1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.12.2015 № 1631
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 січня 2016 р.
за № 49/28179
Про організацію добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 474 від 11.06.2019 )
Відповідно до статей 51 - 55 Закону України "Про Національну поліцію", з метою забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських на підставі об’єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності їх посаді, визначення перспективи службового використання в органах поліції
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1) Порядок діяльності поліцейських комісій;
2) Типовий порядок проведення конкурсу на службу до поліції та/або зайняття вакантної посади.
2. Департаменту юридичного забезпечення МВС (Губарева О.М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр А.Б. Аваков
ПОГОДЖЕНО:
Голова Національної поліції України

Х. Деканоідзе
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
25.12.2015 № 1631
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 січня 2016 р.
за № 49/28179
ПОРЯДОК
діяльності поліцейських комісій
( У тексті Порядку слова "апарат Національної поліції України" в усіх відмінках замінено словами "центральний орган управління поліцією" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 474 від 11.06.2019 )
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає завдання, функції, вимоги щодо персонального складу, повноваження та організаційні засади діяльності поліцейських комісій.
2. Поліцейські комісії - постійно діючі колегіальні органи, що утворюються в центральному органі управління поліцією та в її територіальних (міжрегіональних) органах (закладах, установах) (далі - органи поліції) для забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських на підставі об’єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності їх посаді, визначення перспективи службового використання в органах поліції.
( Пункт 2 розділу I в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 474 від 11.06.2019 )
3. Поліцейські комісії у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства України, в тому числі цим Порядком.
4. Діяльність поліцейських комісій ґрунтується на засадах верховенства права, законності, дотримання прав і свобод людини, відкритості та гласності (крім випадків, визначених законом), політичної нейтральності.
ІІ. Основні завдання, персональний склад і строк повноважень поліцейських комісій
1. До завдань поліцейських комісій, виходячи з їх основних повноважень, визначених Законом України "Про Національну поліцію", належать:
1) проведення відбору (конкурсу) на службу в органи поліції, крім прийому на навчання до вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських;
2) проведення конкурсу для призначення на вакантну посаду.
2. До складу поліцейської комісії центрального органу управління поліцією входять п’ять осіб:
1) два представники, визначені Міністром внутрішніх справ України, не з числа поліцейських;
2) один представник, визначений Головою Національної поліції України;
3) два представники громадськості, рекомендовані Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, з числа осіб, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.
3. Клопотання Міністру внутрішніх справ України та Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини щодо визначення кандидатур представників до складу поліцейської комісії центрального органу управління поліцією вносить Голова Національної поліції України не пізніше ніж за місяць до першого засідання комісії, а надалі - не пізніше ніж за місяць до закінчення строку повноважень відповідного члена комісії або впродовж 10 діб з дня припинення його повноважень у випадках, передбачених пунктом 5 розділу IІІ цього Порядку.
( Пункт 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 474 від 11.06.2019 )
4. Міністр внутрішніх справ України визначає кандидатури представників до складу поліцейської комісії центрального органу управління поліцією з числа працівників МВС, а також з числа народних депутатів України, представників громадських, правозахисних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації за їх згодою.
( Абзац другий пункту 4 розділу II виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 474 від 11.06.2019 )
5. Голова Національної поліції України визначає кандидатуру представника до складу поліцейської комісії центрального органу управління поліцією з числа працівників центрального органу управління поліцією, а також з числа працівників МВС, народних депутатів України, представників громадських, правозахисних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації за їх згодою.
( Абзац другий пункту 5 розділу II виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 474 від 11.06.2019 )
6. Персональний склад поліцейської комісії центрального органу управління поліцією затверджується наказом Національної поліції України.
7. До складу поліцейських комісій органів поліції входять п’ять осіб:
1) один представник, визначений Міністром внутрішніх справ України, не з числа поліцейських;
2) один представник, визначений Головою Національної поліції України;
3) один представник, визначений керівником відповідного територіального органу (закладу, установи) поліції;
4) два представники громадськості, обрані відповідною обласною радою, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Київською міською радою, Севастопольською міською радою з числа осіб, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.
8. В територіальному (в тому числі міжрегіональному) органі поліції формуються декілька поліцейських комісій.
До складу цих поліцейських комісій, крім представників, які визначені підпунктами 1 - 3 пункту 7 цього розділу, входять представники громадськості, обрані обласною радою адміністративно-територіальної одиниці, на території якої створюється поліцейська комісія, а у разі формування поліцейської комісії в м. Києві - Київською міською радою.
Кількість таких поліцейських комісій визначається керівником відповідного органу поліції.
9. Клопотання Міністру внутрішніх справ України, керівникові Національної поліції України, головам відповідних обласних рад, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Київської та Севастопольської міських рад про визначення кандидатур представників до складу поліцейської комісії вносить керівник відповідного органу поліції не пізніше ніж за місяць до першого засідання комісії, а надалі - не пізніше ніж за місяць до закінчення строку повноважень відповідного члена комісії або впродовж 10 діб з дня припинення його повноважень у випадках, передбачених пунктом 5 розділу IІІ цього Порядку.
( Пункт 9 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 474 від 11.06.2019 )
10. Міністр внутрішніх справ України визначає кандидатуру представника поліцейської комісії з числа працівників МВС, а також з числа народних депутатів України, представників громадських, правозахисних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації (за їх згодою).
( Абзац другий пункту 10 розділу II виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 474 від 11.06.2019 )
11. Голова Національної поліції України визначає кандидатуру представника поліцейської комісії з числа працівників центрального органу управління поліцією, а також (за згодою) з числа народних депутатів України, працівників МВС, представників громадських, правозахисних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації.
( Абзац другий пункту 11 розділу II виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 474 від 11.06.2019 )
12. Керівник територіального (у тому числі міжрегіонального) органу поліції визначає кандидатури представників поліцейської комісії з числа працівників відповідного органу поліції, а також (за згодою) з числа депутатів місцевих рад, працівників МВС, центрального органу управління поліцією, представників громадських, правозахисних організацій, проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації.

................
Перейти до повного тексту