1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ВОДНОМУ ГОСПОДАРСТВУ
Н А К А З
N 13/21 від 29.01.2001
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 лютого 2001 р.
за N 125/5316
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства екології та природних ресурсів N 202 від 17.06.2011 )
Про затвердження Порядку взаємодії органів Державного комітету України по водному господарству і Міністерства екології та природних ресурсів України з питань здійснення контролю за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів
Відповідно до Закону України "Про внесення зміни до статті 239 Кодексу України про адміністративні правопорушення" від 14 вересня 1999 року N 1040-XIV органи Держводгоспу України здійснюють управління і контроль за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів і їм надано право розглядати справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням правил використання і охорони водних ресурсів (стаття 48 та статті 59, 60, 61 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до Положення про Державний комітет України по водному господарству, затвердженого Указом Президента України від 14 липня 2000 р. N 898, Держводгоспу надано право перевіряти, відповідно до законодавства, на підприємствах, в установах і організаціях додержання вимог водного законодавства України.
З метою забезпечення взаємодії і координації зусиль органів Держводгоспу України та органів Державної екологічної інспекції Мінекоресурсів України з питань охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів і запобігання дублюванню контрольних функцій з цих питань
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок взаємодії органів Державного комітету України по водному господарству і Міністерства екології та природних ресурсів України з питань здійснення контролю за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів, що додається.
2. Юридичному відділу Держводгоспу (Ю.Смовж) у 5-денний термін подати наказ на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України в установленому порядку.
3. Управлінню комплексного використання водних ресурсів (М.Бабич) та Головній державній екологічній інспекції (П.Свирид) забезпечити тиражування необхідної кількості примірників Порядку взаємодії та довести його до органів Держводгоспу і органів Мінекоресурсів України.
4. Органам Мінекоресурсів та Держводгоспу забезпечити виконання вимог цього Порядку взаємодії.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра екології та природних ресурсів, Головного державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища та заступника Голови Державного комітету по водному господарству відповідно до розподілу обов'язків.
Міністр екології та
природних ресурсів України
Голова Державного комітету
України по водному господарству

І.Заєць

В.Хорєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології та
природних ресурсів України і
Державного комітету України по
водному господарству
29.01.2001 N 13/21
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 лютого 2001 р.
за N 125/5316
ПОРЯДОК
взаємодії органів Державного комітету України по водному господарству і Міністерства екології та природних ресурсів України з питань здійснення контролю за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів
1. Загальні положення
1.1. Порядок взаємодії розроблено на підставі Закону України "Про внесення зміни до статті 239 Кодексу України про адміністративні правопорушення" від 14.09.99 N 1040-XIV, Положення про Держводгосп України, затвердженого Указом Президента України від 14 липня 2000 р. N 898, та з метою забезпечення взаємодії, координації зусиль органів Держводгоспу України й органів Мінекоресурсів України з питань охорони та раціонального використання водних ресурсів, унеможливлення дублювання перевірок підконтрольних об'єктів.
1.2. Він є обов'язковим для виконання органами Держводгоспу України, що здійснюють контроль за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів, і органами Державної екологічної інспекції Мінекоресурсів України.
1.3. Порядок взаємодії може змінюватись за ініціативою однієї із сторін та за погодженням із другою стороною.
2. Принципи взаємодії
2.1. Основними принципами взаємодії є:
2.1.1. Суворе дотримання чинного законодавства, екологічних норм і правил;
2.1.2. Оперативне та комплексне використання сил і засобів, що є в органів Держводгоспу та органів Державної екологічної інспекції;
2.1.3. Чітка координація дій.
3. Об'єкти, що підлягають контролю органами Держводгоспу України та органами Державної екологічної інспекції Мінекоресурсів України з питань охорони та використання водних ресурсів
3.1. Об'єктами контролю у галузі охорони та використання водних ресурсів, на які поширюється дія цього Порядку взаємодії, є такі:
3.1.1. Органи Держводгоспу, що здійснюють контроль за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів:
підприємства, установи, організації незалежно від форм власності і видів господарської діяльності, які розташовані на землях водного фонду (крім земель водного фонду, зайнятих морями та островами на них);
водогосподарські споруди та пристрої, які регулюють режими використання водних ресурсів та дотримання правил експлуатації цих споруд і пристроїв;
дотримання режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем;
об'єкти, які звітують про використання вод за формою державної статистичної звітності 2-ТП (водгосп) - з питань ведення первинного обліку використання вод і достовірності статистичної звітності та раціонального використання водних ресурсів;
роботи, пов'язані з будівництвом гідротехнічних споруд, днопоглибленням, видобуванням корисних копалин, прокладанням кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду (крім земель водного фонду, зайнятих морями та островами на них).
Перелік об'єктів, що контролюються місцевими (басейновими) органами Держводгоспу України, визначається спільно з відповідними органами Державної екологічної інспекції Мінекоресурсів України;
3.1.2. Органи Державної екологічної інспекції Мінекоресурсів України:
здійснюють у межах водоохоронних зон державний контроль за дотриманням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, використанням і охороною природних ресурсів підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та господарювання, громадянами, а також іноземними юридичними і фізичними особами.
Такий контроль здійснюється, як правило, шляхом проведення спільних перевірок.
4. Напрямки взаємодії
Основними напрямками взаємодії є:
4.1. Визначення пріоритетів при здійсненні контролю з питань охорони, раціонального використання та відтворення водних ресурсів.
4.2. Підготовка пропозицій щодо вдосконалення існуючої законодавчої та нормативно-правової бази контролю за дотриманням водного законодавства.
4.3. Розгляд та погодження розроблених проектів законодавчих актів України, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України з питань охорони та використання водних ресурсів.
4.4. Затвердження (погодження) розроблених нормативно-методичних документів з питань організації та здійснення контролю за раціональним використанням та охороною водних ресурсів.
4.5. Унесення до відповідних органів виконавчої влади пропозицій щодо усунення виявлених причин і умов, які сприяють здійсненню порушень водного законодавства.
4.6. Розслідування випадків надзвичайних ситуацій, що виникають на водних об'єктах, та екстремально високих рівнів забруднення поверхневих вод.

................
Перейти до повного тексту