1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 342 від 29.03.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 квітня 1995 р.
за N 114/650
Про внесення змін та доповнень до Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 04.02.93 р. N 56
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Фонду державного майна N 56 від 04.02.93, до якого вносились зміни ) ( Додатково див. Наказ Фонду державного майна N 501 від 05.05.96 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 1418 від 22.11.96 )
На виконання Указу Президента України від 26 листопада 1994 року N 699/94 "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів", Указу Президента України від 27 грудня 1994 року N 809/94 "Про заходи щодо введення в готівковий обіг іменних приватизаційних сертифікатів" та Постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 року N 218 "Про затвердження Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів"
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни та доповнення до Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 04.02.93 р. N 56 (додається).
2. Директору Департаменту систем продажу акцій В.Лісовому забезпечити реєстрацію в Міністерстві юстиції України змін та доповнень до Положення.
3. Після реєстрації зазначених змін та доповнень до Положення Департаменту систем продажу акцій забезпечити публікацію документа в газеті "Відомості приватизації" та передачу документа регіональним відділенням Фонду державного майна України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду О.Капцова.
Голова Фонду Ю.Єхануров
Затверджено
наказом Фонду державного майна
України від 29.03.95 р. N 342
Погоджено
з Антимонопольним комітетом
Зміни та доповнення до Положення про застосування способів приватизації майна державних підприємств, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 04.02.93 N 56 ( z0034-93 )
1. Викласти розділ 5.2. в такій редакції:
"5.2. Пільговий продаж акцій за готівкові приватизаційні майнові сертифікати, приватизаційні майнові сертифікати на депозитних рахунках, залишки приватизаційних майнових сертифікатів на депозитних рахунках та власні кошти.
5.2.1. Пільговий продаж акцій відкритих акціонерних товариств здійснює Комісія, утворена в порядку, передбаченому п.5.1.4. цього Положення, до складу якої включаються визначені наказом керівника підприємства працівники підприємства (додаток N 1).
5.2.2. Керівник підприємства в десятиденний термін після реєстрації випуску акцій акціонерного товариства видає наказ (додаток N 11), в якому зобов'язує працівників відповідних служб надавати необхідну інформацію та сприяти роботі Комісії, а також забезпечувати інформування працівників підприємства про порядок та строки проведення пільгового продажу акцій, і передає цей наказ у вказаний термін до органу приватизації для створення Комісії згідно з п.5.1.4.
5.2.3. Громадяни України, які згідно з чинним законодавством мають право на пільгове придбання акцій, можуть реалізувати своє право як у ході пільгового продажу, так і в ході конкурсного продажу акцій шляхом письмового звернення до комісії. Забезпечення прав на пільгове придбання акцій здійснюється за рахунок акцій:
- передбачених для продажу через Центри сертифікатних аукціонів, до початку прийняття заяв для участі у сертифікатному аукціоні;
- передбачених для продажу пакетами за конкурсом, до публікації інформації про проведення конкурсу;
- які передбачено згідно з планом розміщення акцій залишити у державній власності.
При цьому вносяться зміни у план розміщення акцій та, при необхідності, в інформацію, що подається для опублікування в газеті "Відомості приватизації".
5.2.4. Комісія протягом десяти днів з дня її призначення забезпечує умови для ознайомлення зі списками 1, 2, 3 громадян України, які згідно з чинним законодавством мають право на пільгове придбання акцій. Публікує в місцевій пресі інформацію про початок відкритого продажу акцій акціонерного товариства.
5.2.5. Громадяни, які мають право на пільгове придбання акцій, реалізують своє право шляхом безпосереднього подання заяви до Комісії. Працівники підприємства реалізують своє право на пільгове придбання акцій шляхом безпосереднього подання заяви на придбання акцій до Комісії або через створення товариства покупців на підприємстві. Заява вважається прийнятою, якщо в десятиденний термін її не відхилили та не повернули заявнику.
5.2.6. Фонд державного майна України або його регіональне відділення (надалі - Довіритель), в особі Голови комісії з продажу акцій, укладає договір доручення на пільговий продаж акцій (додаток N 17) з акціонерним товариством (надалі - Повірений), в особі Голови Правління АТ.
5.2.7. Повірений здійснює прийняття заяв (додаток N 18) на придбання акцій в пільговому продажу та перевіряє їх щодо повноти і правильності заповнення.
Заяви приймаються протягом двох місяців з дня видання органом приватизації наказу про продаж акцій (додаток N 1).
5.2.8. У випадку використання заявником приватизаційного майнового сертифіката у вигляді депозитного рахунку чи його залишку Повірений виписує три примірники приватизаційного платіжного доручення про переказ приватизаційного майнового сертифіката чи його залишку з депозитного рахунку заявника на рахунок Повіреного. Кількість акцій, придбаних заявником, визначається як ціле число, яке не перевищує результату ділення суми приватизаційного депозитного рахунку чи його залишку, який належить заявнику, на номінальну ціну однієї акції.
