1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ
Н А К А З
N 40 від 06.03.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 березня 1996 р.
за N 128/1153
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи N 449 від 30.12.2005 )
Про затвердження Інструкції про порядок видачі дозволу на виготовлення, ремонт і реконструкцію об'єктів котлонагляду і здійснення нагляду за виконанням цих робіт
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держнаглядохоронпраці N 164 від 17.10.96 )
Згідно з пунктом 4 Положення про Державний комітет України по нагляду за охороною праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.05.93 р. N 328, Правилами будови і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 26.05.94 р. N 51, Правилами будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 18.10.94 р. N 104,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок видачі дозволу на виготовлення, ремонт і реконструкцію об'єктів котлонагляду і здійснення нагляду за виконанням цих робіт, що додається.
2. Зазначену Інструкцію ввести в дію з 31 березня 1996 року.
3. З метою поліпшення роботи щодо виготовлення безпечних об'єктів котлонагляду та запобіганню несщасним випадкам і аваріям при їх експлуатації, ремонті, реконструкції та монтажі територіальним управлінням Держнаглядохоронпраці, міністерствам, відомствам встановити нагляд за виконанням вимог даної Інструкції.
4. Вважати такою, що не застосовується на території України, Інструкцію по нагляду за виготовленням об'єктів котлонагляду, затверджену Держгіртехнаглядом СРСР 16 лютого 1982 року.
5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Голови комітету Штефана П.Т.
Перший заступник
Голови Комітету

С.А.Сторчак
Затверджено
наказом Державного комітету
України по нагляду за
охороною праці
від 06.03.96 р. N 40
Інструкція про порядок видачі дозволу на виготовлення, ремонт і реконструкцію об'єктів котлонагляду і здійснення нагляду за виконанням цих робіт
1. Визначення термінів
Наведені нижче в Інструкції терміни вживаються в такому значенні:
1.1. Правила - це Правила будови і безпечної експлуатації парових і водогрійних котлів, затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 26.05.94 N 51, Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, затверджені наказом Держнаглядохоронпраці від 18.10.94 N 104, Правила будови та безпечної експлуатації трубопроводів пари та гарячої води, затверджені Держгіртехнаглядом СРСР від 09.01.90.
1.2. Об'єкти котлонагляду (незалежно від їх параметрів роботи) - це парові та водогрійні котли, паропідігрівачі, економайзери, трубопроводи пари та гарячої води, посудини, що працюють під тиском.
1.3. Деталі і складальні одиниці - це:
На котлах - барабани, обечайки, денця, камери (колектори), трубні решітки, панелі, ширми, блоки (укрупнені складальні одиниці), арматура, прилади безпеки.
На посудинах - корпуси, обечайки, денця, кришки, трубні решітки, фланці корпусів, укрупнені складальні одиниці, мембранні запобіжні пристрої, арматура, прилади безпеки.
На трубопроводах пари та гарячої води в межах котлів та посудин, а також поза ними - згини, відводи, гнуті труби, трійники, компенсатори, розвилки, переходи, редукційно-охолоджувальні установки, редукційні установки, швидко діючі редукційно-охолоджувальні установки, блоки (укрупнені складальні одиниці), арматура, прилади безпеки, мембранні запобіжні пристрої (МЗП).
1.4. Головна організація - організація, яка уповноважена Держнаглядохоронпраці виконувати науково-дослідні роботи щодо вдосконалення парових та водогрійних котлів, посудин, працюючих під тиском, трубопроводів для пари та гарячої води незалежно від граничних параметрів режимів роботи (далі - головна організація).
2. Загальні положення
2.1. Інструкція про порядок видачі дозволу на виготовлення, ремонт і реконструкцію об'єктів котлонагляду і здійснення нагляду за виконанням цих робіт (далі - Інструкція) розроблена на основі Правил.
Ця Інструкція поширюється на всі установи, підприємства, організації України, незалежно від їх відомчої (галузевої) належності та форм власності, які здійснюють виготовлення, ремонт та реконструкцію об'єктів котлонагляду незалежно від їх параметрів роботи, деталей та складальних одиниць.
Ця Інструкція встановлює порядок видачі органами Держнаглядохоронпраці дозволів на виготовлення, ремонт та реконструкцію об'єктів котлонагляду, деталей та складальних одиниць та нагляду за додержанням вимог нормативних документів при їх виготовленні, ремонті і реконструкції.
