1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
Н А К А З
30.12.2003 N 280
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2004 р.
за N 65/8664
Про затвердження Положення про дільницю слідчого ізолятора на території виправної колонії
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного департаменту України з питань виконання покарань N 20 від 31.01.2008 N 275 від 25.11.2009 )
Відповідно до Положення про Державний департамент України з питань виконання покарань, затвердженого Указом Президента України від 31 липня 1998 року № 827 (із змінами), з метою приведення нормативно-правових актів Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - Департамент) у відповідність до Кримінально-виконавчого кодексу України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про дільницю слідчого ізолятора на території виправної колонії (далі - Положення), що додається.
2. Начальникам територіальних органів управління Департаменту організувати вивчення Положення з особовим складом підпорядкованих слідчих ізоляторів і виправних колоній та забезпечити виконання його вимог.
3. Управлінню по керівництву слідчими ізоляторами і тюрмами Департаменту (Горобцов М. І.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Департаменту від 29.04.2003 № 73 "Про затвердження Положення про дільницю слідчого ізолятора на території виправно-трудової колонії", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.05.2003 за № 385/7706.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Департаменту генерал-лейтенанта внутрішньої служби Пташинського О. Б., начальників територіальних органів управління Департаменту.
6. Наказ оголосити персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.
( пункт 6 із змінами, внесеними згідно з наказом Державного  департаменту України з питань виконання покарань від 31.01.2008 р. № 20 )
 

Голова
генерал-полковник
внутрішньої служби 

 
 
В. А. Льовочкін 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Заступник Голови
Верховного Суду України 

