1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
24.01.2008 N 33
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 лютого 2008 р.
за N 73/14764
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 133 від 18.02.2009 )
Про затвердження Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти
На виконання Указу Президента України від 04.07.2005 N 1013 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні", постанов Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 N 1095 "Деякі питання запровадження зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти" (із змінами) та від 31.12.2005 N 1312 "Про невідкладні заходи щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти" (із змінами) та з метою організованого проведення в поточному році зовнішнього незалежного оцінювання
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти, що додається.
2. Українському центру оцінювання якості освіти, Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів терміново довести зміст цього наказу до відома населення та забезпечити створення належних умов щодо його застосування.
3. Скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 03.11.2006 N 746 "Про організаційні заходи щодо інституційного розвитку системи зовнішнього незалежного оцінювання".
4. Адміністративно-господарському департаменту (Ханюк В.А.) зробити відмітку в справах архіву про скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 03.11.2006 N 746.
Міністр І.О.Вакарчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
24.01.2008 N 33
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 лютого 2008 р.
за N 73/14764
ПОРЯДОК
проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти
I. Загальні положення
Цей Порядок визначає основні засади проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти (далі - зовнішнє оцінювання).
Зовнішнє оцінювання здійснюється на основі педагогічного тестування.
Головна мета проведення зовнішнього оцінювання - об'єктивне та неупереджене оцінювання рівня навчальних досягнень осіб, які закінчили загальноосвітній навчальний заклад і виявили бажання вступити до вищих навчальних закладів.
II. Учасники зовнішнього оцінювання
2.1. Учасниками зовнішнього оцінювання є особи, які пройшли відповідну реєстрацію, а саме:
учні (студенти) випускних класів (курсів) навчальних закладів системи загальної середньої освіти, які виявили бажання в поточному навчальному році вступити до вищих навчальних закладів (далі - випускники);
особи, які мають повну загальну середню освіту та планують вступати до вищих навчальних закладів у поточному навчальному році (далі - випускники минулих років).
2.2. Учасники зовнішнього оцінювання мають право на:
2.2.1. Виконання тестів, які відповідають за змістом вимогам чинних навчальних програм загальноосвітньої підготовки.
2.2.2. Ознайомлення з правами й обов'язками учасника тестування.
2.2.3. Ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення тестування.
2.2.4. Безпечні умови проведення тестування.
2.2.5. Отримання інформації про мету тестування, програми зовнішнього оцінювання та форми завдань, з яких складаються тести.
2.2.6. Своєчасне інформування щодо часу та місця проведення тестування.
2.2.7. Отримання інформації про форму та час повідомлення результатів тестування.
2.2.8. Конфіденційність результатів тестування.
2.2.9. Апеляцію щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання (у разі подання відповідної заяви до моменту виходу з пункту тестування).
2.2.10. Апеляцію щодо результатів зовнішнього оцінювання протягом 5-ти днів з часу отримання сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти.
2.2.11. Отримання інформації про наслідки для учасника тестування в разі порушення порядку проходження зовнішнього оцінювання.
2.3. Учасники зовнішнього оцінювання зобов'язані:
2.3.1. Зареєструватися у встановлені Міністерством освіти і науки України терміни в одному пункті реєстрації, надавши повну та правдиву інформацію про себе, а саме: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання, паспортні дані, перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою бажає виконувати тест. Крім того, випускники поточного року зазначають навчальний заклад, у якому навчаються, а випускники попередніх років - дані документа про отримання повної загальної середньої освіти.
2.3.2. Ввічливо ставитися до осіб, які організовують, проводять чи беруть участь у зовнішньому оцінюванні.
2.3.3. Своєчасно прибути до пункту тестування з паспортом та запрошенням, виданим Українським центром оцінювання якості освіти, або інформувати організаторів про об'єктивні причини, що перешкоджають узяти участь у зовнішньому оцінюванні.
2.3.4. Завчасно ознайомитися з інформацією про порядок проходження зовнішнього оцінювання.
2.3.5. Не користуватися під час зовнішнього оцінювання (в аудиторіях і приміщеннях пунктів тестування) в особистих інтересах, а також в інтересах інших осіб мобільними телефонами, фото- й відеоапаратурою, іншими технічними засобами, що можуть бути використані для приймання та передання будь-якої інформації; друкованими та рукописними матеріалами (підручники, посібники, записки тощо), які можуть бути використані як додаткові джерела інформації, необхідної для виконання тесту.
2.3.6. Виконувати всі вказівки та вимоги фахівців, які організовують проведення зовнішнього оцінювання у межах конкретного пункту тестування, що стосуються процедури тестування.
2.3.7. Під час складання тесту не дозволяється: спілкуватися з іншими учасниками тестування, передавати різні матеріали, консультувати чи консультуватися тощо.
2.3.8. Після закінчення роботи над тестом здати зошити із завданнями, бланки відповідей фахівцям, які проводять тестування.
