- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 січня 2016 р.
за № 102/28232
Про затвердження Порядку організації діяльності органів прокуратури у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
1. Затвердити Порядок організації діяльності органів прокуратури у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, що додається.
2. Управлінню з питань представництва інтересів громадянина або держави в суді, протидії злочинності та корупції на тимчасово окупованій території півострова Крим Генеральної прокуратури України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Генерального прокурора України згідно з розподілом обов’язків, керівників регіональних прокуратур та військових прокуратур регіонів.
Генеральний прокурор України державний радник юстиції 2 класу |
В. Шокін |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генеральної
прокуратури України
23.12.2015 № 414
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 січня 2016 р.
за № 102/28232
ПОРЯДОК
організації діяльності органів прокуратури у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
І. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено з метою забезпечення організації діяльності органів прокуратури України у зв’язку з тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (далі – тимчасова окупація), виконання функцій, встановлених чинним законодавством, щодо захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.
2. Для захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави в умовах тимчасової окупації перший заступник, заступники Генерального прокурора України, заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор, керівники регіональних, місцевих та військових прокуратур забезпечують:
виконання функцій прокуратури щодо підтримання публічного обвинувачення в суді, організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляду за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку, представництва інтересів держави в суді у випадках і в порядку, визначених законом, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян;
( Абзац другий пункту 2 розділу І в редакції Наказу Генеральної прокуратури
№ 46 від 13.02.2017 )
постійний моніторинг інформації про стан виконання функцій, покладених на прокуратуру, на тимчасово окупованій території;
своєчасний, повний, об’єктивний та якісний розгляд звернень громадян, які проживають на тимчасово окупованій території або є особами, внутрішньо переміщеними з неї, їх особистий прийом;
висвітлення діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод громадян, які проживають на тимчасово окупованій території або є особами, внутрішньо переміщеними з неї, та загальних інтересів суспільства і держави.
3. Функції прокуратури міста Севастополя покладаються на прокуратуру Автономної Республіки Крим.
ІІ. Організація роботи органів прокуратури щодо представництва інтересів держави в суді
( Назва розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури
№ 46 від 13.02.2017 )
1. Структурний підрозділ Генеральної прокуратури України, який відповідає за організацію представництва інтересів держави в суді, регіональні, місцеві та військові прокуратури здійснюють представництво держави в суді згідно з їх компетенцією.
2. Керівник прокуратури Автономної Республіки Крим організовує вжиття заходів для здійснення представництва інтересів держави в суді у випадках і в порядку, визначених законом.
3. Керівник прокуратури Автономної Республіки Крим організовує участь прокурорів у розгляді судами першої та апеляційної інстанцій цивільних, адміністративних і господарських справ, підсудних судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, відповідно до законодавства.
( Пункт 6 розділу II виключено на підставі Наказу Генеральної прокуратури
№ 46 від 13.02.2017 )
( Пункт 7 розділу II виключено на підставі Наказу Генеральної прокуратури
№ 46 від 13.02.2017 )
ІІІ. Організація роботи органів прокуратури щодо підтримання публічного обвинувачення в суді, організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляду за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку
1. Керівники прокуратур усіх рівнів забезпечують додержання вимог законів при прийнятті, реєстрації, розгляді в органах досудового розслідування заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, вчинені на тимчасово окупованій території, своєчасне внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виконання слідчих та інших процесуальних дій.
2. Керівники регіональних прокуратур:
невідкладно інформують Генеральну прокуратуру України та прокуратуру Автономної Республіки Крим щодо надходження повідомлень про кримінальні правопорушення, вчинені на тимчасово окупованій території;
( Абзац другий пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Генеральної прокуратури
№ 46 від 13.02.2017 )
після проведення слідчих та інших необхідних процесуальних дій направляють до Генеральної прокуратури України матеріали відповідних кримінальних проваджень для визначення підслідності.
................Перейти до повного тексту