- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 січня 2013 р.
за № 47/22579
Про затвердження Інструкції з електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом
1. Затвердити Інструкцію з електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом, що додається.
2. Державній службі гірничого нагляду та промислової безпеки України (Хохотва О.І.) у встановленому порядку:
2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Хохотву О.І.
Заступник Міністра - керівник апарату |
В. Сиротін |
ПОГОДЖЕНО: Керівник Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок та профспілкових об'єднань Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України, головний державний санітарний лікар України Голова Державної інспекції техногенної безпеки України Перший заступник Голови Державної інспекції ядерного регулювання України - Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Голова Державної служби України з питань регуляторної політики та розвиту підприємництва Перший заступник Міністра соціальної політики України Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості |
Ю.М. Кулик О. Мірошниченко В. Акопян А.М. Пономаренко Е. Улинець М.Х. Гашев М.Ю. Бродський В. Надрага І. Попович |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
12.12.2012 № 1404
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 січня 2013 р.
за № 47/22579
ІНСТРУКЦІЯ
з електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють розміщення електроустаткування і його підключення в кожній тупиковій виробці шахти, небезпечної за газом, за різними схемами електропостачання для конкретних горно-геологічних умов.
1.2. Ця Інструкція встановлює вимоги до схем електропостачання і застосування електроустаткування в тупикових виробках шахт, небезпечних за газом, які провітрюються ВМП.
1.3. Вимоги цієї Інструкції є обов’язковими для виконання суб’єктами господарювання, які проектують схеми електропостачання і застосовують електроустаткування в тупикових виробках шахт, небезпечних за газом, які провітрюються ВМП.
1.5. Інші терміни вживаються у таких значеннях:
вентилятор резервний - вентилятор, який забезпечує провітрювання тупикової виробки від резервної схеми електропостачання;
вентилятор робочий - вентилятор, який забезпечує провітрювання тупикової виробки за узгодженою схемою електропостачання;
груповий апарат - комутаційний апарат, який забезпечує електропостачання споживачів тупикової частини вибою, і його кнопковий пост дистанційного керування, розташований в тупиковій частині виробки;
тупикова виробка - порожнина в товщі корисної копалини або породи, що утворюється в результаті ведення гірничих робіт і не має з’єднання з іншими порожнинами.
1.6. У цій Інструкції використовуються такі скорочення:
АВ - автоматичний вимикач;
АЗВ - апарат захисного вимкнення;
АКП - апарат контролю повітря;
АП - агрегат пусковий;
АС - апарат сигналізації;
ВМП - вентилятор місцевого провітрювання;
ВТБ - вентиляція і техніка безпеки;
Д - датчик контролю метану;
ДКП - датчик контролю повітря;
КРП - комплектний розподільний пристрій;
КРУВ-6 - тип комплектного розподільчого пристрою;
КУ - кнопка управління;
КЯ - кабельний ящик;
М - датчик метану (схемне позначення);
ПДПП - пересувна дільнична понижувальна підстанція;
ПВІ - пускач вибухозахисний іскробезпечний;
ПУ - пульт управління;
ПК - прохідницький комбайн;
РПП - розподільчий підземний пункт;
СК - стрічковий конвеєр;
Ті - телевимірювання;
ТСВПВ - трансформаторна суха двуфідерна підстанція;
ТСШВ - трансформатор сухий шахтний вибухозахисний;
ТУ-ТС - пристрій телеуправління й телесигналізації;
ЦПП - центральна підземна підстанція.
II. Вимоги до електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом
1. Загальні вимоги безпеки
1.1. Приймання до експлуатації вперше змонтованого електроустаткування для проведення тупикової виробки проводиться комісією, призначеною розпорядженням головного інженера шахти.
1.2. Планове зупинення ВМП, у тому числі і у зв'язку з ремонтом електроустаткування, проводиться за письмовим дозволом головного інженера шахти або особи, яка його заміняє.
Про аварійне зупинення ВМП сповіщається гірничий диспетчер, який повинен повідомити про це головного інженера або особу, яка його заміняє, начальника дільниці ВТБ (його заступника).
1.3. У разі виявлення несправностей апаратури контролю кількості повітря та вмісту метану або приєднаних до неї кабелів, а також при перенесенні зазначеної апаратури забороняються роботи з проведення виробки і усуваються несправності апаратури. Про вихід із ладу (відмовлення) стаціонарної апаратури контролю кількості повітря та вмісту метану сповіщається гірничий диспетчер, який повинен повідомити про це начальника дільниці ВТБ (заступника, помічника), начальника дільниці (заступника), в підпорядкуванні якого знаходиться підготовча виробка.
1.4. У разі порушення провітрювання тупикової виробки або при загазуванні окремих її місць напруга з електроустаткування тупикової виробки вимикається груповим апаратом або автоматичним вимикачем. На заблоковану у вимкненому стані рукоятку роз'єднувача апарата вивішується табличка з написом "Не вмикати - виробка загазована!". Зазначена табличка знімається тільки після повного розгазування виробки і перевірки стану електроустаткування.
1.5. Управління груповими апаратами виконується спеціально призначеними особами (дозволяється за сумісництвом), які мають кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче другої при напрузі мережі до 1140 В і не нижче третьої при напрузі понад 1140 В.
2. Вимоги до схем електропостачання та розміщення електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках
2.1. Розміщення і підключення електроустаткування в тупиковій виробці виконуються відповідно до схем, що наведені в додатках 1, 2 та 4 до цієї Інструкції.
У разі встановлення резервного ВМП електропостачання тупикової виробки здійснюється за схемами, що наведені в додатках 3, 5 та 6 до цієї Інструкції. Живлення робочого і резервного ВМП здійснюється від окремих ПДПП (трансформаторів), підключених до різних секцій РПП.
................Перейти до повного тексту