1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
12.01.2009 N 4
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 лютого 2009 р.
за N 100/16116
Про направлення дітей на санаторно-курортне лікування в санаторно-курортні заклади (крім туберкульозного профілю)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства охорони здоров'я N 825 від 22.10.2012 N 643 від 25.07.2013 )
Відповідно до вимог статей 60, 67 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", статті 6 Закону України "Про охорону дитинства", статей 5, 20 Закону України "Про курорти" та з метою удосконалення організації санаторно-курортного лікування як одного з важливих етапів комплексного лікування дітей
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок направлення дітей на санаторно-курортне лікування відповідно до медичних показань в санаторно-курортні заклади (крім туберкульозного профілю), що додається.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь (головних управлінь) охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій довести цей наказ до відома працівників закладів охорони здоров'я, відповідальних за організацію санаторно-курортного лікування дітей, та здійснювати контроль за його виконанням.
3. Директору Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення Моісеєнко Р.О. забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України відповідно до норм чинного законодавства України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Лазоришинця В.В.
Міністр В.М.Князевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
12.01.2009 N 4
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 лютого 2009 р.
за N 100/16116
ПОРЯДОК
направлення дітей на санаторно-курортне лікування відповідно до медичних показань в санаторно-курортні заклади (крім туберкульозного профілю)
I. Загальні положення
1. Цей Порядок регламентує процедуру відбору, направлення та видачу путівок у санаторно-курортні заклади відповідно до медичних показань (крім туберкульозного профілю), які підпорядковані Міністерству охорони здоров'я України (далі - МОЗ).
II. Направлення дітей на санаторно-курортне лікування
2.1. Потреба в санаторно-курортному лікуванні визначається лікуючим лікарем відповідно до показань та протипоказань для направлення дітей на санаторно-курортне лікування в санаторно-курортні заклади (крім туберкульозного профілю), терміни лікування (додаток).
2.2. На санаторно-курортне лікування направляють дітей віком від 5 до 18 років.
2.2.1. Діти з порушенням функцій опорно-рухового апарату, у тому числі з церебральними паралічами, направляються на санаторно-курортне лікування у віці з 2 років - за наявності в санаторно-курортних закладах відділень для дітей раннього віку.
2.3. На санаторно-курортне лікування направляються хворі діти для:
2.3.1. Відновлення або підтримання стану здоров'я, медичної реабілітації та запобігання інвалідності.
2.3.2. Закріплення результатів лікування, що досягнуті на попередньому лікувальному етапі.
2.3.3. Попередження загострень або рецидивів основного захворювання, лікування супутніх захворювань, підвищення опору організму.
2.3.4. При потребі включення немедикаментозних природно-кліматичних чинників до комплексу лікувальних заходів.
2.4. У дитячі санаторно-курортні заклади, де є хірургічні відділення, направляють дітей, які потребують хірургічного втручання.
2.5. Терміни перебування дітей в санаторно-курортному закладі визначаються лікарсько-консультативною комісією цього закладу залежно від нозологічної форми та загального стану здоров'я, тривалості і результатів попереднього стаціонарного або амбулаторного лікування.
2.6. Енурез не є протипоказанням для направлення дітей у санаторно-курортні заклади.
2.7. Санаторно-курортне лікування дітей із захворюваннями органів системи кровообігу, органів дихання, органів травлення, нервової системи, ендокринної системи, кістково-м'язової системи та сполучної тканини, шкіри, ока та придаткового апарата, хворобами розладу харчування та порушенням обміну речовин, нирок та сечових шляхів, гінекологічними захворюваннями, при наявності особливих потреб, зумовлених розладами психіки та поведінки та розумовою відсталістю, проводиться за профілем основного захворювання у відділеннях "матері та дитини" санаторно-курортних закладів або санаторно-курортних закладах психоневрологічного (психіатричного) профілю.
