1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ НАФТОВОЇ, ГАЗОВОЇ ТА
НАФТОПЕРЕРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
ДЕРЖНАФТОГАЗПРОМ
Н А К А З
N 8 від 14.02.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 травня 1995 р.
за N 124/660
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості N 13 від 25.02.2011 )
Про затвердження Вимог до ефективного використання газу та охорони навколишнього середовища при проведенні налагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства палива та енергетики N 496 від 29.09.2005 )
На підставі Закону України "Про енергозбереження", Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України, затверджених наказом Держкомнафтогазу від 1 листопада 1994 року N 355 та у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 1993 року за N 699 "Про заходи щодо ефективного використання газу в народному господарстві",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію Вимоги до ефективного використання газу та охорони навколишнього середовища при проведенні налагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні, що додаються.
2. З введенням у дію названих Вимог не застосовувати:
Тимчасові вимоги органів держгазнагляду по проведенню налагоджувальних робіт та інвентаризації джерел викидів на газовикористовуючому обладнанні, затверджені Управлінням газового нагляду СРСР 05.04.91 р. N 179.
Голова Комітету Є.М.Довжок
Затверджено
наказом Держнафтогазпрому
України від 14.02.95 р.
за N 8
Вимоги до ефективного використання газу та охорони навколишнього середовища при проведенні налагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні
Вимоги до ефективного використання газу та охорони навколишнього середовища при проведенні налагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні (далі - Вимоги) розроблені на підставі Закону України "Про енергозбереження", Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 вересня 1993 року N 699 "Про заходи щодо ефективного використання газу в народному господарстві" та Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України, затверджених наказом Держкомнафтогазу від 1 листопада 1994 року N 355.
Вимоги обов'язкові до виконання для органів Державної інспекції з ефективного використання газу (далі - Держгазінспекція), органів Мінекобезпеки України, спеціалізованих налагоджувальних організацій та газоспоживаючих підприємств, організацій незалежно від підпорядкованості та форм власності.
Ці Вимоги запроваджуються з 15 травня 1995 року замість Тимчасових вимог органів держгазнагляду по проведенню налагоджувальних робіт і інвентаризації джерел викидів на газовикористовуючому обладнанні, затверджених наказом Управління газового нагляду СРСР 5 квітня 1991 року N 179.
1. Загальні положення
1.1. Газовикористовуюче обладнання підлягає режимному теплотехнічному налагоджуванню як при роботі на газі, так і на резервному паливі (при необхідності на змішаних видах палива) та повинно включати такий комплекс робіт:
- налагоджування газовикористовуючого обладнання, засобів автоматичного регулювання та безпеки, теплоутилізаційних пристроїв, допоміжного обладнання (в т.ч. для котелень - обладнання хімводопідготовки, водяний режим котлів, пароконденсатний баланс по підприємству);
- визначення еколого-теплотехнічних характеристик газовикористовуючого обладнання;
- виконання комплексної інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферу.
Остаточним результатом проведення налагоджування газовикористовуючого обладнання є встановлення оптимальних еколого-теплотехнічних режимів роботи обладнання з врахуванням технологічних умов, мінімально можливих питомих витрат палива і викидів забруднюючих речовин в атмосферу, які не перевищують встановлених технічних норм.
1.2. Налагоджувальні роботи та інвентаризація викидів забруднюючих речовин на газовикористовуючому обладнанні проводиться спеціалізованими налагоджувальними організаціями та налагоджувальними службами підприємств незалежно від підпорядкованості та форм власності.
Примітка: Під спеціалізованими налагоджувальними організаціями слід розуміти організації, основним видом діяльності яких є проведення ними пусконалагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні, які мають дозвіл органів Держнаглядохоронпраці на виконання цих робіт.
Дозвіл Держнаглядохоронпраці спеціалізованим налагоджувальним організаціям на виконання налагоджувальних робіт на паливовикористоючому обладнанні видається при наявності висновків Держгазінспекції Держнафтогазпрому і Мінекобезпеки України та ліцензії на вид діяльності від головних або регіональних центрів з ліцензування органів у справах містобудування та архітектури.
1.3. Налагоджувальні організації і налагоджувальні служби підприємств повинні бути зареєстровані в органах Держнаглядохоронпраці, Держгазінспекції та Мінекобезпеки України.
1.4. Спеціалізованим організаціям, які виконують налагоджувальні роботи на паливовикористовуючому обладнанні, заборонено без дозволу Держнаглядохоронпраці та без ліцензії органів Держкоммістобудування на вид діяльності займатися цими роботами, а підприємствам (організаціям) заборонено укладати договори підряду з налагоджувальними організаціями, які не мають такого дозволу та ліцензії.
