1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 347 від 19.11.96
м. Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 квітня 1997 р.
за N 108/1912
Про затвердження Правил визначення придатності за станом здоров'я осіб для роботи на суднах
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров'я N 190 від 10.07.98 N 303 від 19.10.98 N 140 від 07.06.99 N 39 від 28.02.2000 N 65 від 16.02.2001 N 622 від 29.12.2003 N 723 від 08.10.2009 )
З метою поліпшення організації медико-санітарного забезпечення працівників морського, річкового флоту та рибного господарства відповідно до Кодексу торговельного мореплавства України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила визначення придатності за станом здоров'я осіб для роботи на суднах (додається).
2. Вважати такими, що не застосовуються на території України, додатки NN 4, 5, 6, 7, 8, 9 до наказу МОЗ СРСР від 06.09.89 р. N 511 "Про поліпшення організації медико-санітарного забезпечення працівників морського, річкового флоту та рибного господарства", що визначали організацію і порядок проведення медичних оглядів моряків.
3. Проведення медичного огляду моряків та видача медичних свідоцтв морякам здійснюються закладами охорони здоров'я, перелік яких щорічно затверджується Міністерством охорони здоров'я України і доводиться до відома заінтересованих органів державної влади.
( Пункт 3 в редакції Наказу МОЗ N 190 від 10.07.98, із змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ N 303 від 19.10.98; в редакції Наказу МОЗ N 39 від 28.02.2000 - не набув чинності; із змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ N 65 від 16.02.2001; в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 723 від 08.10.2009 )
4. Головному управлінню лікувально-профілактичної допомоги (Лободі Т.В.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу у Міністерстві юстиції України та довести до відома закладів охорони здоров'я, що проводять медичні огляди моряків.
5. Генеральному директору Українського науково-практичного об'єднання "Медицина транспорту" МОЗ України Лобенку А.О.:
5.1. Надати організаційно-методичну допомогу головним лікарям закладів охорони здоров'я у реорганізації існуючих комісій по медичних оглядах плавскладу відповідно до Правил.
5.2. Розмножити наказ та Правила в необхідній кількості.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я Картиша А.П.
Міністр А.М.Сердюк
Затверджено
наказом Міністерства охорони
здоров'я України від
19 листопада 1996 р. N 347
Правила
визначення придатності за станом здоров'я осіб для роботи на суднах
Відповідно до Закону України "Про охорону праці", Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", Кодексу торговельного мореплавства України ці Правила встановлюють:
- порядок організації медичних оглядів моряків;
- обов'язки, права і відповідальність судновласників, моряків і медичних закладів Міністерства охорони здоров'я України, що проводять медичні огляди моряків;
- правила визначення придатності осіб за станом здоров'я для роботи на суднах;
- розподіл функцій контролю за виконанням вимог цих Правил між Міністерством транспорту, Міністерством рибного господарства і Міністерством охорони здоров'я України.
1. Загальні положення
1.1. Визначення
За метою, що передбачається цими Правилами, нижченаведені терміни мають наступні значення:
- судно - самохідна чи несамохідна плавуча споруда, що використовується: для перевезення вантажів, пасажирів, багажу і пошти, для рибного чи іншого морського промислу, розвідки і добування корисних копалин, рятування людей і суден, що зазнають лиха на морі, буксирування інших суден та плавучих об'єктів, здійснення гідротехнічних робіт чи піднімання майна, що затонуло у морі; для несення спеціальної державної служби (охорона промислів, санітарна і карантинна служби, захист моря від забруднення тощо); для наукових, навчальних і культурних цілей; для спорту; для інших цілей, що зареєстроване в Державному судновому реєстрі України чи в Судновій книзі України як судно і плаває під Державним прапором України.
- моряк - особа, що працює в будь-якій якості на борту судна по найму і включена в суднову роль;
- судновласник - юридична чи фізична особа, що експлуатує судно від свого імені і укладає трудовий договір з моряком;
- медичний огляд - запроваджене закладом охорони здоров'я вивчення стану здоров'я моряка з метою визначення придатності його до безпечного мореплавання на суднах і підтримання його здоров'я на безпечному для професійної діяльності рівні;
- відділ медичних оглядів - структурний підрозділ закладу охорони здоров'я, де проводяться медичні огляди моряків;
- безпечне мореплавання за станом здоров'я на суднах - це професійна діяльність моряків з урахуванням шкідливих та небезпечних умов праці, що не створює небезпеки для людей, матеріальних об'єктів і навколишнього середовища;
- медичне свідоцтво моряка - це посвідчення, яке видається моряку після проведення медичного огляду.
