- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Центральне управління
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 січня 2015 р.
за № 44/26489
Про затвердження Положення про експертно-кваліфікаційну комісію Служби безпеки України та атестацію судових експертів
Відповідно до статей
16,
17 Закону України "Про судову експертизу", з метою забезпечення контролю за якістю підготовки та атестації судових експертів Служби безпеки України, а також забезпечення роботи експертно-кваліфікаційної комісії Служби безпеки України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про експертно-кваліфікаційну комісію Служби безпеки України та атестацію судових експертів, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби |
В. Наливайченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального управління
Служби безпеки України
24.12.2014 № 855
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 січня 2015 р.
за № 44/26489
ПОЛОЖЕННЯ
про експертно-кваліфікаційну комісію Служби безпеки України та атестацію судових експертів
I. Загальні положення
завдання та порядок діяльності експертно-кваліфікаційної комісії Служби безпеки України (далі – ЕКК);
порядок атестації судових експертів Служби безпеки України (далі – СБУ) для присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта та/або присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта;
( Абзац третій розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки
№ 321 від 15.09.2021 )
порядок розгляду питань щодо дисциплінарної відповідальності судових експертів.
II. Завдання та порядок діяльності ЕКК
2.1. Організаційне, матеріально-технічне, інформаційне забезпечення діяльності ЕКК здійснюється Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз СБУ (далі – ІСТЕ СБУ).
Перелік експертних підрозділів ІСТЕ СБУ наведений у додатку 1 до цього Положення.
Перелік зон регіонального обслуговування експертними підрозділами ІСТЕ СБУ наведений у додатку 2 до цього Положення.
2.2. Основні завдання ЕКК:
визначення рівня професійної підготовки і кваліфікації судових експертів;
атестація фахівців експертних підрозділів ІСТЕ СБУ з метою присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта та/або присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта;
( Абзац третій пункту 2.2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки
№ 80 від 13.03.2020 )
розгляд питань щодо дисциплінарної відповідальності судових експертів;
вивчення та узагальнення практики професійної підготовки судових експертів СБУ, рівня знань, навичок, досвіду, набутого у процесі навчання і практичної діяльності, та внесення пропозицій керівництву щодо їх вдосконалення.
2.3. Склад ЕКК формується з постійних і змінних членів.
2.4. Постійний склад ЕКК затверджується наказом Служби безпеки України.
До постійного складу комісії входять голова комісії, заступники голови комісії, члени комісії і секретар комісії.
Головою ЕКК призначається директор ІСТЕ СБУ.
Заступниками голови ЕКК призначаються заступник директора ІСТЕ СБУ (згідно з функціональним розподілом) та начальник Центру судових і спеціальних експертиз ІСТЕ СБУ.
2.5. Склад членів комісії формується з керівництва експертних підрозділів, найбільш досвідчених фахівців, які мають кваліфікацію судового експерта та стаж наукової чи практичної роботи за експертною спеціальністю не менше 5 років, фахівців з питань судової експертизи, експертології, криміналістики, кримінально-процесуальних питань та науково-педагогічного складу Національної академії СБУ.
2.6. Змінний склад затверджується головою ЕКК.
До змінного складу ЕКК входять найбільш досвідчені фахівці, які мають кваліфікацію судового експерта та стаж практичної роботи за спеціальністю не менше п’яти років.
2.7. За потреби до змінного складу ЕКК можуть залучатися фахівці інших державних спеціалізованих установ, що здійснюють судово-експертну діяльність, фахівці відповідної галузі знань наукових та науково-дослідних установ, навчальних закладів, державних органів, підприємств, установ і організацій (за їх згодою).
2.8. Засідання ЕКК проводить її голова. У разі відсутності голови ЕКК його обов’язки виконує заступник голови ЕКК.
До участі в засіданні ЕКК запрошуються не менше двох фахівців зі стажем не менше 5 років з тієї експертної спеціальності, з якої комісія проводить атестацію з метою присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта або розглядає питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності.
