1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 89 від 02.03.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 березня 1995 р.
за N 84/620
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства транспорту N 873 від 09.12.2002 )
Про затвердження Тимчасового положення про порядок місячного планування перевезень вантажів залізничним транспортом України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінтрансу N 525 від 01.11.99 )
З метою упорядкування планування перевезень вантажів залізничним транспортом України та на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 4 лютого 1994 р. N 1654/18,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасове положення про порядок місячного планування перевезень вантажів залізничним транспортом України (подається).
2. Управлінням нормативних актів та правової роботи (Наапетян М.Р.) і координації перевезень та взаємодії видів транспорту (Мельник М.В.) в установленому порядку зареєструвати Тимчасове положення в Міністерстві юстиції України.
3. Управлінню координації перевезень та взаємодії видів транспорту (Мельник М.В.):
3.1. Довести Тимчасове положення до відома міністерств і відомств Київської та Севастопольської міських виконавчих комітетів.
3.2. Організувати опублікування тексту Тимчасового положення в засобах масової інформації.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника міністра - генерального директора Укрзалізниці Л.Л.Железняка.
Перший заступник Міністра О.М.Артеменко
Затверджено
наказом Міністерства транспорту
України від 2 березня 1995 року
N 89
Тимчасове положення про порядок місячного планування перевезень вантажів залізничним транспортом України
Планування перевезень вантажів залізницями України по її території, а також в країни СНД і Балтії здійснюється у такому порядку:
1. Планування перевезень вантажів здійснюється на підставі заявок, які розробляють підприємства, що виготовляють продукцію, а також вантажовласники. Заявки приймаються згідно з порядком, затвердженим цим Тимчасовим положенням.
2. Підприємства, організації, установи-вантажовідправники і вантажовласники не пізніше ніж за 14 днів до початку наступного місяця подають (у трьох примірниках, кожний з яких підписується керівником підприємства, організації, установи і його підпис затверджується печаткою) в управління залізниць відправлення розгорнуті плани перевезень вантажів за встановленою в додатках NN 1, 2 номенклатурою, з розподілом по видах вантажів, станціях відправлення і залізницях призначення, а по вантажах, відвантажених у межах залізниці відправлення - з розподілом по станціях призначення за формою ГУ-12.
Плани подаються згідно з додатками NN 1, 2 (в тоннах і вагонах або у вагонах).
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінтрансу N 525 від 01.11.99 )
Вантажовідправники подають окремий розгорнутий план по кожній станції відправлення на кожну номенклатурну групу вантажів.
Управління залізниць забезпечують вантажовідправників бланками розгорнутих планів перевезень вантажів встановленої форми.
3. Форма бланка розгорнутого місячного плану перевезень передбачає можливість механізованої обробки даних плану на ЕОМ, є єдиною для всіх вантажовласників, які відправляють вантажі у прямому залізничному сполученні і у прямому змішаному залізнично-водному сполученні як в межах країни, так і на експорт.
Всі дані розгорнутого місячного плану перевезень, включаючи коди, заповнюються вантажовідправником (крім номера плану, який встановлюється залізницею) без помилок на друкарській машинці.
4. Заповнення розгорнутого місячного плану проводиться згідно з Інструкцією по заповненню розгорнутих місячних планів перевезень вантажів (форма ГУ-12), затверджених заступником Міністра шляхів сполучень СРСР В.М.Бутко 11 липня 1986 року.
5. Перевезення вантажів у вагонах, що належать підприємствам, організаціям і установам, яким дозволено вихід на шляхи загальної мережі, а також в орендованих вагонах здійснюється за рахунок загального плану перевезень, встановленого для даного вантажовідправника.
Якщо вантажовідправник не може здійснити перевезення в запланованих власних (орендованих) вагонах з причин, не залежних від нього (стихійне лихо, обмеження навантаження та інших причин), залізниця зобов'язана подати рухомий склад загального користування за заявкою відправника, поданою не менш як за три доби до дня навантаження.
( Абзац другий пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінтрансу N 525 від 01.11.99 )
Обсяги навантаження вантажів у ці вагони встановлюються вантажовідправниками і вказуються в розгорнутих планах перевезень вантажів незалежно від належності вагонів відправнику або одержувачу вантажів.
