- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.01.2002 № 11
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 лютого 2002 р.
за № 91/6379
Про затвердження Положення про державних річкових лоцманів
З метою забезпечення безпеки судноплавства на внутрішніх водних шляхах України, відповідно до
Положення про Міністерство транспорту України, затвердженого Указом Президента України від 11.05.2000 № 678/2000 "Про Положення про Міністерство транспорту України", НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про державних річкових лоцманів (далі - Положення), що додається.
2. Департаменту нормативно-правового забезпечення (Логінова Л.М.) та Департаменту безпеки транспорту та технічної політики (Петрашевський О.Л.) забезпечити подання зазначеного Положення на державну реєстрацію.
3. Держфлотінспекції України (Чайковський Л.П.) довести це Положення до відома всіх судновласників та начальників річкових портів.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника державного секретаря Демиденка А.Ф.
Міністр | В.П. Пустовойтенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту України
14.01.2002 № 11
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 лютого 2002 р.
за № 91/6379
ПОЛОЖЕННЯ
про державних річкових лоцманів
( У тексті Положення слова "найближчий структурний підрозділ Інспекції" та слова "структурний підрозділ Інспекції" у всіх відмінках замінено словами "відповідний підрозділ ДП "Дельта-лоцман" у відповідних відмінках; слова "начальник Інспекції" та "начальник структурного підрозділу Інспекції" у всіх відмінках замінено словами "директор ДП "Дельта-лоцман" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
№ 439 від 30.07.2012 )
( У тексті Положення слово "Укрморрічінспекція" у всіх відмінках замінено словом "Укртрансбезпека" у відповідному відмінку згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
№ 278 від 16.08.2016 )
( У тексті Положення слово "Укртрансбезпека" у всіх відмінках замінено словами "Морська адміністрація" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
№ 354 від 06.08.2018 )
1. Загальні положення
1.1. Лоцманське проведення всіх суден (незалежно від прапора, під яким плаває судно, і форми власності судна) здійснюється при необхідності, з урахуванням вимог нормативних документів та з метою забезпечення безпеки судноплавства на річкових внутрішніх водних шляхах України.
1.2. Лоцманське проведення здійснюється державними річковими лоцманами (далі - лоцмани) річкової лоцманської служби державного підприємства водних шляхів України "Укрводшлях" (далі - ДП "Укрводшлях"), які мають на це лоцманське посвідчення встановленого зразка (додаток 1).
1.3. Лоцманське проведення суден здійснюється на річкових внутрішніх водних шляхах України, включаючи акваторії річкових портів, у тому числі гирлових і на підходах до них.
1.4. Умови обов'язкового лоцманського проведення суден і категорії суден, які підлягають обов'язковому лоцманському проведенню на внутрішніх водних шляхах України, затверджуються Міністерством інфраструктури України.
( Пункт 1.4 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
№ 439 від 30.07.2012 )
1.5. Присутність на борту лоцмана під час лоцманського проведення не звільнює капітана від обов'язків з управління судном і відповідальності за безпеку плавання.
Лоцман на борту судна під час виконання своїх функцій є тільки радником капітана.
1.6. Капітан судна, коли в нього виникли сумніви стосовно правильності рекомендацій лоцмана, має право відмовитися від його послуг, зупинити рух судна та негайно сповістити начальника річкової лоцманської служби ДП "Укрводшлях" і викликати іншого лоцмана, про що здійснити запис у вахтовому журналі. Виписка з вахтового журналу про цей випадок надається лоцману, від послуг якого капітан відмовився.
( Пункт 1.6 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
№ 487 від 23.11.2015 )
2. Призначення лоцманів
2.1. Лоцмани призначаються на посаду наказом начальника ДП "Укрводшлях" за поданням начальника річкової лоцманської служби.
2.2. На посади лоцманів призначаються особи, які є громадянами України, мають відповідні дипломи та пройшли медичне обстеження.
2.3. Лоцмани повинні мати вищу або середню судноводійну освіту, стаж роботи не менше 5 років на посаді капітана судна з потужністю двигуна не менше 751 к.с. або першого помічника капітана судна з потужністю двигуна не менше 2201 к.с.
3. Кваліфікація лоцманів
3.1. Присвоєння кваліфікації лоцмана та видача посвідчення здійснюються кваліфікаційною комісією, що створюється Морською адміністрацією.
У посвідченні визначається район лоцманського проведення.
Підтвердження кваліфікації та відповідне продовження дії посвідчення здійснюються кожні 3 роки.
3.2. Особа, яка претендує на посаду лоцмана, протягом одного місяця проходить стажування на здійснення лоцманського проведення суден в означеному районі.
3.3. Лоцмани проходять перевірку знань кожен рік відповідно до програми, яка затверджується Морською адміністрацією.
( Пункт 3.3 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
№ 439 від 30.07.2012 )
3.4. При виконанні своїх обов'язків лоцман повинен мати при собі лоцманське посвідчення.
4. Послуги лоцманського проведення
4.1 Лоцманське проведення в районах обов'язкового лоцманського проведення організується начальником ДП "Укрводшлях" з урахуванням інформації про час прибуття судна на місце, з якого почнеться проведення.
( Пункт 4.1 глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
№ 487 від 23.11.2015 )
4.2 У районах необов'язкового лоцманського проведення капітан судна, у разі необхідності, має право замовити на судно лоцмана.
Ця вимога стосується і суден, які належать до категорії необов'язкового лоцманського проведення.
................Перейти до повного тексту