До участі в засіданні ЕКК запрошуються не менше двох фахівців того кваліфікаційного класу (певної експертної спеціальності), з якого комісія проводить атестацію з метою присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта.
( Пункт 2.8 розділу II доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки
№ 321 від 15.09.2021 )
2.9. Організація засідань ЕКК, підготовка матеріалів для розгляду ЕКК, а також ведення діловодства покладаються на секретаря ЕКК. Про час проведення засідання заінтересовані особи повідомляються не пізніше ніж за 7 днів.
2.10. Засідання комісії проводяться за потреби. Строк розгляду подання не повинен перевищувати 30 днів з дня надходження до комісії та може бути продовжений за наявності поважних причин, пов’язаних з їх розглядом, до 45 днів.
2.11. Засідання ЕКК є правомочним, якщо в ньому беруть участь не менше 2/3 її постійного складу та не менше двох фахівців з тієї експертної спеціальності (кваліфікаційного класу), з якої (якого) комісія проводить атестацію щодо присвоєння (підтвердження) кваліфікації (кваліфікаційного класу) судового експерта або розглядає питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності.
2.12. Особа, яка підлягає атестації, до початку атестації має право заявити відвід члену комісії, якщо вона має сумнів у його об’єктивності.
Питання про заявлений відвід вирішується іншими членами комісії без участі члена, якому заявлено відвід, відкритим голосуванням.
2.13. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів ЕКК і оформлюється протоколом, форма якого наведена у додатку 3 до цього Положення.
При розбіжності думок члени комісії, які не згодні з рішенням, записаним у протоколі, підписують протокол із позначкою "З окремою думкою" та оформлюють письмово свої мотивування, які додаються до протоколу.
ІІІ. Порядок атестації судових експертів СБУ
3.1. Для присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта фахівці спеціалізованої експертної установи СБУ повинні мати відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройти підготовку з певної експертної спеціальності, а також теоретичну підготовку у Національній академії СБУ, знати законодавство України про судову експертизу та методичні вимоги і практику їх застосування за відповідною експертною спеціальністю.
3.2. Кваліфікація судового експерта присвоюється згідно з Переліком основних видів судових експертиз та експертних спеціальностей, за якими присвоюється кваліфікація судового експерта фахівцям експертних підрозділів СБУ (додаток 4).
3.3. Навчання (стажування) фахівців здійснюється за планами підготовки судових експертів з відповідних експертних спеціальностей, які затверджуються головою ЕКК або його заступником.
3.4. З метою визначення якості підготовки та обсягу засвоєного методичного матеріалу (практичних навичок) після проходження навчання (стажування) з фахівцем проводиться усний екзамен (співбесіда).
3.5. На кожного фахівця спеціалізованої експертної установи СБУ, який підлягає атестації, складаються подання до присвоєння (підтвердження) кваліфікації судового експерта (додаток 5) та характеристика, що підписуються його безпосереднім керівником, до яких додаються:
реферати з процесуальних та спеціальних питань (у разі присвоєння кваліфікації судового експерта);
проекти (копії) 3 – 5 висновків з експертних спеціальностей відповідних видів експертиз;
рецензії на реферати, проекти (копії) висновків, складені судовими експертами, що не брали участі в навчанні (стажуванні);
фотокартка розміром 35 х 45 мм.
На розгляд комісії для ознайомлення подається копія диплома про відповідну вищу освіту з додатком до нього за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче спеціаліста.
3.6. Атестація включає вивчення поданих документів та кваліфікаційний іспит, що проводиться у формі співбесіди, під час якої фахівці дають відповіді на питання, поставлені членами комісії.
3.7. Під час атестації комісія відповідно до покладених на неї завдань:
розглядає подані документи та допускає фахівця до кваліфікаційного іспиту;
приймає кваліфікаційний іспит.
