1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.01.2004 № 12
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2004 р.
за № 110/8709
Про проведення державної акредитації фізичних та юридичних осіб на право проведення наукової та науково-технічної експертизи
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 462 від 01.06.2009 Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 6 від 04.01.2013 Наказом Міністерства освіти і науки № 980 від 15.08.2023 )
На виконання статті 7 Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу" НАКАЗУЮ:
( Преамбула в редакції Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 6 від 04.01.2013 )
1. Затвердити Порядок проведення державної акредитації фізичних та юридичних осіб на право проведення наукової та науково-технічної експертизи, форму свідоцтва на право проведення наукової та науково-технічної експертизи та Перелік документів державного зразка, що дають право фізичним особам на провадження експертної діяльності та надання експертних послуг без отримання свідоцтва (додаються).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України з питань науки, техніки та промислової політики від 29.04.96 № 79, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.08.96 за № 478/1503.
3. Департаменту науково-технологічного розвитку (Свіженко В.О.) подати Порядок проведення державної акредитації фізичних та юридичних осіб у сфері наукової та науково-технічної експертизи до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника міністра Гуржія А.М.

Міністр

В.Г. Кремень
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОН України
12.01.2004 № 12
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 січня 2004 р.
за № 110/8709
ПОРЯДОК
проведення державної акредитації фізичних та юридичних осіб на право проведення наукової та науково-технічної експертизи
( У тексті Порядку абревіатуру "МОН" замінено словами "Держінформнауки України" згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 6 від 04.01.2013 ) ( У тексті Порядку "Держінформнауки України" замінено словом "МОН" згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 980 від 15.08.2023 )
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до статті 7 Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу".
1.2. Державна акредитація фізичних та юридичних осіб у сфері наукової та науково-технічної експертизи (далі акредитація) - це державне визнання кваліфікації фізичної та юридичної особи у сфері наукової та науково-технічної експертизи.
1.3. Порядок визначає організаційні та правові засади розгляду документів, видачі й анулювання державного свідоцтва на право проведення наукової та науково-технічної експертизи (далі свідоцтво), що підтверджує кваліфікацію фізичної та юридичної особи з питання організації та проведення наукової і науково-технічної експертизи.
1.4. Державну акредитацію здійснює Міністерство освіти і науки України.
( Пункт 1.4 глави 1 із змінами, внесеними згідно із Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 6 від 04.01.2013, Наказом Міністерства освіти і науки № 980 від 15.08.2023 )
2. Основні функції МОН при проведенні акредитації:
розгляд заявок на проведення наукової та науково-технічної експертизи;
перевірка фахової відповідності і кваліфікації юридичних та фізичних осіб, щодо спроможності здійснювати наукову та науково-технічну експертизу;
( Абзац третій глави 2 із змінами, внесеними згідно із Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 6 від 04.01.2013 )
видача свідоцтва;
контроль за додержанням вимог здійснення експертної діяльності суб'єктами, які проводять наукову і науково-технічну експертизу;
ведення Єдиного реєстру виданих державних свідоцтв на право організації, проведення або організації та проведення наукової та науково-технічної експертизи;
підготовка та прийняття інструктивних та методичних документів з питань проведення державної акредитації фізичних та юридичних осіб на право проведення наукової і науково-технічної експертизи;
( Абзац сьомий глави 2 із змінами, внесеними згідно із Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 6 від 04.01.2013 ) ( Абзац восьмий глави 2 виключено на підставі Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 6 від 04.01.2013 )
надання консультативних, інформаційних та інших послуг заінтересованим особам щодо державної акредитації фізичних та юридичних осіб на право проведення наукової і науково-технічної експертизи.
3. Порядок подання документів на отримання свідоцтва
3.1. Право на одержання свідоцтва надається фізичним особам, які на постійній або професійній основі здійснюють діяльність, пов'язану з наданням експертних послуг, та юридичним особам, предметом статутної діяльності яких є організація чи проведення або організація та проведення наукової та науково-технічної експертизи, і які підлягають державній акредитації на право проведення наукової і науково-технічної експертизи.
3.2. Наукові організації Національної академії наук та національних галузевих академій наук, заснованих на державній власності, державні заклади вищої освіти, провідні державні науково-технічні установи центральних органів виконавчої влади можуть здійснювати спеціалізовану експертну діяльність без додаткової акредитації, на підставі статутних положень, якими така діяльність передбачається.
( Абзац перший пункту 3.2 глави 3 із змінами, внесеними згідно із Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 6 від 04.01.2013, Наказом Міністерства освіти і науки № 980 від 15.08.2023 )
Фізичні особи, які мають дипломи про присудження наукового ступеня доктора філософії (кандидата наук) чи доктора наук у відповідній галузі знань або атестат про присвоєння вченого звання старшого дослідника (старшого наукового співробітника), доцента, професора, а також документи про обрання членами і членами-кореспондентами вищезазначених академій мають право здійснювати наукову і науково-технічної експертизу без отримання свідоцтва.
( Абзац другий пункту 3.2 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 980 від 15.08.2023 )
Усі інші особи, які здійснюють діяльність, пов'язану з наданням експертних послуг, та юридичні особи, у статуті яких передбачена така діяльність, повинні пройти державну акредитацію і отримати свідоцтво, що підтверджує кваліфікацію його отримувача на право організації чи проведення або організації та проведення наукової і науково-технічної експертизи.
3.3. Керівництво зазначених академій, центральних органів виконавчої влади веде контроль за діяльністю організацій у сфері наукової та науково-технічної експертизи, що перебувають у їх віданні. МОН має право подавати до Національної академії наук, національних галузевих академій наук, центральних органів виконавчої влади свої висновки щодо експертної діяльності організацій, що перебувають у їх віданні, які діють на підставі документів, що замінюють свідоцтво.
( Пункт 3.3 глави 3 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 6 від 04.01.2013 )
3.4. Для отримання свідоцтва заінтересовані особи - фізичні та юридичні - подають відповідні заявки до МОН.
3.5. До заявки на отримання свідоцтва додаються:
1) юридичними особами:
засвідчені в установленому порядку копії установчих документів;
свідоцтво або інший документ, що підтверджує проходження установою державної атестації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2017 року № 540 "Про затвердження Порядку проведення державної атестації наукових установ та закладів вищої освіти в частині провадження такими закладами наукової (науково-технічної) діяльності";

................
Перейти до повного тексту