 
П. П. Пилипчук 

Заступник Генерального
прокурора України 

 
С. В. Моліцький 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань
від 30 грудня 2003 р. № 280
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 січня 2004 р. за № 65/8664 
ПОЛОЖЕННЯ
про дільницю слідчого ізолятора на території виправної колонії
( У тексті Положення слово "засуджені" у всіх відмінках і формах числа замінено словами "особи, взяті під варту, та засуджені" у відповідних відмінках і числах згідно з наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань від 25 листопада 2009 року № 275 )
1. Загальні положення
1.1. Дільниця слідчого ізолятора на території виправної колонії мінімального із загальними умовами тримання та середнього рівнів безпеки, спеціалізованої туберкульозної лікарні (далі - дільниця) організовується і ліквідується наказом Державного департаменту України з питань виконання покарань (далі - Департамент) за поданням територіального органу управління Департаменту.
( пункт 1.1 із змінами, внесеними згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
1.2. Правовою основою діяльності дільниці є Кримінально-процесуальний кодекс України, Закон України "Про попереднє ув'язнення", нормативно-правові акти Департаменту, а також це Положення.
1.3. Дільниця є структурним підрозділом виправної колонії, створюється на базі капітально побудованих приміщень для тримання осіб, взятих під варту, та засуджених і розташовується в окремому ізольованому локальному секторі установи.
Дільниця на території спеціалізованої туберкульозної лікарні створюється на базі капітально побудованих приміщень. Камери для тримання таких осіб створюються у вигляді полубоксів.
( пункт 1.3 доповнено абзацом другим згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
1.4. Дільниця не має прав юридичної особи. Бухгалтерські та фінансові операції з її обслуговування провадяться відповідними службами виправної колонії. 
1.5. Начальник виправної колонії та його заступники несуть персональну відповідальність за додержанням законодавства, умов і режиму тримання осіб, взятих під варту, та засуджених у дільниці.
1.6. Начальник дільниці призначається наказом територіального органу управління Департаменту і підпорядковується начальнику виправної колонії та його заступникам.
Начальник дільниці на території спеціалізованої туберкульозної лікарні призначається наказом територіального органу управління Департаменту і підпорядковується начальнику виправної колонії, а з питань медико-санітарного забезпечення - начальнику лікарні.
( пункт 1.6 доповнено абзацом другим згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
2. Особливості направлення осіб, взятих під варту, та засуджених у дільниці
2.1. Порядок і умови тримання осіб, взятих під варту, та засуджених у дільниці визначаються Законом України "Про попереднє ув'язнення", нормативно-правовими актами Департаменту, а також цим Положенням.
2.2. У дільниці тримаються особи, взяті під варту, та засуджені до покарання у виді позбавлення волі на певний строк, вироки щодо яких не набрали законної сили.
У дільниці на території спеціалізованої туберкульозної лікарні тримаються особи, взяті під варту, та засуджені, вироки щодо яких не набрали законної сили, які хворіють на туберкульоз.
( пункт 2.2 у редакції наказу Державного департаменту  України з питань виконання покарань від 25.11.2009 р. № 275 )
2.3. Особи, взяті під варту, та засуджені направляються до дільниць за нарядами територіальних органів управління Департаменту за місцем їх розташування на підставі вмотивованих рішень комісії по розподілу, які долучаються до їх особових справ.
( пункт 2.3 із змінами, внесеними згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
2.4. Підставою для приймання і тримання у дільниці осіб, узятих під варту, та засуджених є вмотивоване рішення суду про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту або ухвалений судом вирок про засудження до покарання у виді позбавлення волі на певний строк, який не набрав законної сили, та мотивоване рішення комісії з розподілу.
Підставою для приймання і тримання у дільниці на території спеціалізованої туберкульозної лікарні хворих на активну форму туберкульозу є встановлення діагнозу активного туберкульозу легень та мотивоване рішення комісії з розподілу.
( пункт 2.4 у редакції наказу Державного департаменту  України з питань виконання покарань від 25.11.2009 р. № 275 )
2.5. Не підлягають направленню до дільниці неповнолітні, жінки з вагітністю понад чотири місяці, жінки, які мають при собі дітей віком до трьох років, особи, які страждають психічними, тяжкими соматичними захворюваннями, інваліди I групи.
( абзац перший пункту 2.5 із змінами, внесеними згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
До однієї дільниці не можуть бути направлені особи, взяті під варту, та засуджені за одним вироком суду.
2.6. У разі направлення особи, взятої під варту, та засудженого до дільниці про це негайно, у встановленому порядку, інформується особа чи орган, у провадженні яких перебуває справа, а також родичі особи, взятої під варту, та засудженого.
( пункт 2.6 із змінами, внесеними згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
2.7. Для узагальнення інформації стосовно осіб, взятих під варту, та засуджених, які трималися у слідчому ізоляторі і направлені до дільниці, а також про зміни в судових рішеннях щодо них адміністрація виправної колонії повідомляє слідчий ізолятор.
2.8. При вибутті до дільниці особа, взята під варту, та засуджена знімається з обліку в слідчому ізоляторі.
2.9. Порядок приймання, обліку, звернення судових рішень до виконання, контролю за строками тримання, направлення для участі в судових засіданнях, звільнення осіб, взятих під варту, та засуджених організовується у відповідності до вимог законодавства та Інструкції про роботу відділів (груп, старших інспекторів) установ виконання покарань та слідчих ізоляторів по контролю за виконанням судових рішень.
( пункт 2.9 із змінами, внесеними згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
3. Правовий статус осіб, взятих під варту, та засуджених, які тримаються в дільниці
3.1. Адміністрація виправної колонії забезпечує дотримання прав, свобод, законних інтересів осіб, взятих під варту, та засуджених, створює необхідні умови тримання, гарантує соціальну і правову захищеність, а також особисту безпеку зазначеної категорії осіб.
3.2. На осіб, які тримаються в дільниці, у повному обсязі поширюються права та обов'язки, що визначені Законом України "Про попереднє ув'язнення", а також нормативно-правовими актами, що регламентують порядок і умови тримання осіб, узятих під варту, та засуджених.
( пункт 3.2 із змінами, внесеними згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
3.3. Не допускається надання будь-яких пільг чи переваг особам, взятим під варту, та засудженим залежно від їх расової, національної належності, ставлення до релігії, майнового стану, політичних поглядів та минулих заслуг.
4. Особливості обладнання дільниці
4.1. Кімнати (секції) дільниці обладнуються дверима, які з внутрішнього боку оббиваються листовою сталлю, укріплюються металевими кутниками по всьому периметру і відкриваються у бік коридора. Двері секцій у центрі обладнуються спеціально захищеним отвором для нагляду за особами, взятими під варту, та засудженими, а також механічним замком. У разі необхідності стіни з боку коридору можуть обладнуватися вікнами для здійснення нагляду.
4.2. Усі вікна дільниці обладнуються металевими звареними ґратами. Вікна повинні обладнуватися таким чином, щоб особи, які тримаються у дільниці, могли читати і працювати при природному освітленні, а також сконструйовані так, щоб забезпечити доступ свіжого повітря незалежно від того, є чи немає штучної системи вентиляції. Штучне освітлення повинне бути достатнім для того, щоб забезпечити можливість читати і працювати без шкоди для зору.
4.3. Кімнати (секції) дільниці забезпечуються інвентарем та іншими предметами за нормами, визначеними нормативно-правовими актами Департаменту для таких приміщень виправних колоній відповідного рівня безпеки.
4.4. У кожній кімнаті (секції) обладнується санітарний вузол з туалетом і умивальником, які повинні бути відгороджені з дотриманням санітарно-гігієнічних норм.
4.5. У приміщенні дільниці, крім спальних кімнат, обладнується кабінет начальника дільниці, службове приміщення представника чергової зміни, кімната культурно-масової роботи, гардероб, сушильні для одягу і взуття, приміщення для зберігання продуктів харчування з холодильниками, інші необхідні побутові приміщення.
4.6. Територія дільниці відгороджується парканом суцільного заповнення і посилюється відповідними інженерними засобами, що унеможливлюють його вільне подолання. Вхідні двері локального сектора та дільниці обладнуються механічним замком і блокуються сигналізацією з виводом на пульт чергової частини виправної колонії.
4.7. Облаштування дільниці на території спеціалізованої туберкульозної лікарні здійснюється відповідно до чинного законодавства.
( розділ 4 доповнено пунктом 4.7 згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
4.8. Розміщення у дільниці на території спеціалізованої туберкульозної лікарні хворих на активну форму туберкульозу здійснюється відповідно до статті 8 Закону України "Про попереднє ув'язнення" у палатах-полубоксах окремо за потоками:
бактеріовиділювачі;
хворі на бактеріонегативний туберкульоз;
діагностичні хворі та хворі з малими формами туберкульозу;
хворі з підозрою на мультирезистентний туберкульоз;
хворі з підтвердженим мультирезистентним туберкульозом.
Категорично забороняється поміщення у дільниці на території спеціалізованої туберкульозної лікарні хворих на активну форму туберкульозу без урахування потоку.
( розділ 4 доповнено пунктом 4.8 згідно з наказом  Державного департаменту України з питань виконання покарань  від 25.11.2009 р. № 275 )
5. Режим тримання осіб, які перебувають у дільниці
5.1. Режим у дільниці, тобто порядок і умови тримання осіб, взятих під варту, та засуджених та нагляду за ними з метою забезпечення попереднього ув'язнення, встановлюється Законом України "Про попереднє ув'язнення" та нормативно-правовими актами Департаменту.

................
Перейти до повного тексту