- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 113 від 21.06.99 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 9 лютого 2000 р. за N 79/4300 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
транспорту та зв'язку
N 98 від 07.02.2006 )
Про затвердження Правил приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування
На виконання Закону України
"Про зв'язок" та з метою упорядкування робіт з питань побудови мереж електрозв'язку загального користування України в умовах взаємопов'язаної діяльності багатьох операторів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування (далі - Правила), що додаються, та ввести їх у дію з 1 березня 2000 р.
2. Управлінню стратегії та науково-технічної політики (Зайченко О.Г.) забезпечити публікацію цього наказу після реєстрації в Міністерстві юстиції України в газеті "ДК-зв'язок" та журналі "Зв'язок".
3. Генеральному директору Українського державного підприємства електрозв'язку "Укртелеком" (Нетудихата Л.І.) довести цей наказ до відома філіалів і структурних підрозділів підприємства для практичного застосування.
4. Операторам зв'язку подати:
пропозиції у разі потреби до Державного комітету зв'язку та інформатизації України щодо змін та доповнень до Правил, виходячи з набутого досвіду роботи (у строк до 1 грудня 2000 р.);
заявку до Українського науково-дослідного інституту зв'язку (УНДІЗ) (252650, МСП, м. Київ - 110, вул.Солом'янська, 13) на придбання потрібної кількості примірників Правил (у строк до 1 квітня 2000 р.).
5. УНДІЗ (Стародуб М.М.) визначити потрібну кількість примірників зазначених Правил та організувати їх видання за заявками операторів.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державного комітету зв'язку та інформатизації України Женжеру В.Л.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
зв'язку та інформатизації
України
21.06.99 N 113
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 лютого 2000 р.
за N 79/4300
ПРАВИЛА
приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування
I. Загальні положення
1. Правила приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування (далі - Правила) визначають організаційні заходи, які забезпечують приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності, в тому числі мереж електрозв'язку подвійного призначення, до мереж електрозв'язку загального користування з метою їх подальшого спільного функціонування для надання послуг електрозв'язку всім споживачам, і порядок виконання цих заходів операторами.
Правила визначають також основні принципи взаємовідносин операторів при спільному функціонуванні мереж електрозв'язку в складі мереж електрозв'язку загального користування.
Дія цих Правил не поширюється на відомчі мережі, взаємодія яких з мережами електрозв'язку загального користування регламентується Правилами взаємодії місцевих телефонних мереж загального користування з місцевими телефонними мережами відомств та інших власників, затвердженими наказом Головного управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України від 05.09.95
N 39 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 19.09.95 за N 336/872.
2. Ці Правила розроблені з посиланням на такі нормативно-правові акти:
Комплексна програма створення єдиної національної системи зв'язку, схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.93
N 790;
Правила користування місцевим телефонним зв'язком, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.97
N 385;
Правила користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.97
N 639;
Галузеві нормативно-технічні документи Адміністрації зв'язку України, які регулюють взаємовідносини сторін у процесі приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування і спільного надання послуг електрозв'язку споживачам.
3. Мережі електрозв'язку операторів різних форм власності, які приєднані до мереж електрозв'язку загального користування з метою їх подальшого спільного функціонування, розглядаються як складові частини мереж електрозв'язку загального користування, їх експлуатація повинна бути організована згідно з діючими технічними інструкціями на обслуговування обладнання, а в разі відсутності інструкцій - за правилами експлуатації, погодженими з Адміністрацією зв'язку України.
4. Ці Правила однаковою мірою стосуються як операторів мереж електрозв'язку, що мають намір приєднати свої мережі до мереж електрозв'язку загального користування, так і операторів мереж електрозв'язку, які функціонують у складі мереж електрозв'язку загального користування.
5. Відповідальність за неналежне виконання цих Правил, яка визначається чинним законодавством України та договорами сторін про спільну діяльність, покладається на всіх операторів мереж електрозв'язку загального користування і операторів мереж електрозв'язку, які приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування, а контроль - на Адміністрацію зв'язку України.
6. Ці Правила поширюються на дії, пов'язані з приєднанням фіксованих, мобільних, супутникових мереж та мереж інших видів електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування з метою спільного надання послуг електрозв'язку споживачам.
7. Взаємовідносини операторів мереж електрозв'язку у складі мереж електрозв'язку загального користування будуються за принципами рівноправного партнерства та добросовісної конкуренції.
II. Терміни та визначення
8. У Правилах використані такі терміни та визначення:
Адміністрація зв'язку України - центральний орган державної виконавчої влади в галузі зв'язку, підпорядкований Кабінету Міністрів України, який регулює відносини в галузі;
мережа електрозв'язку загального користування - мережа електрозв'язку, що експлуатується операторами для забезпечення потреб у послугах електрозв'язку всіх споживачів;
оператор мережі електрозв'язку загального користування - підприємство (об'єднання) або суб'єкт підприємницької діяльності різних форм власності, що здійснює свою господарську діяльність для забезпечення функціонування технічних засобів, споруд та мереж електрозв'язку в цілому з метою надання послуг електрозв'язку всім споживачам;
приєднання однієї мережі електрозв'язку до іншої - організаційні та технічні заходи операторів мереж електрозв'язку, які уможливлюють з'єднання мереж електрозв'язку та передавання інформації між абонентами (споживачами послуг) цих мереж електрозв'язку;
технічні засоби - устаткування, апаратура електрозв'язку та програмне забезпечення, які виконують функції приєднаної мережі електрозв'язку з використанням можливостей мереж електрозв'язку загального користування;
ліцензія - документ, що видається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом виконавчої влади, згідно з яким власник ліцензії має право займатися певним видом підприємницької діяльності;
послуга електрозв'язку - продукт (результат) діяльності оператора мережі електрозв'язку, спрямований на задоволення потреб споживачів.
