1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.01.2012 № 39/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 січня 2012 р.
за № 28/20341
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції № 610/5 від 27.02.2019 )
Про затвердження Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 450/5 від 23.03.2012 № 1757/5 від 29.11.2012 № 1863/5 від 04.09.2013 № 1059/5 від 25.06.2015 )
Відповідно до статті 21 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.99 № 1272 "Про державне підприємство "Інформаційний центр" Міністерства юстиції"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі - Реєстр), що додається.
2. Функції держателя Реєстру покласти на Департамент антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя.
3. Державному підприємству "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України (Добжанський В.Б.) здійснити заходи щодо забезпечення створення програмного забезпечення Реєстру до 1 лютого 2012 року.
4. Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя (Фесенко І.М.), державному підприємству "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України (Добжанський В.Б.) забезпечити впровадження Реєстру з 1 лютого 2012 року.
5. Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя (Фесенко І.М.):
5.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
5.2. Довести цей наказ до відома Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, регіональних філій державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України.
6. Начальникам Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі визначити осіб, відповідальних за здійснення реєстрації.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Сєдова А.Ю.
Міністр О. Лавринович
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
11.01.2012 № 39/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 січня 2012 р.
за № 28/20341
ПОЛОЖЕННЯ
про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення
( У тексті Положення та додатку 3 до нього слова "головне управління юстиції" у всіх відмінках та числах замінено словами "головне територіальне управління юстиції" у відповідних відмінках та числах згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1059/5 від 25.06.2015 )
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок формування та ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення (далі - Реєстр), а також надання відомостей з нього.
1.2. Реєстр - це електронна база даних, яка містить відомості про осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
1.3. Реєстр ведеться з метою:
забезпечення єдиного обліку осіб, які вчинили корупційні правопорушення;
забезпечення в установленому порядку проведення спеціальної перевірки відомостей про осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
аналізу відомостей про осіб, які вчинили корупційні правопорушення, з метою визначення сфер державної політики та посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, з найбільшими корупційними ризиками;
забезпечення проведення звірки переліку осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які звільнені з посад у зв'язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення, в порядку, визначеному чинним законодавством.
( Пункт 1.3 розділу I доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1757/5 від 29.11.2012 )
1.4. Держатель Реєстру - Міністерство юстиції України (далі - Держатель).
1.5. Держатель розробляє нормативно-правову базу для функціонування Реєстру, затверджує методичні рекомендації щодо його ведення, здійснює безпосередній контроль за її створенням та за дотриманням вимог цього Положення.
1.6. Адміністратор Реєстру - державне підприємство "Національні інформаційні системи" (далі - Адміністратор).
( Пункт 1.6 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1059/5 від 25.06.2015 )
1.7. Адміністратор забезпечує технічне і технологічне створення та супроводження програмного забезпечення Реєстру, надання реєстраторам доступу до нього, збереження і захист даних, що містяться у Реєстрі, проводить навчання щодо наповнення та користування Реєстром, а також виконує інші функції, передбачені цим Положенням.
1.8. Реєстраторами Реєстру (далі - Реєстратор) є:
Держатель через Департамент антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя, який вносить або вилучає відомості про особу, яку притягнуто до кримінальної, адміністративної та цивільно-правової відповідальності за корупційне правопорушення;
Головне територіальне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні територіальні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, які вносять або вилучають відомості про особу, яку притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупційне правопорушення.
1.9. Реєстратори вносять або вилучають в установленому порядку відомості про осіб, які вчинили корупційні правопорушення, надають інформаційні довідки щодо наявності відомостей про осіб у Реєстрі та виконують інші функції, передбачені цим Положенням.
1.10. Реєстр ведеться державною мовою.
1.11. Реєстратори забезпечують відповідність відомостей, що вносяться до Реєстру, даним документів, на підставі яких здійснюється їх внесення.
1.12. Право доступу до інформації, яка міститься у Реєстрі, мають Держатель через Департамент антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя, Головне територіальне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні територіальні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі через спеціалістів з питань запобігання та виявлення корупції.