Психіатрична допомога надається дітям відповідно до вимог законодавства, зокрема Закону України "Про психіатричну допомогу".
( Пункт 2.7 розділу II в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 643 від 25.07.2013 )
III. Відбір дітей на санаторно-курортне лікування
3.1. Відбір дітей диспансерної групи на санаторно-курортне лікування здійснюється санаторно-курортною відбірковою комісією закладу охорони здоров'я за місцем диспансерного нагляду дитини (далі - СКВК) на підставі таких документів, які представляє на розгляд СКВК лікуючий лікар:
- заява батьків (опікунів за наявності документів, які підтверджують їх статус);
- довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування з рекомендацією про профіль санаторно-курортного закладу та пору року ( форма - 070/о) ;
( Абзац третій пункту 3.1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 825 від 22.10.2012 )
- виписка з історії розвитку дитини ( форма 112/о) , медичної карти амбулаторного хворого (форма 025/о, для юнаків - форма 025-1/о) або з медичної карти стаціонарного хворого (форма 003/о).
3.2. Рішення про направлення дитини на санаторно-курортне лікування приймається СКВК після розгляду документів, визначених пунктом 3.1 розділу III цього Порядку.
3.3. Дітей диспансерної групи, які потребують санаторно-курортного лікування, заклади охорони здоров'я забезпечують путівками в дитячі санаторно-курортні заклади, підпорядковані МОЗ, у плановому порядку згідно з чергою, встановленою СКВК закладу охорони здоров'я за місцем диспансерного нагляду дитини, не частіше 1 разу на рік, крім санаторно-курортних закладів, де є реабілітаційні відділення.
При вирішенні питання щодо першочерговості санаторно-курортного лікування дітей враховується соціальний статус дитини і матеріальне становище сім'ї, у якій вона виховується.
( Пункт 3.3 розділу III доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 643 від 25.07.2013 )
IV. Видача путівок
4.1. Путівка на дитину видається батькам (опікунам за наявності документів, які підтверджують їх статус) на підставі рішення СКВК про виділення путівки, особою, яка відповідає за збереження та видачу путівок у закладі охорони здоров'я, у строк не пізніше ніж 3 робочих дні з дня прийняття рішення про направлення на санаторно-курортне лікування.
4.2. Путівка повинна бути заповнена, підписана керівником закладу охорони здоров'я, яким путівка видається, та завірена печаткою цього закладу.
4.3. Путівка видається на вказаний в ній термін санаторно-курортного лікування та не підлягає поділу за строками та кількістю місць.
4.4. Будь-які виправлення в путівці повинні бути засвідчені підписом керівника закладу охорони здоров'я, яким видана путівка, та засвідчені печаткою цього закладу.
4.5. У разі відмови від путівки батьки (опікуни за наявності документів, які підтверджують їх статус) подають голові СКВК відповідну заяву.
4.6. При небажанні батьків (опікунів за наявності документів, які підтверджують їх статус) оформити відмову від путівки лікуючим лікарем складається акт за підписом: лікуючого лікаря, голови СКВК. Акт доводиться до відома батьків (опікунів за наявності документів, які підтверджують їх статус), підписується ними та вкладається у справу хворої дитини. Ця путівка надається наступній за чергою дитині.
