- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і
науки України
24.12.2003 N 847
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 січня 2004 р.
за N 77/8676
( Положення скасовано на підставі Розпорядження КМ
N 169-р від 10.03.2017 )
ПОЛОЖЕННЯ
про експертну комісію та порядок проведення ліцензійної експертизи
Це Положення розроблене відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2003
N 1380 "Про ліцензування освітніх послуг" і визначає основні засади формування експертних комісій та порядку проведення ними ліцензійної експертизи навчальних закладів.
1. Про експертну комісію
1.1. Експертна комісія (уповноважений представник) - це сформована (призначена) Міністерством освіти і науки України, Міністерством освіти Автономної Республіки Крим, органом управління освітою обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (далі - Орган ліцензування) група експертів (експерт), яка (який) проводить ліцензійну експертизу з метою встановлення відповідності кадрового, науково-, навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення навчального закладу державним вимогам (Ліцензійним умовам надання освітніх послуг).
1.2. Експерти - це провідні фахівці центральних та місцевих органів виконавчої влади, навчальних закладів та наукових установ незалежно від форм власності та підпорядкування, спеціалісти підприємств, установ та організацій, які мають відповідну освіту та кваліфікацію, практичний досвід роботи, володіють необхідними знаннями і навичками та виявили бажання здійснювати ліцензійну експертизу навчальних закладів і які включені до списку експертів.
1.3. Кандидатури для включення до списку експертів за зверненням Органу ліцензування вносять навчальні заклади, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, підпорядкування та видів діяльності, центральні та місцеві органи виконавчої влади. Відбір кандидатів здійснює Орган ліцензування в залежності від їх кваліфікації, практичного досвіду роботи, наявності вчених звань та наукових ступенів тощо, а також потреби у таких фахівцях.
1.4. Список експертів формує і затверджує Орган ліцензування.
1.5. Керівники органів виконавчої влади, навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, працівники яких зараховані до списку експертів, зобов'язані забезпечити їх участь у проведенні ліцензійної експертизи.
1.6. Склад експертної комісії та її голову (уповноваженого представника) для проведення ліцензійної експертизи конкретного навчального закладу затверджує (призначає) Орган ліцензування.
Голова організовує роботу та відповідає за діяльність експертної комісії.
1.7. До складу експертної комісії не можуть входити експерти, місцем роботи яких є навчальний заклад (у т. ч. за сумісництвом), у якому проводиться ліцензійна експертиза.
1.8. Експерт повинен знати:
Ліцензійні умови надання освітніх послуг та інші норми в галузі освіти;
правові засади створення та діяльності навчальних закладів усіх типів та форм власності;
вимоги до організації навчального процесу;
вимоги законодавства щодо ліцензування;
способи та методи контролю діяльності навчального закладу;
методи оцінки забезпечення навчального закладу щодо надання освітніх послуг.
1.9. Експерт зобов'язаний:
забезпечувати об'єктивність та своєчасність проведення експертизи, достовірність висновку;
забезпечувати збереження інформації, що містить державну та комерційну таємниці;
постійно підвищувати свій фаховий рівень.
1.10. Експерти, які підписали недостовірний експертний висновок ліцензійної експертизи, приховали факти порушень чи наявності недостовірних відомостей у документах, поданих для отримання ліцензії, виключаються зі складу експертів та несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
................Перейти до повного тексту