1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Н А К А З
N 112 від 09.12.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 березня 1997 р.
за N 57/1861
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного агентства земельних ресурсів N 127 від 28.02.2011 )
Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів (протиерозійні гідротехнічні споруди, рекультивація порушених земель) державного замовлення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзему N 157 від 12.09.2001 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.92 р. N 449 (із змінами) "Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів державного замовлення"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів (протиерозійні гідротехнічні споруди, рекультивація порушених земель) державного замовлення, що додається.
2. Головному управлінню землеустрою (Леонець В.О.) довести вказаний Порядок для керівництва в роботі Державному комітету Автономної Республіки Крим по земельних ресурсах і єдиному кадастру, обласним, Київському і Севастопольському міським управлінням земельних ресурсів.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови комітету Лисого В.П.
Голова комітету
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник голови Державного
комітету України по водному господарству
Заступник голови Державного комітету
України у справах містобудування і
архітектури
Л.Новаковський


Ю.ГОНЧАРУК


В.ПРИСЯЖНЮК
Затверджено
наказом Державного комітету
України по земельних ресурсах
від 9 грудня 1996 р. N 112
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 березня 1997 р.
за N 57/1861
Порядок
прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів (протиерозійні гідротехнічні споруди, рекультивація порушених земель) державного замовлення
1. Порядок розроблено відповідно до Положення про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів державного замовлення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1992 р. N 449, з внесеними до нього доповненнями постановами Кабінету Міністрів України від 6 грудня 1993 р. N 990, 23 травня 1994 р. N 332 та 7 квітня 1995 р. N 253 і Державних будівельних норм України А.3.1-3-94, який встановлює порядок прийняття в експлуатацію об'єктів, закінчених будівництвом (реконструкцією) протиерозійних гідротехнічних, берегоукріплювальних та протизсувних споруд для захисту сільськогосподарських угідь, ставків-мулонакопичувачів, освоєння нових і поліпшення існуючих земель, рекультивації порушених земель та інших робіт, пов'язаних з охороною земель, їх черг, пускових комплексів (далі - об'єкти).
2. Закінчені будівництвом (реконструкцією) та підготовлені до експлуатації згідно з затвердженим проектом об'єкти державного замовлення пред'являються замовником (забудовником) та підрядчиком для прийняття їх в експлуатацію державним приймальним комісіям.
3. Прийняття в експлуатацію повністю закінчених будівництвом (реконструкцією) об'єктів здійснюється відповідно до цього Порядку державними приймальними комісіями, призначеними при базисній кошторисній вартості об'єкта:
300 тис.грн. і більше - Державним комітетом України по земельних ресурсах (крім особливо важливих будов, що визначаються Кабінетом Міністрів України);
до 300 тис.грн. - Державним комітетом Автономної Республіки Крим по земельних ресурсах і єдиному кадастру, обласними, Київським, Севастопольським міськими управліннями земельних ресурсів.
4. Прийняття в експлуатацію складних протиерозійних гідротехнічних споруд, ставків-мулонакопичувачів, берегоукріплювальних споруд державними приймальними комісіями проводиться після пропуску першого паводка через гідроспоруди. До прийняття державними комісіями, прийняття закінчених будівництвом вказаних об'єктів робочими комісіями проводиться після закінчення будівництва у відповідності з проектом, усунення недоробок і оформляється актом. Акт робочої комісії затверджується замовником (забудовником) в місячний строк.
5. Закінчені будівництвом будівлі, споруди і вбудовані, вбудовано-прибудовані або прибудовані приміщення виробничого, допоміжного призначення, які входять до складу об'єкта, у разі необхідності введення їх в експлуатацію у процесі будівництва приймаються робочими комісіями в міру їх готовності з наступним пред'явленням державній приймальній комісії, що приймає об'єкт в цілому. Датою введення в експлуатацію таких об'єктів є дата підписання актів робочою комісією (додаток 2 форма 4 до ДБН А.3.1-3-94).
6. До пред'явлення об'єктів державним приймальним комісіям замовники (забудовники) призначають робочі комісії, які повинні перевіряти:
відповідність об'єктів і змонтованого устаткування проектам до них щодо дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних, радіаційних, екологічних, міцнісних та архітектурних вимог;
відповідність виконання будівельно-монтажних робіт обов'язковим вимогам будівельних норм і правил;
результати комплексного випробування устаткування, підготовленість об'єктів до нормальної експлуатації, включаючи виконання заходів щодо забезпечення безпечних умов праці, виробничої санітарії, захисту природного середовища, пожежної безпеки.
7. Робочі комісії призначаються рішенням (наказом) замовника (забудовника), який встановлює за погодженням з генеральним підрядчиком порядок та тривалість їх роботи.
Робочі комісії створюються не пізніше, ніж у п'ятиденний термін після отримання письмового повідомлення генерального підрядчика про готовність об'єкта до здачі.
Прийняття робочими комісіями об'єктів в експлуатацію оформляються актами (додаток N 2 форма 3 до ДБН А.3.1-3-94), які передаються на розгляд державній приймальній комісії.
