- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО СТАНДАРТИЗАЦІЇ,
МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ
Н А К А З
N 29 від 11.02.94 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 квітня 1994 р. за 79/288 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Держстандарту
N 161 від 13.03.98 )
Про затвердження Інструкцій щодо порядку здійснення суб'єктами підприємницької діяльності ввезення, виготовлення, ремонту, відомчої повірки, калібрування, прокату та продажу засобів вимірювань
Відповідно до Закону України
"Про підприємництво", постанови Ради Міністрів УРСР від 15 квітня 1991 р.
N 99 "Про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності та про розмір плати за державну реєстрацію суб'єктів підприємництва", Декрету Кабінету Міністрів України від 26 квітня 1993 р. N 40-93 "Про забезпечення єдності вимірювань" та постанови Кабінету Міністрів від 4 листопада 1993 р.
N 908 "Про порядок ввезення на територію України засобів вимірювань"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок одержання суб'єктами підприємницької діяльності дозволів (ліцензій) на право ввезення, виготовлення, ремонту, відомчої повірки, калібрування, прокату та продажу засобів вимірювань та Інструкцію щодо умов і правил здійснення, виготовлення, ремонту, відомчої повірки, калібрування, прокату та продажу засобів вимірювань, що додаються.
2. Установити, що всі суб'єкти підприємницької діяльності, які на момент затвердження цих інструкцій займаються діяльністю, на здійснення якої потрібно мати дозвіл (ліцензію), повинні протягом 1994 року звернутися в установленому порядку за одержанням такого дозволу (ліцензії).
3. Установити, що в 1994 році дозволи на право ввезення, виготовлення, ремонту, відомчої повірки, калібрування, прокату і продажу засобів вимірювань можуть видаватися відповідними органами у вигляді листів з подальшою їх заміною на дозволи (ліцензії) за формами, які встановлені затвердженими Інструкціями.
4. Управлінню державної метрологічної служби та підвідомчим організаціям Держстандарту України забезпечити виконання робіт відповідно до вимог затверджених Інструкцій.
5. Вважати такими, що не застосовуються на території України, затверджені постановою колишнього Держстандарту СРСР від 7 квітня 1986 року N 914 "Методичні вказівки. Реєстрація підприємств, організацій і установ на право виготовлення, ремонту та повірки засобів вимірювань. Організація і порядок проведення" РД50-89-86.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Управління державної метрологічної служби Держстандарту України (Білоус В.С.).
Голова Держстандарту України | Ю.Д.Северінов |
ЗАТВЕРДЖЕНА
наказом Держстандарту України
від 11 лютого 1994 р. N 29
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок одержання суб'єктами підприємницької діяльності дозволів (ліцензій) на право ввезення, виготовлення, ремонту, відомчої повірки, калібрування, прокату та продажу засобів вимірювань
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок одержання дозволів (ліцензій) на здійснення ввезення, виготовлення, ремонту, відомчої повірки, калібрування, прокату та продажу засобів вимірювань.
1.2. Інструкція є обов'язковою для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та виду діяльності, що діють на території України, та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності, а також виготівників (експортерів) зарубіжних країн, що здійснюють ввезення засобів вимірювань та територію України (далі - суб'єкти підприємницької діяльності).
Порядок одержання дозволів (ліцензій), який визначений цією Інструкцією, не поширюється на територіальні органи Держстандарту України, а також на підприємства, установи і організації Міністерства оборони України, які здійснюють ці види діяльності згідно з окремими Положеннями.
1.3. Дозвіл (ліцензія) на право ввезення, виготовлення, ремонту відомчої повірки, калібрування, прокату та продажу засобів вимірювань є документом, що узаконює права його власника на здійснення конкретного виду (видів) діяльності в разі додержання ним умов та вимог, визначених під час його видачі.
1.4. Ліцензуванню підлягає діяльність суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють ввезення на територію України, виготовлення, ремонт, відомчу повірку, калібрування, прокат та продаж засобів вимірювань, за винятком:
ремонту, відомчої повірки та калібрування засобів вимірювань, що використовуються для власних потреб;
виготовлення, ремонту, відомчої повірки та калібрування нестандартизованих засобів вимірювань.
2. Порядок подання заяв суб'єктами підприємницької діяльності на отримання дозволів (ліцензій)
2.1. Дозвіл (ліцензія) видається згідно з заявою суб'єкта підприємницької діяльності.
Заява на отримання дозволу (ліцензії) за установленою формою подається:
до Держстандарту України - на право ввезення, виготовлення та ремонту засобів вимірювань (додаток 1);
до територіального органу Держстандарту України (далі - територіальний орган) - на право відомчої повірки, калібрування, прокату та продажу засобів вимірювань (додаток 2).