6. Управління залізниць на підставі розгорнутих планів перевезень розробляють і подають в Укрзалізницю для складання зведеного плану перевезень залізницями України:
- не пізніше ніж за 12 днів до початку планового місяця уточнені обсяги відвантаження на плановий місяць по видах вантажів у вагонах і тоннах, а також у вагонах (додатки NN 1, 2);
- не пізніше ніж за 10 днів до початку планового місяця - загальні обсяги вантажів по залізницях призначення і по видах вагонів (в критих, на платформах, у піввагонах, рефрижераторних та інших) і обсяги навантаження по залізницях призначення всіх наливних вантажів в цистернах з виділенням нафти і нафтопродуктів, світлих нафтопродуктів, спирту, хімікатів, патоки, олії і аміачної води;
- не пізніше ніж за 7 днів до початку планового місяця - обсяги навантаження по залізницях призначення вугілля, лісових вантажів, зерна, залізної і марганцевої руди, чорних металів, будівельних вантажів, хімічних і мінеральних добрив.
Після розгляду і узгодження планів Укрзалізниця за 4 дні до початку місяця встановлює залізницям обсяги загальних перевезень вантажів по видах вантажів, виду рухомого складу і залізницях призначення.
7. Одночасно з розгорнутими планами перевезень вантажів не пізніше ніж за 14 днів до початку планового місяця вантажовідправники за умови, узгоджених з залізницею, подають в управління залізниць відправлення плани перевезень вантажів відправницькими маршрутами за формою ГУ-114 (за підписом керівника).
8. План перевезень маршрутами в цілому по залізницях і видах вантажів затверджується начальником залізниці і оголошується начальникам відділків залізниць або підприємств залізничного транспорту з розгорнутими планами перевезень на місяць.
Начальники відділків залізниць або підприємств залізничного транспорту оголошують план перевезень маршрутами начальникам станцій.
9. Начальники відділків залізниць або підприємств залізничного транспорту на підставі затвердженого місячного плану навантаження вантажів, що відправляються маршрутами, і розгорнутих планів перевезень розробляють і узгоджують з вантажовідправниками календарний план зазначеного навантаження по числах місяця.
Місячні календарні плани навантаження вантажів, що відправляються маршрутами, за необхідності коректуються по декадах начальником відділку або підприємства залізничного транспорту за узгодженням з вантажовідправниками за три дні до початку декади. В окремих випадках за заявкою вантажовідправників начальник станції має право дозволити напередодні або в день відвантаження змінити станції призначення маршруту в межах передбаченої планом перевезень залізниці призначення.
10. Начальник залізниці затверджує місячні плани перевезень вантажів по кожному відділку залізниці або підприємству залізничного транспорту, складені згідно з додатком N 3, і оголошує їх начальникам відділків залізниці або підприємств залізничного транспорту, а начальники відділків залізниць або підприємств залізничного транспорту затверджують плани перевезень вантажів по кожній станції (у тій же формі) і оголошують начальникам станцій.
11. Начальник відділку залізниці або підприємства залізничного транспорту до початку планового місяця встановлює за узгодженням з вантажовідправниками порядок виконання плану перевезень, забезпечує рівномірність і ритмічність навантаження по відділку залізниці або підприємству залізничного транспорту протягом місяця і доби, а також збільшення перевезень і виконання завдань по відвантаженню відправницькими маршрутами.
Вантажовідправники за два дні до початку декади, не включаючи дня подання заявки, подають начальнику станції заявку на відвантаження за календарним розкладом обсягів відвантаження по днях декади за формою ГУ-11 (за підписом керівника, печаткою установи).
Начальник станції повідомляє кожному вантажовідправнику за добу до початку декади про обсяги подачі вагонів по днях декади, видах вантажів і залізницях призначення і записує їх в облікові картки.
12. Укрзалізниця може змінити обсяги місячних планів перевезень вантажів не пізніше ніж за 15 днів до кінця поточного місяця. Клопотання про зміну місячного плану перевезень вантажів подається з необхідним обгрунтуванням в Укрзалізницю не пізніше 12 числа поточного місяця.

................
Перейти до повного тексту