- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 лютого 2008 р.
за № 117/14808
Про затвердження Інструкції про застосування порядку установлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства захисту довкілля
та природних ресурсів
№ 15 від 06.08.2020 )
1. Затвердити Інструкцію про застосування порядку установлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, що додається.
2. Державній службі заповідної справи (А. Секлецов):
забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
у десятиденний термін після реєстрації в Міністерстві юстиції України довести його до відома заінтересованих центральних органів виконавчої влади, Державної екологічної інспекції, Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища, територіальних органів та спеціальних підрозділів Мінприроди, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій, державних адміністрацій у містах Києві та Севастополі.
4. Скасувати наказ Мінприроди від 01.11.2007 № 550 "Про затвердження Інструкції про порядок установлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Д.Гурського.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
навколишнього природного
середовища України
24.01.2008 № 27
(у редакції наказу Міністерства
захисту довкілля та природних
ресурсів України
)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 лютого 2008 р.
за № 117/14808
ІНСТРУКЦІЯ
про застосування порядку установлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок установлення лімітів на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення для підприємств, установ, організацій, інших землевласників або землекористувачів (далі - заявники) у власності (користуванні) яких знаходяться природні ресурси в межах цих територій та об'єктів, за винятком корисних копалин, водних ресурсів, видів тварин і рослин, що занесені до Червоної книги України та рослинних угруповань, що занесені до Зеленої книги України.
2. Ліміти на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення (далі - ліміти) затверджуються Міндовкілля.
3. Ліміти визначають обсяги використання природних ресурсів, у межах яких видаються дозволи на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.
4. Якщо використання водних біоресурсів здійснюється у межах території або об'єкту природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, який є частиною водного об'єкту загальнодержавного значення, ліміт на таке використання встановлюється із врахуванням ліміту або прогнозу допустимого спеціального використання водних біоресурсів загальнодержавного значення, затвердженого Міндовкілля для цього водного об'єкту, і не повинен його перевищувати.
II. Порядок підготовки, подання та затвердження лімітів, звітування щодо використання природних ресурсів
1. Для затвердження ліміту заявник подає заяву у довільній формі та такі документи:
проєкт ліміту, складений за формою, згідно із додатком 1, у трьох примірниках;
обґрунтування затвердження ліміту, погоджене з відповідними науковими установами, яке має враховувати відповідність виду використання природного ресурсу меті, завданням і режиму території або об'єкта природно-заповідного фонду і містити:
обсяг використання природного ресурсу території або об'єкта природно-заповідного фонду;
методи та знаряддя вилучення ресурсу, їх кількість (для водних біоресурсів);
строк та умови використання;
пояснення необхідності використання певного виду природного ресурсу;
місце використання із зазначенням функціональної зони установи природно-заповідного фонду, якщо для неї зонування території передбачено Законом України
"Про природно-заповідний фонд України" ;
................Перейти до повного тексту