1.2. Застосування Правил
Ці Правила поширюються на всіх судновласників України незалежно від форми їх власності на судна, що експлуатуються, моряків і заклади Міністерства охорони здоров'я України, що здійснюють медичні огляди.
1.3. Види медичних оглядів
1.3.1. Попередні медичні огляди проходять особи, що наймаються на роботу, пов'язану з перебуванням на борту судна під час плавання, і вперше проходять медичний огляд ті, що переходять до більш високої за вимогами безпеки мореплавання професійної групи (додаток N 4), а також ті, що прострочили період чинності раніше отриманого медичного свідоцтва моряка понад один рік.
Метою попереднього медичного огляду є встановлення фізичної і психофізіологічної придатності даної особи до роботи за конкретною морською професією, а також виявлення захворювань, які можуть дати загострення внаслідок служби в морі чи зробити дану особу непридатною до такої служби, чи становити небезпеку для інших осіб, що знаходяться на борту судна, матеріальних об'єктів і навколишнього середовища.
1.3.2. Періодичні медичні огляди в плановому порядку проходять особи, у яких минає термін дії медичного свідоцтва моряка, виданого тим же Відділом медичних оглядів, що й проводив попередній медичний огляд.
Метою періодичного медичного огляду є виявлення ранніх ознак виникнення протипоказань до безпечного мореплавання на суднах, що необхідне для своєчасного початку медичної реабілітації або лікування.
1.3.3. Позачергові медичні огляди проводяться в обсязі попереднього медичного огляду на вимогу і за рахунок адміністративних органів, судновласника або самого моряка.
Причинами обов'язкового направлення на позачерговий медичний огляд є: виникнення необхідності диспансерного нагляду, отримання травм, що можуть викликати стійку втрату працездатності; участь в аварійних чи надзвичайних пригодах; спроба самогубства; прояв неадекватної агресивності; обгрунтовані підозри на виникнення протипоказань до безпечного мореплавання.
Позачергові медичні огляди проводяться з тією ж метою, що й періодичні.
1.4. Розподіл функцій щодо виконання вимог Правил
1.4.1. Направлення на медичні огляди, їх фінансування, а також оперативний контроль за недопущенням до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд, чи тих, що мають протипоказання до роботи за певною професією, здійснюються судновласником.
Персональну відповідальність за наявність у моряків медичних свідоцтв моряка з чинним терміном дії, відповідними функціями, що виконуються ними на судні, несе капітан судна або уповноважена на те особа.
1.4.2. Медичні огляди моряків проводять спеціалізовані заклади охорони здоров'я, що визначаються МОЗ України.
1.4.3. Контроль за виконанням судновласниками своїх обов'язків за цими Правилами і реалізація їх відповідальності належить до компетенції Міністерства транспорту і Міністерства рибного господарства України.
1.4.4. Розробка і удосконалення Правил визначення придатності за станом здоров'я осіб для роботи на суднах, а також нагляд за їх дотриманням при проведенні медичних оглядів знаходиться в компетенції Міністерства охорони здоров'я України.
1.5. Обов'язки, права і відповідальність судновласників, моряків і медичних закладів Міністерства охорони здоров'я України
1.5.1. Судновласник зобов'язаний:
- укладати і вчасно поновлювати із закладами охорони здоров'я договори про проведення попередніх, періодичних і позачергових медичних оглядів, про надання консультаційної допомоги для екіпажів, що знаходяться в рейсі, реабілітаційне лікування і корекцію психофізіологічних функцій моряків;
- виділяти асигнування на компенсацію витрат на обстеження і лікування моряків у профпатологічних та інших спеціалізованих медичних закладах, на реабілітацію моряків;
- усувати причини, що сприяють виникненню професійних захворювань, і виконувати рекомендовані оздоровчо-профілактичні заходи;
- інформувати відділи медичних оглядів про всі відомі судновласникові нещасні випадки, спроби самогубства, випадки смерті, тимчасової втрати працездатності під час рейсу чи у міжрейсовий період, які стосуються моряків;
- направляти для проходження попереднього медичного огляду осіб, що наймаються для роботи на суднах, а також тих, що змінюють професійну групу на вищу за вимогами до безпечного мореплавання (додаток N 4);
- знайомити осіб, що наймаються, з особливостями їх роботи на конкретних суднах, пов'язаними з впливом шкідливих і небезпечних виробничих чинників, з нормативними актами щодо охорони праці;
- забезпечувати своєчасне проходження моряками періодичних медичних оглядів;
- зберігати за моряком під час проходження ним медичного огляду місце роботи і середню зарплату;
- працевлаштовувати моряків згідно з результатами медичних оглядів;
- надавати моряку, що одержав внаслідок огляду відмову у видачі медичного свідоцтва, можливість повторного огляду Експертною комісією Відділу медичних оглядів.