Заступник директора
Департаменту материнства,
дитинства та санаторного
забезпечення



В.Б.Педан
Додаток
до Порядку направлення дітей
на санаторно-курортне
лікування відповідно
до медичних показань
в санаторно-курортні заклади
(крім туберкульозного
профілю)
ПОКАЗАННЯ ТА ПРОТИПОКАЗАННЯ
для направлення дітей на санаторно-курортне лікування в санаторно курортні заклади (крім туберкульозного профілю), терміни лікування
I. Показання та протипоказання для направлення дітей із захворюваннями органів системи кровообігу на санаторно-курортне лікування
1.1. Показання для направлення дітей із захворюваннями органів системи кровообігу на санаторно-курортне лікування
N
з/п
Код за МКХ-10 Нозологічна форма Термін лікування
(дні)
1 2 3 4
1.1.1 I 05.0,1,2,
I 06.0, 1, 2, 8,
I 08.0,
I 09.0, 1,8
Ревматизм у
неактивній фазі та
I ступеня
активності без або
з набутою вадою
серця, за
відсутності ознак
недостатності
кровообігу
24 - 30
1.1.2 Q 21, Q 25.1,
Q 25.3, Q 25.5,
I 34,I 35.1, I 36,
I 37
Уроджені і набуті
вади серця до і не
раніше як через
2-6 міс. після
операційного
втручання за
відсутності ознак
недостатності
кровообігу
24 - 30
1.1.3 I 33.0, I 51.4 Перенесений
інфекційний
неревматичний
кардит,
інфекційний
ендокардит,
міокардит без
ознак активності
та за відсутності
ознак
недостатності
кровообігу
24 - 30
1.1.4 I 02 Залишкові прояви
ревматичного
ураження
центральної
нервової системи
(нейроревматизм у
вигляді
невротичних тиків,
ревматична хорея
Сіденхема)
24-30
1.1.5 М 30.3 Синдром Кавасакі
без ознак
активності та
аневризматичних
змін
24-30
1.1.6 М 31.4 Синдром Такаясу
без ознак
активності
24-30
1.1.7 I 10 Есенціальна
(первинна)
гіпертензія не
вище І ступеня
24-30
1.1.8 I 42.7, I 42.8 Вторинна
кардіоміопатія за
відсутності ознак
серцевої
недостатності
24-30
1.1.9 I 95 Артеріальна
гіпотензія
24-30
1.1.10 D 69.8 Геморагічний
васкуліт без ознак
активності
24-30
1.2. Протипоказання для направлення дітей із захворюваннями органів системи кровообігу на санаторно-курортне лікування
1.2.1. Ревматизм в активній фазі вище I ступеня активності, неревматичний кардит в активній фазі.
1.2.2. Уроджені та набуті вади серця за наявності недостатності кровообігу будь-якого ступеня.
1.2.3. Серцева недостатність.
1.2.4. Органічні і стійкі функціональні порушення ритму серця і провідності з порушенням гемодинаміки.
1.2.5. Первинна артеріальна гіпертензія вище I ступеня.
1.2.6. Вторинна (симптоматична) артеріальна гіпертензія.
1.2.7. Пролапс мітрального (інших) клапана з ознаками клапанної недостатності та ознаками недостатності гемодинамики.
1.2.8. Інфекційний ендокардит в активній фазі будь-якого ступеня з ознаками недостатності кровообігу.
1.2.9. Первинні кардіоміопатії.
II. Показання та протипоказання для направлення дітей із захворюваннями органів дихання на санаторно-курортне лікування
2.1 Показання для направлення дітей із захворюваннями органів дихання на санаторно-курортне лікування
N
з/п
Код за МКХ-10 Нозологічна форма Термін лікування
(дні)
1 2 3 4
2.1.1 J 12- J 16, J 18,
J 40 - J 42
Стан після
перенесеної
пневмонії,
рецидивуючий або
хронічний бронхіт
у період ремісії,
не раніше ніж
через 2 місяці
після останнього
загострення
24 -30
2.1.2* J 45 Бронхіальна астма:
- інтерметуюча в
період ремісії;
- персистуюча,
легкої та
середньої
важкості, у період
ремісії
24 -30
2.1.3 J 44.8,2, J 70.9 Хронічний
обструктивний
бронхіт, інші
респіраторні
алергози в період
ремісії
24 -30
2.1.4 J 95.3 Реконвалесценти
після хірургічного
втручання з
приводу обмеженого
бронхолегеневого
процесу не раніше
ніж через 3 місяці
після резекції при
неускладненому
перебігу
післяопераційного
періоду
24 -30
2.1.5 J 31, J 32,
J 35, J 37
Хронічні
захворювання
носоглотки
(тонзиліт,
ларингіт,
фарингіт,
синусит,
аденоїдит) поза
фазою загострення.