Для парових котлів з робочим тиском до 0,07 МПА (0,7 кгс/см2) та водогрійних котлів з температурою до 115 гр.С дозвіл видається тільки на їх виготовлення.
2.2. Дана Інструкція призначена для інспекторського складу органів Держнаглядохоронпраці (далі - інспектор), технічних експертів експертно-технічних центрів (далі - ЕТЦ) та інженерно-технічних працівників (далі - ІТП), які пов'язані з проектуванням, виготовленням, ремонтом та реконструкцією об'єктів котлонагляду.
2.3. На органи Держнаглядохоронпраці України покладається:
2.3.1. Видача підприємствам та організаціям (далі - підприємство), незалежно від форм власності та відомчої належності, дозволів:
- на виготовлення об'єктів котлонагляду, деталей і складальних одиниць, які передбачені Правилами;
- на реконструкцію та ремонт об'єктів котлонагляду.
2.3.2. Контроль за додержанням підприємствами-виготовлювачами об'єктів котлонагляду, ремонтними підприємствами нормативних документів - Правил, державних стандартів, технічних умов, документів на проектування, виготовлення, ремонт, реконструкцію (далі - НД).
2.3.3. Контроль за усуненням підприємствами-виготовлювачами, ремонтними підприємствами виявлених недоліків під час виготовлення, монтажу, експлуатації, ремонту, реконструкції об'єктів котлонагляду та їх деталей, складальних одиниць.
2.3.4. Контроль за допуском до виконання робіт зварників, своєчасною перевіркою знань НД інженерно-технічних працівників, які займаються проектуванням, виготовленням, ремонтом та реконструкцією об'єктів котлонагляду та їх деталей, складальних одиниць.
2.3.5. Участь у періодичних, типових та кваліфікаційних, попередніх (заводських) та приймальних випробуваннях дослідних та головних зразків об'єктів котлонагляду та їх деталей, складальних одиниць.
2.3.6. Дозвіл на виготовлення, реконструкцію або ремонт об'єктів котлонагляду видається територіальним управлінням підприємству, яке має передбачені конструкторською та технічною документацією технічні засоби та умови для якісного виконання вказаних робіт та контролю якості виробу в цілому, окремих його деталей, а також зварних з'єднань у відповідності з НД на виготовлення, реконструкцію, ремонт, укомплектованому навченими та атестованими фахівцями.
Дозвіл на виготовлення може видаватися як на певну кількість об'єктів, що випускаються серійно (згідно з ГОСТ 15.001), так і на поодинокі об'єкти (згідно з ГОСТ 14.004). Дозвіл може бути оформлений також на декілька різнотипових поодиноких об'єктів котлонагляду. У цьому випадку необхідно вказати найменування об'єктів, ТУ та креслень загального виду об'єктів котлонагляду, на виготовлення яких видано дозвіл.
Для котлів і посудин, які виготовляються серійно, оформляється дозвіл на виготовлення дослідного зразка.
При виготовленні об'єкта котлонагляду з використанням деталей і складальних одиниць, які виготовлені на інших підприємствах, необхідно подати копію дозволу територіального управління на виготовлення вказаних деталей та складальних одиниць.
2.3.7. При зміні паспортної характеристики об'єкта котлонагляду або при переході на виготовлення об'єкта іншої моделі підприємству повинен бути виданий новий дозвіл.
В окремих випадках для підприємств, які випускають велику кількість поодиноких об'єктів або невеликих партій, передбачених даною Інструкцією, порядок оформлення дозволу на виготовлення об'єктів та контролю за дотриманням Правил при їх виготовленні по узгодженню з Держнаглядохоронпраці України (далі - Комітет) може бути змінений.
Дозвіл на реконструкцію видається на конкретний об'єкт котлонагляду з урахуванням його фактичного стану (строк та умови експлуатації, ступінь зносу окремих вузлів та деталей, режим використання та ін.).
2.3.8. Виготовлення або ремонт об'єктів котлонагляду з відступами від державних стандартів або технічних умов може бути допущене тільки з дозволу організації, яка затвердила або узгодила відповідний документ. Якщо цей документ був погоджений з наглядовим органом іншої держави, то відступи погоджуються також з Комітетом.
2.3.9. Копія дозволу Комітету або іншої організації на виготовлення об'єктів котлонагляду з відступами від НД вкладається в паспорт кожного об'єкта котлонагляду.
