- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 лютого 2003 р.
за N 132/7453
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національного банку
N 597 від 30.12.2003 )
Про здійснення переказування коштів у національній та іноземній валюті щодо оплати робіт та послуг нерезидентів
Відповідно до статей
30 та
44 Закону України
"Про Національний банк України" та статей
11 та
13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93
N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", з метою запобігання відпливу капіталу та підвищення прозорості платежів за договорами, які передбачають виконання робіт і надання послуг нерезидентами, а також попередження можливих дій щодо відмивання грошей та з метою захисту вітчизняних товаровиробників Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Підставою для переказування уповноваженими банками та небанківськими фінансовими установами (далі - банки) коштів у національній та іноземній валюті на користь (на рахунок) нерезидентів як за дорученням резидентів юридичних осіб і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, так і на виконання власних зобов'язань, за договорами, які передбачають виконання робіт та надання послуг нерезидентами, уважаються такі документи:
договір з нерезидентом, оформлений відповідно до вимог чинного законодавства України, або інший документ, який згідно з чинним законодавством України має силу договору;
документи, які свідчать про фактично надані послуги чи виконані роботи;
індивідуальна ліцензія Національного банку України на переказування за межі України валютних цінностей, якщо операція потребує такої ліцензії.
Копії документів, які є підставою для переказу коштів, завіряються печаткою банку і залишаються в банку на зберіганні. Документи іноземною мовою повинні бути перекладені на українську мову та нотаріально засвідчені в Україні.
2. У разі здійснення авансового платежу документи, зазначені в абзаці третьому пункту 1 та абзаці третьому пункту 5 цієї постанови, резидент зобов'язаний надати банку у 90-денний термін з наступного календарного дня після дати здійснення авансового платежу.
3. У разі невиконання резидентом вимог пункту 2 цієї постанови банк зобов'язаний повідомити про це спеціальним підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю за місцем державної реєстрації резидента як про операції, що мають сумнівний характер, відповідно до законодавства про боротьбу з організованою злочинністю. Повідомлення надаються поштою з отриманням поштового підтвердження про їх вручення адресату. У повідомленні зазначаються назва, адреса та банківські реквізити резидента та нерезидента, дата і номер договору, сума перерахованих за цим договором коштів на дату повідомлення.
4. Проведення зазначених у пункті 1 цієї постанови операцій протягом дня на користь однієї і тієї самої особи, або споріднених осіб, на суму, що не перевищує 50 000 євро, або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день проведення операції, здійснюється за умови, що загальна сума договору не перевищує 50 000 євро, або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день укладення договору.
5. Підставою для проведення зазначених у пункті 1 цієї постанови операцій, якщо загальна сума договору перевищує 50 000 євро, або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на день укладення договору, окрім зазначених у пункті 1 цієї постанови документів, є:
акт цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків щодо відповідності контрактних цін на послуги, які є предметом договорів, кон'юнктурі ринку;
калькуляція витрат за надані послуги, завірена нерезидентом.
6. Якщо ціновою експертизою встановлено завищення контрактних цін, переказування коштів за цим договором дозволяється лише за наявності погодження Національного банку України.
7. Вимоги цієї постанови не поширюються на операції, які потребують отримання індивідуальної ліцензії Національного банку України, а також на операції резидентів, визначених в установленому порядку для виконання відповідних міждержавних чи міжурядових угод.
8. Вимоги пунктів 1, 2 та 3 цієї постанови не поширюються на операції з оплати передплатних періодичних поліграфічних видань, пунктів 4, 5 та 6 - на операції з оплати банківських, страхових (перестрахових), транспортних та комунікаційних послуг резидентами за наявності в них ліцензій (дозволів) уповноважених державних органів на провадження господарської діяльності у сфері банківських, страхових (перестрахових), транспортних та комунікаційних послуг.
9. Затвердити Положення про порядок видачі резидентам погодження Національного банку України на переказування коштів у національній та іноземній валюті за межі України за договорами, які передбачають виконання робіт та надання послуг нерезидентами (додається).
10. Департаменту валютного контролю та ліцензування (С.О.Брагін) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома самостійних структурних підрозділів, Операційного та територіальних управлінь Національного банку України, банків України для керівництва і використання в роботі.
11. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент валютного контролю та ліцензування (С.О.Брагін), Операційне та територіальні управління Національного банку України.
12. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
12.02.2003 N 58
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 лютого 2003 р.
за N 132/7453
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок видачі резидентам погодження Національного банку України на переказування коштів у національній та іноземній валюті за межі України за договорами, які передбачають виконання робіт та надання послуг нерезидентами
Це Положення, яке розроблене відповідно до вимог статті
44 Закону України
"Про Національний банк України", статей
11 та
13 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93
N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", регламентує порядок та умови видачі резидентам України погодження Національного банку України на переказування коштів у національній та іноземній валюті за межі України за договорами, які передбачають виконання робіт та надання послуг нерезидентами (далі - погодження).