8. До складу робочої комісії включаються представники замовника (забудовника), генерального підрядчика, субпідрядних організацій, експлуатаційної організації, генерального проектувальника, державних органів земельних ресурсів, санітарного нагляду, пожежного нагляду, екологічної інспекції, Держнаглядохоронпраці України, власники землі та землекористувачі, на землях яких побудовані об'єкти.
Головою робочої комісії призначається представник замовника (забудовника).
9. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом (реконструкцією) об'єктів здійснюється державними приймальними комісіями, які призначаються органами, що затвердили проектно-кошторисну документацію.
Призначення державних приймальних комісій провадиться не пізніше як за 2 місяці до встановленого терміну введення об'єкта в єксплуатацію.
10. До складу державної приймальної комісії включаються представники експлуатаційної організації, замовника, генерального підрядчика, генерального проектувальника, державних органів земельних ресурсів, архітектурно-будівельного контролю, санітарного нагляду, пожежного нагляду, екологічної інспекції, Держнаглядохоронпраці України, органів виконавчої влади, профспілкової організації замовника або експлуатаційної організації, фінансуючого банку та органів по регулюванню використання та охороні водоймищ, власники землі та землекористувачі, на території яких розташовані об'єкти, які завершені будівництвом.
Державні приймальні комісії мають право запрошувати експертів для консультацій та видачі висновків з окремих питань.
Головою державної приймальної комісії призначається представник експлуатаційної організації.
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомзему N 157 від 12.09.2001 )
11. Не допускається прийняття в експлуатацію об'єктів, по яких з порушенням установленого порядку внесені зміни до складу передбачених проектом пускових комплексів.
Зміни до складу пускових комплексів, пов'язані з уточненням виробничих потужностей, що вводяться в дію, вносяться органом, який затвердив проектно-кошторисну документацію до призначення державних приймальних комісій.
12. При прийнятті об'єктів в експлуатацію у I та IV кварталах дозволяється перенесення строків виконання окремих робіт, здійснення яких неможливо через несприятливі погодні умови.
Конкретний строк виконання вказаних робіт установлюється державною приймальною комісією.
13. Прийняття державними приймальними комісіями закінчених будівництвом об'єктів в експлуатацію оформляється актами (додаток 2 форма 5 до ДБН А.3.1-3-94).
Акт державної приймальної комісії про прийняття об'єктів в експлуатацію підписується головою і всіма членами комісії. При наявності у члена комісії заперечень вони повинні бути розглянуті з участю органу, представником якого він є.
Розгляд акта державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію об'єкта, прийняття рішення за результатами розгляду заперечень окремих членів комісії та затвердження акта органом, який призначив комісію, здійснюється в термін, що не перевищує місяць після підписання акта.
Без підпису акта представниками органів державного нагляду введення в експлуатацію об'єкта не дозволяється.
Датою введення об'єкта в експлуатацію є дата підписання акта державною приймальною комісією.
14. Державна приймальна комісія при виявленні непридатності об'єкта до експлуатації подає мотивований висновок про це в орган, який призначив комісію, і копії направляє замовнику і генеральному підрядчику.
15. Голова державної приймальної комісії повинен подати в орган, який призначив комісію:
акт про прийняття об'єкта в експлуатацію;
коротку доповідну записку до акта про прийняття, в якій відобразити висновки комісії про готовність об'єкта до нормальної експлуатації, забезпеченість його необхідними для експлуатації матеріально-технічними ресурсами, а також кадрами;
проект рішення на затвердження акта про прийняття об'єкта в експлуатацію.
16. Акт про прийняття об'єкта в експлуатацію складається в 6 примірниках і передається по одному примірнику органу, що призначив комісію, з доповідною запискою та проектом рішення про затвердження замовнику, генеральному підрядчику, землекористувачу, експлуатаційній організації та генеральному проектувальнику.
Форма 3
Акт
робочої комісії про готовність закінченого будівництвом об'єкта для пред'явлення державній приймальній комісії
м. ________________ "___" ___________ 19__ р.
