1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Умови


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і
науки України
24.12.2003 N 847
( z0071-04 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 січня 2004 р.
за N 72/8671
( Ліцензійні умови скасовано на підставі Розпорядження КМ N 169-р від 10.03.2017 )
ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ надання освітніх послуг у сфері загальної середньої освіти
1. Загальні умови
1.1. Ці Ліцензійні умови розроблені відповідно до Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2003 N 1380 "Про ліцензування освітніх послуг" та інших нормативно-правових актів, встановлюють мінімальні нормативи матеріально-технічного, кадрового, навчально-методичного та інформаційного забезпечення навчальних закладів для надання ними освітніх послуг у сфері загальної середньої освіти.
1.2. Ліцензійні умови є обов'язковими для навчальних закладів, які надають освітні послуги і підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства у сфері загальної середньої освіти.
1.3. Навчальні заклади, які отримали ліцензію на надання освітніх послуг у сфері загальної середньої освіти, зобов'язані:
виконувати ці Ліцензійні умови;
забезпечувати під час своєї діяльності дотримання вимог Конституції України, законів України у сфері загальної середньої освіти, інших законодавчих та нормативно-правових актів;
надавати учням та їх батькам (особам, які їх замінюють) достовірну інформацію (у тому числі через засоби масової інформації) про тип і форму власності навчального закладу, умови приймання, плату за навчання, зміст і профілі навчання, вид документів, що видаватимуться після його закінчення.
1.4. У навчальному закладі мають бути органи самоврядування, передбачені установчими документами цього закладу.
1.5. Навчальний заклад зобов'язаний забезпечити організацію харчування та медичне обслуговування учнів.
2. Нормативи кадрового забезпечення
2.1. Загальноосвітній навчальний заклад має бути забезпечений педагогічними кадрами відповідно до навчального плану, норм тижневого педагогічного навантаження в межах штатного розпису, затвердженого засновником (власником).
Допускається наявність вакантних посад не більше 5% від загальної чисельності педагогічних працівників за штатним розписом.
2.2. Фахова освіта педагогічних працівників має відповідати предметам (навчальним дисциплінам), що ними викладаються.
З метою реалізації профільного навчання та поглибленого вивчення окремих предметів (дисциплін) до педагогічної діяльності у загальноосвітніх навчальних закладах можуть залучатися науково-педагогічні працівники.
Працівники, які мають іноземну освіту, допускаються до педагогічної діяльності після нострифікації іноземних документів про освіту.
2.3. Навчальний заклад забезпечує умови для підвищення кваліфікації педагогічних працівників і контролює процес її проходження (проведення курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється відповідними регіональними інститутами післядипломної педагогічної освіти).
2.4. Кожен працівник навчального закладу повинен мати медичну книжку та проходити періодичні медичні огляди.
2.5. Забезпечення медичними (медичним) працівниками(ом) здійснюється на підставі угоди про медичне обслуговування навчального закладу із закладом охорони здоров'я.
3. Нормативи матеріально-технічного забезпечення
Загальноосвітній навчальний заклад має бути забезпечений:
а) площами та приміщеннями:
класними кімнатами у достатній кількості для здійснення навчально-виховного процесу;
кімнатою для керівника навчального закладу та педагогічних працівників;
приміщеннями для рекреації (для початкової школи) та гардеробом;
приміщеннями для спеціалістів (технічного персоналу) за наявності у навчальному закладі 30 і більше учнів;
навчальними кабінетами (лабораторіями) з вивчення окремих дисциплін - не менше 2;
кабінетами за профілем навчання (спеціалізацією) для спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), ліцеїв, гімназій, колегіумів (кабінети можуть бути об'єднаними для споріднених предметів; допускається оренда необхідних приміщень для проведення занять з фізичної культури та профільного навчання);

................
Перейти до повного тексту