1. Загальні положення
1.1. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
акт цінової експертизи - офіційний висновок Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків щодо відповідності контрактних цін на послугу та/або роботу, яка є предметом договору, індикативним цінам або кон'юнктурі ринку залежно від умов здійснення контракту;
переказування коштів у національній та іноземній валюті за межі України - переказ коштів у національній та іноземній валюті на користь (на рахунок) нерезидента або у фінансову установу, що не є суб'єктом господарської діяльності України;
1.2. Положення про порядок видачі резидентам погодження Національного банку України на переказування коштів у національній та іноземній валюті за межі України за договорами, які передбачають виконання робіт та надання послуг нерезидентами (далі - Положення) регламентують порядок та умови здійснення уповноваженими банками (далі - банк) та іншими уповноваженими фінансовими установами (далі - установа) переказів коштів у національній та іноземній валюті за межі України як за дорученням резидентів юридичних осіб та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, так і на виконання власних зобов'язань за договорами, які передбачають надання послуг, виконання робіт (далі - надання послуг) нерезидентами.
1.3. Погодження дійсне протягом 30 календарних днів з дати його видачі.
Дата видачі погодження має передувати даті здійснення переказування коштів у національній та іноземній валюті на користь (на рахунок) нерезидента.
Не може бути видане (отримане) погодження на здійснення валютної операції, що вже проведена.
1.4. Погодження на суму до 100 000 євро, або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України, надаються територіальним управлінням Національного банку України (далі - Управління) за місцем державної реєстрації резидента.
1.5. Погодження на суму 100 000 євро і більше, або еквівалент цієї суми в іншій валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України, надаються Департаментом валютного контролю та ліцензування Національного банку України (далі - Департамент).
2. Перелік документів, потрібних для отримання погодження
2.1. Резидент для отримання погодження подає такі документи:
а) заяву про видачу погодження згідно з додатком 1;
б) оригінал або нотаріально засвідчену копію договору з нерезидентом;
в) довідку банку про номер рахунку резидента, з якого переказуватиметься іноземна валюта за межі України;
г) оригінал або засвідчену в установленому порядку копію акта цінової експертизи;
ґ) обґрунтування завищення контрактних цін;
д) оригінал або засвідчену в установленому порядку копію висновку аудитора, який зареєстрований та здійснює господарську діяльність на території України, або іноземної аудиторської компанії, яка не зареєстрована в офшорній зоні чи на території країни, до якої застосовані санкції FATF, про фінансові витрати нерезидента з надання послуг за договором;
е) оригінали або засвідчені в установленому порядку копії документів, які свідчать про фактично надані послуги (якщо на момент подання документів на видачу погодження послуги надані);
є) оригінал або засвідчену в установленому порядку копію калькуляції витрат наданих послуг, завірених нерезидентом;
ж) оригінал або засвідчену в установленому порядку копію довідки податкового органу, у якому заявник взятий на облік як платник податків.
2.2. Документи іноземною мовою, що подаються на розгляд, мають бути перекладені на українську мову (переклад засвідчується особою, яка має офіційний дозвіл на здійснення перекладів) та засвідчені нотаріально в Україні.
3. Порядок розгляду документів для отримання погодження
3.1. Департамент (Управління) розглядає отриманий від резидента пакет документів для видачі погодження в порядку черговості його надходження.
3.2. Загальний строк розгляду Департаментом (Управлінням) повного пакета документів для видачі погодження не має перевищувати 7 робочих днів з дати його надходження. Департамент (Управління) може зробити запит про додаткові документи, які потрібні для видачі погодження, і в цьому разі строк видачі погодження продовжується ще на 5 робочих днів з дати надходження додаткових документів.
4. Порядок видачі, відмови у видачі, анулювання погодження та внесення змін до погодження
4.1. Погодження видається резиденту лише після перевірки Департаментом (Управлінням) правильності та повноти платежу за видачу погодження.
4.2. Департамент (Управління) видає резиденту погодження за формою, зазначеною в додатку 2 до цього Положення, або письмово повідомляє його про відмову у видачі у строки, зазначені в пункті 3.2 цього Положення.
4.3. Погодження видається лише зазначеній в ньому особі без права передавання його іншим особам.
4.4. Погодження оформляється на бланку Національного банку (Управління) і надсилається або надається особисто власнику погодження. Для обліку та контролю за виконанням вимог погодження в Департаменті (Управлінні) зберігається копія цього погодження.
4.5. Документи, що подаються для отримання погодження, не можуть бути використані для отримання нового погодження.
4.6. Контроль за виконанням вимог погодження здійснюється зазначеним у погодженні банком.
................Перейти до повного тексту