів охорони праці ПТНЗ і визначають серед них переможця та призерів, а відповідні висновки подають Всеукраїнському оргкомітету.
Всеукраїнський оргкомітет розглядає подання журі та до 1 липня 2005 року приймає остаточне рішення про переможців та призерів конкурсу, яке затверджується наказом Міністерства освіти і науки України.
6. Учасники огляду-конкурсу
В огляді-конкурсі участь беруть на регіональному рівні ПТНЗ даного регіону згідно з поданням до Міністерства освіти і науки АР Крим та відповідних управлінь освіти і науки обласних (міських) державних адміністрацій; на III етапі - переможці регіональних оглядів-конкурсів за поданням відповідних управлінь освіти і науки; на завершальному IV етапі - п'ять кабінетів охорони праці ПТНЗ, визначених Всеукраїнським журі в результаті розгляду відповідних матеріалів на заочному етапі.
7. Матеріали, що надсилаються на огляд-конкурс:
7.1. Заявка на участь в огляді-конкурсі.
7.2. Листи-подання Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та довідки про кадрове забезпечення кабінету охорони праці ПТНЗ та про матеріально-технічне забезпечення кабінету охорони праці ПТНЗ (додатки 1, 2).
7.3. Висновок (4-5 аркушів) і довідка про проведення масових заходів у кабінеті охорони праці ПТНЗ (додаток 3).
7.4. Річний план роботи кабінету охорони праці ПТНЗ на навчальний рік.
7.5. Відеозапис не більше двох масових заходів з питань охорони праці, у тому числі проведення навчального заняття, семінару тощо.
7.6. Бібліографія та відповідна друкована продукція кабінету охорони праці ПТНЗ (плакати, схеми, навчальні комп'ютерні програми тощо).
8. Вимоги до матеріалів, що надсилаються на огляд-конкурс
Матеріали, що подаються на огляд-конкурс, повинні розкривати:
- якість та ефективність навчальної та методичної роботи з учасниками навчально-виховного процесу;
- організацію і проведення досліджень з питань упровадження сучасних методик, технологій навчання і виховання, удосконалення форм і методів роботи;
- упровадження в практику педагогічного досвіду, навчально-методичної літератури, освітніх технологій і сучасних психолого-педагогічних досліджень;
- упровадження ефективних систем розвитку творчої ініціативи;
- наявність у кабінеті охорони праці ПТНЗ наочної та просвітницької інформації.
9. Відзначення переможців огляду-конкурсу
Переможці регіонального огляду-конкурсу нагороджуються грамотами відповідного органу управління освіти і науки та можуть бути представлені в установленому порядку до відзначення їх Міністерством освіти і науки України. Окремим кабінетам охорони праці ПТНЗ, які не стали переможцями, може бути наданий статус "Кращий за напрямками діяльності".
Кабінети охорони праці ПТНЗ, що стали переможцями і призерами Всеукраїнського огляду-конкурсу, нагороджуються дипломами відповідно I, II і III ступеня, а їх працівники - почесними грамотами Міністерства освіти і науки України.
Кабінети охорони праці ПТНЗ та їх працівники можуть бути відзначені також грошовими преміями та цінними подарунками, порядок вручення яких визначається Всеукраїнським та регіональними оргкомітетами і журі залежно від наявних умов і можливостей, у тому числі за рахунок залучення позабюджетних коштів.
Директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України | В.В.Супрун |
................Перейти до повного тексту