1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 27 від 05.05.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 липня 1993 р.
за N 85
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінпраці та соцполітики N 431 від 19.10.2001 )
Про затвердження Тимчасового положення про умови і порядок оформлення іноземним громадянам дозволів на працевлаштування в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Мінпраці N 14 від 24.03.95 N 73 від 09.09.96 N 42 від 22.05.97 )
На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.93 р. N 137 "Про тимчасовий порядок оформлення іноземним громадянам віз для перебування в Україні"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасове положення про умови і порядок оформлення іноземним громадянам дозволів на працевлаштування в Україні (додається).
2. Начальнику управління ринку праці та політики зайнятості Зінченку О.С., директору Республіканського центру зайнятості Єрасову В.В. у двомісячний термін здійснити організаційні заходи щодо підготовки до оформлення і видачі зразків дозволів на працевлаштування іноземних громадян в Україні відповідно до вимог Тимчасового положення про умови і порядок оформлення іноземним громадянам дозволів на працевлаштування в Україні, встановити постійний контроль за їх дотриманням.
3. Визначити такою, що втратила чинність, постанову Міністерства праці України від 14.02.92 р. N 10 "Про затвердження Тимчасового положення про умови і порядок видачі ліцензій на залучення громадян інших держав для роботи на території України".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника міністра праці А.П.Сорокіна.
Міністр М.Г.Каскевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінпраці України
05.05.1993 N 27
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 липня 1993 р.
за N 85
Тимчасове положення про умови і порядок оформлення іноземним громадянам дозволів на працевлаштування в Україні
1. Дозвіл на працевлаштування (згідно з додатком) оформлюється іноземному громадянину та особі без громадянства (надалі - іноземний громадянин), який має намір займатися в Україні трудовою діяльністю за умов, якщо в країні (регіоні) відсутні працівники, які спроможні виконувати цей вид роботи, або є достатні обгрунтування діяльності використання праці іноземних фахівців, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України.
Дія цього Положення поширюється також на іноземних громадян, які:
проходитимуть професійне навчання або підвищуватимуть кваліфікацію із залученням їх до роботи (стажування);
направлені закордонним роботодавцем в Україну на виконання певного обсягу робіт або послуг на основі контрактів, укладених між українськими та іноземними суб'єктами господарської діяльності.
( Абзац другий пункту 1 в редакції Наказу Мінпраці N 42 від 22.05.97 )
Дозвіл на працевлаштування є підставою для видачі іноземному громадянину візи на в'їзд в Україну.
Підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності і господарювання, та іноземні суб'єкти господарської діяльності, що діють на території України (надалі - роботодавець), можуть використовувати працю іноземних громадян лише за наявності у них дозволів на працевлаштування, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України.
2. Дозвіл на працевлаштування оформляється і видається Державним центром зайнятості Міністерства праці України або з його дозволу центрами зайнятості Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя для роботи на зазначеному підприємстві, в установі, організації на певній посаді (за фахом).
( Абзац перший пункту 2 в редакції Наказу Мінпраці N 42 від 22.05.97 )
Рішення про надання дозволу приймається на підставі заяви роботодавця (у довільній формі) з обгрунтуванням необхідності використання праці іноземних громадян і можливості створення для них необхідних умов перебування та діяльності. Заява має бути погодженою з центром зайнятості відповідно Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя. До заяви додаються: копія контракту між іноземними та українськими суб'єктами господарської діяльності на виконання певного обсягу робіт або послуг, копія статуту та копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарської діяльності (засвідчені у встановленому порядку), список іноземних громадян із зазначенням їх повного імені та прізвища, року народження, номера паспорта, спеціальності (фаху), статі, а також квитанція про перерахування коштів за розгляд заяви.
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінпраці N 42 від 22.05.97 )
Рішення про оформлення дозволу на працевлаштування або відмову в ньому приймається у термін не пізніше 30 днів з дня одержання зазначених вище документів.
3. Дозвіл на працевлаштування не потрібний:
а) іноземним громадянам, які мають посвідку на проживання в Україні;
б) іноземним громадянам, які набули статус біженця згідно з чинним законодавством України;
в) представникам іноземного морського (річкового) флоту і зарубіжних авіакомпаній, які обслуговують ці організації на території України;
г) працівникам зарубіжних органів масової інформації, акредитованим для роботи в Україні;
д) артистам та працівникам мистецтва для роботи в Україні за фахом;
е) працівникам аварійно-рятувальних служб для виконання термінових робіт;

................
Перейти до повного тексту