- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ
Н А К А З
N 138 від 29.12.93 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 квітня 1994 р. за N 67/276 |
( Наказ скасовано на підставі Розпорядження КМ
N 1022-р від 18.12.2017 )
Про типове положення про професійні воєнізовані аварійно-рятувальні формування
На виконання Закону України
"Про охорону праці" і постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1993 р.
N 64 "Про заходи щодо виконання Закону України "Про охорону праці"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про професійні воєнізовані аварійно-рятувальні формування, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам державної виконавчої влади, місцевим державним адміністраціям та Радам народних депутатів вирішити в 1 півріччі 1994 р. питання про необхідність створення на підприємствах галузі або в регіоні професійних воєнізованих аварійно-рятувальних формувань, їх структуру та підпорядкованість. Розробити та затвердити Положення про галузеве або регіональне професійне воєнізоване аварійно-рятувальне формування відповідно до Типового положення про професійні воєнізовані аварійно-рятувальні формування.
3. Покласти на Технічне управління Комітету методичне керівництво організацією нагляду за діяльністю професійних воєнізованих аварійно-рятувальних формувань. Оперативний нагляд за готовністю і профілактичною роботою цих формувань покласти на галузеві управління Комітету та територіальні управління.
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету
України по нагляду за
охороною праці
від 29 грудня 1993 р. N 138
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про професійні воєнізовані аварійно-рятувальні формування
1. Професійні воєнізовані аварійно-рятувальні формування (надалі - ПВАРФ) створюються згідно з Законом України
"Про охорону праці" для аварійно-рятувального обслуговування підприємств, організацій та окремих об'єктів (надалі - підприємство) з шкідливими і небезпечними умовами праці незалежно від форм власності і видів їх діяльності.
2. ПВАРФ повинні обслуговувати:
вугільні, гірничорудні, нафтові, газові та інші підприємства по видобутку і переробці твердих, рідких та газоподібних корисних копалин, а також підприємства, які ведуть будівництво підземних споруд різного призначення;
металургійні, хімічні та інші підприємства з шкідливими та небезпечними умовами праці, а також ті, що застосовують у своєму виробництві сильнодіючі отруйні речовини;
радіаційно, вибухопожежно та бактеріологічно небезпечні підприємства.
Перелік підприємств з державною формою власності, які підлягають обслуговуванню ПВАРФ, визначається і затверджується міністерством, центральним або місцевим органом державної виконавчої влади, з іншою - Державним комітетом по нагляду за охороною праці.
3. ПВАРФ можуть бути галузевими або регіональними і створюються при необхідності міністерствами, центральними або місцевими органами державної виконавчої влади, які повідомляють про їх створення Державний комітет по нагляду за охороною праці.
Положення, Статути та інші акти, що визначають діяльність ПВАРФ, а також структура, чисельність і дислокація підрозділів ПВАРФ затверджуються органом, який створив ці формування.
Координація дій галузевих і регіональних ПВАРФ в надзвичайних ситуаціях здійснюється територіальними штабами цивільної оборони, для чого можуть розроблятися плани взаємодій і взаємодопомоги для рятування людей, ліквідації аварій, стихійного лиха, та їх наслідків.
................Перейти до повного тексту