II. Формування та ведення Реєстру
2.1. Внесенню до Реєстру підлягають відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, крім відомостей про особовий склад органів, що провадять оперативно-розшукову або розвідувальну чи контррозвідувальну діяльність.
( Пункт 2.1 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказом Міністерства юстиції № 1863/5 від 04.09.2013 )
2.2. Підставою для внесення Реєстратором відомостей про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, є:
електронна копія рішення суду, яке набрало законної сили;
завірена в установленому порядку паперова копія наказу про накладання або зняття дисциплінарного стягнення.
2.3. Електронна копія рішення суду про притягнення до кримінальної, адміністративної та цивільно-правової відповідальності особи за вчинення корупційного правопорушення, яке набрало законної сили надсилається Реєстратору у порядку, визначеному спільним наказом Державної судової адміністрації та Міністерства юстиції.
( Пункт 2.3 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказом Міністерства юстиції № 1863/5 від 04.09.2013 )
2.4. Кадрові служби державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ та організацій, посадові особи яких є суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення, в день підписання наказу про накладання на особу або зняття з неї дисциплінарного стягнення за вчинення корупційного правопорушення зобов'язані передати Реєстратору електронну та завірену в установленому порядку паперову копію відповідного наказу разом з інформаційною карткою до наказу про накладання (зняття) дисциплінарного стягнення на особу за вчинення корупційних правопорушень (додаток 1).
( Пункт 2.4 розділу ІІ в редакції Наказу Міністерства юстиції № 1863/5 від 04.09.2013 )
2.5. Реєстратор вносить до Реєстру відомості в день отримання електронної копії рішення суду, завіреної паперової копії наказу про накладання чи зняття дисциплінарного стягнення або наступного робочого дня.
2.6. До Реєстру вносяться такі відомості про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення:
прізвище, ім'я, по батькові (за наявності останнього);
число, місяць, рік народження;
місце народження;
паспортні дані (серія та номер паспорта, ким і коли виданий);
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
місце проживання (для іноземців, осіб без громадянства - місце проживання за межами України);
сфера діяльності;
( Пункт 2.6 розділу ІІ доповнено новим абзацом восьмим згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1757/5 від 29.11.2012 )
місце роботи, посада на час вчинення корупційного правопорушення;
стаття (частина статті) Кримінального кодексу України або Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої особу притягнуто до відповідальності;
склад корупційного правопорушення;
характер корупційного правопорушення, що стало підставою для притягнення до цивільно-правової відповідальності;
дата набрання законної сили судовим рішенням про притягнення особи до відповідальності за корупційне правопорушення;
дата, номер судового рішення, номер судової справи, найменування суду, який ухвалив (постановив) судове рішення про притягнення особи до відповідальності за корупційне правопорушення;
вид покарання (стягнення), суть задоволення позовних вимог;
підстава та дата зняття, погашення судимості;
реквізити наказу про накладання дисциплінарного стягнення;
спосіб вчинення дисциплінарного проступку;
вид дисциплінарного стягнення;
підстава та дата зняття дисциплінарного стягнення.
2.7. Реєстратор зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня включення до Реєстру відомостей про особу, яка вчинила корупційне правопорушення, повідомити таку особу про її права, визначені Законом України "Про захист персональних даних" (додаток 2).
2.8. Підставою для вилучення з Реєстру відомостей про особу, яка вчинила корупційне правопорушення, є ухвала суду про скасування вироку, винесення виправдувального вироку, відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне правопорушення, а також наказ про скасування наказу про накладання дисциплінарного стягнення.
( Пункт 2.8 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно зНаказом Міністерства юстиції № 1863/5 від 04.09.2013 )
2.9. У разі виявлення особою стосовно себе помилок у відомостях, що містяться у Реєстрі, така особа письмово звертається до Реєстратора, який вживає заходів щодо перевірки інформації та у разі підтвердження такого факту помилки здійснює заходи щодо її усунення, про що письмово повідомляє особу.

................
Перейти до повного тексту