Судновласник має право:
- відмовити в наймі на роботу особі, що не пройшла попередній медичний огляд;
- не допускати до плавання моряка із закінченим терміном дії медичного свідоцтва (окрім випадку, коли термін дії медичного свідоцтва минає на час закінчення рейсу);
- організовувати позачерговий медичний огляд за власною ініціативою, на прохання моряка чи на вимогу органів санепіднагляду.
Судновласник згідно з чинним законодавством несе відповідальність за:
- допуск до плавання моряків, що не мають відповідного медичного свідоцтва або мають медичне свідоцтво із закінченим терміном дії;
- невжиття заходів щодо виникнення причин і розвитку профзахворювань, а також невиконання вимог щодо їх попередження;
- неврахування зареєстрованих у моряків професійних захворювань;
- несвоєчасне фінансування витрат, пов'язаних з організацією і матеріально-технічним забезпеченням медичних оглядів, лікуванням і медико-професійною реабілітацією моряків.
1.5.2. Моряк зобов'язаний:
- проходити у встановленому порядку і у встановлені терміни медичні огляди;
- повністю виконувати медичні рекомендації;
- надавати необхідні документи на вимогу Відділу медичних оглядів.
Моряк має право:
- одержувати інформацію про стан свого здоров'я за результатами медичного огляду, про шкідливі і небезпечні для здоров'я виробничі чинники, пов'язані з його виробничою діяльністю, про суми, що виділяються судновласником на оздоровчі та реабілітаційні заходи на одного моряка;
- вимагати переведення на роботу, що відповідає стану його здоров'я, якщо робота, яку він виконує, протипоказана йому за результатами медичного огляду;
- одержувати компенсацію від судновласників за завдану шкоду здоров'ю у зв'язку з виконанням професійних обов'язків;
- вимагати проведення позачергового медичного огляду;
- звертатися до Експертної комісії у разі незадовільного результату медичного огляду;
- оскаржувати в суді рішення, прийняті за результатами медичного огляду.
Моряк згідно з чинним законодавством несе відповідальність за:
- неприбуття на медичний огляд;
- за приховування і перекручення відомостей про стан свого здоров'я, перенесені захворювання та інші відомості, необхідні при проведенні медичного огляду;
- невиконання медичних рекомендацій щодо охорони праці.
1.5.3. Відділ медичних оглядів зобов'язаний:
- укомплектувати штат Відділу висококваліфікованими кадрами медичних працівників, що мають досвід діагностичної роботи, знають питання експертизи прихованих станів здоров'я, гігієни праці моряків та профпатології, забезпечити матеріально-технічну базу його успішного функціонування;
- виконувати роботу з профілактики профзахворювань та їх статистичного обліку, вести медичну документацію згідно з вимогами Міністерства охорони здоров'я України;
- укладати господарські договори з судновласниками на проведення медичних оглядів моряків, проводити огляди у погоджені з судновласниками строки, своєчасно оформляти результати медичних оглядів, видавати медичні свідоцтва на допуск моряків до роботи за конкретною професією, інформувати судновласників про випадки професійних захворювань;
- надавати консультаційну допомогу для екіпажів суден, що знаходяться в рейсі.
Відділ медичних оглядів має право:
- запитувати у лікувально-профілактичних закладах Міністерства охорони здоров'я України медичну інформацію про стан здоров'я осіб, що підлягають медичному огляду;
- запитувати в органів санепіднагляду та судновласників санітарно-гігієнічну характеристику умов праці на суднах;
- направляти осіб, по відношенню до яких існує підозра на профзахворювання, до профпатологічних та інших спеціалізованих закладів Міністерства охорони здоров'я України для обстеження та уточнення діагнозу захворювання.