Стан після
тонзилектомії, не
раніше ніж через
2 місяці після
операційного
втручання
24 -30
2.1.6 Q33 Уроджені вади
легень без ознак
легеневої
недостатності
24-30
2.1.7 J 47 Бронхоектатична
хвороба
24 - 30
2.1.8 E 84.0,
E 84.9,
D 84.9
Хронічні запалення
легень при
спадкових і
системних
захворюваннях
(муковісцидоз,
імунодефіцитні
стани та інші)
24 - 30
---------------
* Дітей, хворих на бронхіальну астму, яким показано санаторно-курортне лікування, направляють до профільних санаторіїв (відділень).
2.2. Протипоказання для направлення дітей із захворюваннями органів дихання на санаторно-курортне лікування
2.2.1. Тяжкі форми повторної пневмонії з розповсюдженими змінами в бронхолегеневій системі, бронхоектази з частими загостреннями, з легеневою/ серцево-легеневою недостатністю.
2.2.2. Бронхіальна астма, персистуюча, тяжка форма. Гормонозалежна форма бронхіальної астми, тяжка і середньої тяжкості (ступені III та IV).
2.2.3. Полінози у період цвітіння дерев і трав.
2.2.4. Кровохаркання, легеневі кровотечі.
2.2.5. Муковісцидоз з частими загостреннями, з легеневою/серцево-легеневою недостатністю.
2.2.6. Усі захворювання органів дихання у гострому періоді та за наявності дихальної недостатності.
III. Показання та протипоказання для направлення дітей із хворобами кістково-м'язової системи та сполучної тканини на санаторно-курортне лікування
3.1. Показання для направлення дітей із хворобами кістково-м'язової системи та сполучної тканини на санаторно-курортне лікування
N
з/п
Код за МКХ-10 Нозологічна форма Термін лікування
(міс/дн)
1 2 3 4
3.1.1 M 40 Порушення постави 1 міс.
3.1.2 M 41 Сколіотична
хвороба I, II, III
ступенів
2 - 4 міс.
3.1.3 M 91.1 Хвороба Пертеса
(усі стадії за
класифікацією
Рейнберга і усі
групи за
класифікацією
Caterall)
II і III ст. - 3 -
6 міс
IV ст. - 2 - 4 міс
3.1.4 M 91, M 92,
M 93
Остеохондропатії
інших локалізацій
II і III ст. - 3
- 6;
IV ст. - 2 - 4міс
3.1.5 M 87 Асептичні некрози
кісток і суглобів
усіх локалізацій
II і III ст. -
3 - 6 міс;
IV ст. - 2 -
4 міс
3.1.6 M 86.5, M 86.6 Хронічний
остеомієліт поза
періодом
загострення (після
травматичний,
гематогенний)
1 - 2 міс
3.1.7 М 84.4,
М 86.3,5,6
Хронічний
гематогенний і
після травматичний
остеомієліт, який
потребує
хірургічного
втручання
2 - 5 міс
3.1.8 Z42.8 Хворі після
хірургічних
втручань на
кістково-
суглобовому
апараті, що
потребують
відновлення
порушених функцій
2 - 4 міс
3.1.9 S 32, S 42, S 52,
S 62, S 72, S 82,
S 92
Переломи кісток з
уповільненою
консолідацією,
наслідки травм
опорно-рухового
апарату в стадії
відновлення
2 - 4 міс
3.1.10 Q 76 Уроджені
непрогресуючі
деформації хребта
та плечового пояса
1 - 2 міс
3.1.11 М 16, M 91.1,
Q 65
Юнацький
епіфізеоліз
головки стегнової
кістки, дисплазії,
уроджені та
набуті деформації
проксимального
відділу стегнової
кістки, інша
патологія
кульшових суглобів
2 - 6 міс
3.1.12 М 40.0-2 Юнацький кіфоз
(хвороба
Шойєрмана-Мау)
2 - 4 міс
3.1.13 M 42.0 Ювенільний
остеохондроз
хребта
2-4 міс
3.1.14 M 16 Коксартрози різної
етіології
2 - 4 міс
3.1.15 M 24.5 Хворі після