Якщо під час вивчення документів буде встановлено, що фахівець не відповідає вимогам
статті 10 Закону України "Про судову експертизу", ЕКК відмовляє йому у допуску до кваліфікаційного іспиту.
3.8. За результатами кваліфікаційного іспиту залежно від рівня професійних знань комісія приймає одне з таких рішень:
про присвоєння кваліфікації судового експерта;
про підтвердження раніше присвоєної кваліфікації судового експерта;
про відмову в присвоєнні (підтвердженні) кваліфікації судового експерта.
3.9. Про результати атестації фахівцю повідомляється протягом 10 днів після проведення атестації.
3.10. Фахівці, щодо яких комісією прийнято рішення про відмову в присвоєнні (підтвердженні) кваліфікації судового експерта, можуть повторно пройти атестацію на черговому засіданні комісії.
Фахівці, щодо яких комісією три рази поспіль прийнято рішення про відмову в присвоєнні (підтвердженні) кваліфікації судового експерта, до наступного проходження атестації повинні повторно пройти підготовку з відповідних експертних спеціальностей.
3.11. Відомості щодо фахівців, яким присвоєна (підтверджена) кваліфікація судового експерта, вносяться до державного Реєстру атестованих судових експертів.
3.12. У разі прийняття комісією рішення про присвоєння або підтвердження кваліфікації судового експерта фахівцю видається свідоцтво про присвоєння кваліфікації судового експерта (далі – Свідоцтво), зразок та опис якого наведено у додатку 6 до цього Положення, або робиться відмітка у Свідоцтві про продовження терміну його дії.
Свідоцтво підписується головою комісії та секретарем, засвідчується печаткою спеціалізованої експертної установи СБУ. Свідоцтво реєструється в журналі, ведення якого покладається на секретаря комісії.
Свідоцтво посвідчує право на проведення судових експертиз та експертних досліджень. Використання Свідоцтва для проведення судових експертиз чи експертних досліджень на інших підприємствах, в установах та організаціях або особисто поза межами установи забороняється, крім випадків відрядження фахівця для участі у судовому засіданні чи слідчих діях або проведення експертиз у складі комісії.
3.13. Свідоцтво дійсне протягом 5 років.
Строк дії Свідоцтва продовжується після підтвердження експертом кваліфікації на 5 років.
У разі звільнення фахівця спеціалізованої експертної установи СБУ Свідоцтво вилучається та до державного Реєстру атестованих судових експертів надсилається відповідне подання.
3.14. У разі якщо строк дії Свідоцтва не продовжений протягом 3 місяців без поважних причин, Свідоцтво вважається недійсним, а кваліфікація судового експерта втраченою. У такому випадку фахівець повинен повторно пройти професійну підготовку з відповідної експертної спеціальності.
3.15. Порядок присвоєння кваліфікаційних класів судових експертів судовим експертам СБУ визначено у розділі V цього Положення.
ІV. Порядок розгляду питань щодо дисциплінарної відповідальності судових експертів
4.1. Відповідно до
статті 14 Закону України "Про судову експертизу" атестовані судові експерти за порушення вимог законодавства України про судову експертизу можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
4.2. Підставою для розгляду ЕКК питань щодо дисциплінарної відповідальності судових експертів є подання керівників експертних підрозділів спеціалізованої експертної установи СБУ:
за результатами розгляду скарг на дії судових експертів та/або рецензій, складених на висновки експертів СБУ;
щодо результатів перевірки інформації про порушення судовим експертом вимог законодавства України про судову експертизу та/або методичних вимог під час проведення досліджень.
4.3. До подання додаються:
документи, що містять інформацію про порушення судовим експертом вимог законодавства України про судову експертизу та/або методичних вимог під час проведення досліджень;
документи, що свідчать про виявлені в діяльності судового експерта порушення;
письмове пояснення судового експерта, стосовно якого пропонується розглянути питання щодо дисциплінарної відповідальності.
