1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 66 від 8.02.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 квітня 1994 р.
за N 76/285
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 907 від 07.11.2017 )
Про затвердження Положення про порядок збирання та утилізації спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії (в тому числі газових балончиків), непридатних для подальшого користування
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МВС N 533 від 06.07.2001 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1993 року N 706 "Про порядок продажу, придбання, зберігання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії"
Н А К А З У Ю :
1. Затвердити погоджене з Міністерством економіки, Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством охорони навколишнього природного середовища, Міністерством промисловості, Державним комітетом по житлово-комунальному господарству та Державним комітетом по сприянню малим підприємствам і підприємництву України Положення про порядок збирання та утилізації спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії (в тому числі газових балончиків), непридатних для подальшого користування (додається).
2. Начальникам ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, м. Києві та Київській області, УМВС України в областях, м. Севастополі, Управлінню транспортної та спеціальної міліції МВС України:
( Пункт 2 в редакції Наказу МВС N 533 від 06.07.2001 )
2.1. Разом з іншими зацікавленими відомствами, підприємствами, установами і організаціями забезпечити неухильне виконання вимог цього Положення.
2.2. Провести роботу серед населення та суб'єктів підприємницької діяльності по роз'ясненню Положення про порядок збирання та утилізації спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії (в тому числі газових балончиків), не придатних для подальшого використання. З цією метою використати можливості преси, радіо, телебачення.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на ГУАСМ (Жука В.О.) МВС України.
( Пункт 3 в редакції Наказу МВС N 533 від 06.07.2001 )
Наказ оголосити особовому складу органів та підрозділів внутрішніх справ.
Заступник міністра
генерал-полковник міліції

В.М.Недригайло
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Міністерства
внутрішніх справ України
від 8 лютого 1994 р. N 66
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок збирання та утилізації спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії (в тому числі газових балончиків), непридатних для подальшого користування
1. Це Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1993 року N 706"Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії" з метою організації повного збирання, знешкодження та утилізації зазначених спеціальних засобів, що містять кольорові метали.
2. Спеціальними засобами самооборони, що підлягають збиранню та утилізації, є:
використані, пошкоджені та із закінченим строком зберігання упаковки з аерозолями сльозоточивої та дратівної дії (газові балончики);
використані, пошкоджені та із закінченим строком зберігання патрони калібрів 6, 8, 9 міліметрів, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, до газових пістолетів і револьверів.
3. Дія цього Положення поширюється на установи, організації та суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, які з метою захисту життя, здоров'я, честі та гідності своїх працівників придбали у встановленому порядку газові пістолети і револьвери, а також на громадян, які придбали спеціальні засоби самооборони, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії.
4. Використані, пошкоджені та із закінченим строком зберігання газові балончики, патрони до газових пістолетів і револьверів підлягають обов'язковому здаванню до спеціалізованих магазинів чи окремих секцій магазинів по реалізації спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, що створені та утримуються у порядку, встановленому Інструкцією "Про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво, ремонт і реалізацію спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовлення і реалізацію спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створення та утримання стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовлення печаток і штампів" та Умов і правил здійснення підприємницької діяльності по виробництву, ремонту і реалізації спортивної, мисливської вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, а також холодної зброї, виготовленню і реалізації спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та засобів для виконання спеціальних операцій і оперативно-розшукових заходів, створенню та утриманню стрілецьких тирів, стрільбищ, мисливських стендів і штемпельно-граверних майстерень, виготовленню печаток і штампів, а також Інструкцією про порядок видачі дозволів на оформлення замовлень на виготовлення печаток і штампів, затвердженими наказом МВС України N 643 від 18 жовтня 1993 р.
5. При здаванні на утилізацію балончиків і патронів установам, організаціям, суб'єктам підприємницької діяльності, а також громадянам адміністрацією магазину видається квитанція (додаток N 1), корінець якої залишається в магазині. Облік прийнятих на утилізацію газових балончиків та патронів до газових пістолетів і револьверів здійснюється у Книзі обліку прийнятих на утилізацію спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії (в тому числі газових балончиків), не придатних для подальшого використання (додаток N 2).
6. Оплата прийнятих на утилізацію балончиків і патронів здійснюється за залоговими цінами на відходи кольорових металів, погодженими виготовлювачами з регіональними підприємствами "Вторкольормету". Вартість зданих балончиків і патронів зараховується при купівлі нових балончиків чи патронів до газових пістолетів і револьверів або виплачується готівкою власникам за їх бажанням.
7. Зібрані балончики і патрони зберігаються в закритій тарі з-під газових балончиків чи патронів до газових пістолетів і револьверів, що надходять до спеціалізованих магазинів. Доступ до них громадян, крім осіб, з якими укладання трудових договорів на виконання робіт, пов'язаних з виготовленням, придбанням, зберіганням, реалізацією матеріалів, на які поширюється дозвільна система, проводилось за погодженням з органами міліції, заборонений.
8. В міру накопичення зібрані балончики і патрони відправляються транспортом на підприємства, які отримали ліцензії на виготовлення і реалізацію спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії.
9. Перевезення зібраних балончиків і патронів на підприємства-виготовлювачі для знешкодження здійснюється на підставі дозволу (додаток N 3), що видається органами внутрішніх справ, та у відповідності з Правилами перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом, затвердженими наказом МВС колишнього СРСР від 23.09.85 року N 181.
10. На підприємствах-виготовлювачах здійснюється повне знешкодження балончиків і патронів, що надійшли.
11. Знешкоджені балончики і патрони з приймально-здавальним актом та довідкою підприємства-виготовлювача про їх вибухонебезпечність (додаток N 4) здаються місцевим підприємствам "Вторколірмету" як металобрухт, що містить алюміній (для балончиків), чи металобрухт, що містить латунь (для патронів), або відправляються, згідно з їх нарядами, безпосередньо на металургійні заводи для переплавки.
12. Підприємства-виготовлювачі у правилах користування, що додаються до кожного спеціального засобу самооборони, повинні робити відмітку про необхідність здавання металобрухту балончиків і патронів для знешкодження та утилізації.
13. Контроль за виконанням цього Положення здійснюють у межах своєї компетенції Міністерство внутрішніх справ, Міністерство охорони навколишнього природного середовища, Міністерство охорони здоров'я, Державний комітет по житлово-комунальному господарству України, Міністерство машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії та Міністерство промисловості.
Додаток N 1
до Положення про порядок збирання
Штамп та утилізації спеціальних засобів
магазину самооборони заряджених речовинами
сльозоточивої та дратівної дії (в
тому числі газових балончиків)
непридатних для подальшого
користування
КОРІНЕЦЬ КВИТАНЦІЇ N
"___"_______ 199_ р.
Область, район
місто _______________________________________________________
(розташування магазину)
Прийнято від ____________________________________________________
(прізвище, ініціали громадянина, представника
організації)
Газові балончики ________________________________________________
(кількість, вид, система)
Патрони до газових пістолетів, револьверів ______________________
(кількість, калібр)
Зареєстровано в Книзі обліку прийнятих на утилізації
спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами
сльозоточивої та дратівної дії (в тому числі газових балончиків),
непридатних для подальшого користування
Газові балончики, здав ______________________
патрони прийняв ______________________
КВИТАНЦІЯ N
"___"______ 199_ р.
Прийнято від ____________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові громадянина,
представника організації)
Газові балончики ________________________________________________
(кількість прописом, вид, система)
Патрони до газових пістолетів, револьверів ______________________
(кількість прописом,
калібр)
Газові балончики, патрони здав __________________________________

................
Перейти до повного тексту