Відділ медичних оглядів згідно з чинним законодавством несе відповідальність за:
- якість медичних оглядів і відповідність медичних свідоцтв фактичному стану здоров'я;
- об'єктивність оцінки стану здоров'я осіб, які пройшли медичний огляд;
- повноту обліку осіб, що підлягають диспансерному нагляду;
- достовірність звітів перед Міністерством охорони здоров'я України;
- невиконання умов договорів з судновласниками;
- розголошення свідчень про стан здоров'я осіб.
2. Порядок проведення медичних оглядів
2.1. Обов'язкові функції судновласника щодо організації проведення попереднього, періодичного і позачергового медичних оглядів
2.1.1. Укладати із закладом охорони здоров'я договори на проведення медичних оглядів.
2.1.2. Виконувати вимоги умов договору, що стосуються авансових виплат за огляди, які мають відбутися, з Відділом медичних оглядів, який видає йому за фактом сплати номерні бланки направлень на медичний огляд (додаток N 1) і зобов'язується провести огляд у зазначені строки.
2.1.3. Забезпечувати осіб, що потребують проходження медичного огляду, направленням на огляд (додаток N 1), отриманим при укладенні договорів із закладами охорони здоров'я.
2.1.4. Забезпечувати прибуття моряків на огляд за погодженим з Відділом медичних оглядів планом.
2.1.5. Надавати Відділу медичних оглядів санітарно-гігієнічні характеристики умов праці на суднах, моряки яких направляються на медичний огляд.
2.2. Порядок проведення медичних оглядів закладами Міністерства охорони здоров'я України
Обов'язкові функції Відділу медичних оглядів щодо проведення попередніх, періодичних та позачергових медичних оглядів:
2.2.1. Розробляти і погоджувати з судновласником план проведення медичних оглядів згідно з договором.
2.2.2. Проводити медичні огляди моряків, клінічні та інші дослідження.
2.2.3. Контролювати строки проходження медичних оглядів, приймати рішення за медичними протипоказаннями про можливість продовження роботи моряком за своєю професійною групою.
2.2.4. Інформувати моряка про стан його здоров'я і можливість продовжувати роботу за своєю професією за результатами оглядів або давати висновок про переведення на іншу роботу.
2.2.5. Запитувати в органів санепіднагляду санітарно-гігієнічну характеристику умов праці моряків.
2.2.6. Залучати до медичних оглядів інших фахівців, проводити за показаннями додаткові клінічні дослідження, необхідні для оцінки стану здоров'я моряків.
2.2.7. За медичними показаннями направляти моряка на обстеження в інші медичні заклади для уточнення діагнозу і лікування.
2.2.8. Видавати моряку, що пройшов медичний огляд, медичне свідоцтво моряка, яке посвідчує його придатність за станом здоров'я до безпечного мореплавання на суднах у відповідній посаді за формою, наведеною у додатку N 2, з видачею у разі потреби Особистої медичної картки моряка за формою, наведеною у додатку N 3, Свідоцтва про вакцінацію міжнародного зразка. У разі непридатності моряка за станом здоров'я до роботи медичне свідоцтво не видається, а негативні результати перевірки повідомляються судновласникові.
2.2.9. Вести облік та аналіз результатів медичних оглядів.
2.2.10. Створити Експертну комісію у складі представників Головної державної інспекції з безпеки судноплавства в Україні, представників інспекції з безпеки судноплавства Міністерства рибного господарства, Державного комітету України по нагляду за охороною праці, судновласників, профспілкових органів, фахівців Українського НПО "Медицина транспорту" МОЗ України, залучених фахівців-експертів, осіб, що відповідають за надання медичної допомоги на судні, для розгляду окремих випадків за результатами медичних оглядів, надзвичайних ситуацій на суднах, у тому числі аварійних та нещасних випадків, травм тощо.