4.4. Рішення щодо винесення на розгляд відповідної комісії питання щодо дисциплінарної відповідальності судового експерта приймається головою комісії.
4.5. Розгляд питань щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності судових експертів відбувається за участю судового експерта.
У разі неявки судового експерта розгляд питання переноситься на чергове засідання комісії.
У випадку повторної неявки судового експерта комісія може розглянути питання за його відсутності або визнати присутність судового експерта обов’язковою.
4.6. До початку розгляду питання щодо дисциплінарної відповідальності судовий експерт має право заявити відвід члену комісії, якщо він вважає, що член комісії заінтересований в результатах розгляду, чи має сумнів у його об’єктивності з інших причин.
Питання про заявлений відвід вирішується іншими членами комісії без участі члена, якому заявлено відвід, відкритим голосуванням. У разі рівності голосів член комісії вважається відведеним.
4.7. Під час розгляду питання щодо дисциплінарної відповідальності судовий експерт може ознайомлюватися з матеріалами та давати додаткові пояснення.
4.8. Рішення щодо дисциплінарної відповідальності приймається простою більшістю голосів членів комісії і оформлюється протоколом.
При розбіжності думок члени комісії, які не згодні з рішенням, підписують протокол з позначкою "З окремою думкою" та оформлюють письмово свої мотивування, які додаються до протоколу.
4.9. Рішення комісії виноситься за відсутності судового експерта та оголошується йому одразу після прийняття і повідомляється письмово протягом 10 робочих днів.
4.10. До судових експертів можуть бути застосовані такі дисциплінарні стягнення:
попередження;
пониження кваліфікаційного класу судового експерта;
( Пункт 4.10 розділу IV доповнено новим абзацом третім згідно з Наказом Служби безпеки
№ 321 від 15.09.2021 )
призупинення дії Свідоцтва (на певний термін);
позбавлення кваліфікації судового експерта.
При обранні виду дисциплінарного стягнення комісія має врахувати ступінь тяжкості вчиненого проступку, обставини, за яких вчинено проступок, і результати роботи судового експерта за попередні роки.
Позбавлення кваліфікації судового експерта може мати місце внаслідок учинення судовим експертом порушення, що призвело до втрати довіри до нього, чи декількох порушень, які мають систематичний характер, а також визнання його не відповідним займаній посаді або в разі набрання законної сили рішення суду про визнання особи винною у вчиненні корупційного правопорушення, обвинувального вироку суду чи визнання судом цієї особи недієздатною.
4.11. У разі застосування до судового експерта дисциплінарного стягнення у вигляді призупинення дії Свідоцтва (на певний строк) комісія зобов’язує судового експерта усунути встановлені порушення або пройти навчання (стажування) за відповідною експертною спеціальністю та повторно пройти атестацію. Свідоцтво вилучається до виконання вказаних зобов’язань.
У разі виконання зобов’язань Свідоцтво повертається експертові без продовження терміну дії, на час якого його дію було призупинено.
4.12. У випадку непроходження повторної атестації кваліфікація судового експерта вважається втраченою, а Свідоцтво підлягає анулюванню.
4.13. У разі застосування до судового експерта дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення кваліфікації судового експерта Свідоцтво підлягає анулюванню, про що робиться відмітка в державному Реєстрі атестованих судових експертів.
Вилучене Свідоцтво знищується, про що складається акт за підписами голови і секретаря комісії та робиться відмітка у відповідному журналі.
4.14. Дисциплінарне стягнення щодо судових експертів не може бути накладене пізніше 1 року з дня вчинення проступку.
У разі застосування до судового експерта дисциплінарного стягнення у вигляді пониження кваліфікаційного класу судового експерта питання про підвищення кваліфікаційного класу може бути розглянуто не раніше ніж через шість місяців.
( Пункт 4.14 розділу IV доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Служби безпеки
№ 321 від 15.09.2021 )
У разі застосування до судового експерта дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення кваліфікації судового експерта фахівець може пройти навчання та атестацію з метою присвоєння кваліфікації судового експерта через 1 рік.