операційних
втручань на
сухожиллях та
зв'язках, а також
хворі з
контрактурами в
суглобах
2 - 4 міс
3.1.16 M 08.0 Ювенільний
ревматоїдний
артрит у фазі
ремісії та за
активності I
ступеня, наслідки
перенесених
вісцеритів у фазі
ремісії та за І
ступеня активності
24 - 48
3.1.17 T 84.0,
М 96.8
Ускладнення після
операційних
втручань на
суглобах з приводу
ревматоїдного
артриту - через
6 місяців після
хірургічного
втручання
24 - 48
3.1.18 M 34.8 Склеродермія
(осінньо - зимовий
період)
24
3.1.19 М 33 Дерматополіміозит 24-36
3.1.20 Q 67.5, Q 67.8 Уроджена
деформація хребта,
запала грудна
клітка,
кільоподібна
грудна клітка,
інші вроджені
деформації грудної
клітки
24-36
3.1.21 Q 78.0 Недосконалий
остеогенез
24-36
3.1.22 Т 95.2, Т 95.3 Віддалені наслідки
термічних та
хімічних опіків
та відмороження
24-48
3.1.23 М 02 Хронічні
артропатії,
хронічні артрити
не вище ІІ ступеня
активності
24-48
3.1.24 M 81.8 Вторинний
остеопороз
24-36
3.2. Протипоказання для направлення дітей із хворобами кістково-м'язової системи та сполучної тканини на санаторно-курортне лікування
3.2.1. Остеомієліт у стадії загострення, а також за наявності нориць з гнійними виділеннями, великих секвестрів.
3.2.2. Сколіотична хвороба IV ступеня.
3.2.3. Захворювання, що супроводжуються патологічною ламкістю кісток, вираженим остеопорозом.
3.2.4. Усі форми прогресуючих м'язових дистрофій, крім хворих, які перенесли реконструктивні операційні втручання.
3.2.5. Ювенільний ревматоїдний артрит у фазі загострення II - III ступенів активності, утрата можливості самообслуговування.
IV. Показання та протипоказання для направлення дітей із захворюваннями органів травлення на санаторно-курортне лікування
4.1. Показання для направлення дітей із захворюваннями органів травлення на санаторно-курортне лікування
N
з/п
Код за МКХ-10 Нозологічна форма Термін лікування
(дні)
1 2 3 4
4.1.1 K 25.7, K 26.7 Неускладнена
виразкова хвороба
шлунка і 12-палої
кишки в стадії
стійкої клініко-
лабораторної
ремісії або не
раніше ніж через
2 місяці після
останнього
загострення
24 - 30
4.1.2 K 29 Хронічний гастрит,
гастродуоденіт із
збереженою,
підвищеною або
зниженою
секреторною
функцією у стадії
стійкої клініко-
лабораторної
ремісії
24 - 30
4.1.3 K 50 - K 52 Хронічний ентерит,
хронічний коліт
після загострення
24 - 30
4.1.4 K 31.9 Функціональні
порушення шлунка
24 - 30
4.1.5 K 73
В 15 - В 17
Хронічний гепатит
у стадії стійкої
клініко-
лабораторної
ремісії або не
раніше ніж через
6 місяців після
загострення;
хронічний гепатит,
латентний
перебіг, без
порушень
функціонального
стану печінки;
гострий вірусний
гепатит (А,В,С,Е)
не раніше ніж
через 6 місяців
після гострого
періоду
24 - 30
4.1.6 K 83.9, К 59.8,
K 82.8
Дискінезія жовчних
шляхів і кишечнику
24 - 30
4.1.7 K 80,
K 81.1,8,9,
K 83.0, К 86.1
Жовчно-кам'яна
хвороба, хронічний
холангіт,
холецистит,
панкреатит у
стадії стійкої
клініко-
лабораторної
ремісії
24 - 30
4.1.8 K 91 Стан після
операційних
втручань на
органах травної
системи не раніше
ніж через
6 місяців після
хірургічного
лікування.
