1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
23.12.2010 N 1527
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 січня 2011 р.
за N 66/18804
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 647 від 30.05.2012 )
Про затвердження Порядку взаємодії підрозділів регіональної митниці, митниці при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності
На виконання положень статей 255 - 257-1 Митного кодексу України та з метою визначення єдиного порядку взаємодії підрозділів регіональної митниці, митниці при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії підрозділів регіональної митниці, митниці при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності (додається).
2. Управлінню нетарифних заходів регулювання (Джигалов С.О.) та Управлінню правової роботи (Чорна Г.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів після його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Держмитслужби України Гутника А.Є.
Голова Державної
митної служби України
ПОГОДЖЕНО:
Міністр фінансів України
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва

І.Г.Калєтнік

Ф.О.Ярошенко


М.Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
23.12.2010 N 1527
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 січня 2011 р.
за N 66/18804
ПОРЯДОК
взаємодії підрозділів регіональної митниці, митниці при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблений з метою визначення єдиного порядку взаємодії підрозділів регіональної митниці, митниці при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності.
2. Дія цього Порядку поширюється на товари, що містять об'єкти права інтелектуальної власності та переміщуються юридичними та фізичними особами через митний кордон будь-яким видом транспорту у вантажних відправленнях, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, ручній поклажі, за умови, що такі товари включені до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності (далі - митний реєстр) або містяться в інформації Держмитслужби.
Заходи, пов'язані з призупиненням митного оформлення, передбачені Митним кодексом України, не застосовуються митними органами щодо товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності, які переміщуються територією України транзитом чи ввозяться на митну територію України, або вивозяться з неї фізичними особами у випадках, передбачених пунктом 1 частини другої статті 250 та пунктом 1 частини другої статті 252 Митного кодексу України, для власного використання і не призначені для виробничої або іншої підприємницької діяльності та товарів, що пересилаються в міжнародних поштових та експрес-відправленнях.
Дія цього Порядку поширюється під час застосування вантажної митної декларації (далі - ВМД), тимчасової декларації (далі - ТД), періодичної митної декларації (далі - ПМД) та митної декларації.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
інформація Держмитслужби - дані про правовласників, об'єкти права інтелектуальної власності, товари, у складі яких містяться відповідні об'єкти права інтелектуальної власності, надіслані Держмитслужбою листами (окремими повідомленнями) до регіональних митниць, митниць для запобігання порушенням прав інтелектуальної власності;
об'єкти права інтелектуальної власності (далі - ОПІВ) - об'єкти авторського права та суміжних прав, прав на торговельні марки, промислові зразки та географічні зазначення;
правовласник - особа, якій відповідно до законодавства належать майнові права на ОПІВ;
представник правовласника (далі - представник) - особа, уповноважена правовласником представляти його інтереси згідно із законодавством України, або якій надано право на використання ОПІВ та повноваження від імені власника виключних майнових прав на цей об'єкт перешкоджати неправомірному використанню ОПІВ, у тому числі забороняти таке використання відповідно до законодавства;
підрозділ (посадова особа) з питань захисту прав інтелектуальної власності (далі - підрозділ (посадова особа) ЗПІВ) - відділ (сектор) з питань захисту прав інтелектуальної власності, сектор з питань захисту прав інтелектуальної власності у складі відділу організації митного контролю та роботи митних посередників, головний інспектор з питань захисту прав інтелектуальної власності у складі відділу (сектору) організації митного контролю та роботи митних посередників регіональної митниці, митниці;
уповноважена особа - посадова особа підрозділу митного оформлення (далі - ПМО), визначена наказом митного органу за поданням керівника підрозділу (посадової особи) ЗПІВ на виконання функцій контролю за переміщенням товарів, що містять ОПІВ, якій надано право регламентованого доступу до митного реєстру, інформації Держмитслужби, а також всієї наявної інформації, необхідної для виявлення ознак порушень прав інтелектуальної власності.
4. Контроль за переміщенням товарів, що містять ОПІВ, в регіональних митницях, митницях здійснюється:
підрозділом (посадовою особою) ЗПІВ;
уповноваженими особами;
посадовими особами ПМО, які безпосередньо здійснюють митні процедури.
Уповноважені особи призначаються у ПМО з урахуванням особливостей розташування (віддаленості), режиму (графіка) роботи, обсягів митного оформлення тощо.