4.15. Рішення комісії про притягнення до дисциплінарної відповідальності може бути оскаржене Голові СБУ або до суду.
V. Порядок присвоєння кваліфікаційних класів судових експертів судовим експертам СБУ
5.1. Кваліфікаційні класи судових експертів присвоюються судовим експертам експертних підрозділів СБУ, також ці класи присвоюються директору ІСТЕ СБУ, його заступникам, головним науковим співробітникам (наукової установи) ІСТЕ СБУ (далі - ГНС) за наявності у них кваліфікації судового експерта.
5.2. Кваліфікаційні класи судових експертів присвоюються судовим експертам експертних підрозділів СБУ, директору ІСТЕ СБУ, його заступникам, ГНС (далі - судові експерти СБУ) залежно від рівня професійних знань, наукового ступеня, стажу, досвіду роботи.
5.3. Судовим експертам СБУ присвоюється кваліфікаційний клас судового експерта від п’ятого до вищого: п’ятий, четвертий, третій, другий, перший та вищий.
5.4. Судовим експертам СБУ, які вперше отримали кваліфікацію судового експерта, присвоюється найнижчий (п’ятий) кваліфікаційний клас судового експерта.
5.5. Для судових експертів СБУ, які мають певний стаж служби (роботи) у державних спеціалізованих установах, що здійснюють судово-експертну діяльність, атестація з метою присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта проводиться з урахуванням кваліфікаційного класу судового експерта, який вони мали під час служби (роботи) у цих установах.
5.6. Судовим експертам СБУ, які переміщуються на вищу або нижчу посаду, зберігається кваліфікаційний клас судового експерта, присвоєний на попередній посаді.
5.7. Черговий кваліфікаційний клас судового експерта може бути присвоєний судовому експерту СБУ, який успішно відпрацював у раніше присвоєному кваліфікаційному класі не менше ніж два роки.
Питання про присвоєння судовому експерту СБУ чергового кваліфікаційного класу судового експерта розглядається за поданням його безпосереднього керівника.
Строки перебування судових експертів СБУ у присвоєних кваліфікаційних класах судових експертів не обмежуються.
5.8. На кожного судового експерта СБУ, який підлягає атестації, складається подання до присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта (додаток 7), підписане його безпосереднім керівником, яке подається до ЕКК до початку проведення її засідання.
Подання на заступників директора ІСТЕ СБУ, ГНС підписуються директором ІСТЕ СБУ.
Подання на директора ІСТЕ СБУ підписується заступником Голови СБУ згідно з розподілом функціональних обов’язків.
5.9. Подання на судового експерта СБУ має містити оцінку рівня професійних знань, компетентності, виконання посадових обов’язків та інформацію про результати діяльності за період після останнього присвоєння кваліфікаційного класу.
Під час атестації ЕКК розглядає подані матеріали та заслуховує судового експерта СБУ.
5.10. На підставі всебічної оцінки професійного рівня судового експерта СБУ, який атестується, ЕКК приймає одне з таких рішень:
присвоїти судовому експерту СБУ відповідний кваліфікаційний клас судового експерта;
залишити судовому експерту СБУ раніше присвоєний кваліфікаційний клас судового експерта без змін.
5.11. Якщо ЕКК прийнято рішення залишити судовому експерту СБУ раніше присвоєний кваліфікаційний клас судового експерта без змін, повторно питання про присвоєння чергового кваліфікаційного класу може бути розглянуто не раніше ніж через шість місяців.
5.12. Результати атестації оформлюються рішенням ЕКК та заносяться до атестаційного листа (додаток 8).
Про результати атестації судовому експерту СБУ повідомляється протягом 10 днів після проведення атестації.
5.13. Атестаційний лист та подання залучаються до матеріалів особової справи.
5.14. Присвоєння кваліфікаційного класу судового експерта є підставою для установлення судовому експерту СБУ відповідної надбавки.
