- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генеральної
прокуратури України
19 грудня 2018 року
№ 253Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 січня 2019 р.
за № 46/33017
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Офісу Генерального прокурора
№ 269 від 09.06.2020 )
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок видачі, вилучення або визнання недійсними Генеральною прокуратурою України посвідчень учасника бойових дій і відповідних нагрудних знаків
1. Ця Інструкція визначає порядок обліку, зберігання, заповнення, видачі, вилучення та визнання недійсними Генеральною прокуратурою України посвідчень учасника бойових дій і відповідних нагрудних знаків.
2. Підставою для видачі посвідчення учасника бойових дій і відповідного нагрудного знака є рішення комісії Генеральної прокуратури України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (далі - Комісія), а також рішення міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, яка утворюється Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.
3. Посвідчення учасника бойових дій і відповідні нагрудні знаки видаються (або направляються для вручення до військових прокуратур регіонів України) військовослужбовцям військових прокуратур, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, кадровим підрозділом Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.
4. Посвідчення учасника бойових дій і відповідні нагрудні знаки військовослужбовців, які проходять військову службу у військових прокуратурах регіонів України та прокуратурах гарнізонів, направляються для подальшого їх вручення кадровим підрозділам військових прокуратур регіонів України.
5. Облік і зберігання бланків посвідчень учасника бойових дій та відповідних нагрудних знаків здійснюються кадровим підрозділом Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.
6. Одержані бланки посвідчень учасника бойових дій обліковуються в журналі обліку отримання бланків посвідчень учасника бойових дій за формою відповідно до додатка 1 до цієї Інструкції.
7. У разі якщо до посвідчення учасника бойових дій внесено помилковий запис, за рапортом особи, що його виявила, чи за заявою особи, якій його виписано, видається нове посвідчення, а зіпсоване знищується, про що складається акт про знищення бланків за формою відповідно до додатка 2 до цієї Інструкції, який зберігається в кадровому підрозділі Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України. Перед знищенням знімається фотокопія бланка посвідчення учасника бойових дій, яка зберігається у відповідному наряді.
8. Якщо посвідчення стало непридатним або втрачено, за заявою особи (військовослужбовця військової прокуратури або особи, що звільнена з органів військової прокуратури) видається нове посвідчення після отримання від неї письмових пояснень щодо обставин псування або втрати посвідчення учасника бойових дій.
9. Бланки посвідчень учасника бойових дій і відповідні нагрудні знаки до моменту їх видачі зберігаються в кадровому підрозділі Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України в пристосованих для цього приміщеннях, забезпечених сейфами або металевими шафами.
10. Організація роботи з видачі посвідчень учасника бойових дій і відповідних нагрудних знаків покладається на кадровий підрозділ Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.
11. Посвідчення учасника бойових дій заповнюється працівниками кадрового підрозділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, підписується заступником Генерального прокурора - Головним військовим прокурором, а за його відсутності - посадовою особою, яка виконує його обов’язки, та скріплюється гербовою печаткою Генеральної прокуратури України.
12. Видача (отримання) учасникам(и) бойових дій посвідчень і відповідних нагрудних знаків засвідчується їх особистими підписами.
13. Видача посвідчень і відповідних нагрудних знаків реєструється кадровим підрозділом Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України в книзі персонального обліку військовослужбовців військових прокуратур, яким видані посвідчення учасника бойових дій і відповідні нагрудні знаки (далі - Книга персонального обліку), за формою відповідно до додатка 3 до цієї Інструкції.
14. Кадрові підрозділи військових прокуратур регіонів України складають заповнені відомості вручення посвідчень учасника бойових дій і відповідних нагрудних знаків за формою відповідно до додатка 4 до цієї Інструкції, які надсилаються до кадрового підрозділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України протягом 10 робочих днів після видачі посвідчень учасника бойових дій, а копії зазначених відомостей долучаються до відповідної номенклатурної справи.
15. У разі прийняття рішення про позбавлення військовослужбовця статусу учасника бойових дій Комісія надсилає або видає йому письмове повідомлення із зазначенням причин такого рішення і роз’ясненням порядку оскарження.
Видане раніше військовослужбовцю Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України посвідчення кадровий підрозділ Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України вилучає або публікує в офіційних засобах масової інформації оголошення про визнання недійсним такого посвідчення.
Посвідчення, видані військовослужбовцям військових прокуратур регіонів та гарнізонів, вилучаються та визнаються в установленому порядку недійсними кадровими підрозділами військових прокуратур регіонів України з подальшим направленням відповідного повідомлення до кадрового підрозділу Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.
16. Посвідчення військовослужбовців, позбавлених статусу учасника бойових дій, знищуються в порядку, визначеному пунктом 7 цієї Інструкції.
17. Звіт про використання бланків посвідчень учасника бойових дій і відповідних нагрудних знаків складається за формою відповідно до додатка 5 до цієї Інструкції секретарем Комісії щокварталу не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Зазначений звіт зберігається у кадровому підрозділі Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.
До звіту додаються копії сторінок з Книги персонального обліку.
18. Щороку до 01 січня проводиться інвентаризація посвідчень учасника бойових дій і відповідних нагрудних знаків. Інвентаризація проводиться також в разі зміни відповідальної посадової особи, встановлення фактів втрати бланків посвідчень в установі або в інших необхідних випадках за рішенням заступника Генерального прокурора - Головного військового прокурора.
Для проведення інвентаризації призначається інвентаризаційна комісія із числа працівників Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України. Акти інвентаризації бланків зберігаються у кадровому підрозділі Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України.
Заступник Генерального прокурора - Головний військовий прокурор |
А. Матіос |
................Перейти до повного тексту