II. Доведення до підрозділів регіональної митниці, митниці інформації щодо питань, пов'язаних із сприянням захисту прав інтелектуальної власності
2.1. Інформація про зареєстровані ОПІВ в митному реєстрі доводиться до митних органів за допомогою програмно-інформаційного комплексу Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (далі - ЄАІС) "Митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності".
2.2. Підрозділ (посадова особа) ЗПІВ відслідковує надходження від Держмитслужби інформації щодо питань, пов'язаних із сприянням захисту прав інтелектуальної власності.
2.3. У випадку наявності нової або оновленої інформації Держмитслужби підрозділ (посадова особа) ЗПІВ невідкладно направляє в електронному вигляді на поштові скриньки ПМО службову записку з відомостями, які мають бути використані для запобігання порушенням прав інтелектуальної власності, в обсязі, визначеному Держмитслужбою.
Отримавши таку інформацію, посадова особа ПМО негайно подає її начальнику свого підрозділу (або особі, яка виконує його обов'язки).
2.4. Начальники ПМО або особи, які виконують їх обов'язки, забезпечують роздрукування, реєстрацію у справах підрозділу (інформація зберігається в окремій теці згідно з номенклатурою справ) та ознайомлення особового складу підпорядкованого підрозділу з доведеною інформацією під підпис.
III. Контроль за дотриманням законодавства України у сфері захисту прав інтелектуальної власності під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації
3.1. Посадова особа ПМО, яка відповідно до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, затвердженого наказом Держмитслужби від 20.04.2005 N 314, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 27.04.2005 за N 439/10719 (зі змінами) (далі - Порядок N 314), визначена для здійснення митних процедур за ВМД, за допомогою програмно-інформаційного комплексу "Інспектор-2006" перевіряє відповідність даних про задекларовані товари відомостям митного реєстру та інформації Держмитслужби.
При цьому перевіряються код товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД), опис товару та наявність у ньому інформації про ОПІВ, інформація про суб'єктів ЗЕД, які здійснюють зовнішньоекономічну операцію, вид транспорту та особливості перетину митного кордону, за необхідності - інші дані митного реєстру або інформація Держмитслужби.
3.2. У разі збігу при перевірці відомостей лише відомостей щодо коду за УКТЗЕД задекларованого товару та розбіжностей всіх інших даних посадова особа ПМО вносить відмітку про виконання процедури до графи E/J електронної копії ВМД відповідно до вимог Порядку N 314 та переходить до виконання наступної митної процедури.
3.3. У разі збігу коду за УКТЗЕД та/або інших відомостей щодо задекларованого товару (в тому числі в разі декларування товару з торговельною маркою, яка відрізняється від наявної в митному реєстрі лише окремими елементами та є схожою з нею настільки, що їх можна сплутати), або відсутності в наданих документах відомостей, достатніх для порівняння з даними, зазначеними в митному реєстрі або інформації Держмитслужби, посадова особа ПМО передає ВМД разом з комплектом документів уповноваженій особі для здійснення митного контролю задекларованого товару.
У випадку неможливості залучення уповноваженої особи для здійснення митного контролю задекларованого товару посадова особа ПМО оформлює запит до підрозділу (посадової особи) ЗПІВ з метою вирішення питання щодо необхідності застосування заходів із захисту прав інтелектуальної власності.
3.4. Уповноважена особа перевіряє відповідність даних про задекларовані товари відомостям митного реєстру, інформації Держмитслужби та за результатами перевірки приймає одне з таких рішень:
а) про можливість переходу до виконання наступних митних процедур, у зв'язку з чим вносить відмітку про виконання процедури до графи E/J електронної копії ВМД відповідно до вимог Порядку N 314.
У такому випадку комплект документів до ВМД має містити детальну інформацію щодо дотримання прав на ОПІВ, зокрема дані щодо маркування, виробника, технічних характеристик товарів, наявні цифрові фотографії товарів тощо;
б) про проведення митного огляду товарів для прийняття остаточного рішення про можливість подальшого митного оформлення товарів, якщо документів, поданих декларантом, не достатньо для прийняття рішення про повноту та/або достовірність відомостей, що перевіряються, у зв'язку з чим визначає завдання для митного огляду, яке відображається в розділі II Інформаційного аркуша митного контролю товарів за ВМД (далі - Аркуш), наведеного у додатку 1 до Порядку N 314, та інформує підрозділ (посадову особу) ЗПІВ про ініціювання проведення митного огляду товарів та його причини.
