1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 491 від 25.10.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 лютого 1997 р.
за N 44/1848
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 632 від 08.10.98 )
Про затвердження "Інструкції про порядок митного контролю за агентською (шипчандлерською) діяльністю в морських і річкових портах України, що відкриті для заходу суден закордонного плавання"
З метою забезпечення та впорядкування організації належного митного контролю за предметами, які переміщуються на суднах закордонного плавання як постачання в портах України, відкритих для приймання іноземних суден, та відповідно до Митного кодексу України, Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", Кодексу торговельного мореплавства України, наказів Державного митного комітету України від 30 грудня 1991 року N 7 та від 29 червня 1995 року N 283
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок митного контролю за агентською (шипчандлерською) діяльністю в морських та річкових портах України, що відкриті для заходу суден закордонного плавання (додається).
2. Правовому управлінню Держмиткому забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Начальникам митниць, в зоні діяльності яких розташовані морські та річкові порти, що відкриті для приймання суден закордонного плавання, довести Інструкцію до організацій, яких вона стосується.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету Соловкова Ю.П.
Голова комітету Л.Деркач
Затверджено
Наказом Державного митного
комітету України
від 21 жовтня 1996 року N 491
Інструкція про порядок митного контролю за агентською (шипчандлерською) діяльністю в морських і річкових портах України, відкритих для заходу суден закордонного плавання
Інструкція про порядок митного контролю за агентською (шипчандлерською) діяльністю в морських та річкових портах України, відкритих для заходу суден закордонного плавання (далі - Інструкція), розроблена відповідно до Митного кодексу України, Кодексу торговельного мореплавства України, Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", наказів Державного митного комітету України від 30 грудня 1991 року N 7 та від 29 червня 1995 року N 283 і служить для впорядкування митного контролю за предметами, які переміщуються на суднах закордонного плавання як постачання.
1. Загальні положення
1.1. Дія цієї Інструкції поширюється у випадках продовольчого і технічного постачання суден закордонного плавання (як іноземних, так і українських), що знаходяться у великому каботажі.
1.2. У цій Інструкції терміни вживаються в такому значенні:
1.2.1. "Агентська (шипчандлерська) діяльність" - вид господарської діяльності по забезпеченню суден закордонного плавання продовольчим та технічним постачанням з метою їх нормальної експлуатації та безпеки мореплавства.
1.2.2. "Каботаж" - судноплавство поблизу узбережжя; флот прибережного плавання. Каботаж розрізняють малий (без виходу з територіальних вод України) та великий (з виходом з територіальних вод).
1.2.3. "Судна закордонного плавання" - будь-які плавзасоби, що прибувають на митну територію України або відбувають з цієї території.
1.2.4. "Судновий агент" - особа, яка надає судновласнику послуги на основі морського агентського договору.
1.2.5. "Дисбурсментський рахунок" - рахунок суднового агента судновласнику за витрати по обслуговуванню судна під час його перебування в порту.
1.2.6. "Чартер" - договір фрахтування на перевезення морським і річковим транспортом вантажів, відповідно до якого перевізник (фрахтовик) зобов'язується за умови надання всього судна, його частини або визначених вантажних приміщень доставити вантаж у порт призначення та передати особі, уповноваженій на одержання вантажу, а відправник (фрахтувальник) - заплатити за перевезення вантажу встановлену плату (фрахт).
2. Порядок митного оформлення постачання українських суден закордонного плавання
2.1. Предмети продовольчого та технічного постачання, що знаходяться в режимі вільного використання, переміщуються в безліцензійному порядку на українські судна закордонного плавання після подання вантажної митної декларації (ВМД) типу "експорт майна" (ЕМ).

................
Перейти до повного тексту