1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Н А К А З
N 65 від 29 липня 1993 р.
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 серпня 1993 р.
за N 111
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України по земельних ресурсах N 312 від 12.12.2003 )
Про затвердження Тимчасового положення про порядок здійснення органами Держкомзему державного контролю за використанням та охороною земель
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзему N 157 від 12.09.2001 )
Відповідно з дорученням Кабінету Міністрів України від 9 червня 1993 р. N 11414/45,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасове положення про порядок здійснення органами Державного комітету України по земельних ресурсах державного контролю за використанням та охороною земель.
2. Тимчасове положення про порядок здійснення органами Державного комітету України по земельних ресурсах державного контролю за використанням та охороною земель і наказ Держкомзему України про його затвердження довести до відома начальників управлінь і відділів центрального апарату Держкомзему, начальників обласних, Київської і Севастопольської міських управлінь та відділів земельних ресурсів.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на управління моніторингу земель (Калайда Л. Г.).
Голова Комітету Б. Чепков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України по земельних
ресурсах
29.07.1993 N 65
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 серпня 1993 р.
за N 111
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про порядок здійснення органами Державного комітету України по земельних ресурсах державного контролю за використанням та охороною земель
( Слова "Ради народних депутатів" та "Ради" замінено словами "ради" у відповідних відмінках по всьому тексту згідно з Наказом Держкомзему N 157 від 12.09.2001 )
1. Державний контроль за використанням і охороною земель має своїм завданням забезпечення дотримання всіма державними та громадськими органами, а також підприємствами, установами, організаціями і громадянами вимог законодавчих та нормативних актів, що регулюють земельні відносини і включає систему правових, організаційних, економічних заходів, спрямованих на раціональне використання та охорону земель.
2. Правовою основою здійснення державного контролю за використанням та охороною земель є Конституція та закони України, постанови Верховної Ради України, укази і розпорядження Президента України, декрети, постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, накази Держкомзему та це Положення.
3. Державний контроль за використанням та охороною земель в структурі Держкомзему здійснюють управління моніторингу земель, обласні, Київське і Севастопольське міські управління земельних ресурсів та районні відділи земельних ресурсів.
Органи Держкомзему здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель у взаємодії з радами, спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів та іншими спеціально уповноваженими на те державними органами.
( Абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзему N 157 від 12.09.2001 )
4. Голова Держкомзему, начальники обласних, Київського і Севастопольського міських управлінь земельних ресурсів, одночасно є головними державними інспекторами по використанню та охороні земель відповідно України, областей, міст Києва і Севастополя, їх заступники - заступниками головних державних інспекторів по використанню та охороні земель.
Начальники районних відділів земельних ресурсів відповідно до посади є державними інспекторами по використанню та охороні земель районів, а їх заступники - заступниками державних інспекторів по використанню та охороні земель районів.
Спеціалісти Держкомзему та його органів на місцях, на яких згідно посадових обов'язків покладено здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, є державними інспекторами по використанню та охороні земель відповідно України, областей міст Києва і Севастополя та районів, перелік яких затверджується Головним державним інспектором по використанню та охороні земель України.
Державним інспекторам по використанню та охороні земель видаються посвідчення встановленого Держкомземом зразку.
5. Органи Держкомзему здійснюють державний контроль за:
1) раціональною організацією території та використанням земельних ділянок власниками землі і землекористувачами відповідно до умов їх надання;
2) поверненням самовільно зайнятих ділянок в стані, придатному для використання;
3) виконанням комплексу заходів, передбачених умовами надання земельних ділянок, нормативними документами та затвердженими проектами по захисту земель від водної та вітрової ерозії, заростання бур'янами, чагарниками та дрібноліссям, солів, підтоплення, заболочення, засолення, висушування, ущільнення та від інших процесів погіршеня стану земель;
4) рекультивацію порушених земель, зніманням, використанням і збереженням родючого тару грунту при проведенні робіт, пов'язаних із порушенням земель, а також своєчасним приведенням цих земель у стан придатних для використання за призначенням;
5) збереженням та експлуатацією протиерозійних гідротехнічних споруд та систем, захісних лісонасаджень, встановленням і збереженням межових знаків;

................
Перейти до повного тексту