1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.11.2006 N 340/672
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2007 р.
за N 30/13297
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства N 1246/394 від 01.07.2020 )
Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства економіки України та Державної податкової адміністрації України з питань застосування спеціальних санкцій
Відповідно до статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та з метою підвищення оперативності дій із запобігання порушенням законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок взаємодії Міністерства економіки України та Державної податкової адміністрації України з питань застосування спеціальних санкцій (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, спільний наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України та Державної податкової адміністрації України від 7 травня 1998 року N 270/224 "Про вдосконалення процедури застосування спеціальних санкцій", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21 травня 1998 року за N 335/2775.
3. Відділу контролю за зовнішньоекономічною діяльністю разом з юридичним департаментом Міністерства економіки України подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установлений законодавством строк.
4. Департаменту інформаційної політики та масово-роз'яснювальної роботи Державної податкової адміністрації України забезпечити оприлюднення цього наказу в десятиденний термін після державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра економіки України та заступника Голови Державної податкової адміністрації України відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
Міністр економіки України
Голова Державної податкової
адміністрації України
ПОГОДЖЕНО: 
  
Перший заступник Міністра
фінансів України 
В.Макуха

А.Брезвін



В.А.Копилов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економіки України,
Державної податкової
адміністрації України
09.11.2006 N 340/672
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 січня 2007 р.
за N 30/13297
ПОРЯДОК
взаємодії Міністерства економіки України та Державної податкової адміністрації України з питань застосування спеціальних санкцій
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає процедуру підготовки Державною податковою адміністрацією подання про застосування (скасування, зміну виду, тимчасового зупинення дії) спеціальних санкцій до Міністерства економіки України (далі - Мінекономіки), розгляду цих подань Мінекономіки та передачі ним наказів про застосування (скасування, зміну виду, тимчасового зупинення дії) спеціальних санкцій до Державної податкової адміністрації.
1.2. Спеціальні санкції, передбачені статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", застосовуються Мінекономіки до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності, що порушили цей закон та пов'язані з ним закони України, зокрема в разі порушення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності або іноземними суб'єктами господарської діяльності валютного, митного, податкового, іншого законодавства, що встановлює певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій, та в разі проведення ними дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.
1.3. Спеціальні санкції можуть бути застосовані до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.
1.4. Застосуванню спеціальних санкцій до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарювання може передувати офіційне попередження Мінекономіки.
1.5. Індивідуальний режим ліцензування діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та/або пов'язаних з ним законів України, та скасовується Мінекономіки.
1.6. Тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та/або пов'язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати видання відповідного наказу Мінекономіки. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб'єкти господарської діяльності переводяться Мінекономіки на індивідуальний режим ліцензування.
Подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду.
2. Підготовка Державною податковою адміністрацією подань про застосування (скасування, зміну виду, тимчасового зупинення дії) спеціальних санкцій
2.1. Державною податковою адміністрацією на підставі відповідних матеріалів, які свідчать про порушення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності або іноземними суб'єктами господарської діяльності Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та пов'язаних із ним законів України, готуються подання до Мінекономіки про застосування спеціальних санкцій.
2.2. Подання про застосування спеціальних санкцій мають містити:
найменування (прізвище, ім'я, по батькові), місцезнаходження (місце проживання), ідентифікаційний код за ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер згідно з ДРФО) та банківські реквізити суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (для іноземних суб'єктів господарювання - мовою країни їхнього місцезнаходження), найменування та повні реквізити контрагента, при виконанні контракту з яким порушено законодавство;
прізвище, ім'я та по батькові керівника або іншої уповноваженої особи (якщо це передбачено внутрішніми документами підприємства), які підписали договір (контракт), при виконанні якого було здійснене порушення;
відомості про зміст порушення з посиланням на конкретні положення законодавства України та дати виявлення порушення, реквізитів контракту, при виконанні якого було здійснене порушення, або інших обставин здійснення порушення;
вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати;
іншу доцільну інформацію.
2.3. Вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати, визначається Державною податковою адміністрацією в залежності від змісту правопорушення згідно з вимогами статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".
Офіційне попередження Мінекономіки про можливість застосування спеціальних санкцій пропонується Державною податковою адміністрацією, якщо порушення допущено вперше та/або носить разовий характер або обсяги допущених порушень незначні та суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або іноземним суб'єктом господарської діяльності узято зобов'язання в найкоротший строк ужити практичних заходів, що призведуть до ліквідації порушення або гарантують у подальшому ліквідацію наслідків здійсненого порушення.

................
Перейти до повного тексту