3. Видача дозволу на виготовлення об'єктів котлонагляду
3.1. Дозвіл на виготовлення видається територіальним управлінням підприємству, що розпочинає виготовлення об'єктів котлонагляду, на які поширюються Правила:
3.1.1. Парових та водогрійних котлів, посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води в межах котлів та посудин, а також поза ними, їх деталей і складальних одиниць згідно з п.1.3. даної Інструкції.
3.2. Дозвіл на виготовлення об'єктів котлонагляду видається підприємству:
3.2.1. Яке вперше розпочинає виготовлення об'єктів котлонагляду, деталей та складальних одиниць, а також для власних потреб та на експорт.
3.2.3. При виготовленні дослідного зразка об'єкта котлонагляду.
3.2.4. По закінченні строку дії раніше виданого дозволу або після зняття територіальним управлінням заборони на випуск об'єктів, яка була накладена раніше за порушення технології та НД підприємством-виготовлювачем.
3.2.5. При зміні паспортних характеристик об'єктів котлонагляду.
3.2.6. Дозвіл на виготовлення об'єктів котлонагляду з відступами від Правил може бути виданий як виняток тільки Комітетом. При цьому підприємство-виготовлювач подає в Комітет відповідне технічне обгрунтування, а також висновки головної організації і територіального управління.
3.3. Дозвіл видається строком на 3 роки за формою, наведеною у додатку N 1. При видачі дозволу на разове виготовлення вказується кількість об'єктів, деталей, складальних одиниць.
3.4. Видача дозволів підприємствам на виготовлення об'єктів котлонагляду, що не підлягають згідно з Правилами реєстрації в органах Держнаглядохоронпраці, їх деталей і складальних одиниць, територіальні управління можуть передавати підпорядкованим їм державним інспекціям котлонагляду та підйомних споруд.
4. Видача дозволу підприємству, яке вперше розпочинає серійне виготовлення об'єктів котлонагляду
4.1. Дозвіл на виготовлення об'єктів котлонагляду (установочної партії) підприємству, що вперше розпочинає їх виготовлення, видається територіальним управлінням на підставі заяви підприємства, в якій вказуються тип, модель (конструктивне виконання) та робочі параметри (тиск пари, газу, рідини та максимально можлива їх температура, характеристика середовища) об'єктів котлонагляду, деталей, складальних одиниць, які підлягають виготовленню, номерів складальних креслень, технічних умов.
4.2. До заяви додаються:
4.2.1. Зразок заповненого паспорта об'єкта котлонагляду або посвідчення про якість виготовлення деталі, складальної одиниці, на виготовлення яких видається дозвіл.
4.2.2. Інструкція по монтажу і експлуатації об'єкта розроблена згідно з вимогами ГОСТ 2.601 - "Експлуатаційні документи" (для посудин під тиском - з урахуванням вимог ОСТ 26291). При виготовленні деталей або складальних одиниць об'єктів подання Інструкції не обов'язкове.
В Інструкції поряд з іншими вимогами викладаються вказівки по безпечному обслуговуванню об'єктів котлонагляду, а також періодичність та обсяг технічних опосвідчень згідно з Правилами.
4.2.3. Копія акта та протоколу приймальних випробувань дослідного зразка об'єкта з усіма необхідними до них додатками.
4.2.4. Технічні умови на виготовлення, які розробляються згідно з ГОСТ 2.114 спеціалізованою організацією, затверджуються згідно з ГОСТ 2.115 та погоджуються з Комітетом. Технічні умови повинні містити відомості про матеріали, які застосовуються, вказівки по контролю якості зварювання, норми оцінки якості зварних з'єднань та норми бракування, допустимі відхилення від підлягаючих нормуванню величин, а також порядок приймання готової продукції.
У випадках виготовлення об'єкта котлонагляду за кресленням та технічними умовами, розробленими іншим підприємством, територіальному управлінню подається також довідка про те, що в передану документацію внесені всі зміни, які прийняті до моменту передачі згідно з ГОСТ 2.501.
4.2.5. Креслення загального виду об'єкта котлонагляду, деталей, складальних одиниць з зазначенням найменування, типу, номера, технічні умови та їх характеристики.
4.2.6. Довідка про наявність на підприємстві передбачених Правилами та НД технологічного обладнання, відповідного оснащення, інструменту та розроблених технологічних процесів, необхідних для виготовлення об'єктів котлонагляду, деталей складальних одиниць.