2.2. До заяви додаються:
підприємцем - юридичною особою - копії засновницьких документів;
підприємцем-громадянином - копії документів, що засвідчують рівень освіти і кваліфікації, необхідний для здійснення відповідного виду діяльності.
2.3. Додатково до заяви на отримання дозволу (ліцензії) на ввезення засобів вимірювань додається документація, яка вміщує дані про технічні (в тому числі метрологічні) характеристики, та (або) експлуатаційна документація і зразки засобів вимірювань для проведення експертизи: визначення можливості їх метрологічного забезпечення і проведення державних приймальних випробувань.
У випадку, коли експлуатаційна документація викладена іноземною мовою, то додається її переклад у частині технічних (в тому числі метрологічних) характеристик українською чи російською мовою.
2.4. До подання заяви на отримання дозволів (ліцензій) на виготовлення та ремонт засобів вимірювань заявник повинен погодити питання про їх видачу з територіальним органом. Погодження подається у вигляді листа цього органу.
3. Порядок розгляду заяв суб'єктів підприємницької діяльності на отримання дозволів (ліцензій)
3.1. Держстандарт України, до якого надійшла заява на отримання дозволу (ліцензії) на право:
ввезення засобів вимірювань, - проводить експертизу представлених матеріалів з метою визначення можливості метрологічного забезпечення засобів вимірювань і необхідності проведення державних приймальних випробувань (в разі ввезення засобів вимірювань партіями) чи метрологічної атестації (в разі ввезення засобів вимірювань одиницями);
виготовлення та ремонту засобів вимірювань, - розглядає представлені матеріали.
3.2. Територіальний орган, до якого надійшла заява щодо одержання дозволу (ліцензії) на право відомчої повірки, калібрування, прокату та продажу засобів вимірювань, проводить перевірку наявності умов для здійснення відповідного виду діяльності.
Результати перевірки оформляються актом (додаток 3).
Оплата за проведення перевірки здійснюється заявником на договірних умовах з урахуванням фактичних витрат.
3.3. Рішення про видачу чи відмову у видачі дозволів (ліцензій) приймаються на право:
ввезення засобів вимірювань - у термін не пізніше 30 днів з моменту одержання результатів приймальних випробувань (метрологічної атестації) засобів вимірювань;
виготовлення і ремонту засобів вимірювань - у термін не пізніше 30 днів з моменту одержання заяви і необхідних документів;
відомчої повірки, калібрування, продажу і прокату засобів вимірювань - у термін не пізніше 30 днів з моменту одержання результатів перевірки наявності умов для здійснення відповідного виду діяльності.
3.4. У рішенні про відмову у видачі дозволу (ліцензії) повинні бути вказані підстави відмови.
3.5. Дозвіл (ліцензія) на право ввезення засобів вимірювань видається за умови позитивних результатів державних приймальних випробувань (метрологічної атестації) засобів вимірювань і можливості їх метрологічного забезпечення.
3.5.1. Відповідно до міжнародних договорів України можуть визнаватися результати державних випробувань, проведених у зарубіжних країнах, з подальшим занесенням засобів вимірювань до Державного реєстру засобів вимірювань, допущених до застосування в Україні.
3.5.2. Якщо засоби вимірювань, що плануються до ввезення на територію країни (пропонуються для імпорту), не забезпечені методами і засобами повірки в країні, Держстандарт України видає дозвіл (ліцензію) на їх ввезення за таких умов:
одержувач, виготівник (імпортер) засобів вимірювань передбачає одночасно і закупівлю (поставку) взірцевих засобів вимірювань для проведення повірки засобів вимірювань, що закуповуються (плануються до поставки). Номенклатура та кількість взірцевих засобів вимірювань повинна узгоджуватися з Держстандартом України;
одержувач, виготівник (імпортер) засобів вимірювань подає Держстандарту України документи, які свідчать про те, що засоби вимірювань, які ввозяться, будуть забезпечені необхідним повірочним устаткуванням.
3.6. Дозволи (ліцензії) на право виготовлення та ремонту засобів вимірювань видаються за наявністю погодження територіального органу.
3.7. Дозволи (ліцензії) на право відомчої повірки, калібрування, продаж і прокат засобів вимірювань видаються за умови позитивних результатів перевірки умов здійснення відповідних видів діяльності.
3.8. Строк дії дозволу (ліцензії) визначається органом, що його видає, але повинен бути від 3 до 5 років.
3.9. Наявність у замовника контракту, угоди чи іншого документа на ввезення з-за кордону засобів вимірювань не є підставою для обов'язкової видачі дозволу (ліцензії).
