1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
ПО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ
Н А К А З
N 229 від 25.12.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 квітня 1997 р.
за N 111/1915
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду N 192 від 02.09.2008 )
Про затвердження Типової інструкції з безпечного ведення робіт при утриманні централізованих стрілочних переводів
Згідно з пунктом 8 Положення про Державний комітет України по нагляду за охороною праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 травня 1993 р. N 328,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типову інструкцію з безпечного ведення робіт при утриманні централізованих стрілочних переводів, що додається.
2. Зазначена Типова інструкція набирає чинності з 1 жовтня 1997 року.
3. Вважати такою, що не застосовується на території України, Типову інструкцію з організації робіт та забезпечення техніки безпеки при догляді за централізованими стрілочними переводами, затверджену Міністерством шляхів СРСР 7 лютого 1990 р.
4. Управлінню по нагляду в машинобудуванні, металообробці, оборонному комплексі, на транспорті і в зв'язку Держнаглядохоронпраці разом з Міністерством транспорту України:
4.1. До 01.04.97 р. визначити потреби підприємств і організацій у зазначеній Типовій інструкції, забезпечити її видання необхідним тиражем, встановити контроль за її розповсюдженням;
4.2. Вжити заходів щодо вивчення вимог Типової інструкції державними інспекторами та іншими посадовими особами Держнаглядохоронпраці, експертами експертно-технічних центрів, працівниками підприємств, організацій, апаратів Державної адміністрації залізничного транспорту України та Міністерства транспорту України у двомісячний термін від дня її одержання;
5. Начальнику Управління по нагляду в машинобудуванні, металообробці, оборонному комплексі, на транспорті і в зв'язку Держнаглядохоронпраці Полянському С.А. подати протягом тижня після реєстрації в Міністерстві юстиції України Управлінню нормативно-правового забезпечення охорони праці Комітету відповідні матеріали для включення Типової інструкції до Державного реєстру ДНАОП та до банку даних автоматизованого інформаційного фонду нормативних актів про охорону праці.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету Шефана П.Т.
Голова Комітету С.П.Ткачук
Затверджено
наказом Державного комітету
України по нагляду за охороною
праці від 25.12.96 N 229
Типова інструкція з безпечного ведення робіт при утриманні централізованих стрілочних переводів
1. Загальні положення
1.1. Ця Типова інструкція з безпечного ведення робіт при утриманні централізованих стрілочних переводів (далі - Типова інструкція) поширюється на підприємства і структурні підрозділи (дистанції колії, станції, роздільні пункти, колійні машинні станції тощо), що підпорядковані Міністерству транспорту України, а також на підприємства інших міністерств, що мають залізничні колії з централізованими стрілочними переводами, та встановлює вимоги до організації і безпечного ведення робіт при утриманні централізованих стрілочних переводів.
1.2. Утримання централізованих стрілочних переводів - це комплекс робіт для підтримання їх у справному стані. Цей комплекс містить у собі:
огляд стрілочних переводів, їх змащування та очистка від сміття, бруду, снігу і льоду вручну або із застосуванням пристроїв пневматичного обдування та електрообігріву;
добивання костилів;
підтягування і заміну окремих болтів, шурупів і протиугонів;
заправлення баластної призми;
очистку водовідводів і відвід води.
1.3. Утримання централізованих стрілочних переводів пов'язане з рухом поїздів і відноситься до робіт з підвищеною небезпекою.
1.4. До утримання централізованих стрілочних переводів допускаються монтери колії не молодше 18 років, які мають стаж роботи монтером колії не менше 3 місяців безпосередньо перед початком робіт, пройшли у встановленому порядку навчання і перевірку знань правил і інструкцій з безпеки руху та охорони праці для монтерів колії, технічно-розпорядчого акта станції (у необхідному для них обсязі), цієї або розробленої на її підставі інструкції, що діє на станції, і пройшли інструктаж відповідно до вимог Типового положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 04.04.94 N 30.
Працівники, які при виконанні робіт пов'язані з обслуговуванням та експлуатацією електроустановок, повинні мати II кваліфікаційну групу з електробезпеки.
Для утримання централізованих стрілочних переводів спеціально виділяються монтери колії (чистильники) та монтери колії колійних бригад.
В зимову пору додатково можуть залучатися монтери колійних машинних станцій.
1.5. До робіт з очистки централізованих стрілочних переводів від снігу в період снігопадів і хуртовин можуть також залучатися працівники розташованих в межах станцій залізничних підприємств, які володіють методами безпечної роботи на станції в період снігоборотьби.
1.6. Начальник дистанції колії на підставі цієї Типової інструкції та інших нормативних актів про охорону праці розробляє для кожної станції відповідну інструкцію, яка має бути узгоджена з начальником станції, службою охорони праці відділку (держпідприємства з перевезень вантажів і пасажирів) і затверджена начальником відділку (держпідприємства з перевезень вантажів і пасажирів). На залізницях, де відділки не передбачені структурою, ця інструкція узгоджується регіональним представником залізниці.
Інструкція має передбачати:
порядок призначення керівників робіт, їх обов'язки і відповідальність;
порядок призначення старших груп, їх обов'язки і відповідальність;
оперативне керівництво чергового апарату станції працівниками, які очищають стрілочні переводи від снігу;
порядок запису керівником робіт даних про місце і час проведення робіт щодо утримання централізованих стрілочних переводів в Журнал огляду колій, стрілочних переводів, пристроїв СЦБ, зв'язку і контактної мережі;
порядок оповіщення працюючих про наступні маневрові пересування, про прийняття і відправлення поїздів, а локомотивних і складацьких бригад - про місце проведення робіт;
порядок очистки централізованих стрілочних переводів від снігу під час снігопадів і хуртовин;
порядок виділення у розпорядження начальника станції монтерів колії без бригадира колії для очистки переводів від снігу на період снігопадів і хуртовин;
порядок проведення інструктажів з охорони праці для працівників закріплених підприємств, які залучаються до роботи з очистки від снігу під час снігоборотьби;
порядок забезпечення працівників, які залучаються до очистки стрілочних переводів від снігу, спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального захисту та інструментом;
порядок покладання персональної відповідальності на керівників залізничних підприємств за виділення й своєчасну підміну людей для забезпечення їх працездатності та безперебійної роботи на закріпленій ділянці.
1.7. Керівники закріплених підприємств разом з начальниками дистанції колії і станції повинні забезпечити:
знання кожним працівником, який залучається до снігоборотьби, особливостей станції, розташування стрілочних переводів та їх нумерацію;
проведення для працівників, які залучаються до снігоборотьби, інструктажів з питань охорони праці і навчання їх прийомам безпечної роботи на станціях під час снігоборотьби.
2. Організація робіт щодо утримання централізованих стрілочних переводів
2.1. Планові роботи щодо утримання централізованих стрілочних переводів слід організовувати у світлий час доби за графіком, що розробляє дорожній майстер і здійснювати бригадами або групами у складі не менше двох монтерів колії, один з яких має кваліфікацію не нижче третього розряду.
Роботи в темний час доби дозволяється проводити під час снігоборотьби та ліквідації аварій.
2.2. Роботи по утриманню централізованих стрілочних переводів мають виконуватися під керівництвом та постійним наглядом керівника робіт - дорожнього майстра або бригадира колії.

................
Перейти до повного тексту