4.2.7. Розроблені у відповідності з ГОСТ 3.1105 технологічні інструкції з видів зварювання, які будуть використовуватися при виготовленні об'єктів котлонагляду.
4.2.8. Копія наказу про призначення на підприємстві комісії по атестації зварників.
4.2.9. Список атестованих зварників (додаток N 2) та дефектоскопістів.
4.2.10. Довідка про наявність працівників відділу технічного контролю (ВТК) та їх навченість і відділу (якщо він є на підприємстві) або лабораторії неруйнівних методів контролю, забезпеченість їх необхідною НД та засобами контролю для здійснення вхідного, операційного та приймального контролю якості при виготовленні об'єктів котлонагляду, деталей та складальних одиниць.
4.2.11. Положення про організацію навчання та перевірки знань НД, у тому числі копії протоколів перевірки, у працівників підприємства, які мають відношення до проектування, виготовлення та контролю якості виготовлення об'єктів котлонагляду, деталей та складальних одиниць.
4.2.12. Копія наказу керівника підприємства про призначення постійно діючої комісії по перевірці знань НД працівників підприємства та довідка про перевірку знань членів цієї комісії згідно з вимогами Типового положення про навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Комітету від 04.04.94 р. N 30.
4.3. У списку атестованих зварників в графі 5 необхідно вказати види зварювання (ручна, електродугова, газова, напівавтоматична або автоматична, в середовищі захисних газів та ін.), до виконання яких допускаються зварники, положення зварних швів у просторі (нижнє, вертикальне, верхнє) та матеріали, які зварюються (сталь вуглецева, низьковуглецева, жаростійка, легована та ін.).
4.4. Якщо на підприємстві призначено декілька комісій з перевірки знань та атестації працівників, то додаються списки членів всіх комісій. При цьому, в Положенні про організацію навчання, перевірку знань та атестацію або в наказі по підприємству визначити межі діяльності кожної комісії з таким розрахунком, щоб всі комісії забезпечували перевірку знань працівників, пов'язаних з виготовленням об'єктів котлонагляду, деталей, складальних одиниць. Відомості про перевірку подаються за формою, наведеною в додатку N 3.
Для підприємств з великою чисельністю інженерно-технічних працівників відомості про перевірку їх знань за погодженням з територіальним управлінням можуть бути представлені у вигляді довідки.
4.5. Подана документація розглядається територіальним управлінням в строк не більше 10 днів. У випадках розгляду проектів, які потребують додаткового вивчення складних питань, а також у разі необхідності представлення висновку головної організації цей строк може бути збільшений до 30 днів.
4.6. При позитивних результатах розгляду поданої документації згідно з рішенням територіального управління головний спеціаліст або група спеціалістів територіального управління або експерт (група експертів) проводить обстеження підприємства з метою визначення технологічної готовності його та інших умов до виготовлення об'єктів котлонагляду та їх деталей, складальних одиниць. Обстеження проводиться у присутності головного інженера та начальника ВТК (або їх заступників) підприємства.
4.7. При обстеженні необхідно перевірити відповідність фактичних умов виробництва поданій документації. При цьому належить звернути увагу на наявність:
4.7.1. Комплекту технологічних документів, маршрутних карт, карт технологічних процесів, технологічних інструкцій та ін.
4.7.2. Документації та умов по організації приймання, зберігання, обліку та видачі у виробництво металу, зварювальних матеріалів, комплектуючих виробів, деталей, порядку таврування металу, його обліку та контролю, який виключає застосування при виготовленні об'єкта невідповідних марок сталей, матеріалів, комплектуючих виробів та ін.
4.7.3. Журналів, бланків, відомостей для здійснення обліку цієї роботи.
4.7.4. Технологічного обладнання у цехах для складання, зварювання та виготовлення об'єктів, деталей, складальних одиниць згідно з вимогами ТУ та технологічної документації, в тому числі з атестації технології зварювання, а також засобів необхідних для контролю якості їх виготовлення (неруйнівний контроль, механічні випробування, металографічні дослідження, прилади, шаблони, вимірювальні інструменти та ін.).
4.7.5. Умов для перевірки приладів безпеки, арматури, запобіжних пристроїв, які встановлюються (комплектуються) на об'єкті.
4.7.6. Умов для проведення технічних опосвідчень об'єктів котлонагляду, деталей, складальних одиниць у випадках, передбачених ТУ.