Примітка: Спеціалізовані налагоджувальні організації, налагоджувальні служби підприємств, які виконують тільки режимні випробування (сервісне обслуговування) на діючому паливо- використовуючому обладнанні оформляють документи на право проведення цих робіт в Держнаглядохоронпраці, Держгазінспекції та Мінекобезпеки України без оформлення ліцензій в головному або регіональних центрах з ліцензування органів у справах містобудування та архітектури.
1.5. Налагоджувальні роботи на газовикористовуючому обладнанні, системах автоматизації, теплоутилізаційних пристроях, допоміжному обладнанні (в т.ч. для котелень - обладнанні хімводопідготовки), а також інвентаризація викидів забруднюючих речовин в атмосферу повинні виконуватись на підставі методик, погоджених в органах Держгазінспекції та Мінекобезпеки України та затверджених у встановленому порядку.
1.6. Налагоджувальні організації, які проводять налагоджувальні роботи на паливовикористовуючому обладнанні, повинні бути забезпечені приладами, що дозволяють виконувати виміри згідно з затвердженою методикою. Не дозволяється під час налагоджування виконувати аналізи складу та виміри температури викидних димових газів з використанням щитових приладів налагоджувального паливовикористовуючого обладнання.
1.7. Працівники налагоджувальних організацій (підприємств) повинні пройти навчання та перевірку на знання Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві, затверджених наказом Держкомнафтогазу від 1 листопада 1994 року N 355, технології проведення налагоджувальних робіт, керівних, інструктивних і нормативних документів з питань використання газу та резервного палива, охорони навколишнього природного середовища (термін проведення навчання та атестації - один раз на три роки).
1.8. Налагоджувальна організація повинна мати в своєму складі постійних працівників, які допущені до виконання всього комплексу робіт, передбачених п.1.1 цих Вимог.
2. Порядок реєстрації і одержання в Державній інспекції з ефективного використання газу заключень про підготовленість налагоджувальної організації до проведення налагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні
2.1. Для реєстрації налагоджувальних організацій та налагоджувальних служб підприємств необхідно подати в місцеві органи Держгазінспекції такі документи:
- Статут організації;
- довідку про структуру організації;
- наказ про перелік видів виконуваних робіт та положення про дільницю (цех);
- списковий склад постійних працівників, атестованих на право виконання робіт, передбачених п.1.1. цих Вимог;
- протокол атестації персоналу на знання Правил подачі та використання природного газу в народному господарстві України, цих Вимог і технології проведення налагоджувальних робіт;
- довідку про стан приладового парку (номери приладів, дата їх повірки та ін.), необхідного для проведення робіт в обсязі, передбаченому п.1.1. цих Вимог;
- методики для проведення налагоджувальних робіт в повному обсязі, передбаченому п.1.1. та розділом 4 цих Вимог, погоджені в місцевих органах Держгазінспекції, Мінекобезпеки України і затверджені у встановленому порядку.
В разі подання вищезгаданих документів в підрозділ Держгазінспекції, налагоджувальна організація одержує Висновок про підготовленість налагоджувальної організації до проведення режимно-налагоджувальних робіт (далі - Заключення) для подальшого одержання документів на право проведення цих робіт.
Висновок не дає право на виконання цих робіт.
Примітки: 1. Реєстрація та одержання заключень в органах Мінекобезпеки України проводиться у встановленому ними порядку.
2. При оформленні ліцензії на право проведення пуско-налагоджувальних робіт на паливовикористовуючому обладнанні головним або регіональними центрами з ліцензування органів у справах містобудування та архітектури враховуються відповідні висновки Держгазінспекції та Мінекобезпеки України.
Налагоджувальні організації зобов'язані погоджувати в Держгазінспекції плани виконання налагоджувальних робіт на звітний період (щорічно січень, лютий м-ці).
3. Проведення налагоджувальних робіт
3.1. Заново змонтоване, реконструйоване, модернізоване газовикористовуюче обладнання перед введенням його в експлуатацію підлягає налагоджуванню за повним комплексом робіт, передбачених п.1.1. цих Вимог.
3.2. До початку проведення пуско-налагоджувальних робіт налагоджувальна організація подає на погодження Держгазінспекції (за місцем проведення налагоджувальних робіт) такі документи:
- договір на виконання робіт;
- програму проведення налагоджувальних робіт, погоджену з замовником та в місцевому органі Мінекобезпеки України;
- погоджений з замовником графік проведення налагоджувальних робіт (терміни проведення робіт затверджуються в органах Держгазінспекції);

................
Перейти до повного тексту