- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 19 від 21.01.98 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
12 лютого 1998 р.
за N 97/2537
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства розвитку громад,
територій та інфраструктури
N 970 від 25.12.2022 )
Про затвердження Порядку присвоєння судну назви
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
інфраструктури
N 487 від 01.11.2011
N 278 від 16.08.2016
N 354 від 06.08.2018 )
Відповідно до статті
21 Кодексу торговельного мореплавства України та Порядку ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.97 р.
N 1069 "Про затвердження Порядку ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України", НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок присвоєння судну назви (додається).
2. Головному державному реєстратору флоту України (Павлов Л.В.) та начальнику Головного управління правового забезпечення діяльності транспорту (Логінова Л.М.):
2.1. Зареєструвати Порядок присвоєння судну назви у Міністерстві юстиції України.
2.2. Організувати опублікування тексту цього Порядку в засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - Голову Державного департаменту морського і річкового транспорту України В.В.Севрюкова.
Міністр В.Череп
Затверджено
Наказ Міністра транспорту України
від 21 січня 1998 р. N 19
Порядок присвоєння судну назви
( У тексті Порядку слова "Інспекція Головного державного реєстратора флоту" та "Інспекція" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті" та "Укрморрічінспекція" у відповідних відмінках; У тексті Порядку та у додатку до Порядку слова "Головний державний реєстратор флоту" у всіх відмінках замінено словами "Голова Укрморрічінспекції" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 487 від 01.11.2011 )
( У тексті Порядку слова "Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті" та "Укрморрічінспекція" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Державна служба України з безпеки на транспорті" та "Укртрансбезпека" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 278 від 16.08.2016 )
( У тексті Порядку слова "Державна служба України з безпеки на транспорті" та "Укртрансбезпека" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Державна служба морського та річкового транспорту України" та "Морська адміністрація" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 354 від 06.08.2018 )
1. Порядок присвоєння судну назви (надалі - Порядок) розроблено відповідно до статті
21 Кодексу торговельного мореплавства України та Порядку ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.97 р.
N 1069.
2. Цей Порядок поширюється на всі торговельні судна незалежно від форм власності, що підлягають реєстрації у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України, і встановлює вимоги щодо присвоєння назви новим суднам або зміни її суднам, що знаходяться в експлуатації.
3. Організація роботи, пов'язаної з присвоєнням назв українським торговельним суднам, та керівництво цією роботою покладається на Державну службу морського та річкового транспорту України (надалі - Морська адміністрація).
4. Назву судну власник, судновласник або фрахтувальник (два останні за письмовим дозволом власника, а для суден, що є державною власністю - за письмовим дозволом органу управління майном) обирають самостійно.
Назви суднам присвоюються з урахуванням географічних, історичних, національних, побутових та інших місцевих умов. Назви вибираються прості, небагатослівні і такі, що відповідають вимогам топоніміки.
Суднам можуть надаватися імена та прізвища тільки тих видатних осіб, які мають особливі заслуги перед українським суспільством; у цьому разі присвоєння імен і прізвищ робиться з метою увічнення пам'яті про них.
5. Дублювання назв торговельних суден, які мають право плавання під державним прапором України, не допускається.
6. Перейменування суден, що знаходяться в експлуатації, здійснюються у виключних випадках, таких як:
а) зміна власника, судновласника або фрахтувальника;
б) зміна типу та призначення судна;
................Перейти до повного тексту