Посадова особа підрозділу ЗПІВ може брати участь у проведенні митного огляду товарів, який здійснюється відповідно до цього підпункту.
За результатами митного огляду товарів уповноважена особа приймає одне з таких рішень:
про можливість переходу до виконання наступних митних процедур відповідно до Порядку N 314;
про оформлення запиту до підрозділу (посадової особи) ЗПІВ з метою вирішення питання щодо необхідності застосування заходів із захисту прав інтелектуальної власності;
в) про оформлення запиту до підрозділу (посадової особи) ЗПІВ з метою вирішення питання щодо необхідності застосування заходів із захисту прав інтелектуальної власності.
3.5. Результатом відпрацювання підрозділом (посадовою особою) ЗПІВ направленого на його адресу запиту з метою вирішення питання щодо необхідності застосування заходів із захисту прав інтелектуальної власності може бути прийняття рішення:
щодо відсутності ознак порушення прав інтелектуальної власності та можливості виконання наступних митних процедур відповідно до Порядку N 314;
щодо необхідності проведення митного огляду товарів для прийняття остаточного рішення про можливість подальшого митного оформлення товарів;
щодо необхідності застосування заходів із захисту прав інтелектуальної власності, визначених розділом IV цього Порядку.
У випадку ініціювання підрозділом (посадовою особою) ЗПІВ проведення митного огляду товарів згідно з Порядком N 314 та відсутності можливості безпосередньо взяти в ньому участь таким підрозділом (посадовою особою) при визначенні завдання для митного огляду наводиться перелік питань, на які мають бути надані відповіді, з обов'язковим зазначенням їх в Акті про проведення митного огляду товарів, форма якого наведена в додатку 2 до Порядку N 314 (далі - Акт), із здійсненням, у разі необхідності, цифрового фотографування товарів.
Перелік питань вноситься до розділу II Аркуша.
3.6. При здійсненні (завершенні) митного оформлення товарів у позаробочий час (другу зміну роботи) посадові особи ПМО до закінчення робочого часу (першої зміни роботи) повідомляють підрозділ (посадову особу) ЗПІВ або вповноважену особу про необхідність їх залучення до митного оформлення товарів.
Регіональні митниці, митниці можуть самостійно визначати для підрозділу (посадової особи) ЗПІВ або вповноважених осіб позмінний графік роботи, а також залучати до роботи у вихідні та святкові дні.
3.7. Незалежно від коду за УКТЗЕД задекларованих товарів та/або їх назви посадові особи ПМО, у разі виявлення на підставі даних митного реєстру або інформації Держмитслужби ознак, що вказують на можливе порушення прав інтелектуальної власності (у тому числі за результатами проведення митного огляду), оформлюють запит до підрозділу (посадової особи) ЗПІВ з метою вирішення питання щодо необхідності застосування заходів із захисту прав інтелектуальної власності.
3.8. Порядок роботи із запитами до підрозділу (посадової особи) ЗПІВ:
3.8.1. Якщо під час виконання митного контролю та митного оформлення товарів виникають питання щодо необхідності застосування заходів із захисту прав інтелектуальної власності, для прийняття остаточного рішення може готуватися відповідний запит до підрозділу (посадової особи) ЗПІВ.
3.8.2. Запит формується відповідно до вимог підпункту 29 пункту 3 Порядку N 314, з урахуванням особливостей, визначених законодавчими актами з питань захисту ОПІВ.
3.8.3. Після розгляду поданих документів та у випадку виявлення ознак порушень прав інтелектуальної власності підрозділом (посадовою особою) ЗПІВ приймається рішення щодо необхідності застосування заходів із захисту прав інтелектуальної власності, визначених розділом IV цього Порядку.
3.8.4. За відсутності ознак порушень прав інтелектуальної власності посадовою особою підрозділу (посадовою особою) ЗПІВ вноситься відмітка про виконання процедури до графи E/J електронної копії ВМД відповідно до вимог Порядку N 314.
3.8.5. Копії ВМД та документів, на підставі яких приймалися рішення підрозділом (посадовою особою) ЗПІВ, зберігаються у справах зазначеного підрозділу.

................
Перейти до повного тексту