1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 61 від 16.02.2000
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 березня 2000 р.
за N 121/4342
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу ДПА N 373 від 17.09.2001 )
Про затвердження Розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та Порядку заповнення Розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Розрахунок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - Розрахунок), що додається.
2. Затвердити Порядок заповнення Розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів ( далі - Порядок), що додається.
3. Начальнику Головного управління оподатковування фізичних осіб Лекарю С.І. забезпечити подання Розрахунку та Порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у 10-денний термін після державної реєстрації Розрахунку та Порядку в Мін'юсті України забезпечити їх тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, мм.Києві та Севастополі.
5. Наказ Державної податкової адміністрації України від 02.02.98 N 54 "Про затвердження форми розрахунку по податку з власників транспортних засобів" скасувати.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Бондаренка Г.І.
Голова М.Я.Азаров
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
16.02.2000 N 61
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 березня 2000 р.
за N 121/4342
Порядок заповнення Розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів
1. Платники податку розраховують суму податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, виходячи з об'єму циліндрів двигуна, з потужності електродвигуна, а водного - з довжини транспортного засобу і ставок податку, визначених Законом України від 16 липня 1999 року N 986-XIV "Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування дорожнього господарства".
2. Розрахунок податку складається на підставі бухгалтерських звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за станом на 1 січня поточного року і подається платником податку до податкових органів за місцезнаходженням та місцем постійного базування транспортних засобів не пізніше 15 березня року, наступного за звітним, а за придбаними протягом року транспортними засобами - у 10-денний термін після реєстрації у відповідних органах.
За транспортними засобами, придбаними протягом року, податок сплачується перед їх реєстрацією за наступними строками сплати (кварталами), які не настали, починаючи з кварталу, у якому проведена реєстрація транспортного засобу.
3. На титульному аркуші Розрахунку (з лівого боку) платники податку зазначають назву підприємства, установи, організації та Код загального класифікатора галузей народного господарства України (ЗКГНГУ), ідентифікаційний код (ЄДРПОУ) підприємства - платника податку, свій розрахунковий (поточний) рахунок та МФО банківської установи, де вони обслуговуються.
4. Форма розрахунку заповнюється в такому порядку:
До граф вноситься:
1 - код транспортного засобу за Гармонізованою системою опису та кодування товарів;
2 та 3 - назва марки та моделі транспортного засобу;
4 - об'єм циліндрів двигуна в розрізі кожної марки і моделі транспортного засобу, потужність електродвигуна і довжина плавзасобу;
5 - дані про кількість однорідних транспортних засобів у розрізі марок і моделей;
6 - ставка податку, що застосовується при розрахунку податку з кожних 100 см куб. об'єму циліндрів двигуна, із 1 кВт потужності електродвигуна і 100 см довжини плавзасобу в розрізі кожної моделі і марки транспортного засобу;
7 - сума нарахованого податку за кожною моделлю - маркою транспортного засобу, яка обчислюється за транспортними засобами з двигуном внутрішнього згорання та водними транспортними засобами за формулою (результат обчислення)
(гр.4) х (гр.5)
Е(гр.7) = ------------------- х (гр.6),
100
тобто до гр.7 вноситься результат множення даних гр.4 (об'єм циліндрів двигуна) на дані гр.5 (кількість транспортних засобів) та отриманий від цього результат множиться на ставку податку (гр.6); результат ділиться на 100 см куб. за транспортними засобами з двигуном внутрішнього згорання.
За водним транспортом: гр.4 (довжина водного транспортного засобу) - на гр.5 (кількість транспортних засобів), ділимо на 100 см довжини, і результат множиться на ставку податку (гр.6).
За транспортними засобами з електродвигуном податок нараховується шляхом множення ставки податку на кількість кіловат потужності електродвигуна;
8 - код пільги (згідно з довідником пільг), якою повністю або частково звільняється від сплати податку транспортний засіб;
9 - сума пільг, наданих за транспортними засобами;
10 - загальна сума податку, що підлягає сплаті за звітний рік (гр.7 мінус гр.9) (грн.).
Сума податку в розрахунку округляється до 1 гривні (менше 50 копійок - відкидається, а 50 коп. і більше - округлюється до 1 гривні).
Нарахована сума податку, що підлягає сплаті (гр.10), розбивається платником на чотири рівні частини (кожна по 25 відсотків від загальної суми податку підсумкової стрічки) і відображається платником податку в Розрахунку за поквартальними термінами сплати.
Розрахунок податку підписується керівником підприємства і головним бухгалтером (указуються повністю їх прізвища, імена та по батькові, проставляються дата, місяць та рік складання розрахунку), скріплюється печаткою і подається до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.
Працівник органу державної податкової служби перевіряє поданий до податкової інспекції Розрахунок, про що складає відповідний висновок, після чого ставиться дата перевірки цього Розрахунку та особистий підпис.
5. Платники податку несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за правильність нарахування сум податку з власників транспортних засобів, за своєчасність подання до податкових органів Розрахунку та щоквартальної сплати сум податку.
У разі приховування (заниження) об'єктів оподатковування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.
За відсутність обліку об'єктів оподатковування або ведення цього обліку з порушенням установленого порядку, а також за неподання, за несвоєчасне подання податковим органам розрахунків і інших документів, необхідних для нарахування і сплати податку, юридичні особи сплачують до відповідного бюджету додатково 10 відсотків належних сум податку.
За несвоєчасну сплату податку з власників транспортних засобів також стягується пеня в розмірі 120 відсотків річних від облікової ставки Національного банку України, що діє на день складання акта (довідки) документальної перевірки платника податку, від суми недоплати за кожний день прострочення платежу, включаючи день сплати.
За несвоєчасні розрахунки з бюджетом за термінами сплати, відповідальність платника податку настає з 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом. У тих випадках, коли строки сплати збігаються з вихідним (святковим) днем, пеня нараховується, починаючи з другого робочого дня після вихідного (святкового) дня.
Начальник Головного управління
оподатковування фізичних осіб

С.І.Лекарь
Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
16.02.2000 N 61
Штамп підприємства ДПІ в ________________ р-ні
(установи, організації) ______________________ обл.
Подається до органів державної податкової
служби за місцезнаходженням платника податку
Назва підприємства, установи, організації

................
Перейти до повного тексту