1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 276/40 від 11.05.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 1994 р.
за N 118/327
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 982/624 від 06.07.2015 )
Про затвердження Порядку обліку і контролю за діяльністю інвестиційного фонду та інвестиційної компанії щодо розміщення приватизаційних паперів
З метою виконання Указу Президента України від 19.02.94 N 55/94 "Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії", вимог Положення "Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії" та забезпечення участі громадян України в приватизації із застосуванням приватизаційних паперів
НАКАЗУЄМО:
Затвердити Порядок обліку і контролю за діяльністю інвестиційного фонду та інвестиційної компанії щодо розміщення приватизаційних паперів (додається).
Голова Фонду державного
майна України
Заступник Міністра Фінансів

В.Прядко
М.Гончарук
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Фонду державного майна
України і Міністерства фінансів
України
від 11 травня 1994 р. N 276/40
ПОРЯДОК
обліку і контролю за діяльністю інвестиційного фонду та інвестиційної компанії щодо розміщення приватизаційних паперів
Порядок обліку та контролю за діяльністю інвестиційного фонду та інвестиційної компанії (надалі - фонд) щодо розміщення приватизаційних паперів розроблено відповідно до Закону України "Про приватизаційні папери", Положення про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 1994 р. N 55/94, та Указу Президента України від 21 квітня 1994 р. N 178/94 "Про введення в готівковий обіг приватизаційних майнових сертифікатів".
I. Облік надходження і використання фондом приватизаційних паперів
1. Депозитарій, з яким фонд уклав депозитний договір, відкриває фонду рахунки для акумуляції приватизаційних паперів учасників при наявності нотаріально посвідченої копії дозволу Фонду державного майна України на здійснення комерційної діяльності з приватизаційними паперами.
2. Бухгалтерський облік господарської діяльності фонду ведеться відповідно до Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. N 250 змінами внесеними Постановами Кабінету Міністрів України від 5.07.93 N 509, від 24.09.93 N 804 та від 21.03.94 N 175. Бухгалтерська звітність подається Фонду державного майна України та в інші адреси, передбачені вказаним Положенням.
3. Облік вартості приватизаційних паперів, що одержані фондом за дорученням власників приватизаційних паперів, здійснюється на підставі виписок депозитарія по рахунках фонду та других примірників приватизаційних платіжних доручень установ Ощадбанку, які виконали доручення власників приватизаційних паперів на переказ вартості сертифікату зі свого депозитного приватизаційного рахунку на рахунок фонду. Одержання фондом від громадян приватизаційних майнових сертифікатів оформлюється інвестиційним керуючим реєстром, в якому містяться відомості про прізвище, ім'я та по батькові громадянина, його місце проживання, серія, номер і вартість приватизаційних майнових сертифікатів. Про одержання приватизаційного майнового сертифікату фонд видає громадянину завірену печаткою квитанцію, в якій вказуються ті ж відомості, що наводяться у реєстрі.
4. Надходження приватизаційних паперів відображається по кредиту рахунку 95 "Інші позикові кошти" субрахунок 5 "Приватизаційні папери" і дебету рахунків: 55 "Інші рахунки в банках" субрахунок 7 "Приватизаційні папери" - на вартість приватизаційних паперів, що перераховані на рахунки фонду установами Ощадбанку; 56 "Інші грошові документи" субрахунок 4 "Приватизаційні папери" - на вартість приватизаційних майнових сертифікатів, що внесені громадянами до фонду.
Вартість приватизаційних майнових сертифікатів, що передані фондом депозитарію, відображається по кредиту рахунку 56 "Інші грошові документи" субрахунок 4 "Приватизаційні папери" і дебету рахунку 55 "Інші рахунки в банках" субрахунок 7 "Приватизаційні папери".
5. Видача особі в обмін на приватизаційні папери інвестиційних сертифікатів оформлюється інвестиційним керуючим реєстром, в якому наводяться прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання, відомості про документ, що посвідчує його особу, назва, серія і номер інвестиційного сертифікату, його вартість, дата видачі і розпис про одержання цінних паперів.
На вартість виданих інвестиційних сертифікатів дебетується рахунок 95 "Інші позикові кошти" субрахунок 5 "Приватизаційні папери" і кредитується рахунок 75 "Розрахунки з учасниками" субрахунок "Розрахунки з учасниками інвестиційного фонду".
Аналітичний облік на субрахунках 5 "Приватизаційні папери" рахунку 95 і "Розрахунки з учасниками інвестиційного фонду" рахунку 75 ведеться в розрізі осіб, які внесли або одержали відповідні цінні папери.
6. Вартість акцій приватизованих підприємств, що одержані фондом за приватизаційні папери, відображається по дебету рахунку 58 "Фінансові вкладення" і кредиту рахунку 55 "Інші рахунки в банках" субрахунок 7 "Приватизаційні папери". Такі дані накопичуються у Довідці про використання приватизаційних паперів (додаток N 1).
7. Облік витрат, пов'язаних з діяльністю фонду з приватизаційними паперами, ведеться на рахунку 26 "Загальногосподарські витрати".
Щомісячно вся сума витрат з рахунку 26 "Загальногосподарські витрати" списується на фінансові результати.
Формування витрат фонду здійснюється відповідно до Основних положень про склад витрат виробництва (обігу) і формування фінансових результатів на підприємствах і в організаціях України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1993 р. N 764 з включенням додатково таких витрат:
оплата за публікацію у встановлені терміни фінансового звіту фонду;
виплата винагороди інвестиційному керуючому, річний розмір якої не повинен перевищувати 5 відсотків середньорічної вартості чистих активів інвестиційного фонду або 10 відсотків, якщо активи інвестиційного фонду більш як на 50 відсотків сформовано за рахунок приватизаційних паперів;

................
Перейти до повного тексту