3. Вимоги до визначення придатності за станом здоров'я осіб для роботи на суднах
3.1. Диференціація морських професій за важливістю груп за станом здоров'я для безпечного мореплавання на суднах
За вимогами, що пред'являються до стану здоров'я і психофізіологічного статусу моряків, залежно від важливості функцій, що виконуються ними на судні, особи, які проходять медичний огляд, об'єднуються у наступні професійні групи:
I група - особи, професійна діяльність яких не пов'язана з питаннями безпеки мореплавання;
II група - особи, які виконують рішення, пов'язані з безпекою мореплавання;
III група - особи, які приймають рішення, пов'язані з безпекою мореплавання.
Перелік основних морських професій, що відносяться до кожної групи, наведений у додатку N 4. Номер професійної групи, до якої повинен бути віднесений моряк, визначається судновласником і зазначається ним у бланку направлення моряка на медичний огляд (додаток N 1).
За відсутністю у переліку, наведеному у додатку N 4, посади, відповідної функції, яку виконує особа, що направляється на медичний огляд, професійну групу цієї особи визначає Відділ медичних оглядів, керуючись наведеними вище вимогами до угруповування професій для забезпечення безпеки мореплавства.
3.2. Вимоги, що пред'являються до стану здоров'я моряків
3.2.1. Загальними вимогами, що пред'являються до допуску моряків до роботи на борті судна під час знаходження судна у морі, для виконання моряком своїх професійних обов'язків є:
- гострота зору та слуху;
- епідбезпека;
- адекватність психоповедінки;
- збереження орієнтації у просторі;
- збереження функцій опорно-рухового апарату;
- відсутність у моряка захворювання, що може дати загострення внаслідок служби у морі або зробити його непридатним до такої служби, або становити небезпеку для інших осіб, що знаходяться на борті судна, матеріальних об'єктів і навколишнього середовища.
3.2.2. Для моряків, що відносяться до III професійної групи, вимогами, додатковими до загальних, які викладені в пункті 3.2.1 цих Правил, є відповідність допустимим величинам наступних психофізіологічних показників:
- сенсомоторної реакції;
- реакції на об'єкт, який рухається;
- уваги;
- швидкості переключення уваги;
- зорової та слухової пам'яті;
- емоційної стійкості та почуття тривоги;
- стійкості до впливу стресів;
- орієнтації у просторі;
- втоми;
- здатності приймати рішення та діяти в екстремальних умовах;
- стійкості до монотонії.
3.2.3. Для моряків, що відносяться до II професійної групи, вимогами, додатковими до загальних, які викладені в пункті 3.2.1 цих Правил, є відповідність допустимим величинам наступних психофізіологічних показників:
- сенсомоторної реакції;
- реакції на об'єкт, який рухається;
- уваги;
- втоми;
- стійкості до впливу стресів.
3.3. Протипоказання за станом здоров'я для безпечного мореплавання на суднах
3.3.1. Медичне свідоцтво з відповідної морської професії з урахуванням посади видається лише за відсутністю у моряків медичних і психофізіологічних протипоказань.
3.3.2. Загальні медичні протипоказання для всіх професійних груп моряків наведені у додатку N 5.
3.3.3. Додаткові медичні і психофізіологічні протипоказання для осіб III і II професійних груп наведені у додатку N 6.
3.4. Порядок проведення медичних оглядів
3.4.1. Попередній (при працевлаштуванні) медичний огляд проводиться лікарем-експертом (терапевтом) із залученням фахівців-консультантів: хірурга, офтальмолога, отоларинголога, невропатолога, психіатра-нарколога, дерматовенеролога, гінеколога, психофізіолога, - і повинен включати:
- дослідження психофізіологічних функцій стосовно даної професійної групи, у тому числі дослідження зорового та слухового аналізаторів за вимогами пунктів 3.2.2 і 3.2.3 цих Правил;
- антропометричні виміри;
- визначення групи крові і резус-приналежності;
- клінічний аналіз крові, аналіз крові на цукор, аналіз крові на присутність алкоголю, наркотичних і токсичних речовин, медикаментів (з метою діагностики станів, що приховуються);
- клінічний аналіз сечі, аналіз сечі на присутність наркотичних і токсичних речовин, медикаментів;
- електрокардіографію;
- дослідження слуху (аудіометрію);
- дослідження вестибулярного апарату;
- дослідження гостроти зору;
- дослідження полів зору та світловідчуття;
- вимірювання внутріочного тиску;
- велоергометричне дослідження;
- реоенцефалографію;
- визначення функції зовнішнього подиху;
- флюорографію;
- обов'язковий профілактичний наркологічний огляд у наркологічному закладі за місцем постійного проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.11.97 N 1238 та наказу МОЗ України від 28.11.97 N 339 "Про вдосконалення системи профілактичних протиалкогольних та протинаркотичних заходів та обов'язкових профілактичних наркологічних оглядів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.12.97 за N 586/2390, з одержанням сертифіката встановленого зразка.