Робоча комісія, яка призначена ______________________________
(назва організації-замовника
__________________________________________________________________
(забудовника), яка призначила робочу комісію)
рішенням від "___" ____________ 19__ р. N ______________
у складі:
голови - представника замовника (забудовника) _______________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
членів комісії - представників:
генерального підрядчика __________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
субпідрядних (монтажних) організацій _____________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
експлуатаційної організації ______________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
генерального проектувальника _____________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів Державного санітарно-епідеміологічного нагляду ___________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів Державного пожежного нагляду _____________________________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів по охороні праці _________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів Державної інспекції по ефективному використанню газу ____
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів Державної екологічної інспекції (по об'єктах промислового
призначення) _____________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
профспілкової організації ________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
керуючись правилами, що викладені в ДБН А.3.1-3-94,
встановила:
1. Генеральним підрядчиком __________________________________
__________________________________________________________________
(назва організації та її відомча належність)
пред'явлено для прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом
__________________________________________________________________
(назва об'єкта)
2. Будівництво здійснювалось генеральним підрядчиком, який
виконав __________________________________________________________
__________________________________________________________________
(види робіт)
та його субпідрядними організаціями ______________________________
__________________________________________________________________
(назва організацій та їх відомча належність)
які виконали _____________________________________________________
(види робіт)
3. Проектно-кошторисна документація на будівництво розроблена
проектними організаціями _________________________________________
__________________________________________________________________
(назва організацій та їх відомча належність)
4. Будівництво здійснювалось за проектом ____________________
__________________________________________________________________
(номер проекту, номер серії (за типовими проектами)
5. Проектно-кошторисна документація затверджена _____________
__________________________________________________________________
(назва органу, який затвердив документацію на об'єкт в цілому)
"___" ________________ 19__ р. N ______________
6. Будівельно-монтажні роботи виконувались в терміни:
початок робіт ________________; закінчення робіт _________________
(місяць і рік) (місяць і рік)
7. Робочою комісією пред'явлена документація ________________
__________________________________________________________________
(перелік документів згідно з п.2.7 ДБН А.3.1-3-94
__________________________________________________________________
чи номер додатку до акта)
Вказані документи є обов'язковим додатком до цього акта.
8. Об'єкт має такі показники: _______________________________
__________________________________________________________________
(потужність, продуктивність, виробнича площа, протяжність,
__________________________________________________________________
місткість і т.п.)
9. Технологічні та архітектурно-будівельні рішення по об'єкту
характеризуються такими даними: __________________________________
__________________________________________________________________
(короткі технічні характеристики по плануванню, кількості
__________________________________________________________________
поверхів, основних матеріалах і конструкціях, інженерному і
__________________________________________________________________
технологічному устаткуванню)
10. Устаткування встановлено згідно з актами про його
прийняття після індивідуального та комплексного випробування і
прийняття його робочими комісіями (перелік актів наведений в
додатку __ до цього акта) в кількості:
по проекту _____________ одиниць;
фактично _____________ одиниць.
11. Заходи по охороні праці, забезпеченню вибухобезпеки,
пожежобезпеки, охороні навколишнього природного середовища і
антисейсмічні заходи, передбачені проектом _______________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(відомості про виконання)
Характеристика заходів наведена в додатку __ до акта.
12. Виявлені дефекти і недоробки повинні бути усунені в
терміни, вказані в додатку __ до акта.
13. Кошторисна вартість по затвердженій проектно-кошторисній
документації:
всього ____________ тис.крб., в тому числі: будівельно-монтажних
робіт _____________ тис.крб., устаткування, інструменту, інвентаря
____________ тис.крб.
Рішення робочої комісії
__________________________________________________________________
(назва об'єкта)
__________________________________________________________________
Вважати прийнятим від генерального підрядчика і готовим до
пред'явлення державній приймальній комісії.
Голова робочої комісії _________________________
(підпис)
Члени робочої комісії _________________________
_________________________
(підписи)
Здали Прийняли
представники генерального представники замовника
підрядчика і субпідрядних (забудовника)
організацій
_________________________ _________________________
_________________________ _________________________
_________________________ _________________________
(підписи) (підписи)
Форма 4
Затверджую
_________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові,
_________________________________
посада особи, яка затвердила акт)
"___" _____________ 19__ р.
Акт
робочої комісії про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом будівлі, споруди, приміщення
м. ________________ "___" ___________ 19__ р.
Робоча комісія, яка призначена ______________________________
(назва організації-замовника
__________________________________________________________________
(забудовника), яка призначила робочу комісію)
рішенням від "___" ____________ 19__ р. N ______________
у складі:
голови - представника замовника (забудовника) _______________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
членів комісії - представників:
генерального підрядчика __________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
субпідрядних (монтажних) організацій _____________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
експлуатаційної організації ______________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
генерального проектувальника _____________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів Державного санітарно-епідеміологічного нагляду ___________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів Державного пожежного нагляду _____________________________
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів по охороні праці _________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів Державної інспекції по ефективному використанню газу _____
__________________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
органів Державної екологічної інспекції (по об'єктах промислового
призначення) _____________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
профспілкової організації ________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові, посада)
керуючись правилами, які викладені в ДБН А.3.1-3-94,
встановила:
1. Генеральним підрядчиком __________________________________
__________________________________________________________________
(назва організації та її відомча належність)
пред'явлено до прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом
__________________________________________________________________
(назва будівлі, споруди, приміщення),
який входить до складу ___________________________________________
(назва об'єкта)
2. Будівництво виконано на підставі рішення (постанови,
розпорядження, наказу) від "___" ___________ 19__ р. N ___________
__________________________________________________________________
(назва органу, який виніс рішення )
3. Будівництво здійснювалось генеральним підрядчиком, який
виконав __________________________________________________________
__________________________________________________________________
(види робіт)
та субпідрядними організаціями ___________________________________
__________________________________________________________________
(назва організацій та їх відомча належність)
які виконали _____________________________________________________
(види робіт)

................
Перейти до повного тексту