5.2.9. При бажанні громадянина придбати акції за власні кошти Повірений виписує три примірники платіжного доручення про переказ власних коштів з іменного рахунку заявника в установах банку на рахунок Повіреного.
Для членів трудового колективу підприємства, акції якого пропонуються до продажу, можливий варіант сплати коштами, що є власністю трудового колективу, згідно з пп.2.4-2.7 Положення про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 2 листопада 1992 року N 467.
5.2.10. Повірений повертає громадянину заяву та виписані приватизаційні платіжні доручення:
- громадянин здійснює оплату згідно з виписаними приватизаційними платіжними дорученнями у відповідних установах банку і подає Повіреному заяву, пред'являє примірники сплачених приватизаційних платіжних доручень;
- Повірений перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність заявленої суми коштів сплаченій згідно з приватизаційними платіжними дорученнями;
- заява реєструється в книзі реєстрації, в якій також фіксуються паспортні дані кожного учасника підписки та відомості щодо кількості заявлених акцій за приватизаційні папери та власні кошти (додаток N 13).
5.2.11. У випадку використання громадянином для оплати за придбані акції готівкового приватизаційного майнового сертифіката та власних коштів:
- Повірений виписує три примірники платіжного доручення про переказ власних коштів з іменного рахунку заявника в установах банку на рахунок Повіреного;
- громадянин здійснює оплату згідно з виписаним приватизаційним дорученням у відповідних установах банку і подає Повіреному заяву, пред'являє примірник сплаченого приватизаційного платіжного доручення;
- на готівковий приватизаційний майновий сертифікат Повірений виписує прибутковий касовий ордер, видає заявнику корінець прибуткового касового ордера, що засвідчує прийняття Повіреним готівкового приватизаційного сертифіката;
- заява реєструється в книзі реєстрації, в якій також фіксуються паспортні дані кожного учасника підписки та відомості щодо кількості заявлених акцій за готівковий приватизаційний майновий сертифікат та власні кошти.
5.2.12. Якщо банк платника і банк одержувача коштів розташовані у різних містах, платіжне доручення виписується в 4 примірниках.
5.2.13. У випадку використання громадянином для оплати за придбані акції виключно готівкового приватизаційного майнового сертифіката:
- на готівковий приватизаційний майновий сертифікат Повірений виписує прибутковий касовий ордер, видає заявнику корінець прибуткового касового ордера, що засвідчує прийняття Повіреним готівкового приватизаційного майнового сертифіката;
- заява реєструється в книзі реєстрації, в якій також фіксуються паспортні дані кожного учасника підписки та відомості щодо кількості заявлених акцій за готівковий приватизаційний майновий сертифікат.
5.2.14. Повірений зобов'язаний вести облік заяв громадян на придбання акцій та виданих платіжних доручень.
5.2.15. Готівкові приватизаційні майнові сертифікати зберігаються і обліковуються у порядку, встановленому Положенням про умови зберігання, обліку та погашення приватизаційних майнових сертифікатів у паперовій формі в установах банківської системи, затвердженим постановою Правління Hаціонального банку України від 14 березня 1995 року N 53.
5.2.16. Після закінчення встановленого рішенням органу приватизації строку пільгового продажу акцій Комісія в тижневий строк аналізує заяви на придбання акцій, що надійшли від громадян за списками 1, 2, 3.
У разі виявлення розбіжностей Комісія інформує про це громадян, які мають право на пільгове придбання акцій.
5.2.17. Результати пільгового продажу оформляються протоколом засідання Комісії з продажу акцій, в якому вказується загальна кількість реалізованих акцій, окремо за приватизаційні майнові сертифікати та власні кошти (додаток N 5).
5.2.18. Після затвердження підсумків продажу акцій орган приватизації засвідчує Повіреному реєстри для зарахування готівкових сертифікатів до відповідних позабюджетних фондів приватизації. Повірений у 10-денний термін подає акумульовані та погашені готівкові сертифікати, складені по них реєстри до банку, який веде рахунки відповідного позабюджетного фонду приватизації. Повірений перераховує грошові кошти та кошти, прийняті до оплати з депозитних рахунків, платіжними дорученнями до відповідних позабюджетних фондів приватизації, згідно з Положенням про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 2 листопада 1992 року N 467. Банк повертає Повіреному треті примірники приватизаційних платіжних доручень та треті примірники реєстру, засвідчені підписами відповідальних осіб та печатками відправника й одержувача майнових сертифікатів, для підтвердження проведених розрахунків.

................
Перейти до повного тексту