III. Загальні вимоги до мереж електрозв'язку, що приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування
9. Приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування повинно виконуватися за умови наявності в оператора ліцензії на здійснення підприємницької діяльності згідно із ст.
4 Закону України
"Про підприємництво".
10. Структура, технічні та якісні характеристики мереж електрозв'язку, що приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування, повинні відповідати вимогам галузевих нормативно-технічних документів Адміністрації зв'язку України щодо створення Єдиної національної системи зв'язку України та побудови й функціонування окремих мереж електрозв'язку загального користування.
11. Проектна документація на мережу електрозв'язку, що приєднується до мереж електрозв'язку загального користування, чи на її окремі об'єкти й споруди повинна відповідати галузевим нормам технічного проектування, нормам і правилам на будівництво, а також чинним нормативним документам, які прийняті у відповідності з законодавством України.
При наявності в проектній документації відступів від вимог чинних нормативних документів оператор мережі електрозв'язку загального користування пропонує оператору мережі електрозв'язку, що приєднується до його мережі, направити проектну документацію на експертизу в організації, які підпорядковані Держкомзв'язку і уповноважені на це Адміністрацією зв'язку України. Оплата експертизи здійснюється за рахунок оператора мережі електрозв'язку, що приєднується.
12. Проектування, будівництво та реконструкція мереж електрозв'язку, які пов'язані з приєднанням до мереж електрозв'язку загального користування, здійснюється за рахунок операторів, що приєднують свої мережі електрозв'язку.
13. На мережах електрозв'язку, що приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування, повинні використовуватись технічні засоби, які погоджені з Адміністрацією зв'язку України згідно із ст.
25 Закону України
"Про зв'язок" і мають сертифікат відповідності, виданий органом із сертифікації, акредитованим у державній системі сертифікації УкрСЕПРО.
14. Центри управління мережами електрозв'язку операторів, що приєднуються чи приєднані до мережі електрозв'язку загального користування, мають розташовуватись на території України і обслуговуватись виключно громадянами України та взаємодіяти з Національним центром управління. Оператори цих мереж повинні здійснювати всі потрібні заходи у відповідності до чинного законодавства України, щоб унеможливити несанкціоноване втручання у функціонування мереж електрозв'язку загального користування й управління ними.
15. Мережі електрозв'язку, що приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування, мають відповідати всім вимогам щодо проведення оперативно-пошукових заходів правоохоронних органів, які визначаються відповідними регулювальними документами Кабінету Міністрів України.
16. На мережах електрозв'язку, що приєднані до мереж електрозв'язку загального користування, згідно з чинним законодавством України мають здійснюватись організаційно-технічні заходи щодо захисту каналів передавання інформації від несанкціонованого доступу.
17. У межах проведення державної технічної політики щодо створення сучасної телекомунікаційної інфраструктури Адміністрація зв'язку України може ставити вимоги до мереж електрозв'язку загального користування, спрямовані на підвищення ефективності їх функціонування, а саме:
удосконалення систем управління мережами;
упровадження системи синхронізації;
упровадження сучасних методів захисту передавання даних від несанкціонованого доступу;
проведення заходів для надання мережевих послуг тощо.
Ці вимоги повинні включатися оператором мережі електрозв'язку загального користування в технічні умови на приєднання мережі електрозв'язку.
IV. Порядок приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування
18. Оператор, що має намір приєднати свою мережу до мережі електрозв'язку загального користування, повинен отримати частку ресурсів (номерних, частотних та інших), потрібних для забезпечення функціонування його мережі електрозв'язку в складі мережі електрозв'язку загального користування.
Присвоєння номерного ресурсу проводиться Адміністрацією зв'язку України. Термін розгляду заяв операторів на отримання ресурсів не повинен перевищувати 45 днів на виділення номерного ресурсу.
19. Оператор мережі електрозв'язку, що має намір приєднати свою мережу до мережі електрозв'язку загального користування, робить письмовий запит оператору останньої про надання згоди на приєднання. До запиту додається копія ліцензії та, при потребі, сертифікати на технічні засоби, які повинні використовуватись при наступній взаємодії мереж.
20. Оператор мережі електрозв'язку загального користування, до якої приєднується мережа електрозв'язку, в строк, що не перевищує одного місяця від моменту одержання письмового запиту від оператора мережі електрозв'язку, що приєднується, повинен дати заявникові відповідь у письмовій формі. Відповідь повинна містити в собі згоду на приєднання, технічні умови на приєднання, погоджені з проектною організацією, або мотивовану відмову в здійсненні приєднання згідно з пунктом 21 цих Правил. Відмова в здійсненні приєднання мережі електрозв'язку може бути оскаржена заявником в Адміністрації зв'язку, Антимонопольному Комітеті України чи в суді.
................Перейти до повного тексту