( Пункт 3.4.1 доповнено абзацом сімнадцятим згідно з Наказом МОЗ N 140 від 07.06.99 )
Обслуговуючому персоналу суден, особам, пов'язаним із готуванням та роздаванням їжі, виробництвом продуктів харчування на борті судна (контингенту, що декретується), додатково:
- дослідження на гельмінтоз, бацилоносіння, крові на реакцію Васермана (RW) та інші дослідження згідно з вимогами органів санепіднагляду.
Органи санепіднагляду зобов'язані інформувати відділи медичних оглядів про перелік додаткових досліджень згідно з реальними епідобставинами.
За показаннями, виявленими в процесі медичного огляду, лікар-експерт має право змінити обсяг обстежень для визначення придатності.
3.4.2. Періодичний медичний огляд включає оцінку стану здоров'я і психофізіологічних функцій моряків, результати якої розглядає лікар-експерт і на підставі даних попереднього медичного огляду, віку і професійної групи призначає подальше обстеження з обов'язковим дослідженням крові та сечі, флюорографію, психофізіологічне тестування, електрокардіографію, дослідження, що вимагають органи санепіднагляду.
Лікар-експерт може залучати до консультацій інших фахівців. Кратність періодичного огляду визначається професійною групою моряка та його віком згідно з нижченаведеною таблицею.
Професійна
група моряка
Вік (кількість повних років)
до 21 21 - 40 від 40
I

II

III
щороку

щороку

щороку
1 раз у 2 роки

1 раз у 2 роки

щороку
щороку

щороку

щороку
Лікар-експерт має право скоротити строки періодичного медичного огляду в індивідуальному порядку за наявністю захворювань, що знижують рівень фізичного і психофізіологічного статусу.
3.4.3. Обсяг досліджень, що виконуються при позачерговому медичному огляді, визначається Експертною комісією відповідно до характеру і тяжкості травми, захворювання, аварійної чи іншої події, що стала підставою для проведення огляду.
Додаток N 1
до Правил визначення придатності
за станом здоров'я осіб для
роботи на суднах
Направлення
на медичний огляд N ______
Направляється у Відділ медичних оглядів
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, рік народження)
__________________________________________________________________
(посада, номер професійної групи)
на ________________________________________________ медичний огляд
(попередній, періодичний, позачерговий)
Назва організації, що направляє на медичний огляд згідно з
договором N ______________
Дата початку медичного огляду _______________________________
(зазначається Відділом медичних оглядів)
__________________________________________________________________
(П.І.П., посада представника судновласника, дата, підпис)
Додаток N 2
до Правил визначення придатності
за станом здоров'я осіб для
роботи на суднах
(лицьова сторона)
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Медичне свідоцтво моряка
Видано відповідно до вимог 73 Конвенції МОП і національного
законодавства України.
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, дата народження)
За станом здоров'я, зору та слуху може працювати на борту всіх
суден на посаді __________________________________________________
__________________________________________________________________
(строком до)
Особистий підпис моряка, що він надав повні свідчення про стан
свого здоров'я ___________________________________________________
Місце Лікар-експерт
для фотографії __________________________
(підпис, особиста печатка)
__________
М.П. (дата)
Відділу медичних
оглядів
(Зворотна сторона)
1. Група крові та резус-фактор ______________________________
2. Відмітки щодо виконання вимог санітарно-епідеміологічної
служби України:___________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Свідчення про усі відомі нещасні випадки; випадки насильства;
спроби самогубства; випадки тимчасової втрати працездатності, що
стосуються власника цього медичного свідоцтва:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
______________ ________________________________
Дата, підпис Посада представника судовласника
(Текст дублюється англійською мовою)
Додаток N 3
до Правил визначення придатності
за станом здоров'я осіб для
роботи на суднах
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

................
Перейти до повного тексту