Перитонеальні
спайки
24 - 30
4.2. Протипоказання для направлення дітей із захворюваннями органів травлення на санаторно-курортне лікування
4.2.1. Усі захворювання у фазі загострення.
4.2.2. Неспецифічний виразковий коліт.
4.2.3. Цироз печінки.
4.2.4. Аутоімунний гепатит.
4.2.5. Жовтяниці будь-якого походження.
V. Показання та протипоказання для направлення дітей із захворюваннями нервової системи, розладами психіки та поведінки на санаторно-курортне лікування
5.1. Показання для направлення дітей із захворюваннями нервової системи, розладами психіки та поведінки на санаторно-курортне лікування
N
з/п
Код за МКХ-10 Нозологічна форма Термін лікування
(дні)
1 2 3 4
5.1.1* G 80 Дитячий церебральний
параліч із
збереженням
інтелекту або з
розумовою
відсталістю легкого
й помірного
ступенів, з
порушенням рухової
функції легкого та
середнього ступенів
важкості
24 - 36
5.1.2* G 83.2 Монопарез як
наслідок пологової
травми (акушерський
параліч) з
порушенням рухової
функції легкого та
середнього ступенів
важкості
24 - 36
5.1.3* G 09 Наслідки енцефаліту,
менінгіту, мієліту
у відновлювальному і
резидуальному
періодах, не раніше
ніж через 6 місяців
після перенесеного
захворювання, з
порушенням рухової
функції легкого та
середнього ступенів
важкості
24 - 36
5.1.4* G 61, G 62 Запальні та інші
поліневропатії без
порушень функції
дихання, серцево-
судинної системи та
трофічних розладів,
з порушенням
рухової функції
легкого та
середнього ступенів
важкості, не раніше
ніж через 6 місяців
після гострого
періоду
24 - 36
5.1.5* Т 90.5, Т 91.3,
T 95, T 98
Наслідки черепно-
мозкових травм,
травм спинного
мозку і периферичної
нервової системи та
інших впливів
зовнішніх чинників,
з порушенням
рухової функції
легкого та
середнього ступенів
важкості, не раніше
ніж через 6 місяців
після травми
24 - 36
5.1.6* B 91, B 94 Реконвалесценти
поліомієліту і
поліомієлітоподібних
захворювань, не
раніше ніж через
6 місяців після
перенесеного
захворювання, з
порушенням рухової
функції легкого та
середнього ступенів
важкості
24 - 36
5.1.7* I 69.0-4 Наслідки
цереброваскулярних
хвороб з порушеннями
рухової функції
легкого та
середнього ступенів
важкості, без
виражених
ліквородинамічних
порушень і розладів
психіки та
поведінки, за
відсутності порушень
функції тазових
органів
24 - 36
5.1.8* Т 88.8 Ускладнення після
хірургічних втручань
з приводу
спинномозкових гриж,
уроджених вад
розвитку нервової
системи,
доброякісних пухлин
головного і спинного
мозку, з порушенням
рухової функції
легкого та
середнього ступенів
важкості, без
ліквородинамічних
розладів, через 6
місяців після
операції
24 - 36
5.1.9* G 60 Спадкові та
ідіопатичні
невропатії з
можливістю
самостійного
пересування, з
порушенням рухової
функції легкого та
середнього ступенів
важкості
24 - 36
5.1.10 F 06.6 Органічний емоційно
- лабільний
(астенічний) розлад
24 - 36
5.1.11 F 06.7 Легкий когнітивний
розлад
24 - 36
5.1.12 F 07.1 Післяенцефалічний
розлад
24 - 36
5.1.13 F 07.2 Післякомоційний
