1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 42 від 23.01.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 лютого 1998 р.
за N 110/2550
Затверджено
наказом МЗЕЗторгу України
від 23.01.98 N 42
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 1626 від 10.11.2017 )
Інструкція про порядок заповнення ліцензій на експорт феросилікомарганцю походженням з України до США та до країн-членів Європейського Союзу
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МЗЕЗторгу N 177 від 31.03.98 )
Ця Інструкція розроблена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 січня 1998 року N 7 "Про переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає квотуванню і ліцензуванню у 1998 році" (додаток N 5 ) та міжнародних зобов'язань України.
1. Ліцензія на експорт повинна відповідати зразку (форма додається) і є дійсною щодо експорту феросилікомарганцю походженням з України до США та до країн-членів Європейського Союзу.
2. Ліцензія може використовуватися для однієї або більше партій зазначеного товару, що дійсно виготовлена на момент видачі ліцензії.
Термін дії зазначеної ліцензії на території України - 90 діб від дня її підписання.
3. Ліцензія на експорт та її копії оформлюються згідно з цією Інструкцією. Вони заповнюються англійською мовою. Якщо копії складені від руки, текст вписується чорнилом і друкованими літерами.
Розміри бланків ліцензії 210х297 мм.
Для виготовлення бланку ліцензії використовується білий письмовий папір зазначених розмірів, без механічних включень та вагою не менше 25 г на 1 м кв. За наявності декількох примірників документів тільки перший примірник, який є оригіналом, має бути надрукований з фоном візерунка "гільош". Цей примірник має бути чітко позначений як "ORIGINAL", а інші примірники з поміткою "COPY".
4. Кожний документ повинен мати стандартизований серійний номер, друкований або ні, за допомогою якого він може бути ідентифікований.
Цей номер складатиметься з таких елементів:
- дві літери, що вказують країну-експортера (UA);
- дві літери, що вказують країну-члена Європейського Союзу, в якій передбачається здійснити митне оформлення, наступним чином:
AT - Австрія
BE - Бельгія
DE - Федеративна Республіка Німеччина
DK - Данія
EL - Греція
ES - Іспанія
FI - Фінляндія
FR - Франція
GB - Об'єднане Королівство
IE - Ірландія
IT - Італія
LU - Люксембург
NL - Нідерланди
PT - Португалія
SE - Швеція
US - Сполучені Штати Америки;
- однозначний номер, що відповідає останній цифрі року експорту, наприклад 8 для 1998 року;
- двозначний номер 01, який зазначає, що ліцензію видано МЗЕЗторгом України;
- п'ятизначний порядковий номер від 00001 до 99999, призначений країні-члену Європейського Союзу та США, де передбачено митне оформлення.
5. Ліцензії на експорт можуть видаватись після відвантаження продукції, якої вони стосуються. В цих випадках в них має бути напис "issued retrospectively".
6. У випадках, коли ліцензію на експорт викрадено, загублено або вона зробилась непридатною, експортер може звернутися до МЗЕЗторгу України з проханням видати дублікат, який заповнюється на підставі раніше поданих документів, що зберігаються в архіві міністерства. Заява про видачу дубліката має супроводжуватись документом, що юридично підтверджує факт крадіжки чи втрати ліцензії та повідомленням про фактичне відвантаження продукції за виданою ліцензією. Дублікат будь-якої такої ліцензії, виданий таким чином, матиме напис у п.9 "duplicata" або "duplicate", який дійсний для митного оформлення. Про факт видачі дубліката МЗЕЗторг України повідомляє Державну митну службу України та Європейську Комісію або США.
7. Дублікат матиме дату оригіналу експортної ліцензії.
8. В п.1 ліцензії вказується повна назва експортера продукції та його повна адреса.
В п.2 вказується номер ліцензії.
В п.3 вказується квотовий рік експорту.
В п.4 вказується назва товару.
В п.5 вказується назва фірми, яка буде одержувати товар, та її повна адреса. У випадку, коли за дорученням покупця товару одержувачем товару буде інша фірма, то в п.9 зазначається назва фірми-покупця та її місцезнаходження.
В п.6 вказується країна походження товару.
В п.7 вказується країна призначення.
В п.8 вказується місце і дата відвантаження та засоби транспортування.
В п.9 вказуються термін дії ліцензії на території України, номер контракту, за яким здійснюється експорт, та додаткова інформація.
В п.10 дається опис товару, що експортується.
В п.11 вказується товарна позиція товару відповідно до номенклатур США та ЄС.
В п.12 вказується кількість товару в одиницях, визначених для зазначеного товару (метричні кілограми або тонни).

................
Перейти до повного тексту