1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО ЕКОЛОГІЧНИХ ІНВЕСТИЦІЙ УКРАЇНИ
Н А К А З
18.12.2008 N 79
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 січня 2009 р.
за N 27/16043
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства екології та природних ресурсів N 337 від 14.09.2017 )
Про затвердження Інструкції про реалізацію проектів спільного впровадження за національною процедурою
Відповідно до Порядку підготовки, розгляду, схвалення та реалізації проектів, спрямованих на скорочення обсягу антропогенних викидів парникових газів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року N 206 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2008 року N 718),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про реалізацію проектів спільного впровадження за національною процедурою, що додається.
2. Установити, що в ході реалізації проектів спільного впровадження, за якими отримано листи-схвалення до набрання чинності цього наказу, власники об'єктів надають до Нацекоінвестагентства звіти про моніторинг та верифікаційні висновки з періодичністю, визначеною проектно-технічною документацією, що пройшла детермінацію.
3. Департаменту розвитку екологічного ринку (Бебешко Т.А.) у п'ятиденний строк подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Морданя М.В.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Міністр охорони навколишнього
природного середовища України
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
І.Лупальцов


Г.Філіпчук


К.Ващенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства екологічних
інвестицій України
18.12.2008 N 79
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 січня 2009 р.
за N 27/16043
ІНСТРУКЦІЯ
про реалізацію проектів спільного впровадження за національною процедурою
1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Порядку підготовки, розгляду, схвалення та реалізації проектів, спрямованих на скорочення обсягу антропогенних викидів парникових газів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року N 206 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2008 року N 718) (далі - Порядок).
2. Ця Інструкція визначає механізм попереднього погодження, детермінації, схвалення, затвердження та реалізації проектів спільного впровадження (далі - проекти СВ) за національною процедурою, які підлягають затвердженню Національним агентством екологічних інвестицій України.
3. Терміни, наведені в цій Інструкції, вживаються у такому значенні:
верифікаційний висновок - звіт національного верифікатора або міжнародного верифікатора про перевірку річного звіту (звіту про моніторинг) власника об'єкта та підтвердження обсягів скорочення антропогенних викидів парникових газів, досягнутих в результаті реалізації проекту СВ;
детермінаційний висновок - звіт національного детермінатора або міжнародного детермінатора про експертизу проектно-технічної документації проекту СВ з метою перевірки, аналізу та кількісної оцінки можливих скорочень антропогенних викидів парникових газів, а також чи відповідає зазначений проект СВ вимогам, установленим для проектів СВ;
об'єкт - цех, агрегат, установка чи будь-який інший об'єкт виробничого або невиробничого призначення, який розташований на території України, функціонування якого зумовлює антропогенні викиди парникових газів та/або їх скорочення;
проекти будівництва - затверджена в установленому порядку проектна документація, розроблена для нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будинків, споруд, технічного переоснащення об'єктів виробничого призначення на таких стадіях проектування: "ескізний проект", "техніко-економічні обґрунтування", "техніко-економічний розрахунок", "проект", "робочий проект", "робоча документація";
скорочення викидів - зменшення обсягу антропогенних викидів парникових газів та/або зменшення питомих антропогенних викидів парникових газів на одиницю виробленої продукції або на одиницю спожитої енергії на території України внаслідок цілеспрямованої діяльності власника об'єкта із створення нових, розширення, реконструкції або технічного переоснащення діючих об'єктів.
Інші терміни вживаються в значеннях, наведених у Порядку.
4. Власник об'єкта або уповноважена ним особа для отримання листа-підтримки подає Нацекоінвестагентству заяву про надання листа-підтримки, що містить клопотання про попереднє погодження Нацекоінвестагентством реалізації можливого проекту СВ за національною процедурою.
5. На підставі листа-підтримки, виданого Нацекоінвестагентством, та відповідно до проектної пропозиції власник об'єкта розробляє проектно-технічну документацію та подає її на детермінацію національному або міжнародному детермінатору.
6. У разі отримання позитивного детермінаційного висновку, який за формою та змістом має відповідати вимогам Наглядового комітету, власник об'єкта подає проект СВ до Нацекоінвестагентства для його схвалення.
7. Вимоги до документів, необхідних для отримання листа-підтримки, листа-схвалення, їх зміст та оформлення, у тому числі підстави відмови у видачі такого листа, визначаються Нацекоінвестагентством.
8. Проект СВ, що пройшов детермінацію, схвалюється Нацекоінвестагентством для реалізації за національною процедурою шляхом видачі відповідного листа-схвалення.
9. Власник об'єкта може подати Нацекоінвестагентству заяву про депонування одиниць (частин) установленої кількості з метою їх перенесення на наступні періоди дії Кіотського протоколу, що розпочнуться з 1 січня 2013 року.
10. До заяви додаються матеріали, у яких обґрунтовуються плановані обсяги скорочення викидів, при цьому плановий період з урахуванням скорочень, передбачених пунктом 11 Порядку, не може перевищувати строку планової експлуатації об'єкта, визначеного техніко-економічним обґрунтуванням проекту будівництва.
11. Для затвердження проекту СВ власник об'єкта або уповноважена ним особа надає до Нацекоінвестагентства:
11.1 заяву про затвердження проекту СВ за національною процедурою;
11.2 копію листа-схвалення;
11.3 лист-погодження іноземної держави, виданий компетентним органом, яким погоджується проект СВ, та його переклад українською мовою, засвідчений власником об'єкта в установленому порядку, у письмовій формі та на електронному носії (CD-R або DVD-R) у PDF- форматі;
11.4 копію контракту (попереднього договору) з покупцем про купівлю-продаж одиниць скорочення викидів, засвідчену власником об'єкта в установленому порядку.
12. Власник об'єкта, який здійснював підготовку проекту СВ за міжнародною процедурою та отримав лист-схвалення, може подати заяву про затвердження проекту СВ за національною процедурою. У цьому разі власник об'єкта або уповноважена ним особа надає Нацекоінвестагентству заяву та документи, передбачені в пункті 11 та, за потребою, в пунктах 9 і 10 цієї Інструкції.

................
Перейти до повного тексту