Порядок установлення надбавки та її розмір визначаються нормативно-правовими актами СБУ.
Заступник Голови Служби безпеки України |
В. Ягун |
Додаток 1
до Положення
про експертно-кваліфікаційну
комісію Служби безпеки України
та атестацію судових експертів
(пункт 2.1 розділу II)
ПЕРЕЛІК
експертних підрозділів ІСТЕ СБУ
№ з/п |
Експертний підрозділ |
Адреса та телефон |
Електронна адреса |
1 |
Центр судових і спеціальних експертиз Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України |
вул. Миколи Василенка, 3, м. Київ, 03113, тел./факс (044) 408-70-54 |
E-mail: icte@ssu.gov.ua |
2 |
Зональний експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Одеській області |
вул. Єврейська, 43, м. Одеса, 65045, тел.: (048) 725-33-23 |
E-mail: usbu_ode@ssu.gov.ua |
3 |
Зональний експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ у Львівській області |
вул. Д. Вітовського, 55, м. Львів, 79012. тел./факс (032) 261-61-43 |
E-mail: usbu_lvi@ssu.gov.ua |
4 |
Зональний експертний відділ Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в ГУ в Донецькій та Луганській областях |
вул. Ярослава Мудрого, 56, м. Краматорськ, 84300, тел.: (06264)3-03-33 |
E-mail: usbu_don@ssu.gov.ua |
5 |
Зональний експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Харківській області |
вул. Мироносицька, 2, м. Харків, 61002. тел.: (057) 700-16-61 |
E-mail: usbu_khr@ssu.gov.ua |
6 |
Зональний експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ у Дніпропетровській області |
вул. Святослава Хороброго, 23, м. Дніпро, 49000, тел.: (056) 744-85-19 |
E-mail: usbu_dnp@ssu.gov.ua |
7 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Чернігівській області |
вул. Шевченка, 28, м. Чернігів, 14013, тел.: (0462) 67-62-08 |
E-mail: usbu_chg@ssu.gov.ua |
8 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Рівненській області |
вул. Віденська, 4, м. Рівне, 33023, тел.: (0362) 22-43-43 |
E-mail: usbu_riv@ssu.gov.ua |
9 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в Волинській області |
пр-т Василя Мойсея, 4, м. Луцьк, 43005, тел.: (0332) 24-22-10 |
E-mail: usbu_vol@ssu.gov.ua |
10 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Закарпатській області |
вул. Довженка, 3, м. Ужгород, 88000, тел.: (0312) 61-31-00 |
E-mail: usbu_zak@ssu.gov.ua |
11 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Івано-Франківській області |
вул. Ак. Сахарова, 15, м. Івано-Франківськ, 76018, тел.: (0342) 52-22-95 |
E-mail: usbu_ivf@ssu.gov.ua |
12 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Тернопільській області |
проспект Ст. Бандери, 21, м. Тернопіль, 46002, тел.: (0352) 52-45-42 |
E-mail: usbu_ter@ssu.gov.ua |
13 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Чернівецькій області |
вул. Т. Шевченка, 1А, м. Чернівці, 58000, тел.: (0372) 52-43-15 |
E-mail: usbu_chn@ssu.gov.ua |
14 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Кіровоградській області |
вул. Дворцова, 9, м. Кропивницький, 25006, тел.: (0522) 36-13-06 |
E-mail: usbu_kvg@ssu.gov.ua |
15 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Полтавській області |
вул. Соборності, 39, м. Полтава, 36000, тел.: (0532) 60-20-28 |
E-mail: usbu_pol@ssu.gov.ua |
16 |
Експертний сектор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України в УСБУ в Житомирській області |
вул. Фещенка-Чопівського, 7, м. Житомир, 10008, тел./факс (0412) 37-21-52 |
E-mail: usbu_zhr@ssu.gov.ua |
................Перейти до повного тексту