2.4. У разі порушення норм, передбачених підпунктом 2.3.3 пункту 2.3 цього Порядку, учасник тестування не допускається до проходження зовнішнього оцінювання. Якщо були порушені норми, викладені у підпунктах 2.3.5-2.3.8 пункту 2.3 цього Порядку, учасники тестування можуть бути видалені з аудиторії, де проходить тестування, а отримані ними результати будуть анульовані.
III. Суб'єкти адміністрування зовнішнього оцінювання
3.1. Суб'єктами адміністрування зовнішнього оцінювання є:
Міністерство освіти і науки України;
Український центр оцінювання якості освіти;
Вінницький, Дніпропетровський, Донецький, Івано-Франківський, Київський, Львівський, Одеський, Сімферопольський, Харківський регіональні центри оцінювання якості освіти (далі - регіональні центри оцінювання якості освіти);
Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій;
обласні (міські) інститути післядипломної педагогічної освіти.
3.2. Повноваження суб'єктів адміністрування зовнішнього оцінювання:
3.2.1. Міністерство освіти і науки України:
установлює терміни проведення зовнішнього оцінювання;
визначає перелік навчальних предметів, з яких буде проведено зовнішнє оцінювання;
затверджує програми зовнішнього оцінювання з кожного навчального предмета, з якого проводиться зовнішнє оцінювання;
здійснює контроль за проведенням зовнішнього оцінювання.
3.2.2. Український центр оцінювання якості освіти:
здійснює організаційно-технологічну підготовку та проведення зовнішнього оцінювання: розробляє методологічні, інформаційні, методичні матеріали;
розробляє та впроваджує комплекс засобів програмного забезпечення, які використовуються у процесі організації та проведення зовнішнього оцінювання;
формує зведені бази даних учасників тестування, осіб, залучених до його проведення, результатів зовнішнього оцінювання;
за умов суворої конфіденційності розробляє та організовує рецензування, тиражування тестових завдань;
обробляє результати зовнішнього оцінювання, ознайомлює з ними органи управління освіти, заклади освіти, громадськість;
замовляє друк захищених бланків сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання (далі - сертифікати) відповідно до чинного законодавства;
заповнює та розсилає сертифікати з результатами зовнішнього оцінювання;
видає інформаційний посібник для учасників зовнішнього оцінювання;
організовує розгляд апеляційних заяв на результати зовнішнього оцінювання;
формує банк тестових завдань;
координує діяльність регіональних центрів оцінювання якості освіти, Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації з питань організації та проведення зовнішнього оцінювання.
3.2.3. Регіональні центри оцінювання якості освіти:
взаємодіють з місцевими органами управління освітою з питань організації та проведення зовнішнього оцінювання;
проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед громадськості з питань зовнішнього оцінювання;
забезпечують інформаційними й методологічними матеріалами учасників тестування та осіб, залучених до проведення зовнішнього оцінювання;
формують бази даних учасників зовнішнього оцінювання в регіоні;
організовують реєстрацію учасників зовнішнього оцінювання;
спільно з місцевими органами управління освітою та вищими навчальними закладами I-IV рівнів акредитації формують мережу пунктів тестування;
організовують підбір, навчання та реєстрацію осіб, залучених до проведення зовнішнього оцінювання;
на запит та за кошти юридичних і фізичних осіб проводять пробні (тренувальні) тестування;
організовують та проводять тестування на місцях;
організовують у межах відповідних регіонів доставку й охорону контейнерів (пакетів) з тестовими матеріалами;
організовують роботу технологічних ліній з обробки бланків відповідей учасників зовнішнього оцінювання;
організовують перевірку екзаменаторами відкритої частини тестових завдань;
розглядають апеляційні заяви на порушення процедур проведення зовнішнього оцінювання;
організовують вручення сертифікатів учасникам зовнішнього оцінювання.
3.2.4. Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
здійснюють координацію дій між регіональними центрами оцінювання якості освіти та місцевими органами управління освітою, навчальними закладами з питань проведення зовнішнього оцінювання;
надають допомогу регіональним центрам оцінювання якості освіти у відборі осіб, що будуть залучатися до проведення зовнішнього оцінювання;
надають пропозиції регіональним центрам оцінювання якості освіти щодо мережі пунктів тестування;
спільно з регіональними центрами оцінювання якості освіти організовують перевірку відкритої частини тестових завдань;
сприяють регіональним центрам оцінювання якості освіти в забезпеченні учасників зовнішнього оцінювання інформаційними посібниками, здійснюють контроль за їх належним обліком у навчальних закладах;
організовують під час проведення зовнішнього оцінювання охорону правопорядку в місцях проведення незалежного оцінювання, підвезення до місця тестування учасників, які є учнями загальноосвітніх навчальних закладів, надання медичної допомоги в пунктах тестування, створення безпечних умов проходження зовнішнього оцінювання в пунктах тестування для всіх учасників;

................
Перейти до повного тексту