4. Порядок одержання дозволів (ліцензій)
4.1. Дозволи (ліцензії) на право ввезення, виготовлення, ремонту засобів вимірювань видаються Держстандартом України за установленими формами (додатки 4,5).
4.2. Дозволи (ліцензії) на право відомчої повірки, калібрування, прокату та продажу засобів вимірювань видаються територіальним органом, на території діяльності якого розташований одержувач дозволу (ліцензії), за установленою формою (додаток 6).
4.3. Дозвіл (ліцензія) видається на право;
ввезення засобів вимірювань - на засоби вимірювань одного виду, що зазначені у заяві;
виготовлення засобів вимірювань - на тип засобів вимірювань;
продажу та прокату засобів вимірювань - на вид засобів вимірювань;
ремонту, відомчої повірки, калібрування засобів вимірювань - на групу засобів вимірювань.
Під видом мається на увазі сукупність засобів вимірювань, призначених для вимірювання одного виду фізичної величини.
Під типом мається на увазі сукупність засобів вимірювань однакового призначення, принципу дії і конструкції, які виготовляються за тією самою технічною документацією і занесені до Державного реєстру під одним номером.
Під групою мається на увазі сукупність засобів вимірювань одного виду, для повірки яких використовуються однакові комплекти засобів повірки.
4.4. Оплата за видачу дозволів (ліцензій) підприємствам, установам, організаціям і громадянам - суб'єктам підприємницької діяльності на право ввезення, виготовлення, ремонту, відомчої повірки, калібрування та прокату засобів вимірювань здійснюється за тарифами, які встановлюються Держстандартом України за погодженням з Міністерством економіки України.
Розмір оплати за видачу дозволів (ліцензій) підприємствам, установам, організаціям і громадянам - суб'єктам підприємницької діяльності на право продажу засобів вимірювань визначається Держстандартом України за погодженням із замовником.
Розмір оплати за видачу дозволів (ліцензій) виробникам (експортерам) зарубіжних країн на право ввезення засобів вимірювань встановлюється Держстандартом України за погодженням із замовником.
4.6. Уся сума плати надходить на рахунок органів, що видають дозволи (ліцензії).
4.7. Наявність дозволу (ліцензії) на право виготовлення засобів вимірювань дає суб'єкту підприємницької діяльності право на випуск з виробництва цих засобів вимірювань.
4.8. Видача нового дозволу (ліцензії) у випадку реорганізації суб'єкта підприємницької діяльності або втрати дозволу (ліцензії) здійснюється в порядку, встановленому для його одержання.
4.9. Дозволи (ліцензії), що видані суб'єктам підприємницької діяльності, реєструється у книзі обліку дозволів (ліцензій) за встановленою формою (додаток 7).
4.10. Після реєстрації дозвіл (ліцензія) вручається суб'єкту підприємницької діяльності. Корінець документа (додатки 8,9,10) з підписом особи, що отримала дозвіл (ліцензію), залишається в органі, який його видав.
5. Зупинення дії чи анулювання дозволу (ліцензії)
5.1. У разі порушення суб'єктом підприємницької діяльності особливих умов і правил здійснення відповідного виду діяльності орган, що видав дозвіл (ліцензію), може дати розпорядження про усунення порушень чи зупинити дію дозволу (ліцензії) на визначений строк або до усунення цих порушень.
5.2. У разі повторного або грубого порушення суб'єктом підприємницької діяльності умов і правил здійснення відповідного виду діяльності, на який видано дозвіл (ліцензію), цей дозвіл (ліцензія) може бути анульований за рішенням органу, що видав дозвіл (ліцензію). При цьому плата за видачу дозволу (ліцензії) не повертається.
5.3. Після припинення суб'єктом підприємництва своєї діяльності дозвіл (ліцензія) втрачає силу.
6. Право суб'єкта підприємницької діяльності на оскарження дії органів, що здійснюють видачу дозволів (ліцензій)
6.1. Рішення про зупинення дії чи анулювання дозволу (ліцензії) може бути оскаржене суб'єктом підприємницької діяльності до суду або арбітражного суду.
Додаток 1
до Інструкції про порядок одержання
суб'єктами підприємницької діяльності
дозволів (ліцензій) на право ввезення,
виготовлення, ремонту, повірки,
калібрування, прокату та продажу
засобів вимірювань
Держстандарт України
ЗАЯВА
Прошу видати дозвіл (ліцензію) на право _____________________
(ввезення, виготовлення,
________ засобів вимірювань на строк _______________________ р.:
ремонту)
-----------------------------------------------------------------
|Найме-|Вид |Діапа-|Клас точно- |Код ТН ЗЕД|Кількість засобів |
|нуван-|вимі-|зон |сті, розряд,| х/ |вимірювань х/, шт. |
|ня і |рю- |вимі- |похибка | | |
|тип |вань,|рювань| | | |
|засо- |номер| | | | |
|бів |за | | | | |
|вимі- |Держ-| | | | |
|рювань|реєс-| | | | |
| |тром | | | | |
|------+-----+------+------------+----------+-------------------|
|------+-----+------+------------+----------+-------------------|
-----------------------------------------------------------------
х/ Заповнюється тільки для ввезення засобів вимірювань.