4.7.7. Документації, яка регламентує порядок навантаження і транспортування об'єкта, деталей, складальних одиниць, що виключають їх пошкодження та забезпечують безпечне виконання цих робіт.
При обстеженні необхідно також перевірити укомплектованість штату ВТК, навченість його працівників, забезпеченість їх необхідною документацією та засобами контролю, організацію постів ВТК з метою недопущення браку в процесі виготовлення об'єкта котлонагляду, деталей, складальної одиниці, організацію приймання готової продукції.
4.7.8. Включення в комплект поставки об'єкта спеціальних пристосувань та інструмента (у разі потреби проведення технічного обслуговування, ремонту та огляду).
4.8. Результати обстеження оформляються актом у кількості двох примірників, один з яких вручається керівникові підприємства-виготовлювача об'єкта, деталі, складальних одиниць, а другий - зберігається у територіальному управлінні.
4.9. При позитивних результатах обстеження територіальне управління видає дозвіл на виготовлення об'єкта котлонагляду, деталей, складальних одиниць, які вказані у заяві підприємства.
4.10. У видачі дозволу може бути відмовлено у випадках:
4.10.1. Подання заяви на отримання дозволу з порушенням вимог цієї Інструкції.
4.10.2. Подання підприємством-виготовлювачем невірних відомостей.
4.10.3. Неможливості виконання вказаної діяльності згідно з законодавством і вимогами НД.
При відмові видачі дозволу необхідно вказати причини відмови.
4.11. Підприємство-виготовлювач має право оскаржити рішення про відмову у видачі дозволу до Комітету або арбітражного суду.
4.12. Про виданий дозвіл на виготовлення територіальне управління зобов'язане письмово повідомити Комітет протягом місяця з дня його видачі. В повідомленні вказується:
4.12.1. Підприємство та його відомча підпорядкованість.
4.12.2. Поштова адреса підприємства, номери телефонів і факсу.
4.12.3. Найменування організації, яка розробила проект об'єкта, деталі, складальної одиниці.
4.12.4. Найменування об'єкта, деталі, складальної одиниці та основні дані про них:
- для парового котла - тип, паропродуктивність тн/год; тиск пари МПа (кгс/см2); температура пари гр.С;
- для водогрійного котла - тип (марка), температура води гр.С, теплопродуктивність ГДж/год (Гкал/год);
- для посудин - об'єм м3 (л), найменування робочого середовища та його робочий тиск МПа (кгс/см2) і температура гр.С;
- для трубопроводів пари та гарячої води - тиск МПа (кгс/см2) та температура гр.С;
- для деталей, складальних одиниць - тиск МПа (кгс/см2) та температура гр.С середовища;
- для арматури, приладів безпеки - умовний прохід.
4.13. Видача підприємству, яке виготовляє об'єкти котлонагляду та їх деталі і складальні одиниці, дозволу на виготовлення іншого типу здійснюється у порядку, визначеному п.4.1. даної Інструкції за поданням територіальному управлінню документів, вказаних у п.4.2.
4.14. Контроль за дотриманням вимог Правил про виготовлення об'єктів здійснюється територіальним управлінням або інспекцією у відповідності із розділом 9 цієї Інструкції.
5. Переоформлення дозволу на виготовлення об'єктів котлонагляду
5.1. Переоформлення дозволу в територіальному управлінні необхідно зробити в таких випадках:
5.1.1. При введенні в дію нових Правил або ТУ на виготовлення продукції або внесення до них змін і доповнень, які потребують конструктивних змін об'єкта, деталі, складальної одиниці.
5.1.2. Після закінчення строку дії раніше виданого дозволу.
5.2. При введенні в дію нових Правил або ТУ на виготовлення або при внесенні до них змін чи доповнень підприємство зобов'язане не пізніше строку введення їх в дію привести об'єкти котлонагляду, що випускаються, деталі, складальні одиниці та технічну документацію, яка їх стосується, у повну відповідність з новими або зміненими чи доповненими Правилами та ТУ. Новий дозвіл на виготовлення об'єкта котлонагляду, деталі, складальної одиниці видається територіальним управлінням згідно з довідкою підприємства, у якій підтверджується, що вказана робота виконана підприємством-виготовлювачем у повному обсязі.
5.3. Для переоформлення дозволу, у якого закінчився строк дії, підприємство подає в територіальне управління такі документи:
5.3.1. Заяву, в якій вказуються найменування, тип, номер ТУ та креслень загального вигляду, а також технічні характеристики об'єктів котлонагляду, деталей, складальних одиниць.