розлад (не раніше
ніж 6 місяців після
травми)
24 - 36
5.1.14 F 07.8 - F 07.9 Інші органічні
розлади особистості
і поведінки
внаслідок
захворювання,
ушкодження або
дисфункції головного
мозку, які не
потребують активної
терапії та в стадії
ремісії
24 - 36
5.1.15 F 45 Невротичні,
пов'язані зі
стресом і
соматоформні розлади
24 - 36
5.1.16 F 51 Розлади сну
неорганічної природи
24 - 36
5.1.17* F 70 Розумова відсталість
легкого ступеня
24-30
5.1.18* F 71 Розумова відсталість
помірного ступеня
24-30
5.1.19 F 80 Специфічні розлади
розвитку мови
24 - 36
5.1.20 F 81 Специфічні розлади
розвитку шкільних
навичок
24 - 36
5.1.21 F 82 Специфічні розлади
розвитку рухових
функцій
24 - 36
5.1.22 F 84,
F 84.5,
F 88
Розлади
психологічного
розвитку
24 - 36
5.1.23 F 93 Емоційні розлади,
специфічні для
дитячого віку
24 - 36
5.1.24 F 95.0 - F 95.1 Транзиторний або
хронічний тикозний
розлад
24 - 36
5.1.25 F 98.0 Неорганічний енурез 24 - 36
5.1.26 F 98.1 Неорганічний
енкопрез
24 - 36
5.1.27 F 98.5 Заїкання 24 - 36
5.1.28 G 90 Розлади вегетативної
нервової системи
24-30
---------------
* Дітей з органічними захворюваннями нервової системи при тяжкому ступені порушень рухової функції, дітей з психічними розладами віком від 2 до 18 років, що потребують, за висновком спеціалістів, постійного спеціального індивідуального стороннього догляду, направляють у відділення "Матері та дитини" за профілем основного захворювання або супутнього захворювання (за наявності показань його санаторного лікування).
5.2. Протипоказання для направлення дітей із захворюваннями нервової системи, розладами психіки та поведінки на санаторно-курортне лікування
5.2.1. Прогресуючі системні атрофії, екстрапірамідні та інші дегенерації, хвороби нервово-м'язового з'єднання та м'язів, міастенія та міастенічні синдроми; демієлінізуючі хвороби центральної нервової системи, повільні вірусні інфекції центральної нервової системи, пріонові хвороби; мітохондральні та лізосомні хвороби.
5.2.2. Гідроцефалія в стадії декомпенсації і субкомпенсації.
5.2.3. Епілептичні напади (епілептична хвороба, епілептичний синдром при прогресуючих захворюваннях нервової системи). Діти, у яких діагностований епілептичний синдром резидуально-органічного типу (дитячий церебральний параліч з епілептичним синдромом), можуть бути направлені на санаторно-курортне лікування за умови відсутності епілептичних нападів не менше одного року.
5.2.4. Стани після нейрохірургічного лікування з приводу злоякісних новоутворень нервової системи.
5.2.5. Вади розвитку центральної нервової системи тяжкого ступеня.
5.2.6. Розумова відсталість тяжкого ступеня, глибока розумова відсталість (F 72, F 73).
5.2.7. Розлади поведінки, уключаючи дисоціальну або агресивну поведінку (F 91.0 - F 91.9).
5.2.8. Психічні і поведінкові розлади внаслідок уживання психоактивних речовин (F1).
5.2.9. Захворювання внутрішніх органів і залоз ендокринної секреції в стадії субкомпенсації і декомпенсації.
