1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 75 від 9 квітня 1993 р. Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 травня 1993 р.
за N 58
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 55 від 10.02.2003 )
Про порядок розробки, впровадження та застосування дезинфекційних засобів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МОЗ N 98 від 24.04.99 )
Застосування дезинфекційних засобів має важливе значення серед санітарно-епідеміологічних заходів, які забезпечують профілактику інфекційних захворювань і знешкоджують мікроорганізми на об'єктах навколишнього середовища.
Прискорений розвиток дезинфекційної справи відзначається значним розширенням асортименту протимікробних препаратів, зростанням обсягів науково-дослідних розробок в галузі пошуку нових і вдосконалення існуючих форм і методів застосування дезинфекційних засобів в закладах охорони здоров'я та інших підприємствах, установах і організаціях незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності. У зв'язку з цим існує потреба вдосконалення організаційно-методичної роботи з питань регламентації, оцінки та застосування дезинфекційних засобів в медицині, побуті та інших галузях народного господарства на рівні сучасних вимог.
З метою єдиного порядку розробки, впровадження і застосування дезинфекційних засобів і забезпечення спільних методичних підходів до оцінки їх специфічних біологічних властивостей, токсичності та ефективності в практичних умовах
НАКАЗУЮ:
1. Утворити при Координаційній комісії МОЗ України з питань стерилізації та дезинфекції Раду з регламентації застосування та впровадження дезинфекційних засобів.
2. Установити, що рішення Ради про дозвіл на застосування дезинфекційних засобів затверджується Головним державним санітарним лікарем України або його заступниками на підставі протоколу рішення засідання Ради.
3. Головному лікарю Центрольної санепідстанції МОЗ України Шестакову В.І.:
3.1. Надати приміщення для Ради і вирішити питання щодо матеріально-технічного забезпечення її діяльності.
3.2. Забезпечити обслуговування роботи Ради працівниками дезинфекційного відділу.
ЗАТВЕРДЖУЮ:
1. Положення про Раду з регламентації застосування та впровадження дезинфекційних засобів (додаток 1).
2. Склад Ради з регламентації застосування та впровадження дезинфекційних засобів (додаток 2).
3. Перелік дезинфекційних засобів та форм їх застосування, що підлягають розгляду на Раді по регламентації застосування та впровадження дезинфекційних засобів (додаток 3).
4. Перелік документів, що подаються до Ради з регламентації застосування та впровадження дезинфекційних засобів, і вимоги, які до них пред'являються (додаток 4).
5. Вважати такими, що не застосовуються на території України, накази Міністерства охорони здоров'я СРСР від 20.12.1978 р. N 1239 "Про порядок апробації та запровадження в практику дезинфекційних засобів", від 05.05.1991 р. N 123 "Про внесення змін і доповнень до наказу МОЗ СРСР від 20.12.1978 р. N 1239 "Про порядок апробації та запровадження в практику дезинфекційних засобів".
6. Контроль за виконанням наказу покладаю на начальника Головного санепідуправління Міністерства охорони здоров'я України Моісеєву А.В.
Додаток 1
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
09.04.1993 N 75
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду з регламентації застосування та впровадження дезинфекційних засобів
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Рада з регламентації застосування та впровадження дезинфекційних засобів (в подальшому Рада) діє при Координаційній комісії МОЗ України з питань стерилізації та дезинфекції.
1.2. Діяльність Ради здійснюється відповідно до цього Положення.
1.3. Голова Координаційної комісії МОЗ України з питань стерилізації та дезинфекції є одночасно головою Ради.
2. ЗАВДАННЯ РАДИ
2.1. Систематизація порядку розробки, впровадження і застосування дезинфекційних засобів.
2.2. Розробка і забезпечення спільних методичних підходів до оцінки дезинфікуючих властивостей, токсичності та ефективності у практичних умовах нових дезинфекційних засобів, форм і методів їх застосування.
2.3. Експертна оцінка нормативно-технічних документів на нові дезинфекційні засоби.
3. ФУНКЦІЇ РАДИ
3.1. Розгляд матеріалів на нові дезинфекційні засоби, форми та методи їх застосування, що подаються на Раду установами і організаціями, незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності.
3.2. Визначення доцільності проведення випробувань у практичних умовах (виробничих випробувань) нових або існуючих дезинфекційних засобів (при розширенні сфери застосування) та випуску останніх дослідних партій засобу, затвердження методичних вказівок та проведення випробувань в практичних умовах або програми виробничих випробувань, визначення обсягу, терміну проведення випробувань в практичних умовах, а також затвердження закладів, які їх виконують.
3.3. Розгляд і оцінка результатів випробувань в практичних умовах або виробничих випробувань нових дезинфекційних засобів, розробка рекомендацій про доцільність і порядок подальшого впровадження нових дезинфекційних засобів, форм і методів їх застосування.
3.4. Розгляд пропозицій про внесення змін в технічні умови на дезинфекційні засоби та методичні вказівки по їх застосуванню.
3.5. Розгляд питань про продовження терміну дії НТД, технічні умови, методичні вказівки на існуючі дезинфекційні засоби.
3.6. Розгляд проектів методичних вказівок, технологічних інструкцій, форм і методів застосування нових дезинфекційних засобів, розробка рекомендацій про їх затвердження або узгодження.
3.7. Розгляд проектів технічних умов на дезинфекційні засоби, розробка рекомендацій про їх затвердження або узгодження.
3.8. Розробка рекомендацій про зміну регламентів застосування існуючих дезинфекційних засобів, а також рекомендацій про заборону застосування екологічно небезпечних або малоефективних засобів.
3.9. Розгляд питань про доцільність придбання та використання імпортних дезинфекційних засобів, розробка відповідних рекомендацій.
3.10. Облік дезінфекційних засобів вітчизняного та іноземного виробництва.
( Пункт 3.10 в редакції Наказу МОЗ N 98 від 24.04.99 )
3.11. Розгляд і затвердження методів контролю за вмістом нових або існуючих дезинфекційних засобів в об'єктах навколишнього середовища.
3.12. Перегляд існуючої нормативно-технічної документації, що регламентує порядок застосування дезинфекційних засобів в закладах охорони здоров'я та інших установах і підприємствах незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності.
4. ПРАВА РАДИ
4.1. Вимагати від організацій-розробників подавати матеріали на розгляд згідно з переліком, вказаним в додатку 4 до наказу.
4.2. Приймати рішення про проведення науково-дослідними інститутами, установами та організаціями-розробниками дезинфекційних засобів, подальших випробувань препаратів в необхідному для впровадження обсязі та робити висновки про їх здійснення.
4.3. Залучати до розгляду матеріалів фахівців за профілем поданих матеріалів.
4.4. Давати дозвіл на проведення випробувань нових дезинфекційних засобів у практичних умовах та випуск дослідних партій.
5. ПОРЯДОК РОБОТИ РАДИ

................
Перейти до повного тексту