5.3.2. Довідку про одержані за минулий період рекламації та вжиті щодо їх усунення заходи.
5.3.3. Довідку про те, що підприємством виконуються вимоги п.4.7. цієї Інструкції. Якщо за період дії раніше виданого дозволу було збільшення кількості випуску об'єктів котлонагляду, деталей, складальних одиниць, то в довідці необхідно вказати вжиті заходи щодо забезпечення виконання цих вимог у нових умовах (збільшення площ, введення додаткового устаткування чи заміни його на більш потужне).
5.3.4. При відсутності зауважень за поданою документацією спеціалістом територіального управління або експертом ЕТЦ, згідно з рішенням територіального управління, проводиться обстеження підприємства. При позитивних результатах обстеження підприємству видається дозвіл на виготовлення об'єкта котлонагляду, деталі, збірної одиниці на черговий строк.
Якщо під час останнього обстеження підприємства не було виявлено порушень, то за рішенням територіального управління в цьому випадку обстеження підприємства може не проводитись.
5.4. Внесення змін у креслення (заміна матеріалів, зміна конструктивних розмірів, зміна конструкції з'єднання деталей, складальних одиниць, виключення роз'ємних з'єднань, люків, лазів та інших пристроїв, які необхідні для внутрішнього огляду, а також збільшення робочих параметрів) дозволяється тільки після узгодження з територіальним управлінням, що видало дозвіл на виготовлення.
5.4.1. Для вказаного узгодження підприємство подає відповідне обгрунтування та згоду проектної організації, а у необхідних випадках - висновок головної спеціалізованої організації за профілем продукції, що випускається. Якщо зміни призводять до відступів від Правил і ТУ, то вони погоджуються з Комітетом чи з організацією, яка затвердила ТУ. Погоджені зміни додаються до дозволу на виготовлення.
5.4.2. Якщо в конструкцію об'єкта котлонагляду вносяться раніше не випробувані в експлуатації деталі, складальні одиниці, підприємство організує нагляд за роботою цих деталей під час експлуатації об'єктів котлонагляду. При цьому в Інструкції по експлуатації підприємство-виготовлювач вказує обсяг контролю, який здійснюється за цими деталями власником об'єкта, та періодичність інформації, яку він повинен йому направити.
5.4.3. На підставі документів, які позитивно характеризують роботу перевірених деталей, складальних одиниць, підприємство по узгодженню з територіальним управлінням може припинити нагляд за ними.
6. Видача дозволу підприємству на виготовлення дослідного зразка котла, посудини та арматури
6.1. Дозвіл на виготовлення дослідного зразка може бути виданий тільки спеціалізованому по виготовленню котлів, посудин та арматури підприємству. Дозвіл видається територіальним управлінням на підставі заяви підприємства, в якому вказуються найменування, тип і характеристика дослідного зразка котла, посудини, арматури, що підлягають виготовленню, з обгрунтуванням необхідності його виготовлення. До заяви додаються:
6.1.1. Креслення загального виду.
6.1.2. Технічні умови на виготовлення (проект).
( Пункт 6.1.2 в редакції Наказу Держнаглядохоронпраці N 164 від 17.10.96 )
6.1.3. Технічне завдання, розроблене та затверджене згідно з ГОСТ 15.001.
6.1.4. Копія заповненого паспорта.
6.1.5. Довідка про наявність на підприємстві розроблених технологічних процесів, необхідних для виготовлення об'єкта.
6.2. Вказані документи подаються територіальному управлінню за місяць до розгляду проекту дослідного зразка на науково-технічній раді підприємства.
6.3. Територіальне управління на підставі інформації підприємства повідомляє Комітет про засідання науково-технічної ради, яке має відбутися, для спільного визначення кола спеціалістів, яких доцільно залучити для попереднього розгляду проекту.
6.4. Під час попереднього розгляду проекту необхідно встановити:
6.4.1. Відповідність проекту Правилам та Технічним умовам.
6.4.2. Оснащеність дослідного зразка контрольно-вимірювальними пристроями і засобами автоматики та захисту.
6.4.3. Рівень механізації виробничих процесів.
6.4.4. Зручність в обслуговуванні об'єкта.
6.4.5. Ремонтоздатність об'єкта.

................
Перейти до повного тексту