Заявник _____________________________________________________
(офіційне найменування юридичної особи або прізвище,
_________________________________________________________________
ім'я та по батькові підприємця)
Поштова адреса __________________________________________________
Телефон _____________ Телетайп _____________ Телекс _____________
факс
Документи, які необхідні для видачі дозволу (ліцензії),
додаються:
1.
2.
3.
"____"_______________199___р. ________________________
(підпис заявника)
Додаток 2
до Інструкції про порядок одержання
суб'єктами підприємницької діяльності
дозволів (ліцензій) на право ввезення,
виготовлення, ремонту, повірки,
калібрування, прокату та продажу
засобів вимірювань
______________________________________
(найменування територіального органу
______________________________________
Держстандарту України)
ЗАЯВА
Прошу видати дозвіл (ліцензію) на право _____________________
(відомчої повірки,
_________________________________________________________________
калібрування, прокату, продажу)
засобів вимірювань на строк _____________ р.:
-----------------------------------------------------------------
|Найменування |Вид вимірювань | Діапазон | Клас точності, |
|і тип засобів|номер за Держ- | вимірювань | розряд, похибка |
|вимірювань |реєстром | | |
|-------------+---------------+------------+--------------------|
|-------------+---------------+------------+--------------------|
-----------------------------------------------------------------
Заявник _____________________________________________________
(офіційне найменування юридичної особи, або прізвище,
_________________________________________________________________
ім'я та по батькові підприємця)
Поштова адреса __________________________________________________
Телефон _____________ Телетайп _____________ Телекс _____________
факс
Документи, які необхідні для видачі дозволу (ліцензії),
додаються:
1.
2.
3.
"____"_______________199___р. ________________________
(підпис заявника)
Додаток 3
до Інструкції щодо умов і правил
здійснення ввезення, виготовлення,
ремонту, повірки, калібрування,
прокату та продажу засобів
вимірювань
ЗАТВЕРДЖЕНО
__________________________________
(керівник територіального органу
Держстандарту)
__________________________________
(ініціали, прізвище)
"____"____________________199___р.
АКТ
Перевірки наявності умов для здійснення _____________________
(відомчої повірки,
______________________________________________засобів вимірювань.
калібрування, ремонту, прокату, продажу)
_________________________________________________________________
(найменування територіального органу Держстандарту)
перевірив наявність необхідних умов, а також дотримання правил,
_________________________________________________________________
(найменування суб'єкта підприємницької діяльності)
необхідних для здійснення _______________________________________
(відомчої повірки, калібрування, ремонту,
прокату, продажу)
В результаті перевірки наявності умов для здійснення робіт
щодо ____________________________________________________________
(відомчої повірки, калібрування, ремонту, прокату, продажу)
засобів вимірювань встановлено: х/
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
х/ наводяться дані виконання чи невиконання відповідних пунктів
Інструкції щодо умов і правил здійснення ввезення,
виготовлення, ремонту, відомчої повірки, калібрування, прокату
та продажу засобів вимірювань.
Вважати можливим (неможливим) видачу ____________________________
(найменування суб'єкта
___________________________ ліцензії на право ___________________
підприємницької діяльності) (відомчої повірки,
________________________________________ засобів вимірювань:
калібрування, ремонту, прокату, продажу)
-----------------------------------------------------------------
|Найменування |Вид вимірювань | Діапазон | Клас точності, |
|і тип засобів|номер за Держ- | вимірювань | розряд, похибка |
|вимірювань |реєстром | | |
|-------------+---------------+------------+--------------------|
|-------------+---------------+------------+--------------------|
-----------------------------------------------------------------
Додаток: Відомості про взірцеві засоби вимірювань (в разі видачі
ліцензій на право відомчої повірки чи калібрування)
______________________ ____________________
(посада перевіряючого) (ініціали, прізвище)
______________________ ____________________
(посада перевіряючого) (ініціали, прізвище)
З актом ознайомлений ____________________
(ініціали, прізвище)
ВІДОМОСТІ
про взірцеві засоби вимірювань __________________________________
(найменування суб'єкта підприємницької
діяльності)
-----------------------------------------------------------------
| NN |Найменування,|Метроло-|Міжповіроч-|Місце та дата|Примітка|
................Перейти до повного тексту