VI. Показання та протипоказання для направлення дітей із хворобами нирок та сечових шляхів на санаторно-курортне лікування
6.1. Показання для направлення дітей із хворобами нирок та сечових шляхів на санаторно-курортне лікування
N
з/п
Код за МКХ-10 Нозологічна форма Термін лікування
(дні)
1 2 3 4
6.1.1 N 03 Хронічний
гломерулонефрит без
ниркової
недостатності в
стадії стійкої
клініко-лабораторної
ремісії
24
6.1.2 N 11, N 30 Хронічний
пієлонефрит або
цистит, повна
ремісія, функція
нирок збережена
24
6.1.3 N 20-N 21 Сечокам'яна хвороба,
не раніше ніж
через 3 місяці після
загострення або
оперативного
втручання
24
6.1.4 N 28 Інші хронічні
захворювання нирок
I-II стадій поза
активними проявами
24
6.2. Протипоказання для направлення дітей із хворобами нирок та сечових шляхів на санаторно-курортне лікування
6.2.1. Гломерулонефрит, інтерстиціальний нефрит, лопус-нефрит в активній фазі та поза активними проявами для курортів з питними лікувальними водами (N 02, N 03, N 11).
6.2.2. Порушення уродинаміки, що вимагають хірургічного втручання (N 11.1, N 13).
6.2.3. Хронічна ниркова недостатність I-IV стадій (N 18).
VII. Показання та протипоказання для направлення дівчаток із гінекологічними захворюваннями на санаторно-курортне лікування
7.1. Показання для направлення дівчаток із гінекологічними захворюваннями на санаторно-курортне лікування
N
з/п
Код за МКХ-10 Нозологічна форма Термін лікування
(дні)
1 2 3 4
7.1.1 N 91.0 - N 91.4,
N 92
Розлад менструальної
функції. Відсутність
менструації
(аменорея)
24
7.1.2 N 70.1, N 70.9 Стан після
перенесених гострих
і хронічних
сальпінгітів,
оофоритів
(сальпінгооофоритів)
у період ремісії, не
раніше ніж через
2 місяці після
останнього
загострення
24
7.1.3 N 71.1, N 71.9 Ендоміометрит,
метрит у стадії
ремісії, не раніше
ніж через місяць
після загострення
24
7.1.4 N 73.2 Хронічний параметрит
у період ремісії, не
раніше ніж через
місяць після
закінчення гострого
процесу
24
7.1.5 N 73.6 Тазові перитонеальні
спайки
24
7.1.6 E 28.8, E 28.9 Дисфункція яєчників
як наслідок
перенесеного
запального процесу
24
7.1.7 N 99.8 Стан після
хірургічних втручань
на матці і придатках
(у тому числі
переривання
вагітності).
Інфільтрат після
хірургічних втручань
на матці, трубах,
яєчниках, при
стабільності процесу
24
7.1.8 Е 28.3 Первинна яєчникова
недостатність
24
7.1.9 N 94.3 Синдром
передменструального
напруження
24
7.1.10 N 99.4 Післяопераційні
спайки в малому тазу
24
7.2. Протипоказання для направлення дівчаток із гінекологічними захворюваннями на санаторно-курортне лікування
7.2.1. Стан після аборту до закінчення першої менструації.
7.2.2. Передракові захворювання вульви, піхви, шийки матки - лейкоплакія, еритроплакія, папілома, крауроз, поліп шийки матки, кровоточива ерозія.
7.2.3. Доброякісні пухлини статевих органів, кістома, міома.
7.2.4. Кісти яєчників.
7.2.5. Генітальний ендометріоз, аденоміоз.
7.2.6. Гостра і підгостра стадії запального процесу.
7.2.7. Осумковані запальні пухлини в малому тазу, аднекстумор.
7.2.8. Сактосальпінкс, гідросальпінкс.
7.2.9. Міхурно-кишково-піхвові нориці.
7.2.10. Захворювання, що супроводжуються матковими кровотечами, у тому числі маткові кровотечі нез'ясованої етіології.

................
Перейти до повного тексту